ورزش

خداحافظی از فوتبال تصمیم سختی بود/ مورایس سپاهان را به روزهای اوج خود رسانده است

محمد ایرانپوریان: خداحافظی از فوتبال تصمیم سختی بود/ مورایس سپاهان را به روزهای اوج خود رسانده است

بازیکن سابق تیم‌های سپاهان و تراکتور گفت: برای خداحافظی از فوتبال چندماه با خودم کلنجار رفتم.

محمد ایرانپوریان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری سی وی نت در خصوص خداحافظی از فوتبال و علت اصلی اتخاذ این تصمیم اظهار داشت: یک مصدومیت قدیمی باعث شد تصمیم بگیرم فوتبال را  کنار بگذارم. مشکل  ساییدگی لگن مدتی بود اذیتم می کرد. خیلی برای درمان آن تلاش کردم اما در نهایت پس از مشورت با پزشکان تصمیم گرفتم فوتبال حرفه‌ای را کنار بگذارم.

وی درباره چالش سخت برای این تصمیم تاکید کرد: تصمیم به خداحافظی از فوتبال تصمیم مهمی در زندگی ورزشی بنده بود. واقعیتش را بخواهید تصمیم گیری برای این کار  برایم خیلی سخت بود و ماه ها با خودم کلنجار رفتم اما در نهایت به این نتیجه رسیدم بهتر است در شرایط فعلی از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کنم.

بازیکن سابق فوتبال با اشاره به حضور متوالی و طولانی خود در فوتبال در عرصه باشگاهی افزود: بالغ بر ۱۰ سال در لیگ برتر حضور داشتم و تجربه حضور در تیم های بزرگی مثل تراکتور تبریز، سپاهان اصفهان، شهرداری تبریز، فجرسپاسی شیراز، آلومینیوم اراک و … را در کارنامه داشتم. در مجموع روزهای خوبی را در این تیم  ها پشت سر گذاشتم. در این میان شاید تنها اتفاق خوب و مهمی که در دوران فوتبال هم به آن نرسیدم، حضور در تیم ملی بود که متاسفانه در بهترین شرایط و در اوج آمادگی و در زمانی که در تراکتور بودم از سوی کادر فنی تیم ملی دعوت نشدم. شاید اگر آن زمان بازیکن پرسپولیس یا استقلال بودم می توانستم به تیم ملی برسم اما کی روش در آن برهه اعتقادی به دعوت  بازیکنان شهرستانی نداشت و نتوانستم افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را به دست آورم.

ایرانپوریان در خصوص برنامه خود برای آینده‌ گفت: درست است که از فوتبال خداحافظی کردم اما این بدان معنا نیست که فوتبال را برای همیشه کنار بگذارم. من قصد دارم با حضور در کلاس های مربیگری تجربه ویژه در مربیگری را نیز داشته باشم. در سال‌های اخیر مربیان جوان زیادی معرفی شده اند که توانسته اند شرایط خوبی را به دست آورده و تلاش می کنم جا پای آن مربیان بگذارم و بتوانم در عرصه مربیگری به فعالیتم در فوتبال ادامه بدهم.

وی در خصوص وضعیت لیگ امسال و مدعیان حاضر در این فصل به خبرنگار سی وی نت گفت: امسال تیم‌هایی مثل سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتور جزو مدعیان قهرمانی هستند و همین مسئله رقابت جذابی را در لیگ به وجود آورده است. فکر می کنم یکی از همین تیم ها بتواند در پایان فصل قهرمان شود.

مدافع سابق باشگاه سپاهان اصفهان درباره صدرنشینی زردپوشان تصریح کرد: سپاهان امسال بازیکنان بسیار خوب و باتجربه ای را در اختیار دارد و در کنار آن حضور مربی با تجربه و کاربلدی مانند مورایس پازل موفقیت این تیم را تکمیل کرده و می بینیم که با این شرایط، سپاهان جزو یکی از تیم هایی است که بازی های خوب و با کیفیتی را از خود به نمایش می گذارد و از شانس زیادی برای قهرمانی برخوردار است. به اعتقاد من حضور مورایس توانسته است، سپاهان را به روزهای اوج خود بازگرداند.

ایرانپوریان گفت: انتظار داشتیم سطح بازی ها در لیگ در سطح کیفی بالایی باشد اما متاسفانه تنش ها و حواشی ایجاد شده که بخشی از آن به خاطر اشتباهات داوری و جنجال های ناشی از آن بوده باعث کاهش بار فنی بازی ها و شرایط کیفی آن شده است. متاسفانه فوتبال ما مدتی است چهره زشتی را به خود گرفته است. بیانیه ها و اعتراض های عجیب و غریب باعث شده فوتبال و زیبایی های آن تحت الشعاع قرار بگیرد که علت اصلی این جنجال‌ها به خاطر کسب امتیاز است و به نوعی همه تیم ها به دنبال امتیاز گرفتن هستند و این راه را برای رسیدن به هدف خود انتخاب کرده اند. امیدوارم با اضافه شدن VAR و کاهش مشکلات داوری حواشی جانبی فوتبال ما به حداقل برسد و بتوانیم فوتبال با کیفیت و خوبی را از تیم ها شاهد باشیم.

انتهای پیام// 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا