اقتصادیکسب و کار ایرانی

آیا سایبان فول باکس برای مناطق با مشکلات آلودگی هوا مناسب است؟

بدون شک همه شما با سایبان‌ها آشنایی دارید، سایبان چتری تجهیزاتی هستند که از گذشته تا کنون به منظور محافظت از محیط مورد نظر از آن استفاده می‌کردند. به دلیل کاربردهای بسیار زیاد سایبان‌ها امروزه تولیدکنندگان زیادی مانند در زمینه تولید و طراحی انواع سایبان‌ها فعالیت دارند.سایبان‌های امروزی مانند سایبان‌های فول باکس علاوه بر محافظت از محیط مورد نظر در برابر عوامل محیطی روی مسائل دیگری هم تاثیر گذارند و شاید یکی از این موارد مسائل و مشکلات کاهش آلودگی هوا باشد. اما به نظر شما چگونه امکان پذیر است؟ آیا واقعا سایبان‌ها از چنین قابلیتی برخوردارند یا خیر؟ در ادامه این مطلب ما پاسخ این سوالات را در اختیار شما قرار داده و شما را شگفت‌زده خواهیم کرد!

سایبان فول باکس چیست؟

قبل از آنکه در مورد تاثیرات زیست محیطی سایبان‌ها با شما صحبت کنیم، بهتر است که شما ‌به‌خوبی با این مدل سایبان‌ها آشنا شوید.سایبان‌های فول باکس که به سایبان‌های فول کاست هم معروف هستند جزو دسته سایبان‌های متحرک قرار می‌گیرند. این مدل سایبان‌ها از یک باکس برای جمع کردن پوشش برخوردار بوده و نصب آن‌ها دقیقا مانند سایبان‌های کالسه‌ای به شکل یک‌طرفه انجام می‌گیرد.سایبان‌های فول باکس دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری زیادی هستند و در دو نوع برقی و ساده تولید می‌شوند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد مدل برقی و ساده سایبان‌های فول باکس در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

معرفی سایبان‌های فول باکس ساده

این مدل از سایبان‌ها طراحی ساده‌ای داشته و قیمت مناسبی هم دارند. خرید این مدل از سایبان‌ها دقیقا هزینه‌ای برابر با هزینه برای شما در پی خواهد داشت؛ چرا که سایبان‌های ساده چندان مدرن نبوده و برای باز و بسته کردن آن باید از نیروی مکانیکی کمک گرفت.اهرمی در این مدل سایبان‌ها تعبیه شده و شما به کمک آن اهرم خواهید توانست که سایبان را باز و بسته نمایید. به غیر از آنکه این مدل سایبان‌ها به صورت دستی باز و بسته می‌شوند از نظر جنس و نوع متریال‌هایی که برای ساخت آن استفاده شده هیچ تفاوتی با سایبان‌های فول باکس برقی ندارند.

Is the full box canopy suitable for areas with air pollution problems?

معرفی سایبان‌های فول باکس برقی

سایبان‌های فول باکس برقی نمونه‌ای دیگر از سایبان‌های فول باکس هستند که بر خلاف سایبان‌های دستی پیشرفته‌تر بوده و نیازی نیست برای باز و بسته کردن آن از نیروی مکانیکی استفاده کنید.به‌جای تعبیه کردن اهرم برای حرکت دادن سایبان، یک ریموت کنترل برای حرکت دادن آن وجود دارد. با توجه به این توضیحات باید گفت برای باز و بسته کردن سایبان تنها کافی است که دکمه روی ریموت کنترل را فشار دهید!

موتورالکتریکی تعبیه شده روی این مدل از سایبان‌ها به شما کمک خواهند کرد که از طریق فشردن یک دکمه باعث جمع شدن پوشش سایبان درون باکس آن شوید. اما به دلیل استفاده از موتورالکتریکی در این مدل از سایبان‌های فول باکس باید بگوییم برای خرید آن هزینه بیشتری باید بپردازید.سایبان‌های برقی از سایبان‌های دستی گران‌تر بوده اما با این به دلیل سهولت در استفاده از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

سایبان‌های فول باکس و ویژگی‌های آن‌ها

سایبان‌های فول باکس از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردارند، از جمله ویژگی‌های این مدل سایبان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از پارچه‌های اسپانیایی ضد انجماد و ضد آب برای ساخت پوشش سایبان
 • استفاده از آلومینیوم فابریک برای ساخت سازه آن
 • عدم استفاده از پایه در ساخت آن
 • استفاده از موتورهای چینی و فرانسوی در ساخت سایبان
 • استفاده از رنگ‌های پودری برای رنگ سازه سایبان

مزایای استفاده از سایبان‌های فول باکس

باتوجه به ویژگی‌های فوق باید بگوییم که سایبان‌های فول باکس می‌توانند مزایای زیادی را در اختیار شما قرار دهند. این ویژگی‌ها را ما در موارد زیر خلاصه کرده‌ایم:

 • باتوجه به اینکه پوشش سایبان از پارچه‌های اسپانیای ضد انجامد ساخته شده می‌توان گفت این مدل سایبان‌ها در یخبندان زمستان عملکرد خوبی از خود نشان داده و پارچه‌ آن‌ها یخ نمی‌زند.
 • ضد آب بودن پارچه مورد استفاده برای ساخت سایبان هم باعث می‌شود که این مدل سایبان‌ها بتوانند از محیط مورد نظر در مقابل رطوبت، نفوذ باران و برف محافظت نمایند.
 • همچنین پارچه سایبان به شما این اجازه می‌دهد که از سایبان خود به عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی استفاده کرده و روی آن لگو یا چیزهایی شبیه به این را چاپ کنید.
 • مدل برقی این سایبان‌ها به سادگی و بدون هیچگونه صدایی باز و بسته می‌شوند.
 • این سایبان‌ها با توجه به ویژگی‌های خود برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • در سازه این مدل از سایبان‌ها بازوهایی وجود دارد که این بازوها به افزایش استحکام سایبان کمک زیادی می‌کنند؛ از همین‌رو سایبان‌های فول باکس در مقابل طوفان و باد مقاومت قابل توجهی دارند.
 • به دلیل استفاده از رنگ‌های پودری در ساخت این مدل از سایبان‌ها آن‌ها به هیچ عنوان لب‌پر نشده و در مقابل ضربه‌های مکانیکی از مقاومت قابل توجهی برخوردارند.

آیا سایبان‌های فول باکس روی کاهش آلودگی هوا تاثیر گذارند؟

در پاسخ به این سوال که آیا سایبان‌های فول باکس روی کاهش آلودگی هوا تاثیر گذار بوده و آیا می‌توان آن‌ها را در مناطقی با آلودگی‌های فزاینده استفاده کرد یا خیر؟ باید بگوییم که بله سایبان‌های فول باکس به صورت غیر مستقیم روی کاهش آلودگی‌های هوا تاثیر گذاشته و می‌توان آن‌ها را در مناطقی با آلودگی‌های فزاینده مورد استفاده قرار داد.

البته تمام نقش سایبان‌های فول باکس روی کاهش آلودگی‌های هوا تنها به کاربرد آن‌ها برمی‌گردد. در واقع باید بگوییم سایبان‌های فول باکس نقش چندانی روی آلودگی هوا ندارند، اما اگر آن‌ها را در زمینه‌های خاصی به‌کارببرید خواهید دید که به کاهش آلودگی ‌هوا کمک می‌کنند.در ادامه با توضیح کاربردهای سایبان‌های فول باکس این مسئله را برای شما شفاف سازی خواهیم کرد.

سایبان‌های فول باکس و کاربردهای آن‌ها

سایبان‌های فول باکس قابلیت این را دارند که در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند، از جمله متداول‌ترین کاربردهای سایبان‌های فول باکس در اکثر مواقع به کاهش آلودگی‌های هوا کمک می‌کنند، شامل موارد زیر هستند:

استفاده از سایبان‌های فول باکس به‌عنوان سایبان کولر

یکی از متداول‌ترین کاربردهای سایبان‌های فول باکس، استفاده از آن‌ها به عنوان سایبان کولر است. با توجه به اینکه هم کولرهای آبی و هم کولرهای گازی بیرون از محیط سرپوشیده قرار داشته و همواره در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند و برف و باران هم آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، استفاده از سایبان روی آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

استفاده از سایبان روی کولرهای آبی و گازی به بهبود عملکرد و راندمان آن‌ها کمک می‌کند، سایبان می‌توانند با ایجاد سایه روی کولر با تولید هوای خنک بیشتر توسط آن‌ها کمک کنند. با توجه به این توضیحات دیگر نیازی نیست که کولرهای را روی دور تند یا درجه پایین قرار دهید؛ چرا که به اندازه کافی عملکرد خوبی دارند و هوای محیط را خنک می‌کنند.با توجه به این توضیحات می‌توان گفت که مصرف برق و آب کولرهای آبی و گازی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و این روی کاهش آلودگی‌های هوا در اثر ساخت برق تاثیر می‌گذارد و به صرفه‌جویی در مصرف آب کمک می‌کند.

استفاده از سایبان‌های فول باکس به عنوان سایبان پاسیو

پاسیو به عنوان بخشی از محیط خانه که نور طبیعی بیشتری در محیط پخش می‌کند، محبوبیت زیادی در معماری دارد. این قسمت با مصالح ساختمانی پوشیده نمی‌شود و معمولا از شیشه برای پوشش آن استفاده می‌کنند.

در فصول گرم سال که خورشید با قدرت هرچه تمام‌تر می‌تابد، پاسیو نور و گرمای زیادی به محیط منتقل می‌کند؛ از همین‌رو برای خنک شدن محیط باید درجه کولر را روی درجه پایین‌تر یا دور تندتری قرار داد و این یعنی مصرف بیشتر آب و برق و افزایش آلودگی‌های زیست محیطی برای ساخت برق و مصرف بی‌رویه آب برای تامین آب مصرفی خانوار!با توجه به این توضیحات شما می‌توانید برای جلوگیری از چنین مسائلی روی پاسیو یک سایبان فول باکس نصب کرده و بدین طریق نور و گرمای انتقال داده شده توسط پاسیو به محیط را تحت کنترل قرار دهید!

استفاده از سایبان فول باکس با عنوان سایبان خودرو

سایبان‌های فول باکس را می‌توان به عنوان هم مورد استفاده قرار داد. با استفاده از این مدل سایبان‌ها به جای استفاده از مصالح ساختمانی اولا شما می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید؛ چرا که نسبت به مصالح ساختمانی مقرون‌ به‌صرفه‌تر است.دوما اینکه برای ساخت مصالح ساختمانی مانند آهن که در ساخت پارکینگ معمولا استفاده می‌شود، آلودگی‌های زیادی در هوا به‌وجود می‌آید. اگر از نزدیکی صنایع فولاد رد شده باشید حتما دیده‌اید که این صنایع چه میزان دود سیاه وارد هوا می‌کنند و این خود باعث افزایش آلودگی‌های شیمیایی در محیط می‌شود.

استفاده از سایبان‌های فول باکس به عنوان سایبان روف گاردن

روف گاردن یا باغچه پشت‌بامی که به تازگی در معماری دیده می‌شود، می‌تواند به کاهش آلودگی‌های هوا کمک کند. در روف گاردن با کاشت درختان و گیاهان در فضای شهری می‌توان به کاهش آلودگی‌های ناشی از سوخت ماشینی کمک کرد. استفاده از سایبان‌های روی روف گاردن می‌تواند در سلامت گیاهان و کاهش آب مصرفی برای آبیاری گیاهان تاثیر بگذارد.

دکمه بازگشت به بالا