اقتصادیکسب و کار ایرانی

المنت استخری را از کجا بخریم؟

قیمت المنت حرارتی برای استخر

المنت حرارتی جزو خانواده المنت های میله ای هستند و به طبع از آن به شکل میله ای تولید می شوند که می توانند تا عمق ۲ متری در استخرها مورد استفاده قرار گیرند و دمای مورد نیاز استخرها را با ابعاد گوناگون از طریق برق تک فاز یا سه فاز تامین کنند. ساختار این نوع المنتها بدین صورت است که از سیم پیچ های نیکل با روکش استیل، مس و یا آلومینیوم تولید شده که بدنه و سیم پیچ، هیچ اتصال الکتریکی به هم ندارند و می توانید از این المنت ها با توجه به نوع کاربردشان، با طول های مختلف به صورت خم شده آن هم در زاویه های دلخواه بهره ببرید. هنگام خرید المنت استخری رعایت نکاتی لازم است که در ادامه این بخش به آنها می پردازیم. با ما همره باشید.

چگونگی استفاده از المنت های استخری

نحوه استفاده از این المنت ها کاری ساده و راحت است آن هم بدون نیاز به داشتن تخصصی خاص، کافی است که المنت استخری را در گوشه ای از استخر خود جای داده و متناسب با حجم آب موجود در استخر منتظر بمانید تا آب گرم شود. این نکات را هم لازم است بدانید که این المنت ها خطری برای افراد در حال شنا ندارند و اینکه بهتر است روی استخر را برای صرفه جویی در زمان و انرژی هنگام استفاده از این المنت ها بپوشانید.

مزایای خرید المنت استخری از هیترهدف

  • مناسب ترین تجهیز جهت استفاده در استخرهای خانگی، ویلایی، پرورش ماهی ها و … می باشند.
  • در مصرف انرژی، کمترین میزان را دارند و در مقابل از بالاترین سطح بازدهی برخوردارند.
  • میتوان از آنها هم برای استخرهای سرپوشیده و هم روباز استفاده نمود.
  • به راحتی قابل حمل بوده و از امنیت بالایی نسبت به سیستم های گازی و یا گازوئیلی برخوردارند.
  • برای استخرهای کوچک خانگی میتوان از برق خانگی برای گرم کردن این المنت ها بهره برد و برای استخرهای صنعتی و بزرگ و عمومی از برق صنعتی باید بهره برد.
  • جایگزین مناسب موتورخانه های قدیمی بوده و نیازی به استفاده از سوختهای فسیلی برای تامین گرمایش استخر نمیباشد.

المنت استخری گازی

المنت‌های استخری یکی از محصولات قابل انتخاب در مدل‌های تک‌فاز و سه‌فاز هستند که بنا به تنظیم دمای مورد نیاز استخرهای شنا مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت دو متری نیز تهیه کنید. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد تولید این میله‌ها، کیفیت ساخت و نوع آلیاژ مورد استفاده خواهد بود. این مدل‌ها از ساختار میله‌ای (مرتفع) بهره گرفته‌اند و دارای ظرفیت‌های متنوعی هستند.

از طرفی بسته به این که از المنت‌ها در چه محیطی استفاده می‌کنید، لازم است که به برای هر حجم و میزان آبی که قرار است گرم شود یک توان خاص در نظر بگیرید. مثلاً در رنج یک هزار لیتر، معمولاً دو هزار وات کفایت می‌کند. عموماً مدل‌های زیر ده‌هزار وات را می‌توان از طریق برق تک‌فاز نیز راه‌اندازی کرد. پیش از هر چیزی اجازه دهید به بررسی مدل‌های مختلف و نحوه نصب آن بپردازیم.

طریق نصب المنت استخری

المنت‌های استخری همان‌طور که از نامشان مشخص است در استخرها، آکواریوم‌ها و انواع سالن‌های شنا نصب می‌شوند و به جهت تنظیم دمای آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنا به نیاز، معمولاً در استخرهای عمومی رنج دمایی ۲۸ تا ۳۰ درجه است. در نتیجه این المنت‌ها به‌صورت طولی در گوشه‌های استخر نصب می‌شوند. در صورتی‌ که استخر چهارگوش باشد به‌ راحتی می‌توانید آن را در هر بخشی از چهار زاویه نصب کنید. این المنت‌ها بسته به حرارت و دمایی که برای آن‌ها تنظیم شده است می‌توانند تا رنج مشخصی توان گرمایی را پوشش دهند.

معایب المنت استخری

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در انواع المنت‌های استخری وجود دارد این است که بسته به نوسان دما در عملکرد دچار ضعف می‌شوند. معمولاً برای استخرهای تفریحی دمای استاندارد بین ۲۴ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. اما در صورتی‌ که هوا به‌ مراتب و با گذشت زمان تغییر دمای محسوس داشته باشد، این مدل‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند. نحوه استفاده از المنت‌ها نیز به این صورت است که در گوشه استخرها نصب می‌شوند. در نتیجه ممکن دچار آسیب شوند. ضمن این که باید حتماً متریال آن‌ها مقاوم در مقابل خوردگی و اکسید باشد که این سبب می‌شود نسبت به المنت‌های معمولی کمی گران‌تر باشند.

هیتر استخری

این نوع هیتر آب را از استخر گرفته و به مخزن گرمایشی می‌برد که آب گرم‌تری را به داخل استخر می‌فرستد. این تبادل آب سرد و گرم است که استخر شما را در دمایی نرمال نگه می‌دارد. بخاری استخر می‌تواند آب استخر شما را در دمای ثابت نگه دارد، به‌ خصوص اگر در تمام طول سال در مناطق سرد از استخر استفاده می‌کنید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اولین نوع بخاری استخر، بخاری برقی استخر است که به‌عنوان پمپ حرارتی شناخته می‌شود. درون این پمپ نیز از المنت‌های قدرتمند و بزرگ و پرتعداد استفاده می‌شود که می‌توانند نمونه‌ای از سری‌های میله‌ای باشند.

لیست قیمت المنت استخر

قیمت‌گذاری روی المنت‌های استخری که در دسته‌بندی مدل‌های ضد آب قرار دارند بر حسب حجم گرمایشی و همین‌طور توان کاری خواهد بود. ما می‌توانیم مدل‌هایی از دو تا نه هزار وات را به شما پیشنهاد کنیم که در رنج برق شهری تک‌فاز ۲۲۰ وات تا ۳۸۰ وات و سه‌فاز قابل‌استفاده هستند. البته عوامل دیگری نیز می‌توان دروی قیمت المنت استخری تأثیر بگذارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید و صرفاً گول فروشگاه‌هایی که قیمت پایین‌تر را پیشنهاد می‌دهند نخورید. ضمن اینکه شما می‌توانید برای خرید این محصول از فروشگاه‌های اینترنتی بخواهید آن‌ها را به‌صورت سفارشی‌سازی شده طراحی کرده و در صورت نیاز تصویر مدل‌های نمونه کار را نیز برای شما ارسال کنند.

جدول انتخاب المنت استخری بر حسب لیتر

بر اساس جدول زیر شما می‌توانید انواع المنت استخری را با محاسبه حجم آب استخر خود انتخاب کنید. دقت کنید که یک مؤلفه دیگر در مورد انتخاب این دستگاه‌ها وجود دارد و آن هم‌توان بر حسب آمپرساعت خواهد بود. در این مورد حتماً باید با تولیدکننده و شرکتی که قرار است نسبت به ساخت المنت استخری اقدام کند مشورت کنید. فراموش نکنید که گاهی باید تلرانس را نیز در نظر بگیرید و بر حسب آن خرید انجام دهید. ممکن است تغییرات و نوسانات دمایی بخصوص در استخرهای روباز در فصل زمستان در منطقه‌های سرد و خشک بیشتر باشد.

حجم آب بر حسب لیتر توان کاری بر حسب وات
۱۰۰۰ ۲۰۰۰
۲۰۰۰ ۳۰۰۰ (سه‌فاز)
۲۰۰۰ ۳۰۰۰
۵۰۰۰ ۴۵۰۰
۵۰۰۰ ۴۵۰۰ (سه‌فاز)
۱۰۰۰۰ ۶۰۰۰
۱۰۰۰۰ ۶۰۰۰ (سه‌فاز)
۱۵۰۰۰ ۷۵۰۰
۱۵۰۰۰ ۷۵۰۰ (سه‌فاز)
۳۰۰۰۰ ۹۰۰۰
۳۰۰۰۰ ۹۰۰۰ (سه‌فاز)

المنت استخر تک‌فاز

المنت‌های تک‌فاز بر اساس نیاز طیف وسیعی از مشتریان در استخرهای خانگی مورد استفاده هستند و می‌توانید از برق شهری برای راه‌اندازی آن‌ها استفاده کنید. ضمن این که قابل‌حمل هستند و حتی درصورتی‌که نیاز داشته باشید می‌توانید آن‌ها را تغییر مکان دهید. المنت‌های استخری در این رنج معمولاً مناسب محدوده توانی پایین هستند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در مورد المنت‌های تک‌فاز بدانید این است که بهترین حوزه استفاده از آن‌ها در شرایطی است که المنت قرار نیست به‌صورت دائم روشن باشد.

المنت استخر سه‌فاز

المنت‌های تک‌فاز با استفاده از برق سه‌فاز راه‌اندازی می‌شوند و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این مدل‌ها این است که به‌راحتی در استخرهای صنعتی می‌توانند حتی به‌صورت ۲۰ ساعت در شبانه‌روز هم به فعالیت خود مداومت و استمرار ببخشند. درصورتی‌که این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد. می‌توانید به سراغ نسل‌های سه‌فاز بروید. البته بر اساس توضیحاتی که در جدول بالا در مورد خرید و سفارش المنت تک‌فاز و سه‌فاز به آن‌ها اشاره کردیم. شما می‌توانید این دستگاه را در مدل‌های مشابه با توان‌های یکسان و تفاوت نوع برق مصرفی هم خریداری کنید.

تفاوت المنت سرامیکی با المنت میله‌ای

عموماً المنت‌های سرامیکی از متریال نیکل و کروم ساخته می‌شوند و حتی می‌توان گفت که شباهتی به مدل‌های کوئل هیتر هم دارند. نحوه بهر گیری از انی مدل‌ها به این صورت است که روی هسته آن‌ها یک روکش از سرامیک قرار می‌گیرد و این باعث می‌شود که بالارفتن حرارت گرما را به سرامیک منتقل کند.

اما در مقابل در مدل‌های میله‌ای لحظه‌ای حرارت انتقال پیدا می‌کند و در حال حاضر المنت‌های میله‌ای تطبیق‌پذیرترین گزینه موجود در بازار هستند که در هیترهای برقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این المنت‌ها به هر شکلی قابل تغییر هستند و فرم دهی آن‌ها آسان است. از طرفی‌ای نوع هیترها در مقابل هوا، گازها و اکسید نیز از خود مقاومت فوق‌العاده‌ای نشان می‌دهند. در نتیجه از هر نظر یک گزینه فوق‌العاده استاندارد و کاربردی با قیمت مناسب به‌حساب می‌آیند.

  • المنت میله ای دارای روکش ضعیف تری نسبت به روکش المنت سرامیکی دارند (گوشت روکش ضخیم تر می باشد )
  • راندمان حرارتی المنت سرامیکی حدود 1/5 برابر المنت میله ای می باشد .(مصرف برق کمتر حرارت بیشتر )
  • طول عمر بیشتر المنت های سرامیکی نسبت به میله ای

نکته : المنت های میله ای استخری از نظر زمان گرم کردن سریعتر عمل می کنند و همچنین قیمت آن ها بسیار به صرفه تر و ارزان تر می باشد، معمولا در اکثر استخر های تفریحی که مدت استفاده چند بار در ماه می باشد، این المنت ها کارایی بهتری دارند و اگر دنبال جنس مرغوب تری هستید بهتر است که المنت میله ای استخری ایتالیایی انتخاب کنید.

کاربرد المنت استخری سرامیکی

المنت‌های استخری سرامیکی در مدل‌های تک‌فاز و سه‌فاز در رنج‌های دمایی مختلف عرضه می‌شوند و یکی از مهم‌ترین حوزه‌های استفاده از آن‌ها، گرم‌کردن آب استخرها خواهد بود. تفاوتی ندارد که استخر از چه نوع و یا با چه ساختار و در چه محدوده دمایی است. می‌توانید به‌راحتی این المنت‌ها را درون آن کار بگذارید. به شکل میله تولید می‌شوند و تا عمق دو متری در استخرها نیز به‌راحتی قابل‌استفاده هستند.

در استخرهای کوچک، می‌توانید به‌راحتی با استفاده از نیروی برق شهری و خانگی آن‌ها را راه‌اندازی کنید و باتوجه‌به این که گرما را متصاعد می‌کنند در تمامی استخرهای روباز و سربسته قابل‌استفاده خواهند بود. حتی المنت‌های استخری برای آکواریوم ماهی‌های گرمابی نیز یکی از بهترین و قابل‌اعتمادترین گزینه‌ها هستند. می‌توانید از آن‌ها در استخرهای پرورش ماهی سرپوشیده و روباز نیز استفاده کنید.

نکته بسیار مهم

المنت برقی استخری تولید شده کارگاه المنت سازی هیترهدف  در ظرفیت های مختلف و با استفاده از قطعات تولید داخلی به صورت انحصاری این کارگاه ساخته می شود و هرگونه نمونه مشابهی که در سایت های دیگر می بینید تقلبی بوده و احتمال خطر و برق گرفتگی نیز وجود دارد.

 اجزای سازنده المنت استخری

1.المنت  (نقطه گرم )

2.بوشن

3.لوله اتصال (نقطه سرد )

4.کلگی پلاستیکی

  1. کابل

 المنت استخری سرامیکی روکش دار

المنت استخری سرامیکی ساخته شده توسط کارگاه المنت سازی هیترهدف جدید ترین تولید  با تکنولوژی جدید و نو می باشد.

لیست قیمت المنت استخری سرامیکی

حجم گرمایش لیتر قیمت المنت سرامیکی استخری وات / توان آمپر / جریان ولتاژ برق
 3000 تماس بگیرید 2000 9 220 تک فاز
5000 تماس بگیرید 3000 13 220 تک فاز
5000 تماس بگیرید 3000 4/5 380 3 فاز
10000 تماس بگیرید 4500 6/8 380 3 فاز
15000 تماس بگیرید 5000 7/5 380 3 فاز
20000 تماس بگیرید 5500 8 380 3 فاز
30000 تماس بگیرید 6000 9 380 3 فاز

نکته : اگر حجم استخرتان بیشتر از 30 هزار لیتر بود برای هر 30 هزار لیتر یک عدد المنت 6000 وات سرامیکی در نظر بگیرید

مزایای استفاده از المنت های استخری کارگاه المنت سازی هیترهدف

راندمان بالا المنت های میله ای

افزایش میزان دمای سیال استخر

استفاده از بهترین قطعات تولیدات داخلی در مونتاژ المنت استخری

تامین آبگرم ملایم در جهت افزایش رفاه مصرف کنندگان

کارکرد بدون صدا و بدون نیاز به استفاده از سوخت های فسیلی در جهت تامین گرمایش استخر

بهترین جایگزین موتور خانه های قدیمی در جهت تامین گرمایش استخر

بدون نیاز به استفاده از دودکش

قابلیت اتصال به سیستم ژنراتورهای برق

بهترین گزینه برای استفاده در منازل – ویلا ها و یا پرورش ماهی و میگو

قابلیت استفاده در محیط های تولید آبزیان

قابلیت تامین دمای مورد نیاز استخر از طریق سیستم گرمایش از داخل استخر

قابل استفاده با برق خانگی برای استخرهای کوچک

قابلیت استفاده با برق صنعتی برای محیط های تولیدی یا استخرهای عمومی و بزرگ

بدون نیاز به استفاده از منبع کویل دار یا پوسته ای در جهت افزایش دما

بدون نیاز به استفاده از مبدل های استخری

تولید شده به صورت قابل حمل

ایمنی بسیار بالا نسبت به سیستم های گازی یا گازوئیلی

قابل استفاده در استخرهای روباز یا بسته

کمترین میزان مصرف انرژی

بالاترین سطح بازدهی

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا