ورزش

بازگشت پس از ۱۲ سال/ عملکرد سپاهان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان

سپاهان پس از سال ۲۰۱۲ نتوانسته بود در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند.

به گزارش سی وی نت، دیدار رفت دو تیم سپاهان و الهلال در قالب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پنج‌شنبه (۲۶ بهمن) از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار می‌شود. بازی برگشت دو تیم سوم اسفند در ریاض برگزار خواهد شد.

شاگردان مورایس حالا پس از ۱۲ سال خود را در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا می‌بینند اما کار سختی در تقابل با الهلال نیز خواهند داشت. آنها با وجود اینکه سال‌ها در این مرحله از مسابقات غایب بودند اما تجربه خوبی در این رقابت‌ها دارند. سپاهان تاکنون ۱۲ بار در مرحله حذفی به میدان رفته و طی آن چهار بار با تیم‌های شرق آسیا و هشت بار با تیم‌های غرب آسیا دیدار کرده است.  

آنها در سال ۲۰۰۷ پس از شکست مقابل اوراواردز نایب قهرمان آسیا شدند و در دو دوره دیگر تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. در ادامه عملکرد سپاهان را در مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا مشاهده می‌کنید.

لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۰۷)

یک چهارم نهایی

سپاهان صفر – کاوازاکی ژاپن صفر

سپاهان صفر (۵)  – (۴) کاوازاکی ژاپن صفر

نیمه نهایی

سپاهان ۳ – الوحده امارات یک

سپاهان صفر – الوحده امارات صفر

فینال

سپاهان یک – اوراواردز ژاپن یک

سپاهان صفر – اوراواردز ژاپن ۲

بازگشت پس از ۱۲ سال/ عملکرد سپاهان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان

لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۱۱)

 یک هشتم نهایی

سپاهان ۳ – بنیادکار ازبکستان یک

یک چهارم نهایی

سپاهان صفر – السد قطر ۳

نکته: این دیدار با یک گل به سود سپاهان به پایان رسید اما به دلیل تخلف سپاهان در استفاده از یک بازیکن دو اخطاره با رای AFC السد برنده این دیدار شد.

سپاهان ۲ – السد یک

بازگشت پس از ۱۲ سال/ عملکرد سپاهان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان

لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۱۲)

یک هشتم نهایی

سپاهان ۲ – استقلال صفر

یک چهارم نهایی

سپاهان صفر – الاهلی عربستان صفر

سپاهان صفر – الاهلی عربستان ۴

عملکرد کلی: ۱۲ بازی – ۴ پیروزی – ۵ تساوی – ۳ شکست    

کاروان الهلال فردا (سه‌شنبه) با پروازی اختصاصی ریاض را به مقصد اصفهان ترک می‌کند. شاگردان ژسوس چهارشنبه یک جلسه تمرینی را پیش از تقابل با سپاهان برگزار خواهند کرد. نشست خبری این دیدار در همین روز برگزار خواهد شد.

شاگردان مورایس که برای آمادگی بیشتر در تعطیلات نیم فصل اردوی خود را در قطر برگزار کرده بودند، سه دیدار دوستانه با تیم‌های قطری برگزار کردند تا آماده تقابل با الهلال شوند. سپاهان در فصل نقل و انتقالات علی‌اصغر اعرابی، هافبک شمس آذر و عیسی عباس، هافبک غنایی چاوز پرتغال را جذب کرد و عیسی آل کثیر و احسان پهلوان از این تیم جدا شدند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا