جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

فیلم آموزش لوله کشی فاضلاب ساختمان

بسته به نوع سرویس بهداشتی، نحوه اجرای لوله کشی فاضلاب توالت متفاوت است. در نوع فرنگی آن باید قبل از هر اقدامی ابتدا اندازه دقیق محل نصب توالت فرنگی را بررسی نمود. به طور مثال فاصله استاندارد آن تا دیوار پشتی تقریبا 30 سانتی متر می باشد. البته فاصله لوله فاضلاب توالت از دیوار با توجه به نوع توالت متفاوت است. در ادامه به طور کامل نحوه لوله کشی دستشویی فرنگی و ایرانی و نکات مهمی که در این راستا باید رعایت کنید، ذکر شده است.

آموزش لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی ?

با تماشای ویدئوی کوتاهی که در سایت قرار داده ایم، شما می توانید با نکات کلیدی که در هنگام لوله کشی توالت فرنگی در منزل به کارتان می آید، بیشتر آشنا شوید.

عوامل تأثیرگذار در اجرای نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

در هنگام پیاده سازی نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی چند نکته را باید رعایت کنید که شامل موارد زیر می باشد:

 • قرار گرفتن لوله ها در مسیر صاف
 • هواکش توالت فرنگی
 • شیب مناسب لوله ها

بیان این نکات در لوله کشی توالت فرنگی از این جهت حائز اهمیت است که در آینده، با گرفتگی لوله ها و همچنین بوی نامطبوع فاضلاب در توالت و مشکلاتی از این دست روبه رو نباشید.

نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

البته امروزه با گسترش دامنه تبلیغات آنلاین شما می توانید در صورت بروز هر نوع گرفتگی در توالت منزل خود، سریعاً با تکنسین لوله بازکنی در سراسر تهران تماس بگیرید. سایت یکی از منابع معتبر جهت دریافت خدمات شبانه روزی و تضمینی در زمینه مشکلات مربوط به سرویس بهداشتی است که با یک تماس، می توانید از خدمات فوری آنها در محل بهره مند شوید.

قرار گرفتن لوله ها در مسیر صاف

اولین نکته در پیاده سازی نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی این است حتماً برای مسیرهایی که لوله ها به صورت عمودی در کنار هم قرار می گیرند، فاصله مناسب حدود 5 سانتی متر در نظر بگیریم؛ به طوریکه لوله ها کاملاً موازی یکدیگر باشند. چنانچه اگر بعدها مشکلی در سیستم فاضلاب خانگی پیش آمد، بتوانیم به سادگی آن را برطرف نماییم. چنانچه بعد از اجرای لوله کشی سرویس بهداشتی و نصب آن با گرفتگی لوله فاضلاب، ریختن مصالح در چاه و… مواجه شدید باید فوری با یک لوله بازکن ماهر تماس بگیرید.

چنانچه ساکن یکی از محله های غرب پایتخت همانند زیباشهر، چیتگر، بلوار فردوس، تهرانسر و… هستید تیم لوله بازکنی غرب تهران در سایت مجموعه لوله بازکنی به سرعت خود را با یک تماس به شما می رساند. پس از تشخیص نوع گرفتگی، با رعایت حداکثر استاندارهای فنی و بهداشتی فوراً اقدام به باز کردن لوله فاضلاب مسدود شده می نمایند.

اهمیت هواکش در لوله کشی توالت فرنگی

برای لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی حتماً لوله هایی را به عنوان هواکش در نظر بگیرید و تا ارتفاع بالای پشت بام، آنها را برسانید و هیچ گاه هواکش را از پنجره بیرون ندهید؛ چرا که با مشکلات گوناگونی از قبیل بوی بد دستشویی در منزل مواجه خواهید شد. سیستم لوله کشی فاضلاب؛ شامل لوله هواکش و لوله فاضلاب قائم می باشد که برای آشنایی با ، می توانید مقاله مرتبط با آن را در سایت مجموعه لوله بازکنی مطالعه نمایید.  در لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی، حتماً لوله هایی را برای هواکش در نظر می گیرند.

جلوگیری از گرفتگی لوله ها با رعایت شیب مناسب لوله کشی فاضلاب توالت

لوله های توالت فرنگی که به صورت افقی در کنار یکدیگر گذاشته می شوند، حتماً باید به سمت اتصالشان دارای شیب حدود 4 درجه باشند که نباید از این میزان بیشتر شود؛ به طوریکه تقطیر آبی هم که در لوله های فاضلاب صورت می گیرد، بتواند به خوبی به سمت چاه هدایت گردد. هنگام لوله کشی دستشویی فرنگی در مکان هایی که نیاز به تغییر مسیر لوله فاضلاب می باشد، حتماً از زانویی 45 درجه استفاده شود. اگر می خواهید تغییر مسیر 90 درجه ای داشته باشید، از دو زانویی 45 استفاده کنید؛ چرا که در غیر این صورت حتماً با گرفتگی لوله مواجه خواهید شد.

معمولا هم دلیل گرفتگی های لوله و چاه فاضلاب در اثر درست نبودن شیب لوله ها و یا استفاده نکردن از زانویی می باشد. بنابراین اگر شما هم این مشکل را دارید و گرفتگی های گاه و بیگاه برایتان پیش می آید، کافیست با لوله بازکن های مجموعه لوله بازکنی تماس بگیرید. برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی حتماً باید شیب مناسب و ملایمی را در نظر گرفت تا بدین وسیله آب و فضولات، به راحتی در آن حرکت کند.

متخصصین لوله بازکنی مجموعه لوله بازکنی در سراسر تهران اعم از سعادت آباد به صورت 24 ساعته خدمات ارائه می دهند. بنابراین اگر در محدوده سعادت آباد هستید برای تماس فوری با لوله بازکن سعادت آباد کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و اگر در محدوده های دیگر هستید کافیست نام منطقه خود را در بالای صفحه جستجو کنید.

بررسی دیگر نکات مهم لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

 • در محاسبه میزان فاصله لوله فاضلاب توالت فرنگی از دیوار باید به اندازه توالت فرنگی، ضخامت دیوار و ناهمواری ها توجه داشته باشید که به طور کلی میزان فاصله لوله فاضلاب توالت فرنگی از دیوار بین 25 تا 31 سانتی متر است.
 • حتماً بعد از تمام شدن لوله کشی فاضلاب توالت، درب پوش بر روی ورودی لوله های فاضلاب قرار دهید.
 • در حین انجام لوله کشی توالت فرنگی حتماً به این فکر باشید که در مسیر راه، مکان هایی برای بازدید لوله قرار دهید.
 • در صورتی که توالت منزل شما ایرانی است و قصد تعویض آن را با توالت فرنگی دارید، مطلب بهترین راه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی می تواند شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کند.
 • در کل باید بدانید که نحوه لوله کشی فاضلاب نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد و درست قرار دادن شیب لوله، امری نیست که بخواهید به دلخواه خود آن را کم و یا زیاد کنید؛ چرا که در هر صورت ممکن است مشکلاتی برای شما بوجود آید.
 • استاندارد تعریف شده در خصوص سایز لوله فاضلاب توالت فرنگی به اندازه 110 میلی متر می باشد.
 • تمامی عوامل تأثیرگذار در اجرای نقشه لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا به نصب موفق توالت فرنگی و عملکرد درست آن منجر شود.

آموزش لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی به بیان ساده

سیستم لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی شامل لوله اصلی فاضلاب، سیفون، هواکش و لوله ونت می باشد. این سیستم ساختار ساده ای دارد و پسماند و فاضلاب توالت ایرانی از مسیر لوله اصلی به سمت چاه فاضلاب ساختمان منتقل می شود.

نقشه لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی

مسأله مهمی که در خصوص پیاده سازی و اجرای نقشه لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی باید به آن بیشتر توجه نمود، رعایت یکسری استانداردها است که شامل موارد زیر می شود:

 • در نظر گرفتن فاصله لوله فاضلاب توالت ایرانی از دیوار: مقدار استاندارد آن حدود 30 تا 35 سانتی متر است که پس از نصب سنگ توالت ایرانی، این فاصله از دیوار باید لحاظ شود. فاصله کمتر از مقدار تعریف شده منجر به محدودیت فضا جهت نشستن بر روی کاسه توالت می گردد.
 • برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع در ساختمان، پیشگیری از بالا زدن چاه و یا گرفتگی لوله ها، باید شیب مناسبی برای لوله های فاضلاب در نظر گرفت تا تخلیه مواد با مشکل مواجه نگردد و به راحتی صورت پذیرد. حداقل شیب مورد نظر 2 درصد و حداکثر 7 درصد می باشد.
 • جنس لوله فاضلاب مورد استفاده در لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی بهتر است از نوع پلیکا باشد.
 • ورودی سیفون و لوله های فاضلابی تا هنگام جایگذاری سنگ توالت باید بسته باشد، تا مواد خارجی به داخل آن راه نیابد.
 • وجود هواکش و لوله ونت، برای جلوگیری از انتشار بوی بد ضروری است؛ که متأسفانه برخی افراد لوله کش هرگز به این نکته توجه کافی ندارند.

سوالات متداول در خصوص نحوه لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی

✨ شیب مناسب در نحوه لوله کشی توالت فرنگی توکار چگونه است؟

✅ در لوله هایی که به صورت افقی کنار هم گذاشته می شوند، حتماً باید به سمت اتصالشان دارای شیب حدود 4 درجه و نه بیشتر از این مقدار باشند.

✨ لوله های هواکش در لوله کشی فاضلاب توالت ها، تا کجا باید کشیده شوند؟

✅ معمولاً این لوله ها را بهتر است تا بالای پشت بام برسانید و هیچ گاه هواکش را از پنجره بیرون ندهید؛ چرا که با مشکلات گوناگونی مواجه خواهید شد.

✨ برای تغییر مسیر در نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی از چه زانویی استفاده کنیم، بهتر است؟

✅ از زانویی 45 درجه بهتر است استفاده شود و اگر می خواهید تغییر مسیر 90 درجه ای داشته باشید، از دو زانوی 45 استفاده کنید.

منبع:

سرویس صدرا

لوله بازکنی ستارخان

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا