فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

با چاپ استیکر و پلکسی مدرن تبلیغات کنید

چاپ استیکر | چاپ روی شیشه | چاپ روی بنر فلکسی

چاپ روی پلکسی و سایرخدمات چاپ روی اجسام چنانچه از طریق چاپ فلت بد انجام شود شاهد کیفیت عالی و وضوح بالای چاپ خواهید بود. این نوع چاپ بر روی انواع اجسام مسطح امکان پذیر است و در تبلیغات و دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد. همچنین به منظور استفاده تبلیغاتی و یا تغییر دکوراسیون داخلی تمایل دارید تصویر دلخواه خود را روی اجسامی نظیر پارچه، چرم، شیشه، پلکسی، فلز، چوب و… چاپ نمایید، می توانید با مرکز چاپ تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان این مرکز، بهره مند شوید.

چاپ روی اجسام

همان طور که گفتیم چاپ فلت بد از جمله جدیدترین تکنولوژی در صنعت چاپ می باشد که قابلیت چاپ بر روی تمام اجسام مسطح با متریال های متفاوت را دارد. در این روش هیچگونه محدودیت رنگی وجود نداشته و می توان طیف وسیعی از رنگ ها را روی پارچه، چرم، شیشه، سرامیک، چوب و … چاپ کرد.

چاپ استیکر

استیکر انواع گوناگونی دارد که عبارتند از: شیشه ای، استیکر شیری (شامل استیکر مات، استیکر براق و استیکر پشت طوسی)، استیکر داخل چسب، استیکر لمینیت، استیکر یووی (UV) و در واقع هرکدام خواص مربوط به خود را دارا می‌باشند.

چاپ استیکر شیشه‌ای

چاپ استیکر و وینیل شیشه‌ای برای موارد خاصی انجام می‌گیرد، زیرا خاصیت جالب آن، دید از دو طرف است. می‌توان گفت هر دو طرف استیکر نمایشگر تصویر چاپ شده بر روی استیکر خواهند بود. این نوع متریال زمینه رنگ شفاف و شیشه ای دارد و لذا از این استیکر بیشتر برای مصارف پشت نور مانند نصب روی پلکسی شیری یا دوغی، نصب روی سطوح سفید مثل بدنه ماشین و یا با یک لایه استیکر شیری لمینت و پوشیده می‌شود تا رنگ های چاپ شده به وضوح دیده شوند.

چاپ استیکر شیری

فرق چاپ استیکر شیری با چاپ استیکر شیشه ای این است که در چاپ استیکر شیری دیگر دید دو طرفه نداریم و تصویر چاپ شده تنها از یک سمت قابلیت مشاهده دارد. رنگ زمینه این مدل چاپ استیکر عموما سفید است. این مدل به نسبت شیشه‌ای نزد مصرف‌کنندگان محبوب‌تر است. و در تبلیغات محیطی بر روی شیشه مغازه، سوپر مارکت، ایستگاه اتوبوس، خودرو، اتوبوس و همچنین تابلوهای تبلیعاتی کاربرد دارد.

چاپ استیکر مات

این نوع استیکر جزئی از استیکر شیری محسوب می‌شود و عموما برای استفاده های دکوراتیو و جاهایی که می‌خواهیم بازتاب نور نداشته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ استیکر مات با دستگاه اکو سالونت کیفیت بسیار مطلوبی دارد و چاپ آن درست شبیه چاپ پوستر می‌باشد. این مدل چاپ برای فضای داخل و جاهایی که نور فراوانی دارند کاربرد دارد و لازم به ذکر است. متریال این چاپ ضد آلرژی می‌باشد، چرا که با جوهرهایی چاپ می‌شود که با محیط زیست سازگار هستند.

چاپ استیکر براق

این نوع استیکر نیز از خانواده استیکر شیری به حساب می‌آید و معمولا وقتی از استیکر شیری نام برده می‌شود منظور همین استیکر براق شیری می باشد.

تفاوت چاپ استیکر مات و براق

مزایای هر کدام از این چاپ‌ها را در این بخش بیان خواهیم کرد: چاپ استیکر مات هیچ گونه بازتاب نوری ندارد و برای فضای داخلی و عکاسی بسیار مناسب تر می باشد. و همچنین از لحاظ بصری تصاویر چاپ شده را بهتر و بسیار شیک تر نشان می دهد. استیکر براق اما کارها را زنده تر نشان می دهد. و نیز تمیز کردن آن به راحتی امکان پذیر است. اگر می‌خواهید بدانید چاپ استیکر مات بهتر است یا براق باید بدانید هرکدام از آن‌ها مزایا و معایبی دارند و لذا به طور کلی نمی‌توان نظر داد که کدام بهتر است. در واقع برای انتخاب یکی از این مدل‌ها شما آزاد هستید از سلیقه خودتان استفاده کنید ولی حتما شرایط محیطی که قرار است چاپ را اجرا کنید را در نظر داشته باشید.

مهمترین خصوصیات چاپ استیکر

یکی از خصوصیات جالب توجه استیکر و وینیل این است که چاپ طرح دلخواه بر روی آن‌ها امکان‌پذیر است. با بهره‌گیری از استیکر یا وینیل می‌توان دکوراسیونی زیبا را به وجود آورد که هزینه چندانی هم ندارد. نکته دیگر که جالب توجه می‌باشد این است که استیکر و وینیل، قابل شستشو هستند و لذا چنانچه بر روی هر سطحی مثل: سطح پوشیده شده از رنگ روغن، پلاستیک، مولتی کالر، شیشه، آینه، چوب MDF، درب اتاق، کمد و یخچال نصب شود. پس از مدتی استفاده می‌توان آن را به راحتی شسته و با استفاده از محصولات پاک کننده تمیز کرد. توصیه می‌شود هنگام نصب استیکر و وینیل ابتدا محل مورد نظر خود را شسته و تمیز کنید، سپس باید استیکر و وینیل چسبانده شود، تا کیفیت نهایی قابل قبولی داشته باشد.

چاپ روی شیشه

چاپ تصویر روی شیشه به عنوان یکی از محبوب‌ترین‌ اموراتی است که در صنعت دکوراسیون کاربرد دارد و از آن برای جذابیت ظاهری و یا نمایش‌های تبلیغاتی بیشتر استفاده می‌شود. هر چه کیفیت دستگاه‌های چاپگر و جوهری که استفاده می‌کنند، بیشتر باشد، به تبع میزان کیفیت و ماندگاری طرح چاپی روی شیشه ها نیز بیشتر می‌شود. در واقع می‌توان گفت معمولا محصولات چاپی حدود 10 سال ماندگاری دارند که البته این موضوع تا حد زیادی به متریال و مرغوبیت آن بستگی دارد.

خصوصیات جوهر چاپ روی شیشه

به منظور چاپ روی شیشه از جوهرهای مخصوصی باید استفاده گردد که چسبندگی بالایی داشته باشند، تا روی سطح صاف شیشه به خوبی تثبیت شوند. برای افزایش چسبندگی جوهر اغلب پیش از چاپ، شیشه را کاملا تمیز می‌کنند. این کار کمک می‌کند تا چسبندگی جوهر در حین چاپ تا خد زیادی بهبود یابد.

جوهری که در این فناوری به کار می‌گیرند فورا پس از پاشش قطره‌ای خشک می‌شود. خشک شدن سریع است که باعث جلوگیری از روان شدن رنگ و به هم خوردن طرح می‌شود. البته لازم به ذکر است خشک شدن کامل طرح چاپی با تابش نوری که حاوی اشعه UV باشد، انجام می‌گیرد.

بدیهی است هر چه کیفیت جوهر بیشتر باشد برای چاپ چند لایه و رنگین ایده‌آل‌تر است. کیفیت جوهر تاثیر چشمگیری در تثبیت رنگ و ماندگاری طرح روی شیشه، دارد. در صورتی که از جوهر مرغوب در این محصول استفاده شود، در شرایط آب و هوایی مختلف که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند آسیبی نمی‌بیند و حتی اشعه‌های مضر نور خورشید نیز تاثیری در کدر شدن و یا رنگ پریدگی آن نخواهد گذاشت.

کیفیت چاپ روی شیشه

مجموعه ما همواره در تلاش است تا با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته نظیر دستگاه چاپ فلت بد یو وی flatbed uv printer بهترین کیفیت را به مشتریان گرامی ارائه دهد. در این راستا آماده چاپ روی شیشه برای انواع شیشه‌ها تا ضخامت 10 سانتی‌متر نیز هست. وضوح کیفیت تصاویر چاپی روی شیشه 1440 dpi و از لحاظ رنگ نیز از ۸ رنگ که دو تای آن‌ها وارنیش و سفید هستند، استفاده می‌شود. شایان توجه است رنگ سفید و وارنیش به صورت موضعی نیز بر روی شیشه قابل چاپ می‌باشند.

کاربرد چاپ روی شیشه

برخی از کاربردهای چاپ روی شیشه عبارتند از:

سقف های شیشه ای، درب اتوماتیک ،پنجره های ساختمان، حفاظ و نرده شیشه ای، شیشه بالکن ،دیوارپوش های شیشه ای، پارتیشن بندی و دیوایدر شیشه ای، ویترین و پیشخوان فروشگاهی، کابین آسانسور، کابین دور دوشی، شیشه دکوراتیو، تابلوی شیشه ای، میز شیشه ای،بین کابینتی، پنل رادیاتور شیشه ای و نمای شیشه ای در ساختمان، از جمله موارد کاربرد شیشه های چاپ شده می باشند.

– انواع فضاهای تجاری تفریحی و ورزشی (اماکنی مثل آکواریوم ، استخر، آب نما و…)

– انواع شیشه های به کار رفته در بناها و ساختمان ها

– تابلو های لوگو و تابلوهای نفیس

– دیوارهای شیشه ای

– تابلو های شیشه ای

– چاپ شیشه سکوریت

– چاپ در تندیس ها

– شیشه کف و سقف

– ویترینهای فروشگاهی و نمایشگاهی

– درب های شیشه ای طرح دار

– انواع پارتیشن های شیشه ای

– چاپ روی کابین آسانسور

– چاپ روی شیشه میرال

– چاپ انواع عکس

– شیشه حمام

– و مواردی نظیر این‌ها …

چاپ انواع طرح روی شیشه

خوشبختانه در حال حاضر با بهره‌گیری از تجهیزات و دستگاه‌های جدید، هیچ‌گونه محدودیتی در نقش طرح بر روی، شیشه وجود ندارد. هنگامی‌که مشتری تصویری با کیفیت و وضوح بالا به صورت پیش فرض انتخاب کند همان چاپ می‌گردد و در غیر این صورت موارد متعددی از طرح‌های متنوع به صورت آلبوم‌های متعدد به او ارائه می‌شود تا بسته به سلیقه خود انتخاب نماید. البته انتخاب طرح تا حدودی به تم و نحوه چیدمان دکوراسیون نیز وابسته است و بهتر است موقع انتخاب طرح و رنگ هارمونی آن با سایر اجزاء دکوراسیون و رنگ تم آن‌ها رعایت شود.

برای نقش طرح تنها کافی است طرح مورد نظر بسته به ابعاد شیشه انتخاب شده باشد و سپس دستگاه‌هایی که عملکرد آن‌ها مبتنی بر متصاعد کردن اشعه یو وی است، همان طرح انتخابی را بر رویِ شیشه مورد نظر چاپ ‌کنند. نقش طرح بر روی شیشه ها به گونه‌ای است که امواج فرا بنفش در هر قسمت طرح با توجه به رنگ‌های مختلف آن از جوهر مربوطه عبور کرده و سپس جوهر روی شیشه ثابت خواهد شد.

چاپ روی بنر فلکسی

یکی از انواع پرکاربرد در چاپ رول، فلکس یا فلکسی است. این متریال نور را از خود عبور می دهد و قابل توجه است با چاپ روی آن استحکام بیشتری نسبت به بنر خواهید داشت. اغلب برای تابلوهای سردر مغازه ها، فروشگاه ها، تابلوهای عابر پیاده، بیلبورد ها و به طور کل برای تابلوهایی كه روشنایی از رو و یا پشت دارند چاپ فلکسی را به کار می‌برند. چاپ روی بنر فلکسی دو نوع چینی و كره ای دارد که نوع چینی به طور معمول 18 انس و نوع كره ای آن 20 انس است.

چاپ فلکسی چیست؟

تابلوهای فلکس، متریالی به نام فلکسی دارند که از بین خاصیت هایشان به عنوان خاصیت اصلی آن‌ها نورانی بودنشان را می‌توان نام برد. این متریال بسیار کاربردی است و از آن علاوه بر جلب توجه مخاطب، برای زیباسازی شهر و رنگ بخشی به محیط استفاده می‌شود.‌ در صورتی‌که فلکسی چاپ شده را در یک محفظه مخصوص قرار دهند به آن تابلو فلکسی می‌گویند. این تابلو باید با توجه به ابعاد چاپ انتخاب شده باشد و داخل آن نیز سیستم روشنایی کار گذاشته شود، تا در شب نیز تابلو به زیبایی قابل مشاهده باشد.

مراحل چاپ فلکسی

  • برای چاپ فلکسی باید 4 مرحله طی شود که در این بخش به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:
  • طراحی تابلو: در این مرحله یک تصویر و یا نوشته پیش‌فرض را طراح گرافیکی طراحی می‌کند؛ البته امروزه به جای طراح از روش‌های نوین با استفاده از نرم افزار فتوشاپ، با سرعت بیشتر کار طراحی انجام می‌شود.
  • چاپ طرح: در این مرحله دستگاه چاپ out door طرح مورد نظر را بر روی متریال فلکسی که رویه تابلو فلکسی را تشکیل می‌دهد، چاپ می‌شود.
  • ساخت قاب: قابی پروفیلی به شکل استند درست می‌کنند تا فلکسی بر روی آن نصب شود‌.
  • نورپردازی: در پایان برای جلوه نورانی تابلو از منبع نوری یعنی مهتابی، پروژکتور یا LED استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های چاپ فلکسی

در چاپ روی بنر پلکسی بیشتر از رویه مقاوم استفاده می‌شود تا در برابر عوامل آسیب‌زای بیرونی دوام داشته باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا بتوان از تابلوهای آن در شرایط جوی متفاوت در مناطق گوناگون استفاده کرد. این نوع چاپ با دستگاه چاپ دیجیتال به گونه‌ای انجام می‌شود که اشعه‌های آسیب زای خورشید موجب رنگ پریدگی آن نگردد؛ بنابراین از این نوع تابلوها می‌توان در شهرهای گرمسیر نیز استفاده کرد.

با کیفیت‌ترین و ارزنده‌ترین چاپ استیکر، شیشه و پلکسی

چاپ به معنای تولید مجدد واژگان یا تصاویر روی کاغذ، پلاستیک و… است. صنعت چاپ انواع مختلفی دارد، اما یکی از پرکاربردترین نوع آن چاپ فلت‌بد است که در چاپ‌ متن و تصاویر در ابعاد بزرگ و روی متریال‌های مختلف بسیار کاربرد دارد. در چاپ فلت‌بد، جوهر روی سطوح صاف قرارگرفته و سپس با اشعه یووی سریعاً خشک می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را با چاپ روی انواع سطوح، مانند شیشه، پلکسی و استیکر آشنا کنیم.

چرا چاپ مستقیم فلت بد خوب است؟

از ابتدای فعالیت صنعت چاپ در عرصه تبلیغات، همیشه کار بر این منوال پیش رفته بود که سفارش‌های تبلیغاتی روی یک سری متریال خاص مانند تراکت، پوستر، بروشور، بنر، استیکر و… چاپ شود و در محل‌های مناسب نصب و چسبانده شود یا در سطح شهر پخش شوند. این چسباندن و یا پخش کردن اوراق تبلیغاتی مزیت‌ها و معایبی داشت. اما اکنون با پیشرفت دستگاه‌های چاپ و ورود دستگاه فلت‌بد، مجریان تبلیغاتی تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند. چون قابلیت چاپ روی متریال مختلف را داشته و سرعت انجام کار آن نیز خیلی بیشتر است.

چاپ روی شیشه چیست؟

چاپ روی شیشه و آینه یکی از جذاب‌ترین و باکیفیت‌ترین انواع چاپ است که می‌توانید برای تبلیغات محیطی از آن استفاده کنید. برای نمونه، احتمالاً در‌های ورود هتل یا آینه آسانسور‌ها را دیده‌اید که روی آن چاپ شده باشد؛ اما چاپ روی شیشه و آینه کاربردهای دیگری نیز دارد.

چاپ شیشه سکوریت یکی از انواع چاپ روی شیشه و آینه است. این نوع از چاپ به‌صورت مستقیم روی شیشه انجام می‌شود. شما می‌توانید با چاپ بی‌نهایت طرح روی شیشه سکوریت می‌توانید انواع آثار هنری و تبلیغاتی را تهیه نمایید. انواع کاربردهای این نوع چاپ، نظیر استفاده از شیشه چاپ‌شده برای پارتیشن‌بندی فضای داخلی دفتر کار (چاپ شیشه پارتیشن)، انواع درب‌های شیشه سکوریت، درب کشویی و سایر درب‌ها؛ انواع ویترین، استخرهایی که با شیشه ساخته‌شده‌اند و آکواریوم‌ها که از دیگر کاربردهای چاپ روی شیشه سکوریت هستند.

نکات مربوط به چاپ روی شیشه:

شیشه‌ها چه در نوع ساده و یا چه نوع سکوریت (نشکن) به خاطر خصوصیات فیزیکی و نمای زیبا و عایق خود بسیار در صنعت کاربرد داشته و طرفداران بی‌شماری دارد. با کمک تکنولوژی چاپ مستقیم می‌توان باعث اجرای متفاوت‌تر و بسیار شکیل‌تر سازه‌ها و دکوراسیون‌های داخلی شد و نمای آن‌ها را بسیار حرفه‌ای‌تر به نمایش گذاشت. از شیشه‌های چاپ دار برای بهبود شرایط دکوراسیون خود می‌توانید بهره ببرید.

انواع روش‌های چاپ روی شیشه

چاپ شیشه انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع کاربرد و سطح موردنظر می‌تواند متفاوت باشد. انواع چاپ تامپو، سیلک و فلت بد با قابلیت‌های مختلف برای چاپ روی شیشه مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای کارهای باکیفیت در ابعاد بزرگ با تعداد رنگ بیشتر باید از دستگاه چاپ فلت بد استفاده نمایید.

چاپ روی شیشه در کجاها استفاده می‌شود؟

شرکت‌ها و برندهای مختلف برای پارتیشن‌بندی داخل محیط خود، مایلند که از لوگوی مجموعه را روی شیشه چاپ کنند. و کار دیگر برای برندسازی، این است که لوگوی مجموعه را تابلوهایی نفیس از جنس شیشه ساخته و بر دیوارهای محیط نصب کنند. از دیگر موارد استفاده از این نوع چاپ، چاپ روی شیشه کابینت است. بسیاری از افراد برای افزایش انرژی و زیباتر شدن فضای خانه، در فضای بین کابینت از شیشه‌های چاپی استفاده می‌کنند. در این روش، افراد می‌توانند تصاویر دلخواه خود را به مراکز چاپ فلت‌بد سفارش داده و آن مجموعه به‌راحتی اقدام به چاپ تصویر دلخواه روی شیشه می‌نمایند.

در فضاهای بیمارستانی و درمانگاه‌ها، علی‌الخصوص اتاق عمل و فضای جراحی، نیازمند محیطی کاملاً استریل و بهداشتی است. به همین دلیل معمولاً از دیوارکوب‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود. برای نمای بهتر این شیشه‌ها و بالا بردن روحیه بیماران و پرسنل می‌توان طرح و تصاویر جذابی را روی این شیشه‌ها چاپ کرد. در شیشه‌های نمای ساختمان‌ها و برج‌ها نیز می‌توان از این نوع چاپ استفاده کرد که جلوه‌ای مدرن و به‌روز به ساختمان خواهد بخشید.

نکات مهم در چاپ روی شیشه که باید رعایت شود

در زمان سفارش چاپ شیشه نیو آرت، باید مطمئن شوید که طرح و رنگ دلخواه شما چگونه روی شیشه نمایش داده می‌شود. چون سطح پشت چاپ تأثیر زیادی روی رنگ چاپ می‌گذارد؛ برای مثال چاپ روی رنگ سفید با چاپ روی کاغذ رنگی فرق می‌کند. در مواردی نیز، رنگ زمینه سبب تغییر رنگ جوهر می‌شود و این امر در چاپ شیشه هم رخ می‌دهد. ازآنجایی‌که سطح شیشه شفاف است، نیاز است در محل چاپ موردنظرتان یک لایه سفید چاپ شود که طرح دچار تغییر در کیفیت خروجی نگردد.

کاربردهای چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد ازجمله آن می‌توان به استفاده در دکوراسیون خانگی، اداری و کالاهای مختلفی که بدنه شیشه‌ای دارند، اشاره کرد. به‌طور معمول جهت چاپ روی شیشه عطر و ادکلن، چاپ شیشه نوشابه، شیشه لاک و ظروف شیشه‌ای از روش‌های چاپی مانند چاپ تامپو یا سیلک استفاده می‌گردد. اما برای چاپ‌های با کیفیت و رزولوشن بالا و در ابعاد مختلف روی شیشه‌های مسطح از دستگاه چاپ uv ‌ استفاده می‌شود. که مهم‌ترین مصادیق آن در حوزه دکوراسیون خانگی، اداری و همچنین امور تبلیغاتی است.

چاپ پلکسی چیست؟

اگر نمی‌دانید پلکسی گلاس دقیقاً چیست، جواب ساده می‌تواند این باشد، ماده‌ای عالی جایگزین برای شیشه برای ساخت انواع محصولات شفاف است. پلکسی گلاس یک ماده پلاستیکی است که در قرن گذشته در آلمان اختراع شد. این متریال شفاف، انعطاف‌پذیر و قوی است، به همین دلیل در بسیاری از بخش‌ها استفاده می‌شود.

امروزه بیشتر افراد با این متریال به‌خوبی آشنایی دارند. استفاده از آن در ساخت سازه‌های سبک مانند گلخانه‌ها و یا استفاده از آن در دکوراسیون داخلی و یا پوشش سقف یا پاسیو، سبب شده تا به محصولی پرطرفدار در دنیای صنعت تبدیل شود. اما تنها استفاده ورق پلکسی، در صنعت ساختمان نیست. از این محصول در دنیای تبلیغات و ساخت باکس‌های تبلیغاتی یا تابلوهای تبلیغاتی برای شرکت و برندها بسیار استفاده می‌شود. تنوع طرح، رنگ و ضخامت به این محصول ویژگی‌های متعددی بخشیده که ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به قابلیت چاپ روی آن اشاره نمود.

ویژگی‌های ورق پلکسی بسیار شبیه شیشه است، اما شفافیت این محصول از شیشه نیز بیشتر بوده و به‌خوبی نور را از خود عبور می‌دهد. اما مقاومت بالای این چاپ در برابر عوامل طبیعی، آن را به محصولی کاملاً مناسب برای امور تبلیغاتی تبدیل کرده است. رنگ‌پذیری و استحکام در برابر ضربه و رطوبت از دیگر ویژگی‌های مهم ورق‌های پلکسی است.

کاربرد چاپ پلکسی

پلکسی گلاس از معماری گرفته تا زیست پزشکی و تبلیغات کاربردهای فراوانی دارد. ازجمله موارد کاربرد چاپ پلکسی گلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چاپ علائم پوشش عکس‌ها ساخت آسمان مجازی جعبه بسته‌بندی محصولات ساخت تندیس و هدیه تبلیغاتی استفاده در باجه‌های خودپرداز تابلوسازی و چاپ لوگو با پلکسی کارت دعوت و محصولات دکوری پوسترهای تبلیغاتی یا تصاویر با اندازه بزرگ و متوسط چاپ مستقیم روی متریال برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی برای تزیین غرفه‌های نمایش تجاری بکار گرفته می‌شود. (سازه‌های نمایشگاهی)

ویژگی‌های پلکسی چیست؟

علاوه بر استحکام و انعطاف‌پذیری، پلکسی دو ویژگی خاص نیز دارد که برای چاپ مناسب است:

  • دارای ثبات رنگی بسیار بالا وضوح، درخشندگی و شفافیت
  • به همین دلیل، نسبت به سایر متریال‌ها بسیار مورد استقبال صاحبان کسب‌وکار قرارگرفته است.

مزایای چاپ پلکسی

چاپی متفاوت و لوکس که درخشندگی خیره‌کننده‌ای دارد قابلیت چاپ در سایز دلخواه نصب ساده و بسیار راحت کاملا ضد آب و قابل تمیز شدن آسان امکان برش در اشکال هندسی مختلف، مثل دایره، لوزی و… کیفیت تصویر چاپی بالا به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن ماندگاری و دوام بسیار زیاد و هیچ‌وقت به‌راحتی نمی‌شکند دارای ضخامت‌های متفاوت، مناسب برای پروژه‌های گوناگون

انواع پلکسی و نحوه چاپ بر روی آن

ورق‌های پلکسی در انواع مختلفی تولید می‌شوند، از انواع این ورق‌ها می‌توان به مات، شفاف و آینه‌ای اشاره نمود. ضخامت ورق‌ها نیز از ۲ تا ۴۰ میل متفاوت است. باتوجه به ضخامت‌های متفاوت در جاهای مختلف کاربرد داردو نیز این ضخامت در هزینه‌ نهایی چاپ هم تاثیر می‌گذارد. به‌طورکلی با افزایش ضخامت، قیمت ورق و هزینه چاپ نیز افزایش می‌یابد. ضخامت‌های بسیار زیاد ورق پلکسی در تولید مبلمان و تجهیزات منزل و یا پارتیشن‌ها استفاده می‌شود.

از چاپ مستقیم روی پلکسی می‌توان برای ایجاد طرح‌های دلخواه بر روی پارتیشن‌ها نیز استفاده نمود. اما محبوب‌ترین نوع ورق‌های چاپی پلکسی که در دکوراسیون سازه‌ها نقش مهمی دارد، طراحی و چاپ آسمان مجازی است. وزن کم و مقاومت چند برابری این متریال آن را به محصولی کاملا ایده‌آل برای امور مختلف تبدیل نموده است.

مزیت چاپ مستقیم روی پلکسی

در روش چاپ مستقیم روی پلکسی، متن و طرح مورد دلخواه توسط دستگاه چاپ فلت‌بد یووی با کیفیت بسیار بالا روی ورق پلکسی چاپ می‌شود و ماندگاری فوق‌العاده‌ای دارد. از دیگر مزیت‌های این نوع چاپ می‌توان به‌وضوح بسیار بالای چاپ، دقت و سرعت اجرای بالا و نیز سازگاری فوق‌العاده با انواع شرایط آب و هوایی و مقاومت با عوامل جوی مانند باد و باران و… اشاره کرد.

چاپ طرح دلخواه شما روی انواع ورق پلکسی شفاف و رنگی در ابعاد مختلف قابل در چاپ پلکسی نیو آرت قابل انجام است. کیفیت چاپ یووی بسیار عالی است و دارای رنگ‌های جذابی است به همین دلیل سبب می‌شود تا کار نهایی بسیار زیبا و چشم‌نواز باشد. دوام و ماندگاری بسیار بالا، در مقابل عوامل جوی، رطوبت و خراشیدگی سبب شده تا این چاپ برای استفاده در محیط‌های باز و بیرونی نیز مناسب باشد.

چاپ استیکر چیست؟

یکی از انواع چاپ برای اهداف تبلیغات، چاپ استیکر است که عملکرد آن شبیه به برچسب‌های دوران کودکی‌مان است. استیکر از جنس پی‌وی‌سی (PVC) بوده و در بخش پشت آن طرح دلخواه به‌صورت چسبدار چاپ می‌شود؛ این چاپ به چاپ وینیل هم شناخته می‌شود. جنس نازک و کیفیت مناسب آن باعث شده از استیکر و مش در فضای خارجی استفاده شود. چاپ استیکر از دسته چاپ‌های مرسوم برای تبلیغات عمومی است که در انواع مختلف قابل انجام است. برای چاپ استیکر بایستی از دستگاه‌های چاپ فلت‌بد استفاده کرد.

از ویژگی‌های این نوع چاپ می‌توان به مواردی چون مقاوم در برابر شستشو و تمیزکاری، مقاوم در برابر نور و عوامل محیطی مختلف اشاره داشت. بر روی استیکر می‌توان انواع طرح دلخواه را در ابعاد مختلف چاپ نمود و مطمئن باشد که به‌راحتی جدا نشده و از بین نخواهد رفت. هزینه چاپ استیکر بسیار پایین‌تر از دیگر ابزارهای تبلیغاتی است، بنابراین به‌راحتی با صرف هزینه‌ای کم می‌توان از آن استفاده کرد.

انواع چاپ استیکر

چاپ استیکر در ۲ نوع براق و مات انجام می‌شود که انتخاب کدام نوع به نظر مشتری بستگی دارد. در ادامه تعدادی از انواع چاپ استیکر را نام خواهیم برد:

چاپ استیکر شیشه‌ای، استیکر شیری، استیکر شبرنگ، استیکر ماشین، استیکر مش

چاپ استیکر شیشه‌ای:

چاپ استیکر نوع شیشه‌ای از دو طرف دید دارد. دید داشتن این مدل از دو طرف همانند شیشه است، به همین علت نام این استیکر این‌گونه انتخاب شده است. به‌کارگیری چاپ روی شیشه مغازه‌ها، سوپرمارکت‌ها، مراکز تجاری و اداری و… ازجمله قابلیت‌های استیکر شیشه‌ای است.

استیکر شیری:

استیکر شیری دارای زمینه سفید است و ازلحاظ مصرف بیشترین کاربرد استیکر را دارد. استیکر شیری برخلاف استیکر شیشه‌ای از دو طرف دید ندارد.

تفاوت چاپ مش و استیکر در چیست؟

جنس مش و استیکر یکسان است، تنها تفاوت وجود روزنه‌های ری بر روی مش است، همین‌طور چاپ مش مانند چاپ استیکر برای تبلیغات فضاهای بیرونی بسیار استفاده می‌شود. مش دارای سوراخ‌های ریزی است که نور را از خود عبور می‌دهد و برای اماکنی که نیاز به نور محیط دارند، بسیار مناسب است. مش کاربرد فراوانی دارد و می‌توان با حفظ نور محیط برای تبلیغات استفاده شود. فرآیند چاپ مش و استیکر با دقت و رزولوشن مناسب انجام می‌شود تا طرح دلخواه انجام شود.

چاپ استیکر ماشین، ابزار تبلیغاتی قدرتمند

یکی از کاربردهای استیکر، استفاده از آن روی ماشین‌های حمل‌ونقلی است. ازآنجایی‌که ماشین در معرض دید بسیاری از مخاطبان است، گزینه مناسبی برای درج چاپ استیکر خواهد بود. شما بارها شاهد چاپ استیکر ماشین بوده‌اید. نکته قابل‌ذکر این است که ابعاد استیکر برای ماشین بیشتر است و بایستی قابلیت مرکز چاپ استیکر ماشین با ابعاد بزرگ را داشته باشد. درج و چاپ استیکر بر روی ماشین‌های یخچال دار حامل مواد غذایی یکی از کاربردهای مرسوم استیکر تبلیغاتی است که می‌تواند در برند شما بسیار کاربردی باشد.

مزایای چاپ استیکر

مقرون‌به‌صرفه بودن چاپ دوام و پایداری چاپ در برابر عوامل محیطی نظیر باد و نور و… قابلیت نصب و جداسازی آسان استیکر سرعت بالای چاپ چاپ در ابعاد مختلف

کاربرد چاپ استیکر

چاپ روی سطوح مختلف روی اتوبوس و ماشین‌های پخش روی شیشه مغازه‌ها و یخچال‌های صنعتی و فروشگاهی روی دیوار و زمین

قیمت چاپ استیکر را چه عواملی تعیین می‌کند؟

در تعیین قیمت چاپ استیکر هنرنوین عوامل مختلفی دخیل هستند، عواملی چون نوع استیکر چاپی، ابعاد و تعداد چاپ تاثیرگذار است. قیمت استیکر شیشه‌ای با استیکر زمینه شیری متفاوت است، از عوامل دیگر در تعیین قیمت چاپ استیکر، نوع کاربرد آن است. استیکر وسایل نقلیه نظیر اتوبوس با استیکر روی شیشه مغازه به دلیل تفاوت ابعاد، در قیمت نیز متفاوت است.

عملیات تکمیلی نظیر لمینت کردن هم در قیمت نهایی تاثیر فراوان دارد. استیکر لمینت شده دارای براقیت و زیبایی بالاتری است و به‌وسیله براقیت ایجاد کرده در اثر چاپی، جذابیت و اثربخشی بیشتری در مخاطب ایجاد می‌کند با لمینت کردن استیکر می‌توان طول عمر اثر چاپی را نیز افزایش داد.

دوام و کیفیت استیکرها تا چه میزان است؟

یکی از مسائل بسیار مهم در این چاپ، نوع جوهر مصرفی است. برای انواع استیکر چاپی که برای تبلیغات مورداستفاده است، باید جوهر بسیار باکیفیتی تهیه شود تا بتواند در برابر شستشو با آب و اسیدهای رقیق مقاوم باشد و کیفیت خود را از دست ندهد.

چاپ و نصب استیکر چگونه است؟

برای چاپ و نصب استیکر بایستی توجه نمود که کار نصب استیکر به‌آسانی امکان‌پذیر است و هرکسی قادر به نصب آن خواهد بود. سهولت نصب استیکر به خاطر پشت چسبدار بودن آن است، که عملیات نصب را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا می‌توان انجام داد. باید استیکر نصبی بدون حباب در موضع نصب گردد تا زیبایی هر چه بیشتر در چشم مخاطب ایجاد شود. جوهر مورداستفاده در چاپ استیکر بسیار مهم است، چراکه اگر جوهر نامرغوب باشد بعد از حدود ۲ تا ۳ ماه رنگ از بین می‌رود و کار بی‌کیفیت می‌شود.

برای این امر استفاده از چاپ اکوسالونت را پیشنهاد می‌دهیم که زیبایی و رزولوشن چاپی بیشتری را برای مخاطبان فراهم می‌کند. برای نصب چاپ استیکر می‌توانید برای سطوح صاف (به‌جز اتوبوس) از مخلوط آب و ریکا استفاده کنید و برای جدا کردن استیکر نیز از سشوار استفاده کنید. با تمیز کردن محل نصب می‌توان اتصال محکمی را برای استیکر برقرار کرد. چاپ و نصب استیکر بایستی به نحوی باشد که هیچ‌گونه حبابی زیر استیکر و یا چاپ مش باقی نماند.

محتویات این مقاله از سی وی نت پنهان کن
دکمه بازگشت به بالا