اقتصادی

چرا یخچال اسنوا خنک نمی کند؟

نکاتی در مورد نحوه تعمیر سرد نشدن یخچال فریزر

قدرت کمپرسور روی سیم کشی موتور یخچال فریزر نیز تاثیر می گذارد. اگر قصد دارید سیم کشی کمپرسور یخچال فریزر خود را تعویض یا تعمیر کنید، بهتر است آن را نزد یک متخصص ببرید. زیرا سیم کشی کاری نیست که هر مبتدی بتواند به راحتی انجام دهد. شما میتوانید مقاله تنظیم درجه سرما از سایت پیکو مکس را نیز بخوانید.

ابتدا باید بدانیم گاز فریزر چیست و چه کاربردهایی دارد؛ گاز یخچال فریزر در واقع گازی شیمیایی است که نقطه تبخیر بسیار پایینی دارد و تحت فشار فشرده می شود تا محیط یخچال فریزر خنک شود. این گاز به طور مداوم طی فرآیند خاصی تبخیر و فشرده می شود و به دلیل این فرآیند تمام گرمای گاز خارج می شود و دمای اتاق بسیار پایین خواهد بود.

کاربران گرامی لطفا سوالات متداول پنکه های یخچال فریزر را در پایین صفحه مطرح نمایید تا کارشناسان امداد آی پی به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند. تمام این مشکلات می تواند ناشی از کثیف شدن کندانسور باشد که باعث افزایش دمای میعان در یخچال شود. طبق گفته EPA، یک سیم پیچ کثیف انتقال حرارت به ضخامت 0.042 اینچ بر روی سطح آن می تواند تقریباً 21 درصد از ظرفیت انتقال حرارت خود را از دست بدهد.

 دمای تراکم بالاتر همراه با دمای مکش بالاتر می تواند منجر به دمای تخلیه بیش از حد شود که باعث افزایش تجزیه روغن می شود. در یخچال ضد یخ در صورت یخ زدن یخچال باید برای این کار مشکل را با المنت مخصوص جایگزین کنید. سپس سیم پیچ استارت از طریق رله استارت از مدار خارج می شود و سیم پیچ اصلی میدان مغناطیسی مورد نیاز برای حرکت استاتور را فراهم می کند.

ممکن است به درستی وصل نشده باشد و دوشاخه یا کابل رابط معیوب باشد. تفاوت کیفیت آنها در کیفیت قطعاتی است که استفاده می کنند. به گفته یکی از مسئولان این مجتمع، حدود 50 درصد از قطعاتی که برای تولید محصولات این کارخانه استفاده می شود، ساخت ایران است. حالت نمایشگاه در واقع برای نمایش تجهیزات در فروشگاه ها ایجاد شده است.

اگر یخچال به خوبی خنک شود، ممکن است پره های فن به دیوار برخورد کنند. علت خرابی یکی از اجزای یخ زدایی مانند المنت یا بخاری است. فن جدید را نصب کنید و در حالی که سیم ها خاموش هستند، آن را روی کاور نصب کنید. پایه‌های موتور، فن‌ها یا لوازم جانبی ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. در بیشتر موارد، تکنسین ها با مشکلاتی مانند خرابی ترموستات یا تورم مواجه می شوند.

نشت گاز در یخچال

هنگامی که برد مدار آسیب می بیند، دستگاه نمی تواند فرمان روشن و خاموش کردن موتور را صادر کند و حتی ممکن است اطلاعات سنسور را برای روشن کردن موتور نادیده بگیرد. هنگامی که سنسور از کار می افتد، فرمان نمی تواند دمای داخل یخچال را محاسبه کند، بنابراین به موتور دستور روشن شدن نمی دهد. یخچال تا زمانی که فن اواپراتور کار نکند نمی تواند به درستی خنک شود که می تواند باعث یخ زدن اواپراتور شود. شما میتوانید مقاله بررسی و معرفی برند اسنوا از سایت فرمون را نیز مطالعه نمایید.

دلیل اصلی سرد بودن بیش از حد یخچال، عدم تنظیم مناسب دمای داخلی است، با انجام تنظیمات صحیح همانطور که در دفترچه راهنمای یخچال نیز ذکر شده است، می توانید دمای داخلی را مطابق با نیاز خود تغییر دهید.بنابراین، در این قسمت از مقاله، می‌خواهیم ببینیم کدام قسمت‌ها باعث افزایش دمای یخچال (یعنی گرم شدن) و سرد ماندن فریزر می‌شوند. اگر یخچال فریزر معمولی است، یعنی الکترونیک نیست، دلیل سرد نشدن آن مربوط به مشکلات نشتی هوا، فن فریزر، تایمر، خرابی ترموستات یا خرابی کمپرسور است.

به دلیل خرابی برد الکترونیکی، فن یخچال تهویه نمی شود و فرآیند یخ زدایی یخچال به درستی کار نمی کند. تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا و برند مورد نظر شما می تواند نقش مهمی در تشخیص خرابی بردهای الکترونیکی یخچال و سایر مشکلات یخچال شما داشته باشد.

این مشکل ممکن است به دلیل معیوب بودن بخاری، دو فلزی، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل باشد. بنابراین، برای عیب یابی دقیق تر یخچال فریزر برف، بهتر است جزئیات این بخش ها را توسط مرکز مجاز خدمات یخچال برفکی بررسی کنید.

بسیاری از مواقع علت یخ زدگی یخچال فریزر نیز به گرفتگی لوله تخلیه مربوط می شود. این لوله کوچک برای تخلیه و آب شدن از این قسمت نصب می شود. با کمک آب داغ و سشوار می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید. در این مقاله ا Carabama، 10 دلیل اصلی خنک نشدن و گرم نشدن یخچال ها، چه فنی و چه غیر فنی، را توضیح خواهیم داد.

علت سرما نداشتن یخچال

گرم شدن بیش از حد موتور می تواند باعث سوختن آن شود که می تواند یک مشکل جدی و پرهزینه باشد. فن کمپرسور در پشت یخچال و نزدیک به پایین یخچال نزدیک کمپرسور قرار دارد و نقش آن خنک کننده کمپرسور است. این فن هوا را بین سیم پیچ های کمپرسور به گردش در می آورد و دمای کمپرسور را کاهش می دهد. برد کنترل با توجه به فعالیت کولر آبی برق آن را تامین می کند.

آقای تعمیرکار پنج دلیل خنک نشدن یخچال را برای من توضیح دادند که باعث شد این مطلب را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم، شاید بتواند این بحران را برای شما حل کند، پس با من در بحث این مشکل همراه باشید. عوامل زیادی می توانند روی سیم کشی موتور یخچال فریزر SNWA تاثیر بگذارند و باعث ایجاد تغییراتی شوند. اگر مشکلی در دمای یخچال فریزر وجود دارد، باید محدوده را نیز بررسی کنید.

خرابی فن داخل کابین یخچال

دمای ترموستات روی عدد مناسب تنظیم نشده است، ترموستات تنظیم نشده است. در این صورت موتور دستگاه شما باید مراحل زیر را انجام دهد. اگر این قطعه معیوب باشد باید تعویض شود و قابل تعمیر نیست.

خرابی این قطعه از ایجاد این ولتاژ در کمپرسور جلوگیری می کند که یکی از عواقب یخ نکردن فریزر است. با این سیستم فریزر به دمای تعیین شده می رسد و یخ می زند. این قطعه از فشار گاز مبرد یخچال برای خنک کردن آن استفاده می کند. خرابی کمپرسور نیز یکی از رایج ترین موارد این مشکل در یخچال است. کابل رابط مشکل دارد یا سر لامپ داخل یخچال به بدنه وصل است یا ترموستات به بدنه و یا موتور به بدنه وصل است.

بنابراین اگر رله استارت یخچال خراب شود، کمپرسور راه اندازی نمی شود. در فصل سرد سال، یخچال طبیعتاً برای خنک شدن نیازی به تلاش زیادی ندارد. دمای ایده‌آل برای یخچال‌های معمولی یا ترموستاتیک در زمستان +2 یا +3 و برای یخچال‌های دیجیتال +3 یا +4 است.سلام یخچال نشتی داره باید توسط پرسنل نگهداری یخچال پیدا بشه و بعد از تعمیر دوباره پر کنید. شاید ندانید اما دمای یخچال را باید متناسب با فصل تنظیم کرد.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا