اقتصادیکسب و کار ایرانی

دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان “معرفی برندهای برتر”

دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان که با نام‌های دستگاه حضور و غیاب و دستگاه ساعت زنی هم شناخته می شود، یکی از ملزومات هر کسب وکار است. این دستگاه، ورود و خروج کارکنان را ثبت و جمع آوری کرده و در اختیار نرم افزار حضور غیاب قرا می‌دهد و در نهایت شما گزارشات مورد نظرتان را از سیستم تهیه می‌کنید. در این بخش تعدادی از برترین دستگاه های ورود و خروج پرسنل را به شما معرفی کرده و در ادامه با انواع دستگاه حضور و غیاب آشنا می‌شویم.

معرفی برترین دستگاه های حضور و غیاب

در این بخش تعدادی از دستگاه‌ های ورود و خروج منتخب از شرکت zkteco را به شما معرفی می‌کنیم.

دستگاه-ثبت-ورود-خروج-کارکنان

دستگاه ثبت ورود و خروج مدل  UFace302

 این دستگاه جزو بهترین دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره است که به صورت احراز هویت چندگانه : تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت بدون تماس کار می‌کند. دستگاه uface302 چهره را در کمتر از ۱ ثانیه از طریق اسکن اسکلت‌بندی صورت و کدگذاری فاصله اجزای صورت کاربر شناسایی می‌کند. این سیستم قابلیت تعریف 2 هزار چهره و 3 هزار اثر انگشت را دارد. قیمت این دستگاه در حدود 7,400,000  تومان می‌باشد.

دستگاه حضور و غیاب مدل Zk-G3

این سیستم نیز همانند دستگاه قبلی تولید شرکت زدکی بوده و دستگاهی چند منظوره برای تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز است. دستگاه ورود و خروج G3 با الگوريتم پيشرفته جهت تشخيص سريع چهره و اثر انگشت در كمترين زمان و كمترين خطاي ممكن ارائه شده است. ظرفیت این دستگاه عبارتست از : الگوی چهره تا ظرفیت 3 هزار کاربر، کارت تا 10 هزار و اثر انگشت تا 5 هزار کاربر. در حال حاضر این دستگاه با قیمتی در حدود 10 میلیون تومان در بازار عرضه می‌گردد.

دستگاه ورود و خروج مدل Zk-F22

دستگاه حضور و غیاب F22 یه سیستم مبتنی بر اثر انگشت است که ظرفیت معرفی 3000 الگوی اثر انگشت و 5000 کارت را دارد. صفه نمایش 2.4 اینچی، پورت شبکه و usb، از جمله مشخصات دیگر این دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان است.
دستگاه حضور و غیاب F22 جزو سیستمهای ارزان قیمت بازار بوده و دارای قیمتی در حدود 3 میلیون و 600 هزار تومان است.

 دستگاه ورود و خروج پرسنل مدل UF100

UF100 یک دستگاه ورود و خروج پرسنل چند کاره و ارزان قیمت است که با تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت کار می‌کند و نسبت به امکانات زیادی که دارد، با قیمت مناسبی ارائه می‌گردد. شما می‌توانید 300 الی 1500 چهره و 1000 اثر انگشت بر روی آن معرفی کنید. در حال حاضر این دستگاه با قیمت 4 الی 5 میلیون تومان در بازار عرضه می‌گردد.

دستگاه ورود و خروج پرسنل چیست؟

دستگاه ثبت ورود و خروج یکی از سیستم‌های مدرن حضور و غیاب است که این روزها برای ثبت زمان ورود و خروج پرسنل استفاده می شود.

دستگاه ورود و خروج کارکنان ابزاری عالی و موثر برای مدیریت زمان تردد پرسنل، نظارت بر زمان عملکرد آنها و ابزاری عالی برای محاسبه حقوق آنهاست.

دستگاه های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند و هر شرکتی با توجه به نیاز خود از یکی از انواع آن استفاده می کند.

بعضی از شرکتها ها هنوز از دستگاه ثبت ورود و خروج استفاده نمی‌کنند و ورود و خروج کارکنان را به صورت سنتی (ثبت در دفتر) ثبت می کنند.

سازمان های دیگر بسته به تعداد و نیاز خود از یک نوع دستگاه  حضور و غیاب تشخیص اثر انگشت، کارت یا چهره استفاده می کنند.

در ادامه این مطلب به طور خلاصه با تمام این دستگاه ها آشنا خواهید شد و مزایا و معایب این دستگاه ها را بیان می‌کنیم، تا بتوانید بهترین دستگاه حضور و غیاب را برای کسب و کار خود انتخاب نمائید.

انواع دستگاه ثبت ورود و خروج

در این بخش با انواع دستگاه  ورود و خروج پرسنل آشنا می‌شوید.

انواع-دستگاه-ورود-خروج-پرسنل

دستگاه ورود و خروج کارتی

دستگاه ورود و خروج کارتی، یکی از قدیمی ترین و ساده‌ترین راهکارهای ثبت ورود و خروج کارکنان است که در ادارات و شرکتهای مختلف به کار گرفته می‌شود. عملکرد ساده و قیمت ارزان دو ویژگی بارز این نوع سیستمها است. در مقابل، امکان سرقت یا گم شدن کارت وجود دارد و از آن مهمتر ممکن است پرسنل با کارت همکاران خود و به جای همدیگر کارت بزنند.

دستگاه ثبت ورود و خروج مبتنی بر اثر انگشت

دستگاه ثبت ورود و خروج اثر انگشتی یکی از راهکارهای پرطرفدار در ثبت تردد پرسنل است که از ویژگیهای منحصر به فرد انگشتان دست جهت شناسایی و احراز هویت استفاده میکند. در سیستمهای بیومتریک باید ابتدا شناسه بیومتریک تعریف شود تا بتوانید از آن استفاده کنید. یعنی شما باید اثر انگشت کارکنان خود را بر روی دستگاه حضور غیاب معرفی (ثبت نام) کنید تا در زمانهای ورود و خروج، اسکنر دستگاه اثر انگشت آنها را شناسایی کند. برای شناسایی بهتر، توصیه می شود انگشت خود را به صورت کامل و با یک فشار متعادل بر روی حسگر (اسکنر) اثر انگشت قرار دهید.

دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره

دستگاه حضور و غیاب تصویری یا تشخیص چهره نیز یکی از سیستمهای پر طرفدار احراز هویت است که در شرکتهای مختلف به کار گرفته می‌شود. این فناوری از مشخصات منحصر به فرد صورت کاربران برای شناسایی و ثبت تردد آنها استفاده میکند.

دستگاه ثبت ورود و خروج با اسکن کف دست

مشخصات هندسی و عروق خونی کف دست انسان، ویژگیهای منحصر به فردی دارند. این مشخصات حتی در دو دست انسان نیز با یکدیگر متفاوت است. از این رو از آن به عنوان یک شناسه بیومتریک در احراز هویت استفاده می شود. برای ثبت ورود و خروج بر روی دستگاه حضور و غیاب کافی است کاربران کف دست خود را روبروی اسکنر دستگاه نگه دارند. پس از اسکن کف دست و تطابق با الگوهای معرفی شده، تردد آنها ثبت می شود.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

دستگاه ورود و خروج تشخیص عنبیه دقت بسیار بالایی در شناسایی افراد دارد و بنابراین در مراکزی که از اهمیت بالایی برخوردار است، همچون بیمارستانها، مراکز نظامی و … بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این فناوری عنبیه چشم را اسکن کرده و از مشخصات آن برای شناسایی و ثبت تردد پرسنل استفاده می‌کند.

جمع بندی

دستگاه ورود و خروج پرسنل از ملزومات هر شرکت و سازمانی است. این دستگاه برای ثبت ورود و خروج کارکنان و محاسبه کارکرد آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمک شایانی به مدیریت بهینه حضور و غیاب پرسنل می‌کند. در حال حاضر انواع دستگاه ورود و خروج در بازار عرضه می‌شود که دستگاه اثر انگشتی و تشخیص چهره از پرکاربردترین آنها هستند.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا