اقتصادیکسب و کار ایرانی

مشخصات شستی کابین آسانسور

صفحه کنترل یا شستی آسانسور در داخل و خارج کابین آسانسور قرار دارد. عملکرد دکمه های کابین آسانسور به این صورت است که مسافران بر اساس نیاز خود دستورات مختلفی را بر روی دکمه های آسانسور وارد می کنند، این دکمه ها پس از دریافت درخواست کاربران آسانسور به پنل کنترل آسانسور متصل شده و از طریق سیستم سنسور پنل موجود آن را پردازش می کند. و تجهیزات آسانسور بنا به درخواست مسافر به سرعت عمل می کند.

قابل ذکر است، همانطور که در تبلیغات اعلام شد، مسافران آسانسور دسترسی خاصی به قسمت های مختلف مکانیکی و الکتریکی آسانسور ندارند. به همین دلیل تلاش می شود تا قطعات یدکی باکیفیت برای شستی آسانسور انتخاب شود. زیرا این امکان وجود دارد که طراحی و کیفیت این لاینینگ به مسافر اطمینان دهد که سیستم بالابر جلو از کیفیت بالایی برخوردار است و ایمنی لازم را در اختیار کاربران قرار دهد.

شرح قیمت
قیمت شستی آسانسور از 450.000 تومان
قیمت شستی داخل کابین آسانسور از 500.000 تومان
قیمت دکمه شستی آسانسور از 50.000 تومان

انواع کلید شستی آسانسور

انواع مختلفی از قطعات آسانسور وجود دارد و چاه آسانسور نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به سلیقه و انتخاب کاربران، دکمه های فشاری آسانسور در انواع مختلفی قابل انتخاب هستند، بنابراین دکمه های فشاری آسانسور به انواع زیر تقسیم می شوند:

دکمه لمسی شستی آسانسور

در دنیای امروز، برخی از دکمه های آسانسور مانند هر وسیله دیگری مانند دکمه فشاری شیک شده اند. در این حالت مسافران با استفاده از انگشت شست خود فرمان مربوطه را با لمس انگشتان خود ثبت می کنند.

دکمه فشاری شستی آسانسور

 این دکمه ها از فولاد یا پلاستیک ساخته شده اند که با فشار دادن آنها دستورات لازم را به کنترل پنل ارسال می کند.

 

دکمه آسانسور با رمز یا اثر انگشت

در برخی از ساختمان های دولتی، ادارات، مشاغل و … به دلایل مختلف، مدیر ساختمان و تیم او نمی خواهند همه افراد به طبقات مختلف ساختمان دسترسی داشته باشند و از آسانسور استفاده کنند، به همین دلیل است. ، در مرورگر خود دکمه ای که از کد آسانسور یا اثر انگشت استفاده می کند.

تفاوت شستی داخل آسانسور و شستی طبقات

به طور کلی بعد از اینکه با شستی های آسانسور آشنا شدیم، باید تفاوت بین شستی در کابین آسانسور و در طبقات نصب شده در داخل کابین آسانسور را بدانیم. در طبقات مختلف ساختمان یک دکمه آسانسور در کنار آن قرار دارد که به آن دکمه شستی نیز می گویند که با فشردن این دکمه آسانسور برای آن طبقه فراخوانی می شود. شستی و پنل دیگری در کابین آسانسور ایجاد می شود که شامل کلیدهای مختلفی مانند طبقات مختلف ساختمان، تهویه اتاق آسانسور، دزدگیر، باز و بسته شدن در و … می باشد. در واقع تفاوت اصلی این دو شستی در این است که پنل شستی تعبیه شده در داخل کابین آسانسور گزینه های زیادی برای خود دارند، اما شستی کنار درب کابین به گونه ای طراحی شده است که آسانسور را برای طبقه مورد نظر صدا می کند.

نحوه انتخاب و خرید شستی کابین آسانسور

شستی کابین در سیستم آسانسور بسیار حائز اهمیت است، زیرا تمامی موارد مربوط به تماس اتاق آسانسور به طبقات و کلیه دستورالعمل های مسافران داخل کابین آسانسور با شاسی و پس از پردازش توسط آن مراجع به تابلوی کنترل ارسال می شود. دستورالعمل، در این فرآیند آسانسور اجرا می شود. بنابراین نرده ها باید در سطح بالایی باشند و از طرف دیگر به دلیل اینکه پانل های نصب شده در کنار آسانسور یا داخل کابین آسانسور برای مسافران قابل مشاهده است، به همین دلیل باید به درستی طراحی شوند. و همچنین باید زیبا باشند توجه به این نکته ضروری است که هنگام انتخاب شستی مناسب برای آسانسور، اگر مکان دارای آب و هوای مرطوب است، از شستی استیل استفاده کنید و یا در کارخانه ها و آسانسورهای پرتردد، شستی های راهبند چندان کاربردی نیستند.

شستی یا پنل داخل کابین آسانسور

نکته جالب در مورد پنل های آسانسور این است که بدون آنها عملاً کارکردن و راه اندازی آسانسورها غیرممکن است. شاید جالب باشد، اما کل مجموعه و متعلقات آسانسور شامل تمامی تجهیزات و قطعات تحت هدایت مرکزی به نام تابلوی کنترل آسانسور است که به آن مغز آسانسور نیز می گویند. بر این اساس، کاربران آسانسور باید با استفاده از دکمه های قرار داده شده در داخل و خارج کابین، درخواست خود را به پنل کنترل آسانسور برسانند تا سیستم آسانسور با فرمان صادر شده از صفحه کنترل که نشانگر اهمیت است، شروع به کار کند. ایفای نقش کلیدی در کل سیستم آسانسور دارد.

خدمات تعمیر و نگهداری کابین آسانسور

عملیات سرویس و نگهداری در اکثر مجتمع ها و ساختمان های دارای آسانسور انجام می شود. شرکت آسانسور آتیس یکی از مجموعه هایی است که در زمینه آسانسور و پله برقثی کار میکند. یکی از قطعاتی که متخصصان تعمیر و نگهداری آسانسور باید به صورت دوره ای آن را بررسی کنند چاه آسانسور است. با توجه به اینکه تمامی مراحل باید در کابین آسانسور انجام شود و دستور اجرای آن به سیستم آسانسور داده می شود، بنابراین امکان نداشتن سیستم شستی آسانسور وجود ندارد، به همین دلیل باید به خصوص در هنگام آسانسور به این دستگاه توجه شود. تعمیر و نگهداری، زیرا در صورت خرابی این قطعه، کل عملیات آسانسور قطع می شود.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا