اقتصادیکسب و کار ایرانی

نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه | معرفی نرم‌افزارهای رایگان

بیشتر سایت‌هایی که در زمینه نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه مطلب نوشته‌اند، در واقع مطالبشان اصلا به درد نمی‌خورد و در اصل خواسته‌اند که نرم‌افزار یا سیستم خودشان را تبلیغ کنند که رایگان هم نیست، در این مقاله چند نمونه نرم افزار حضور و غیاب رایگان واقعی را به شما معرفی می‌کنیم.

از گذشته تا به امروز، همه شرکت‌ها به سازماندهی کارکنان و وقت شناسی اهمیت زیادی میدادند. در گذشته  ساعت ورود و خروج پرسنل  به صورت دستی در دفاتر ثبت می‌شد. اما خطاهای زیادی داشت و نظارت بر آن برای مدیران شرکتها دشوار بود. با تولید دستگاه حضور و غیاب جدید،  کارکنان تردد خود را با کارت، اثر انگشت، تشخیص چهره  و … ثبت می‌کنند که این راهکاه هم دارای معایب و مشکلاتی است.

به عنوان مثال، برخی از سیستمهای باکیفیت بسیار گران هستند و سیستمهای ورود و خروج ارزان هم  به اندازه کافی موثر نیستند. به همین دلیل نرم افزار حضور و غیاب بدون نیاز به دستگاه برای ثبت ساعات ورود و خروج پرسنل و موارد دیگری مانند محاسبه حقوق و دستمزد، مدیریت منابع انسانی و ارتباط با مشتریان طراحی شده است. در این بخش به معرفی نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه می‌پردازیم و با آن بیشتر آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

البته با گشت و گذاری در بازار یا اینترنت، سیستم‌های سخت افزاری خوبی پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید با این تجهیزات آشنا شوید، به بخش بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشتی مراجعه نمائید.

نرم-افزار-حضور-و-غیاب-رایگان

(متن جایگزین تصویر: نرم-افزار-حضور-و-غیاب-رایگان)

نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه چیست و چه مزایایی دارد؟

نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه همانطور که از نامش پیداست، نیازی به دستگاه ساعت زنی ندارد و همه امور مرتبط با ثبت و مدیریت ورود و خروج کارکنان توسط یک نرم افزار انجام می‌شود.

  • اولین مزیت این سیستم این است که بدون هزینه و یا دارای هزینه بسیار کمی است.
  • این سیستم، هزینه نگهدای و تعمیرات مرتبط با دستگاه را ندارد.
  • کار با این نرم افزارها ساده و بدون پیچیدگی خاصی است.

چرا به جای دستگاه ورود و خروج از نرم افزار حضور و غیاب رایگان استفاده کنیم؟

در حال حاضر بیشتر کسب و کارها از دستگاه های حضور و غیاب جدید استفاده می‌کنند که دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره پرکاربردترین آنها هستند. این دستگاهها گران قیمت هستند.  در ضمن هزینه نگهداری و تعمیرات آنها نیز بالاست.

از طرف دیگر دستگاه های حضور و غیاب ارزان قیمت نیز کیفیت و کارایی لازم را ندارند. بنابراین شما می‌توانید بدن هزینه خاصی، یک نرم افزار حضور و غیاب رایگان تهیه کرده و بدون دغدغه خاصی حضور و غیاب کارکنان خود را مدیریت نمایید.

معرفی چند نمونه نرم افزار حضور و غیاب رایگان

در ادامه نرم افزارهایی که به صورت رایگان می‌توانید از آنها استفاده کنید را با هم مرور می‌کنیم. به جز موارد ذکر شده، مورد دیگری که بتواند به صورت رایگان، حضور و غیاب شما را مدیریت کند، وجود ندارد.

نرم افزار حضور و غیاب رایگان به شرط خرید دستگاه

در حال حاضر بعضی از شرکتهای فروشنده، یک نسخه رایگان از نرم افزار حضور و غیاب خود را در اختیار شما قرار می‌دهند، البته به شرطی که شما یک دستگاه حضور و غیاب از آنها بخرید. در نظر داشته باشید، همین نرم افزار هم، نسخه پایه و محدود بوده و شاید برای کسب و کارهای بزرگ کارایی لازم را نداشته باشد.

برنامه حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه

نرم‌افزارهای صفحه گسترده از جمله اکسل یا گوگل شیت امکانات رایگان بسیاری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اگر کمی با فرمول نویسی با اکسل آشنا باشید، به راحتی می‌توانید یک نرم افزار حضور و غیاب رایگان داشته باشید. علاوه براین تعدادی فایل حضور و غیاب اکسل رایگان در اینترنت وجود دارد که میتوانید با یک جستجوی ساده آنها را دانلود کرده و استفاده نمائید. راهنمای ساخت فرم‌های حضور و غیاب نیز در سطح وب فراوان است که می‌توانید از آنها کمک بگیرید.

نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه

اگر نرم افزار حضور و غیاب ویندوزی رایگان می‌خواهید، نگران نباشید. تعداد این نرم افزاراها محدود است. اما می‌توانید با جستجو تعدادی از این برنامه‌ها را از اینترنت دانلود کرده و استفاده نمائید. از جمله سایت‌هایی که نرم افزار ثبت ورود و خروج رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند، می‌توان به سایت فارسیب و رایان پرسیس اشاره کرد. توجه داشته باشید که امکانات این برنامه‌ها محدود است و نباید توقع زیادی از آنها داشته باشید. اما به هر حال اگر کسب و کار کوچکی دارید، ممکن است کار شما را راه بیندازد.

اپلیکیشن های حضور و غیاب رایگان

اپلیکیش های حضور و غیاب نسل جدیدی از سیستمهای ثبت تردد هستند که نیازی به دستگاه حضور و غیاب ندارند و با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر موبایل مانند gps، بلوتوث، nfc و wifi کار می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها معمولاً برای یک مدت زمانی محدود (مثلاً یکماه) به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند. اما پس از اتمام مدت رایگان باید آن را خریداری کنید، تا بتوانید از امکانات آن استفاده نمائید.

کلام آخر

گروهی از کاربران نمی‌خواهند برای اتوماسیون ثبت تردد خود هزینه کنند و از این رو به دنبال یک نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه هستند. ما در این مقاله تعدادی از این برنامه‌ها را به شما معرفی کردیم که بیشتر آنها امکانات محدودی دارند. اما اگر واقعاً به دنبال مدیریت بهتر ورود و خروج کارکنان خود هستید، توصیه می‌کنیم برای این کار هزینه کنید و یک سیستم حضور و غیاب مدرن و پیشرفته خریداری نمائید، تا خیالتان از بابت مدیریت ترددها و محاسبه حقوق و دستمزد راحت باشد. در حال حاضر دستگاه های حضور و غیاب مختلف اثر انگشتی و تشخیص چهره در بازار وجود دارند که به همراه نرم افزار های پیشرفته، فرآیند مدیریت پرسنل را سهل و آسان می‌کنند.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا