فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

خرید فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان + صفر تا صد از فروشگاه فرشخونه

خرید فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان + صفر تا صد از فروشگاه فرشخونه: در میان محصولات فرش ماشینی فروشگاه فرشخونه، خرید فرش 1200 شانه معمولا دارای کیفیت و زیبایی بالایی است که باعث می شود قیمت فرش 1200 شانه ارزنده باشد. اما تشخیص کیفیت این فرش‌ ممکن است برای برخی افراد مشکل باشد، به ویژه زمانی که با مدل‌های متنوعی روبرو شوند. فرش ۱۲۰۰ شانه به دلیل نرمی، مقاومت و طراحی زیبایی که دارد، جایگاه ویژه‌ای در بازار فرش دارد. اما چگونه می‌توان تشخیص داد که فرشی که قصد خرید آن را دارید یک فرش ۱۲۰۰ شانه اصل است؟ در این گزارش، به بررسی روش‌های تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه از صفر تا صد می‌پردازیم.

ویژگی های خرید فرش 1200 شانه گل برجسته

برای تشخیص فرش 1200 شانه اصل باید با این محصول آشنایی کامل داشته باشید تا هنگام خرید بتوانید به سادگی، اصل بودن آن را تشخیص دهید. در ادامه برخی از مهم ترین این مشخصات را معرفی می کنیم.

تشخیص شانه و تراکم فرش 1200 شانه کاشان

یکی از ویژگی‌های مهم این نوع فرش، تعداد شانه‌ است. در میان کارشناسان فرش، شانه به تعداد ردیف‌های گره تشکیل‌دهنده در عرض فرش گفته می‌شود. بنابراین در فرش ۱۲۰۰ شانه، در هر متر ۱۲۰۰ ردیف گره به کار برده می‌شود. این تعداد گره نشان می‌دهد که فرش به صورت فشرده‌تر بافته شده و بنابراین مقاومت و نرمی بالایی دارد.

ویژگی بعدی که می‌تواند به تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه کمک کند، تراکم فرش است. تراکم فرش به تعداد گره ها در هر متر در طول فرش اشاره دارد. به طور کلی، هرچه تراکم بیشتر باشد، کیفیت و مقاومت فرش نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین در فرش ۱۲۰۰ شانه، با توجه به تعداد گره های زیاد، تراکم آن بالاست.

هنگام خرید فرش ماشینی می توانید با خط کش ده سانتی متر از عرض فرش 1200 شانه را در نظر بگیرید اگر تعداد گره ها 120 عدد بود یعنی فرش 1200 شانه است. برای اطمینان از تراکم فرش نیز در راستای طولی باید 360 گره در ده سانتی متر شمارش کنید چون تراکم طولی فرش 1200 شانه 3600 است. در این صورت می توانید مطمئن باشید فرش پیش روی شما یک فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 است.

جنس نخ فرش 1200 شانه

یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت فرش، مواد استفاده شده در بافت آن است. در فرش ۱۲۰۰ شانه، از نخ‌ اکریلیک با کیفیت بالا استفاده می‌شود که بسیار نرم و مقاوم است. این نوع الیاف هم نمایش رنگ خیره کننده ای دارند هم به دلیل هیت ست شدن پرز فرش نمی دهد. عیب این نوع نخ گران قیمت بودن آن است که منجر به افزایش قیمت فرش 1200 شانه می شود اما باید بدانید که با توجه به کیفیت و استحکام عالی این الیاف فرشی با عمر ده ها ساله خرید می کنید.

تشخیص جنس نخ فرش برای خریدار کار ساده ای نیست اما بهتر است بدانید که فرش 1200 شانه اکریلیک رنگ روشن و شفافی دارد و اگر ظاهر فرش و رنگ هایش مات و کدر باشد باید به آن شک کنید.  شما می توانید نمونه های فرش ماشینی پینترست یا فیلم های ویدیویی آن را در یوتیوب مشاهده کنید.

قیمت فرش 1200 شانه فرشخونه

همان طور که در قسمت قبل اشاره شد قیمت فرش ماشینی 1200 شانه به نسبت بالا است به این دلیل که این محصول با کیفیت بسیار بالایی تولید می شود. همه آنچه که صنعت فرش ماشینی از نظر تکنولوژی، بافت دقیق و باکیفیت و تولید و دسترسی به مواد اولیه درجه یک در اختیار دارد برای بافت فرش 1200 شانه ماشینی به کار می گیرد.

استفاده از تکنولوژی به روز و پیشرفته و البته استفاده از بهترین مواد اولیه هزینه بر است و باعث می شود محصول با قیمت بالاتری به دست خریدار برسد. آنچه که در این مورد نباید فراموش کنید این است که این هزینه برای تولید بهترین و باکیفیت ترین فرش ماشینی انجام می شود. پس شما در نهایت محصولی خریداری می کنید که هم از نظر زیبایی و نمایش رنگ و هم از نظر دوام و طول عمر نظیر ندارد. فرش ماشینی 1200 شانه می تواند تا بیش از ده سال بدون فرسایش و هر گونه تغییر رنگ، کیفیت روز اول خود را حفظ کند.

نکته پایانی در خصوص قیمت فرش 1200 شانه این است که این محصول قیمت ارزنده تری نسبت به فرش های تراکم بالاتر دارد در حالی که همه نیازهای شما را به داشتن فرشی جدید، مد روز، زیبا و بادوام پاسخ می دهد.

خرید فرش 1200 شانه اصل با قیمت از فرشخونه

مهم ترین نکته ای که در خرید فرش 1200 شانه با کیفیت و اصل باید مدنظر قرار دهید مراجعه به یک فروشگاه معتبر است که محصولات خود را با شناسنامه معتبر و برچسب پشت فرش عرضه می کند و همراه با فروش فرش ماشینی ضمانت کیفیت ارائه می کند. فروشگاه اینترنتی فرشخونه با سابقه 20 ساله فعالیت در فرش ماشینی بهترین و باکیفیت ترین محصولات را در سراسر کشور توزیع می کند. شما می توانید فرش 1200 شانه را با ضمانت کیفیت 36 ماهه و ضمانت بازگشت 7 روزه خریداری کنید.

منبع: خرید فرش 1200 شانه فرشخونه (https://farshkhooneh.com)

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا