فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

فرش مسجد با بهترین کیفیت از شرکت محراب نقش کاشان تهیه کنید

فرش مسجد با بهترین کیفیت از شرکت محراب نقش کاشان تهیه کنید: خرید اینترنتی فرش مسجد از سجاده فرش کاشان می توانید به راحتی اقدام کنید. اما قبل از آن، خوب است در مورد سجاده فرش و تاریخچه ان بیشتر بدانید.

شاید کمتر از دو دهه باشد که فرش سجاده ای تولید و وارد بازار شده است، اما امتیازات و ویژگی های خوب آن باعث شده تا همه از آن استقبال کنند. به خصوص متولیان و هیئت امنای مساجد که بسیار از مفروش کردن مساجد و تکایا با سجاده فرش استقبال کرده اند.

تولید سجاده فرش و فرش مسجد برای نمازخانه ها در مدت زمان کوتاهی توانست مورد استقبال قرار گیرد به طوری که این روزها شما وارد هر مسجد یا بقعه مبارکه ای بشوید سجاده فرش های منظم و زیبا را کنار هم خواهید دید.

اماکنی مثل تکایا، حسینیه ها، مصلی هایی که در آن نماز جمعه برگزار می شود، نمازخانه مدارس و دانشگاه ها و سایر اماکن مذهبی از جمله فضاهایی هستند که می توان آنها را با فرش سجاده ای مفروش کرد. در کنار سجاده فرش، بسیاری از متولیان مساجد مایلند از فرش تشریفات استفاده کنند. نوع طراحی و نقشه فرش تشریفات با سجاده فرش متفاوت است. در ابتدا بیشتر مساجد اهل سنت از فرش های تشریفات استقبال می کردند اما رفته رفته در مکان های دیگری چون هتل ها، رستوران ها، راه پله ها و یا به عنوان فرش قرمز تشریفات استفاده شد.

پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن دستگاه ها و ماشین آلات باعث شد تا خریداران و دنبال کنندگان سجاده فرش، با تنوع زیادی از طرح و رنگ روبرو شوند و دستشان برای انتخاب باز باشد. مسجدی ها می توانند سجاده فرش دلخواهشان را با توجه به ابعاد و فضای مسجد، میزان بودجه، جغرافیای منطقه و تصمیم هیئت امنا تهیه کنند.

از گذشته تا کنون فرش ایرانی، چه دستبافت و چه ماشینی در سراسر دنیا محبوب بوده و طرفداران خاص خودش را داشته است. سجاده فرش و قالیچه های کوچک نیز زبان زد دوستداران فرش و هنر ایرانی در سراسر دنیاست. کیفیت و زیبایی فرش های سجاده ای ایران قابل مقایسه با نمونه های خارجی آن نیست. خرید فرش مسجد از سجاده فرش در ایران نیز به همین دلیل رواج دارد.

از کجا سجاده فرش بخریم؟

برای خرید فرش مسجد از سجاده فرش باید توجه کنیم که ضمانت نامه کیفیت محصول هم به همراه فرش سجاده ای باشد. نصب سجاده فرش و قیمت متعادل و منصفانه نیز از موارد مهمی است که هنگام خرید فرش مسجد باید به آن توجه کرد.

انواع طرح سجاده فرش ماشینی

معرفی انواع طرح های سجاده فرش محراب نقش کاشان به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند:

طرح سجاده فرش محرابی:

نقشی از محراب روی سجاده است و در دو طرف آن ستون وجود دارد. نقش های اسلیمی یا گلهای ظریف و ریز در دور تا دور محراب نیز کار شده است. جلوه ای از هنر اصیل ایرانی را می توانیم در اینگونه طرح ها ببینیم.

طرح فرش تشریفاتی:

این نمونه طرح ها محراب ندارند و فقط در طول فرش حاشیه های ریزبافتی که اغلب طرح ورساچه یا اسلیمی هستند دیده می شود. یکی از این حاشیه ها جای مهر و حاشیه دیگر جای پای نمازگزاران است. شما می توانید از طریق سایت می توانید برای خرید فرش تشریفات در طرح های مختلف اقدام کنید.

سجاده فرش یکپارچه:

این نمونه فرش های سجاده ای به صورت رولی هستند و با در کنار هم قرار گرفتن آنها یک شکل هماهنگ پیدا می کنند. طرح های فرش یکپارچه بیشتر برای حسینیه ها و بقاع متبرکه مناسب هستند.

دلایل استفاده از سجاده فرش در مسجد

1 – ایجاد نظم در صف های نماز

2 – پهن کردن و نصب آسان

3 – جمع کردن راحت و شستشوی آسان

4 – اصلاح و ترمیم آسان

5 – تعویض راحت

6- انتخاب طرح و رنگ دلخواه

7 – تعیین جهت قبله

خواندن نماز روی سجاده فرش های هماهنگ و یک دست، فضای معنوی و عرفانی خاصی را ایجاد می کند و حس وحدت و یگانگی به نمازگزاران می دهد.

سجاده فرش را از چه جنسی بخریم؟

فرش های سجاده ای با نخ های مختلف امکان تولید دارند. اگر بودجه زیادی در اختیار دارید می توانید فرشی مرغوب تر با نخی نفیس تر و طبیعتا قیمتی بالاتر تهیه کنید. در غیر اینصصورت می توانید با قیمت متوسط یا پایین فرش مسجدتان را تهیه کنید.

نخ هایی مثل نخ ویرجین، پلی استر، اکرولیک و بی سی اف وجود دارد که تولیدکننده های مختلف می توانند برایتان تولید کنند. اما لازم است بدانید بهترین نوع نخ موجود در بازار نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده است که تولید آلمان یا ترکیه است.

انتخاب شانه و تراکم فرش هم مهم است. برای مساجد معمولا از فرشهای 500 یا 700 شانه استفاده می کنند تا نرمی و لطافت بیشتری داشته باشد و زانوی نمازگزاران را موقع عبادت اذیت نکند.

احکام نماز خواندن روی فرش سجاده ای

اگر قصد خرید فرش مسجد را دارید خوب است آشنایی نسبی با احکام خواندن نماز روی سجاده فرش هم داشته باشید:

  • سجاده فرش غصبی و متعلق به شخص دیگری نباشد.
  • موی حیوانات نجس مثل سگ روی سجاده فرش نباشد. البته اگر مویی باشد و شما ندانید اشکال ندارد.
  • عکس انسان و یا تصاویری که باعث عدم تمرکز در نماز می شود اشکال دارد.
  • فرش پاک و طاهر بوده و نجاستی روی آن نباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه خرید اینترنتی فرش مسجد به سایت سجاده فرش کاشان به آدرس اینترنتی  https://sajadecarpet.com مراجعه کنید یا با شماره تماس پشتیبانی سایت 09133617256 تماس حاصل فرمایید. شرکت محراب نقش بزرگترین شرکت تولید کننده فرش ماشینی مسجد در ایران با سابقه 25 ساله، بهترین برگه زرین اعتماد مساجد کل کشور به این شرکت در کاشان است.

منبع: سجاده فرش

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا