جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

نماشویی به صورت واترجت چگونه است؟

نماشویی ساختمان با روش های نوین

نماشویی ساختمان به مجموعه اقدامات برای نظافت نما و لایه برداری از روی نما گفته می شود. حتی گاهی بعد از اتمام ساختمان، چهره ساختمان بهعلت وجود لکه های ناشی از سیمان و ملات زیبا به نظر نمی رسد، که خدماتنماشویی ساختمان در این مرحله باید انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. کفسابی و سنگسابی همانطور که از نامش پیداست به معنای سابیدن سنگ و لایه برداری برای از بین بردن ایرادات سنگ از جمله بالا و پایین درزهای باز و خلل و فرج سنگ می باشد.

نماشویی ساختمان یک کار لوکسنیست و برای اکثر ساختمان ها با نمای شیشه، کامپوزیت، سنگ و غیره انجام می شود.در خدمات نماشویی ساختمان، انواع نماشویی با طناب (نماشوییبا راپل) و نماشویی بدون داربست، شستشوی نما با واترجت براساس شرایط ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان ارائه می شوند. نماشویینمای شیشه ای از جمله مواردی است که هر چند سال یکبار باید انجام شود.

نماشویی انواع نماهای ساختمانی چگونه انجام می شود؟

نماشویی نمای آجری

نمای آجری بر خلافنمای شیشه و کامپوزیت شفافیت ندارد. متاسفانه نمای آجری مقاومت کمتری درمقابل گرما و سرما دارد و بر اثر رخنه مواد اسیدی در آنها، خیلی زود دچار ترک هایریزی می شوند. شاید این ترک ها به راحتی قابل دیدن نباشند، اما در حالت کلی بانفوذ آلودگی در آنها نمای ساختمان تیره به نظر می رسد و باید به شستشوینمای آجری پرداخت.

نما شویی ساختمان رامی توان با مواد مختلفی مانند پودر، آب و مواد اسیدی انجام داد که قیمتنماشویی ساختمان را تغییر می دهد. اما آیا از عواقب نماشوییآجر با مواد اسیدی باخبرید؟ بهترین راه شستن نمای آجری با واترجت وسیلیس یا واتر سند بلاست است که کمترین آسیبی به بافت نما وارد نمی کند و در عینحال تمام آلودگی ها را از بین می برد.

شستشوی نمای سنگی ساختمان

نماشویی سنگ که از پر درخواست ترینموارد شستشوی نما است، که در کل به 2 دسته تقسیم می شوند. نماشوییسنگ نما گرانیت، سنگ براق و صیقلی و نماشویی سنگ غیر صیقلی یاتراولین. این خدمات توسط دستگاه واترجت انجام می شود. در صورتوجود لکه های روغنی و جرم زیاد در نمای ساختمان سنگی تراولین، به وسیله دستگاهواترجت آلودگی ها از بین نخواهد رفت و باید از روش واتر سندبلاست استفاده نمود.

نماشویی ساختمان سنگی در واقع با سه روش قابل انجاماست. شستشوی نمای سنگی با آب، شستن نمای سنگی با موادشیمیایی و شستشوی نما سنگی با مواد سایشی. بهترین راهنماشویی ساختمان با استفاده از واتر جت و مواد شیمیایی بسیار ملایم استتا کمترین آسیبی به نمای سنگی وارد نشود.

اما کدام شرکت نماشویی خدمات بهتری ارائه میدهد؟ کفسابی در تهران را به کدام شرکت بسپاریم و هزینه نماشوییساختمان چقدر است؟ اینها از جمله سوالاتی هستند که به کرات در این زمینهمطرح می شوند که در ادامه به تمام این موارد پاسخ می دهیم. همچنین در ادامهتوضیحاتی در ارتباط با نظافت انواع نما و قیمت نماشویی ساختمان خواهیمپرداخت

نماشویی نمای شیشه

نماشویی شیشه درساختمانهایی که از نمای یکدست شیشه ای برخوردارند، انجام می شود. نماشویی ساختمان شیشه ای معمولا به وسیله آب و تی انجام می شود.در نماشویی شیشه به علت ظرافت و حساسیت شیشه در بناهای شیشه ای نباید ازدستگاههایی مانند واترجت استفاده نمود.

شما می توانید برای کفسابی سرامیک نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نماشویی نمای کامپوزیت

معمولا ساختمانهای اداری در مرکز شهر که بسیار پر تردد و شلوغ هستند نمای کامپوزیت دارند. این نمایکامپوزیت یا نمای آلومینیومی مقاومت بالایی دارند ولی متاسفانه آلودگی را نشان میدهند. در صورت عدم نماشویی کامپوزیت در طولانی مدت، جرم و آلودگی بهداخل بافت نما نفوذ می کند به طوری که با نماشویی از بین نمی رود و دوبارهباید رنگ آمیزی شود.

انواع روش های شستن نمای ساختمان

نظافت نمایساختمان با روش های مختلفی انجام می شود. انتخاب روش شستن نمایساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. مواردی مانند جنس نما، ارتفاع نما،ایرادات نما و میزان کهنگی نما در انتخاب روش نظافت نمای بیرونیساختمان تاثیر دارد. در ادامه انواع روش های نماشویی ساختمان میپردازیم.

نماشویی باداربست

نماشویی با داربست یکی از روش های قدیمی و سنتی است کهفضای بیشتری اشغال می کند و به مراتب از امنیت کمتری برایافراد نماشور برخوردار است. در ساختمان هایی که دارای برآمدگی ها یاپیشانی باشند از شستشوی نما با داربست استفاده می شود. کیفیت و دقتنماشویی در این مدل بیشتر است و قیمت نماشویی ساختمان نیز بالاتر می شود.

یکی دیگر از روش هایپرکاربرد نماشویی با طناب است. در شستشوی نمای ساختمان بدونداربست، روش کار به این صورت است که فرد یا افرادی با استفاده از طنابی که دربالای ساختمان بسته و کاملا محکم شده، نماشویی با طناب را انجام میدهند. طناب مورد استفاده در این روش با طناب های معمولی کاملا تفاوت دارد وبسیار با دوام و مقاوم تر است. نماشویی ساختمان با راپل بایدتوسط راپل کار ماهر و با رعایت تمام نکات ایمنی انجام شود.

شستشوی نمای ساختمان با دستگاه واترجت

مرسوم ترینروش، نماشویی با واترجت است. برای نماشویی با طناب از واترجتبرای از بین بردن گرد وغبار نما استفاده می‌شود، این روش برای شستشوی نمای سیمانیو سنگی بسیار رایج است. البته بسته به نوع نما، ممکن است از وسایل دیگری نیز درکنار واتر جت استفاده نمود. به طور مثال در نماشویی کامپوزیت ازاسفنج و تی لاستیکی هم استفاده می‌شود.

شستشوی نما باسندبلاست

شستشوی نما باسندبلاست روشی نوین در حوزه نماشویی ساختمان است. در مواردی که میزان آلودگیسطح نما بسیار زیاد است و با دستگاه واتر جت نمی توان تمام آلودگی ها را از بینبرد، اقدام به نماشویی ساختمان با واتر سندبلاست می کنند.

نماشویی ساختمان با آب و سیلیس

اگر ساختمان دارایجرم های سخت و لکه های قدیمی باشد بهتر است این روش انتخاب شود تا آثار به جایمانده از آلاینده ها به خوبی بر طرف شود. سیلیس ۲ دهم با آب و هوا ترکیب شده و بادستگاه واترجت روی نما پاشش می شود. فشار زیاد واترجت و سیلیس موجب از بین بردنلکه های سخت و جرم های قدیمی روی نما می شود. شستشوی نمای ساختمان آجر سهسانتی با سیلیس بهترین راه برای از بین بردن تیرگی های نمای ساختمان است.

اسید شویی نمایساختمان

با این روش می توانتمیزی و جلای بسیاری از سنگ های ساختمانی را بهبود بخشید. اسید شویی در تغییر ظاهرنما و حفظ زیبایی آن بسیار موثر است و از این رو در ساختمان هایی که بسیار کثیفهستند استفاده می شود. کار با اسید برای افرادی که در این زمینه تجربه ای ندارندبسیار خطرناک است. تیم حرفه ای نماشویی هوم سرویز متخصص در شستشوی نمایساختمان با واترجت، سیلیس و اسیدهای شوینده است.

نماشویی ساختمان با نانو

در ساختمانهایی کهامکان شستشو نما کامپوزیت با واترجت نمی باشد. نماشویی با مواد نانو پیشنهادمی شود. مواد نانو شوینده های خود تمیز شونده هستند، این نوع مواد بدون آسیببه جنس کامپوزیت، هر گونه آلودگی را از روی سطح جدا می کند.

نماشویی ارزان آیا امکان پذیر است؟

پروسه نماشوییساختمان باید با دقت فراوان و رعایت نکات ایمنی انجام شود تا نتیجه کار موثرباشد. نماشویی ارزان شعار بسیاری از شرکت های نماشوییساختمان است. اما هیچ ارزانی تعجب آوری بی دلیل نیست. استفاده از موادشوینده نا مناسب و تجهیزات غیر استاندارد می توانند به نمای ساختمان آسیب برسانند.با کمک از شرکت نماشویی ساختمان هوم سرویز می توانید با مناسبترین قیمت شستشوی نمای ساختمان از این خدمات استفاده کنید.

قیمت نماشویی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نماشویی ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد.براورد قیمت نماشویی ساختمان بر اساس جنس نما تعیین می شود.همچنین هزینه شستشوی ساختمان به ارتفاع ساختمان و میزانآلودگی سطح نیز وابسته می باشد. مورد بعدی روش نماشویی است که تاثیر بسیار زیادیبر قیمت نماشویی ساختمان دارد. به طور مثال قیمت نماشویی با طنابقطعا با قیمت نماشویی با داربست تفاوت دارد.

همچنین در صورت استفاده ازمواد شوینده قوی به علت اینکه مراحل پاکسازی بیشتر می شود معمولا نرخ نماشوییساختمان بالاتر می رود. مورد بعدی مساحت سطح مورد نظر است. طبعا هرچه مساحتنما بیشتر باشد قیمت نماشویی با طناب نیز افزایش پیدا می کند. بااستفاده از نماشویی هوم سرویز قبل از هر تصمیمی می توانید با متخصصین ما مشورتکنید و از قیمت نماشویی ساختمان و تعیین بهترین روش شستشو مطلعشوید و سپس انتخاب کنید.

داربست می تواندهزینه اضافی داشته باشد .کارشناسان با حضور در محل و دیدن نوع سنگهای به کار رفته در ساختمان نیز قیمت نماشویی ساختمان را محاسبه میکنند. مواد مورد نیاز برای نماشویی ساختمان که قبلا شرح داده شد کاملابه صورت توافقی انتخاب می شود که البته بر قیمت نماشویی با طناب تاثیرگذاراست. بدیهی است شستشوی نمای ساختمان با آب و یا اسیدشویی تفاوت قیمتبیشتری خواهند داشت. برخی از مهم ترین عوامل در تغییر قیمت نماشویی ساختمانعبارتند از:

 • تعداد طبقات ساختمان و ارتفاع
 • استفادهاز داربست
 • آلودگیبیش از حد نما
 • استفاده از شوینده های قوی و اسیدی

قیمت نماشویی ساختمان های قدیمی با سایر موارد تفاوت دارد. کثیفی وآلودگی ساختمان های قدیمی بیش از ساختمان های جدید است و از طرفی عمر سنگ و شکستگیسنگ نما نیز در نظر گرفته می شود. در اکثر ساختمان های قدیمی نیاز به ترمیم است کههمراه با نماشویی با کارفرما توافق شود. برای انتخاب بهترین شیوه شستشوی نمایساختمان با ما تماس بگیرید. تیم حرفه ای نماشویی ساختمان با حضور در محل و مشاورهرایگان، راهنمایی لازم را برای انجام کار ارائه داده و قیمت نهایی را اعلام می کند.

برای شستشوی نما با واترجت با استفاده از فشار بسیار قوی به کمک نیروی محرکه موتور برق و به کمک پمپ موجود در دستگاه، آب از نازل دستگاه خارج می شود و جرم و آلودگی را از روی سطح سنگ موجود در نمای ساختمان پاک میکند. این روش از متداول ترین روش ها و هم چنین نتیجه بخش ترین کارها در امر شستشوی نما میباشد.

شستشوی نما با واترجت کاملترین روش نظافت نما

چیست ؟ اصول کار دستگاه واترجت به این صورت است که الکترو موتور باعث چرخش پمپ هیدرولیک شده و روغن در جهت حرکت پیستونها حرکت می کند. پیستون به بالا و پایین حرکت کرده و همین امر باعث حرکت آب با فشار بالا به سمت نازل و خروج آب از نازل دستگاه شده و به سطح نما پاشیده می شود.

قدمت استفاده از دستگاه واترجت به صد سال می رسد. با پیشرفت تکنولوژی نوع دیگری از آنها با فشاری معادل 3500 تا 4000 بار وارد بازار شدند.

واترجت ها برای و جرم گیری از روی سطح سنگ ها و نمای ساختمان هایی که در کلان شهرها با توجه به گذر زمان جرم و آلودگی به خود گرفته اند، به کار می رود. این دستگاه با پاشش فشار بالای آب یکی از بهترین روش های شستشوی نما می باشد، که در بیشتر متریال ها بدون آسیب زدن به نما کاربرد دارد.

نماشویی با واترجت

 • شستشوی نما با واترجت آب سرد
 • شستشوی نما با واترجت آب گرم
 • واترجت برقی
 • واترجت با موتور بنزینی
 • واترجت ثابت مرکزی

شستشوی نما با واترجت برای شستن سنگهای سرامیکی و سطوح غیر درخشان و سنگهای آجری و گرانیتی و غیره استفاده می شود.

شستشوی نما با واترجت استفاده های دیگری مانند آماده سازی سطح نمای ساختمان برای رنگ آمیزی نیز دارد.

در بعضی موارد با توجه به میزان جرم و کثیفی نما استفاده از مواد جلا دهنده و مواد مخصوص برای شستشوی هر نما به تمیزی و افزایش درخشندگی سطح نما کمک می کنیم تا نتیجه حاصل، رضایت بخش تر باشد.

از استفاده های دیگر واترجت نیز می توان به شستشوی آشپزخانه های صنعتی، شستشوی پالایشگاه ها ی نفتی، شستشوی تعمیرگاه ها، شستشوی سقف سالن ها، شستشوی صنایع مختلف، شستشوی بناهای تاریخی نیز نام برد.

شستشو با آب گرم و در مواردی با بخار آب باعث چربی زدایی و پاک کردن جرم هایی است که بصورت چربی بر روی سطح قرار گرفته اند.

فرق بین واترجت بنزینی و واترجت برقی همان طور که از اسم آن مشخص است در این است که واترجت از نوع بنزینی دارای موتوری است که نیروی محرکه خود را از موتوری که ورودی آن بنزین است تامین می کند و در نوع برقی نیرو از برق ورودی به دستگاه تامین می شود.

شستشوی نما با واترجت فشار قوی

 واترجت فشار قوی به راحتی چربی های کهنه را از روی سطوح پاک میکند.

شایان ذکر است که بیشترین کاربرد این دستگاه برای نمای داخل و کف کارخانه جات و همچنین شستن ماشین آلات صنعتی میباشد. هم چنین در نماهایی که قدمت زیاد دارند یا در معرض آلودگی بوده اند شستشوی نما با واترجت کاربرد فراوان دارد. شرکت ارتفاع نوردان ایران پیشگام در ارائه خدمات تخصصی کار در ارتفاع بدون نیاز به داربست به وسیله ابزار مدرن، شستشوی نما با واترجت آب گرم، آب سرد و … را با بهترین تجهیزات و بالاترین کیفیت ارائه میدهد.

سریعترین راه دسترسی به کارشناسان خبره شرکت ما برای بازدید رایگان پروژه شما مشتریان گرامی می باشد .شستشوی نما با واترجت به وسیله دستگاه واترجت صنعتی سیار بهترین راه حل برای پاک کردن جرم و آلودگی را از روی سطوح مختلف مانند نمای ساختمان است. در موارد زیر نیاز به شستشوی نما با واترجت می باشد:

 • نمای ساختمان ها مخصوصاً در شهر های بزرگ به دلیل مجاورت با آلودگی هوا
 • نمای ساختمان های نوساز نیز به دلیل اجرای امور ساخت و ساز
 • نمای ساختمان هایی که به علت آتش سوزی سیاه شده است
 • نمای ساختمان ها با طول عمر زیاد

مزایای نماشویی با استفاده از واترجت

نماشویی با استفاده از شیوه های دستی و سنتی، دارای مشکلات زیادی از قبیل کیفیت پایین شستشو، زمان بر بودن، نیاز به تعداد زیاد نیروی خدماتی، عدم ایمنی برای کاربر و هزینه های بالا می باشد، در حالیکه استفاده از دستگاه های مکانیزه و شیوه های نوین ( شستشوی نما با واترجت )  می تواند تمامی مشکلات موجود در روش های سنتی را برطرف نمایند.

از این رو بسیاری از مدیران و صاحبان ساختمان ها تمایل زیادی برای استفاده از شستشوی نما با واترجت ساختمان ها دارند.

 دستگاه واترجت چیست ؟

واترجت ( دستگاه شستشوی فشار قوی ) یک محلول تمیز کننده قدرتمند است که برای پاک سازی انسداد شدید و / یا سرسخت در زهکش ها ، فاضلاب ها و سایر سیستم های لوله طراحی شده است. این ماده از طریق لوله آب بسیار تحت فشار را بیرون کرده و تمام مواد جامد و باقی مانده روی سطح را از بین برده و سطح نما برای مدت زمان طولانی تمیز خواهد ماند. اگر شستشوی نمای ساختمان با واترجت در تهران به طور منظم توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام شود ، حتی می تواند به جلوگیری از مشکلات سیستم در آینده کمک کند.

مزایای واترجت با آب گرم در مقایسه با واترجت آب سرد بر دو جنبه استوار است :

 1. افزایش قدرت تمیز کردن به دلیل دمای بالاتر
 2. تمیز کردن بخار برای سطوح ملایم

برخلاف دستگاه های فشار آب سرد کارگران می توانند علاوه بر حجم و فشار آب ، از فاکتور دما در دستگاه های آب گرم نیز استفاده کنند. اگر فرآیند شستشوی نمای ساختمان در محدوده دمایی بین 140 تا 175 درجه فارنهایت انجام شود ، این منجر به تجزیه سریع تر آلودگی و رسوبات پنهان شده می شود ، روغن ، چربی و دوده را می توان به راحتی از بین برد ، نفوذ عمق نیز بیشتر است به طوری که ریشه های خزه و گلسنگ ها برداشته می شوند ، بنابراین از رشد مجدد آن جلوگیری می شود. دومین مزیت استفاده از واترجت نما با آب گرم ، گزینه تمیز کردن با بخار است.

از طریق این فرآیند ، حجم آب به نصف کاهش می یابد و تا 310 درجه سانتیگراد بخار تخلیه می شود. این امکان تمیز کردن بسیار فشرده را فراهم می کند که به طور موثری با آلودگی های سرسختانه مانند رنگ ها یا پوشش های قیری مقابله می کند. فشار کم همچنین از سطوح حساس محافظت می کند.

در شست و شوی نمای ساختمان از تکنولوژی صحیح استفاده کنید تا آسیب های جدی به نمای ساختمان شما وارد نشود. برای انتخاب فناوری صحیح ، یک منطقه نمونه باید قبل از آن به طور گسترده آزمایش شود. آیا نما به اسیدها حساس است ؟ آیا آب را جذب می کند ؟ کدام ماده شوینده تمیز کننده در کدام غلظت و زمان به اثر مطلوب می رسد ؟ کسانی که از قبل با دقت عمل می کنند به نتیجه مطلوب می رسند و از دست دادن مواد یا آسیب دائمی دیگر به دلیل پاک کننده نادرست تمیز کننده جلوگیری می کنند. استفاده از مواد شوینده مناسب اثربخشی واترجت نما را بهبود می بخشد.

واترجت نمای سنگ طبیعی و مصنوعی :

سنگ طبیعی و مصنوعی در انواع حساس به اسید ( سنگ مرمر ، دولومیت ، تراورتن ، ژورا ، اسلب های Solnhofen ، سنگ های طبیعی آهکی و همچنین سنگ های مصنوعی سیمانی ) و انواع مقاوم در برابر اسید ( گرانیت ، تخته سنگ ، آجر ، کاشی ، کلینکر ) وجود دارد. واترجت آب گرم و یا بخار را به طور کلی می توان روی سنگ مصنوعی و طبیعی نیز استفاده کرد.

با این حال ، مواد شوینده تمیز کننده باید برای مواد حساس به اسیدها قلیایی یا خنثی باشند. قبل از شروع کار ، باید توجه داشت که آیا ماده متخلخل است ( به عنوان مثال جاذب است ). در این صورت ، سطح باید قبل از استفاده از مواد شوینده ، شسته شود زیرا ممکن است به مواد نفوذ کرده و باعث آسیب شود. اگر سطح به آب بسیار حساس باشد یا آلودگی به ویژه شدید باشد ( به عنوان مثال دیوارنویسی ) ، یخ خشک در دستیابی به نتیجه تمیز کردن مطلوب به روشی سریع و ملایم بسیار موثر می باشد.

نماشویی نماهای گچی با واترجت :

آب گرم تحت فشار ، اغلب در ترکیب با مرحله تمیز کردن بخار ، برای شست و شوی نمای گچی توصیه می شود. این روش بسیار ملایم است و با قدرت کافی نما را تمیز می کند. با این حال برای جلوگیری از حل شدن رنگ ، نباید زمان زیادی را برای کار در یک نقطه صرف کرد. ثابت شده است که یک نازل جت تخت با استفاده از فشار بالا برای محافظت از سطح موفقیت آمیز است ، زیرا فشار انتخابی در فاصله کار درست زیاد نمی شود.

در واترجت نماشویی توجه داشته باشید که حرکت نازل باید از بالا به پایین باشد تا لکه های کثیفی پخش نشود. زمان خشک شدن این متد بسیار سریع است ، بدین معنا که کارهای بعدی می توانند مستقیما پس از آن انجام شوند. در صورت نیاز برای از بین بردن دوده و روغن می توان از شوینده تمیز کننده خنثی استفاده کرد. برای اتمام پوشش نهایی می توان از شوینده کمی قلیایی استفاده کرد.

شستشوی نمای چوبی

چوب یکی از مقاوم ترین مصالح نمای ساختمان بوده و امروزه نیز بسیار محبوب شده است! چوب ترمیم نشده به سرعت اثرات جوی را نشان می دهد. چوب ترمیم شده با مواد افزودنی مانند ذرات نانو در برابر هوا محافظت می شود. این پوشش باید به طور منظم تجدید شود تا ظاهر یکنواخت آن حفظ گردد. هر کسی که می خواهد ظاهر یکدست را به نمای چوبی ترمیم نشده بازگرداند ، می تواند با یک واشر فشار آب گرم به نتایج عالی برسد.

با این حال ، باید اطمینان حاصل شود که نما کاملا آب بندی شده و یا اجزای پشت آن در اثر آب آسیب نبینند. در مورد نماهای مقاوم در برابر چوب سخت ، فشار 1450psi و دمای بین 140 تا 175 درجه فارنهایت بسیار مناسب است. برای چوب های حساس تر مانند کاج اروپایی یا صنوبر ، فشار 725psi واترجت نما توصیه می شود.

دکمه بازگشت به بالا