فرهنگ و هنر

تکلیف لنگ کفش سرقتی مجسمه تناولی چه می شود؟

روز گذشته گزارشی مبنی بر سرقت کفش های مجسمه پرویز تناولی در پارک شفق تهران منتشر شد که تصاویر منتشر شده از سوی شهروندان این خبر را تایید می کند. سی وی نت برای پیگیری این گزارش با یکی از کارکنان سازمان زیباسازی تهران تماس گرفت و توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

مجید قادری، مدیر فرهنگی و هنری انجمن زیبایی شهرداری تهران “بله؛ باخبر شدیم که یک جفت کفش از مجسمه آقای تناولی در پارک شفق به سرقت رفته است. بلافاصله با خانواده این هنرمند تماس گرفتیم تا هنرمندی را بیاوریم، اما دوستی خدا برای ترمیم و ترمیم اثر آغاز خواهد شد.” اتفاق افتاد و این پروژه تلاش ارزشمندی است، ما به دنبال بازسازی سریع هستیم.”

وی در پاسخ به این سوال که آیا عرضه کفش نمادین بهانه ای برای بررسی ضرورت مرمت آن است؟ وی گفت: احیای مشاغل به دلیل حجم و تعداد زیاد مشاغل همواره در میانه برنامه کوتاه مدت مرکز بهداشت شهرداری تهران قرار دارد. نقشه می کشد و این ربطی به دزدی ندارد.»
او ادامه می دهد: «هر سال کارمان را در اولویت زندگی خود قرار می دهیم. ما کار را در رنگ ها و خدماتی که آن را ضروری می کند بازرسی و بازیابی می کنیم. درباره این اثر با توجه به اهمیت آن در فهرست مرمت قرار گرفته است.»

قادری در پایان با تاکید بر لزوم امنیت بیشتر خدمات اجتماعی ارزشمند گفت: حمایت از این خدمات وظیفه صنعت زیبایی نیست، ما مسئول نصب این خدمات به صورت محلی هستیم که در پارک است، وظیفه آن نیست. سازمان زیباسازی شهر تهران آن را حفظ کند.»

میل لنگ تصویر تناولی به سرقت رفته چطور؟

عکس افتتاحیه کفش پر از تصاویر پرویز تناولی

به گزارش سی وی نت، به گفته یکی از مسئولان تهرانی، در سطحی دیگر، نزدیکان تناولی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گزارش‌های مشابهی داشتند. تندیس تناولی، فرزند پرویز تناولی، گفت: پس از انتشار گزارش، از سوی شورای شهرداری تهران تماس گرفته شد تا برای دزدیده شدن مجدد کفش ها، به شخصی اطلاع داده شود. امشب با او صحبت کن تا کسی را بیاورد تا این مجسمه را بازسازی و بسازد.”

به گزارش سی وی نت، مجسمه پرویز تناولی در پارک شفق تهران توسط این هنرمند که بیشتر آثارش قبلا مرمت شده است، مرمت می شود اما حالا باید منتظر ماند و دید که او به عنوان نماینده مناسب چه کسی را نمایندگی می کند. برای بازسازی: تصویر شما را او می داند؟

اگر تا به حال سرقت آثار هنری و صنایع دستی را در شهر دیده اید یا نمونه ای از آن را دیده اید، نظر خود را در این مورد برای ما بنویسید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا