سلامت و تندرستیکسب و کار ایرانی

تاثیر مگنیفورت در ریزش مو

ریزش مو یکی از مشکلات شایعی است که ممکن است بر اثر عوامل مختلف ایجاد شود. یکی از موادی که برای کاهش ریزش مو و بهبود سلامت مو، مورد استفاده قرار می‌گیرد، کپسول مگنیفورت است. در این مقاله قصد داریم به تاثیرات مگنیفورت در ریزش مو به عنوان بهترین مکمل منیزیم بپردازیم.

ترکیبات مگنیفورت و تاثیرات آن بر ریزش مو

مگنیفورت از عصاره گیاهان مختلف به دست می‌آید. این ماده شامل ترکیباتی مفید و مغزی است که برای کاهش و حتی درمان ریزش مو موثر است. برای مثال، بیوتین به عنوان یکی از ترکیبات اصلی مگنیفورت، سلامت مو را بهبود می‌بخشد و قدرت و ضخامت موها را افزایش می‌دهد.

در جدول زیر هر یک از ترکیبات مگنیفورت و تاثیر آن بر ریزش مو را بیان می کنیم.

ترکیبات مگنیفورت تاثیر آن بر ریزش مو
منیزیم دریایی ·        افزایش خونرسانی به فولیکول های مو

·        بهبود عملکرد سلول های پوستی

·        بهبود ضعف رویش مو

·        بهبود و کاهش ریزش مو

·        سننتز و تشکیلی پروتئین های تشکیل دهنده فولیکول مو

 

ویتامین B1 ·        حفظ سلامت مو

·        رشد مو

·        جلوگیری از ریزش غیر طبیعی مو

·        کمبود این ویتامین باعث ریزش شدید مو خواهد شد.

ویتامین B6 ·        تاثیری مثبت بر جلوگیری از ریزش مو

·        تنظیم هورمون ها

·        تقویت سیستم ایمنی

·        تقویت و نرم شدن مو ها

·        متابولیسم و تعادل پروتئین ها

·        سلامت پوست

·        ضخیم شدن تار های مو

·        بهبود کم خونی

ویتامین D3 ·        جلوگیری از ریزش

·        بهبود جذب کلسیم در بدن

·        کنترل عوامل التهابی پوست

·        سلامتی وقوی شدن مو ها

·        تحریک فولیکول های جدید

·        افزایش ضخامت و پرپشتی مو ها

 

ویتامین K ·        تقویت مو ها

·        حفظ سلامت مو ها

·        حمایت گردش خون در پوست

·        (ویتامین K تاثیر مستقیمی در ریزش مو ندارد)

بهترین زمان قرص مگنیفورت

مکمل مگنیفورت که به عنوان قرص منیزیم شناخته می شود، به دلیل اینکه یکی از ویتامین های محلول در چربی است، بهتراست در حین یا پس از غذا مصرف شود. دلیل اینکه بسیاری از منابع بیان می کنند که خوردن کپسول مگنیفورت در حین غذا تاثیر بهتری دارد، بخاطر مشکلات و عوارض گوارشی در بعضی از افراد و جذب بهتر آن است.

عوارض کپسول مگنیفورت

در بحث عوارض قرص مگنیفورت، تاکنون عارضه ای برای این دارو تعیین نشده است، احتمالا تعجب می کنید از اینکه تا کنون محققان هیچ عوارضی را برای این قرص بیان نکردند، اما به طور تجربی دیده شده که مشکلات گوارشی به خصوص در افراد دارای سابقه مشکلات گوارشی دیده شده است. رضایت مصرف کپسول مگنیفورت، به دلیل یکی از بهترین مکمل های منیزیم، بسیار زیاد است و با اختلاف یکی از محبوب ترین هاست.

علل ریزش مو

ریزش مو می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی از جمله اختلالات هورمونی، تغذیه نامناسب، استرس، عوامل ژنتیکی و… ایجاد شود. در صورتی که علل ریزش مو شناخته شود، می‌توان برای درمان آن بهترین راهکارها را انتخاب کرد. چند دلیل دیگر برای دیزش مو:

  • ریزش مو بعد از زایماان
  • ریزش مو بعد از یک ویروس و عفونت میکروبی سخت مثل کرونا
  • استفاده از شامپوی نامناسب
  • کمبود آهن، زینک و ویتامین ها و املاح
  • استرس و آسیب روحی
  • مصرف دارویی خاص
  • تغییرات هورمونی

سوالات پر تکرار

چه مکمل دیگری برای ریزش مو بهتر است؟

ویتامین E برای کنترل ریزش مو و رشد موها بسیار موثر است. طبق یک مطالعه و تحقیق کوچک، افرادی که به مدت هشت ماه از مکمل های ویتامین E استفاده می کردند، 34.5 درصد افزایش رشد مو را تجربه کردند.

روی برای مو بهتر است یا منیزیم؟

جدا از ویتامین ها، مواد معدنی برای رشد مو بسیار مهم هستند. در حالی که آهن و روی به درخشش و درخشندگی مو کمک می کنند، منیزیم نقش مهمی در تقویت رشد موی فولیکول ایفا می کند که منجر به رشد موی سالم می شود.

آیا منیزیم و پتاسیم برای مو مفید است؟

داشتن ترکیبی متعادل از پتاسیم و سدیم می تواند به جلوگیری از ریزش مو مربوط به سطوح بالای سدیم کمک کند. در حالی که منیزیم نقش مهمی در تقویت رشد موی فولیکول ایفا می کند که منجر به تراکم و پر شدن موی سالم می شود.

قرص مگنیفورت را از کجا بخریم؟

برای خرید قرص مگنیفورت بهتر است از داروخانه آنلاین خرید کنید. داروخانه آنلاین دکتر دوستی شعار با سالها فعالیت در حوزه دارو و با داشتن امتیاز داروخانه آنلاین ارسال رایگان، شناخته شده و معتبر بوده و حتی میتوانید سوالات خود را در زیر محصول پرسیده و جواب آقای دکتر را داشته باشید.

نتیجه گیری تاثیر قرص مگنیفورت بر ریزش مو

از مهم ترین فاکتور هایی که نقش نقشه تقویتی برای ساقه و ریشه مو ها دارد وجود منیزیم و ویتامین های B1 و B6 هستند که در کنار هم تاثیر فوق العاده ای در سنتز و تقویت فولیکول های مو دارند. تولید گلبول های قرمز و هموگلوبین توسط ویتامین های گروه B موجود در مگنیفورت به طور منظم و ویژه ای خونرسانی و اکسیژن رسانی به ریشه های مو را افزایش و باعث کاهش ریزش مو می شود. بنابراین قرص مگنیفورت به طور چشمگیری ریزش مو را کنترل می کند و حتی سبب ضخامت و رشد مو های جدید خواهد شد.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا