اقتصادیکسب و کار ایرانی

مقایسه کانادا و سوئد برای مهاجرت به نقل از گویا لیستینگ

مقایسه سوئد و کانادا به شناسایی میزان قابل توجه شباهت‌ها و تفاوت‌های موجود در هر دو کشور کمک می‌کند. تفاوت آن‌ها بسیار زیاد است زیرا هر دو در قاره‌های مختلف جهان قرار دارند. سوئد در بخش شمالی اروپا واقع شده است، در حالی که کانادا در آمریکای شمالی واقع شده است. تفاوت‌های آنها در مقایسه با شباهت‌هایشان از ارزش بالایی برخوردار است، اگرچه هر دو کشور شمال جهان هستند. بنابراین اگر می‌خواهید به یکی از دو کشور کانادا و سوئد مهاجرت کنید، مطلبی که تهیه شده است را تا انتها بخوانید.

مقایسه‌ای بین کانادا و سوئد

در مقایسه کانادا با سوئد، عناصری مانند زبان، آب و هوا، پوشش گیاهی، صنایع موجود در هر دو کشور به ترتیب به شما دید بهتری از کانادا و سوئد می‌دهد. سوئد در مقایسه با کانادا کشور کوچکی است. شهرهای آن سرشار از جنگل‌ها و کوه‌های بزرگ است که نقش بسزایی در ساخت کشور دارد. کانادا بسیار بزرگ است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. این شهر بسیار پرجمعیت است و بارندگی بیشتری نسبت به سوئد دارد.

یکی از سوالات پرتکرار درمورد مهاجرت به کانادا اکسپرس انتری کانادا چیست؟ است که میتوانید بیشتر درمورد آن بخوانید.

محل قرارگیری

سوئد در شمال اروپا و بین فنلاند و نروژ قرار دارد، در حالی که کانادا در آمریکای شمالی است، اما در بالای نقشه، بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام قرار دارد.

موقعیت سوئد و کانادا بر بسیاری از جنبه‌های این کشور تأثیر می‌گذارد. چیزهایی مانند آب و هوای غالب، فرهنگ، لباس پوشیدن، زبان، اندازه کشور و غیره عمدتاً تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

شهرها و پایتخت

کانادا از شهرهای بزرگ‌تر از شهرهای سوئد تشکیل شده است که نتیجه وسعت هر دو کشور است. کانادا از نظر فرمت تا پنج برابر بزرگ‌تر از سوئد است. پایتخت کانادا شهر اتاوا و بزرگ‌ترین شهر کانادا تورنتو است. جمعیت آن بالغ بر 4612190 نفر است. بزرگ‌ترین شهر سوئد در پایتخت این کشور، “استکهلم” واقع شده است. استکهلم دارای جمعیتی بالغ بر 1253310 نفر است که اکثریت آن زن هستند.

زندگی گیاهی

سوئد به طور طبیعی با کوه‌ها و جنگل‌ها شکوفا می‌شود. این کشور از حدود 101000 دریاچه تشکیل شده است که عمدتاً توسط رودخانه‌های زیادی به هم متصل شده‌اند. تپه‌ها در سوئد بسیار زیاد هستند اما بسته به شهر اندازه آن‌ها متفاوت است. برخی از شهرها کوه‌های کوچک‌تری دارند. آنها عمدتاً شهرهای واقع در مرکز کشور هستند.

از طرف دیگر، کانادا بسیار بزرگ‌تر از سوئد است و جنگل‌های زیادی دارد. تحقیقات نشان داده است که بزرگی کانادا دلیل اصلی وجود جنگل‌ها و رودخانه‌های زیاد است. برخلاف سوئد که به طور طبیعی پر از کوه است، کانادا جنگل‌های بیشتری نسبت به کوه‌ها دارد و به دلیل قرار گرفتن در بین اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس، بارندگی بیشتری را تجربه می‌کند.

تفاوت‌های قابل توجه بین کانادا و سوئد

تفاوت‌های بین هر دو کشور حتی در کوچک‌ترین فعالیت‌های روزمره نیز دیده می‌شود. از نحوه لباس پوشیدن آنها گرفته تا روش حمل و نقل خود و هزینه‌ها نیز در تضاد است. برخی از تفاوت‌های قابل توجه مشترک کانادا و سوئد در زیر برای روشنگری شما مورد بحث قرار گرفته است.

بسیار پرسیده می‌شود که با ویزای کانادا کجا میشه رفت؟ گویا لیستینگ پاسخ جامعی به این سوال پرتکرار داده است.

حالت لباس پوشیدن

تفاوت‌های قابل توجهی در سبک پارچه‌هایی که به طور منظم توسط شهروندان هر کشور می‌پوشند وجود دارد.

احتمالاً در کانادا افرادی را می‌بینید که لباس‌های ضخیم، مقنعه و ژاکت می‌پوشند تا در سوئد.

اندازه کشور

کانادا کشوری برجسته‌تر از سوئد است. وسعت کانادا 9,984,670 کیلومتر مربع است، در حالی که وسعت سوئد 450,295 کیلومتر مربع است. با چنین مقیاسی، کانادا بالاترین رتبه را در بین بزرگ‌ترین کشورهای جهان دارد.

در همین حال، اندازه سوئد به اندازه یک شهر در کانادا است. مردم بر این عقیده هستند که وسعت عظیم کانادا نتیجه موقعیت آن در این قاره است.

جمعیت

سوئد جمعیت کمتری نسبت به کانادا دارد. با توجه به این واقعیت که کانادا بسیار بزرگ‌تر از سوئد است، مردم انتظار دارند که نرخ جمعیت بین هر دو کشور متفاوت باشد. در سال 2018، جمعیت کانادا حدود 36،994،000 تخمین زده شده است، در حالی که جمعیت سوئد 10،230،185 برآورد شده است.

تعداد مهاجران در هر کشور نیز متفاوت است. کانادا در مجموع 1,323,087 مهاجر را ثبت کرده است در حالی که سوئد 353,825 مهاجر را ثبت کرده است.

مهاجران بخش کوچکی از جمعیت هر دو کشور را تشکیل می‌دهند. کانادا تعداد زیادی مهاجر بین هر دو کشور دارد و در مجموع 7,960,657 مهاجر دارد در حالی که سوئد در مجموع 2,005,210 مهاجر دارد.

وضعیت آب و هوا

شرایط آب و هوایی در کانادا اغلب دلگیر و سرد است. اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس به شدت بر شرایط آب و هوایی آن تأثیر می‌گذارد. دلیل آن این است که کانادا در وسط هر دو دریا واقع شده است. اما، از نظر جغرافیایی، بیان می‌کند که کانادا شرایط آب و هوایی متفاوتی را بسته به بخشی از کشوری که شما پیدا می‌کنید، تجربه می‌کند.

برخی از مناطق کانادا، مانند مرز آمریکا، در طول پاییز یا تابستان عمدتا آفتابی و گرم است. اما مکان‌هایی مانند نوناووت سردتر هستند و احتمالاً حتی در تابستان یخبندان هستند.

در همین حال، آب و هوای سوئد معمولاً گرم است. خلیج بوتنیا به طور چشمگیری بر آن تأثیر می‌گذارد. تحقیق در مورد نشان داد که اگر خلیج نبود، سوئد مانند نروژ (که در منتهی الیه شمال است) هوای سردتری را تجربه می‌کرد.

خرج زندگی

هزینه زندگی در سوئد نسبت به کانادا ارزان‌تر است. از قبض‌های هتل، اجاره خانه، فروشگاه‌های مواد غذایی، نمایش‌های سرگرمی و بلیط سینما و غیره. میانگین یک وعده غذایی ضروری همراه با نوشیدنی در هتلی در سوئد 9.5 دلار برای شما هزینه دارد، در حالی که در کانادا، 11.46 دلار برای شما هزینه دارد. خرید غذاهای ترکیبی از فست‌فودها و رستوران‌هایی مانند مک دونالد در سوئد 7.80 دلار هزینه دارد، در حالی که هزینه آن در کانادا 7.32 دلار است.

خرید مواد غذایی برای چیزهایی مانند پنیر محلی در سوئد 4.26 دلار هزینه دارد، در حالی که در کانادا، 4.45 دلار هزینه دارد. یک لیتر شیر در سوئد به طور متوسط ​​1.10 دلار قیمت دارد، در حالی که قیمت آن در کانادا 1.79 دلار است.

قبوض خانه نیز در سوئد ارزان‌تر از کانادا است. شما یک آپارتمان اتاق خواب در سوئد با قیمت متوسط ​​484.41 دلار دریافت خواهید کرد، در حالی که در کانادا، آپارتمان‌های اتاق خواب چیزی کمتر از 706.96 دلار اجاره داده می شوند. اتصال به اینترنت در سوئد 29.98 دلار و در کانادا 55.51 دلار است.

رستوران ایرانی مونترال کانادا برای سفارش غذای ایرانی در کانادا توسط گویا لیستینگ معرفی شده است؛ میتوانید نرخ هزینه ها و آدرس های برترین رستوران ها و بیزینس های ایرانی در کانادا را بدانید.

شباهت بین کانادا و سوئد

شباهت‌های دو کشور چندان زیاد نیست. سوئد و کانادا شباهت زیادی ندارند

چیزهای ضروری مانند فرهنگ، زبان، نوع غذا، شرایط آب و هوایی و غیره. این بدان معناست که مردمی که در هر دو کشور زندگی می‌کنند در معرض تجربه‌های متفاوت زیادی هستند.

اگر می‌خواهید حس و حال متفاوتی نسبت به تجربه روزمره خود در کانادا داشته باشید، می‌توانید به راحتی از کانادا به سوئد سفر کنید. برخی از شباهت‌های یافت شده بین هر دو کشور که در بحث زیر خواهد بود، از موارد جزئی مانند پوشش گیاهی، کیفیت خانه، فرهنگ کافه‌ها و غیره است.

پوشش گیاهی و درختان

هم در کانادا و هم در سوئد جنگل‌ها و درختان زیادی وجود دارد. این یکی از شباهت‌های قابل توجه بین هر دو کشور است. کانادا کشوری وسیع است که با اراضی جنگلی و درختان مزین شده است. همین موضوع در مورد سوئد نیز صدق می‌کند و جنگل‌ها به راحتی قابل مشاهده هستند.

طراوت هوا

شهروندان هر دو کشور به اظهار نظر در مورد هوای تازه معروف هستند. این نتیجه جنگل و درختان عظیمی است که در سوئد و کانادا یافت می‌شود. جو هر دو کشور تقریباً همیشه تمیز است.

همچنین می‌تواند در نتیجه اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام که در مرزهای کانادا یافت می‌شود، تأثیر بگذارد. در همین حال، دریای نروژ و بالتیک که از شهرهای سوئد می‌گذرد نیز به تنفس هوای تازه‌ای که بیشتر توسط شهروندان تجربه می‌شود کمک می‌کند.

مراکز تفریحی

دولت هر دو کشور ارزش زیادی برای تفریح ​​دارد. بنابراین تقریباً در هر شهر مراکز تفریحی برای حمایت از آرامش و آسایش یافت می‌شود. کانادا در وسط اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس قرار دارد و از این رو پر از مراکز تفریحی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران است.

مشروب فروشی‌ها

اگرچه دو کشور در آب و هوای غالب که سالانه تجربه می‌شود، تنوع دارند، اما هر دو شباهت‌هایی در ایده فروشگاه‌های مشروب دارند. در سوئد، دولت منع می‌کند

فروش الکل در فروشگاه‌های مواد غذایی

در عوض، فروشگاه‌های الکل جدا از یک خواربار فروشی معمولی هستند و دولت عمدتاً مالک آن‌هاست. در کانادا هم همینطور است. فروشگاه‌های الکل با فروشگاه‌های مواد غذایی متفاوت هستند، اما دولت عمدتاً مالک فروشگاه‌ها نیست.

فصول جوی

این دو کشور در شمال هر قاره‌ای که در آن یافت شده‌اند قرار دارند و باعث می‌شود که فصول آب و هوایی سالانه مشابه باشد. سوئد در طول زمستان در شب تاریکی غلیظی را تجربه می‌کند، که در کانادا نیز مشابه است. کانادا در طول تابستان شب‌های روشنی را تجربه می‌کند که شبیه جو سوئد است.

کیفیت خانه‌ها

تحقیقات نشان داده است که وضعیت خانه‌ها در کانادا از کیفیت خوبی برخوردار است. آنها بهتر از قدیمی هستند.

خانه‌های آجری و ساخته شده برای جلوگیری از سرما از میرایی. این مورد مشابه خانه‌های سوئد است. آپارتمان‌های سوئد نیز کیفیت خوبی دارند. دمای خانه‌ها معتدل است. تنظیم شده است تا حتی برای بیماران مبتلا به آسم مناسب باشد.

کلام آخر گویا لیستینگ

مقایسه کانادا و سوئد کار مبهمی است. از موقعیت هر دو کشور، یافتن شباهت‌های بسیاری چالش برانگیز است. تفاوت بین هر دو کشور بسیار زیاد است و از تجربیات مختلف حمایت می‌کند. فردی که در سوئد زندگی می‌کند، تجربه روزانه متفاوتی با فردی که در کانادا زندگی می‌کند دارد.

دکمه بازگشت به بالا