جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

قیمت انواع سنگ آباده

کاربردهای متنوع سنگ مرمریت آباده

کشور ایران از معادن مرمریت متعددی برخوردار است و یکی از نواحی که از تراکم بالای معدن برخوردار است،شهرستان آباده است. مرمریت آباده شاید از معدود سنگ های ساختمانی است که از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار بوده و از نظر تنوع رنگ می توان به زمینه رنگ های کرم، کرم صورتی، گل پنبه ای و کرم بژ سنگ آباده اشاره کرد.

این مرمریت تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را دارد که در این بین می توان به راه پله،کف ساختمان،بدنه و حتی پارکینگ اشاره کرد.با توجه به قرار گرفتن معادن ان در سیراز به این سنگ در بازار ،مرمریت آباده شیراز نیز گفته می شود و قابلیت تولید صورت موجدار و بی موج را داشته، اما به دلیل جنسیت آن عمدتا به صورت بی موج فراوری و تولید می گردد زیرا تولید به صورت موجدار از دور ریز بیشتری را برای تولید کننده به همراه خواهد داشت. به شما توصیه می کنیم که سعی کنید از طرح بی موج آن در طراحی های خود استفاده کنید.

مشابه سایر سنگ های ساختمانی،اصفهان به عنوان قطب تولید این مرمریت به شمار می آید و به همین دلیل به آن مرمریت آباده اصفهان نیز گفته می شود.اگر در بازار یا کارخانه سنگبری فعال در زمینه تولید این مرمریت مراجعه کرده باشید، قطعا متوجه نام های متفاوتی از این مرمریت در هنگام خرید شده اید که سعی خواهیم کرد در ادامه به معرفی آنها بپردازیم ولی تیتر وار عبارت اند از:آباده ایرجی،آباده دانشور،آباده صمیمی،آباده رضایی،آباده امواج و آباده گل پنبه ای.

قیمت خرید مرمریت آباده

این سنگ در ابعاد اسلب،تایل،پلاک،پله و فرشی فرآوری می شود،ولی عمدتا از سایزهای پله و پلاک آن در پروژه های ساختمانی استفاده می شود.از نظر سورت بندی نیز این مرمریت به 2 یا 3 سورت تقسیم می شود و ملاک این دسته بندی نیز بر اساس یکدست بودن رنگ ان است.

 از نظر فرآوری،به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رزین در تولید آن،کیفیت فرآوری تا حدودی به مواد اولیه به کار رفته بستگی دارد.اگر بخواهیم عوامل تاثیر گذار بر قیمت مرمریت آباده را نام ببریم،می توانیم به ابعاد،ضخامت،سورت بندی و کیفیت فرآوری آن اشاره کنیم.

انواع سنگ آباده

معادن متعددی در آباده شیراز وجود دارد و اگر بخواهیم دسته بندی از تنوع آنها داشته باشیم،یک سری را بر اساس نام صاجب معدن نامگذاری می کنند و یک سری را نیز بر اساس طرح و رنگی که دارد نام گذاری می کنند که برای نمونه می توان به امواج و گل پنبه ای اشاره کرد. در بخش زیر سعی کردیم انواع برندهای موجود از این مرمریت را برای شما قرار دهیم.

مرمریت آباده ایرجی

این مرمریت دارای زمینه رنگ کرم روشن و کرم بژ بوده و بر روی سطح آن دانه های سفید رنگ به صورت نامنظم قرار گرفته است و همین مورد موجب منحصر به فرد شدن آن گردیده است.مرمریت آباده ایرجی عمدتا در ابعاد پلاک فرآوری و از نظر کاربری نیز در نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.البته باید به این نکته اشاره کرد که پله اباده ایرجی نیز به نسبت از تقاضای بالایی در بازار برخوردار بوده و تا حدودی آن را شبیه مرمریت هرسین در بازار معرفی می کنند.

مرمریت آباده رضایی

همانطور که اشاره کریدم،آباده از تنوع قابل قبولی برخوردار است که در این بین می توان به زمینه زیتونی رنگ ان اشاره کرد و برند آن در بازار با نام تجاری مرمریت آباده رضایی شناخته می شود.اگر به ظاهر این سنگ توجه داشته باشید،متوجه امواجی منظم و گاها در هم پیچیده بر روی سطح ان خواهید شد و این مورد موجب شده تا به ان سنگ آباده امواج نیز گفته شود.این مرمریت از ساب پذیری و براقیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل علاوه بر کاربری در بدنه ساختمان،از آن در کف ساختمان نیز استفاده می شود.

مرمریت آباده دانشور

اگر به تصاویری که در بخش ابتدایی قرار داده ایم توجه کنید،متوجه زمینه رنگ و طرح آباده دانشور خواهید شد.سنگ معادن آن از زمینه رنگ کرم به همراه دانه های سفید رنگ برخوردار است که موجب شده به آن گل پنیه ای نیز در بازار گفته شود.این برند عمدتا در سایزهای پلاک،پله و فرشی مورد فرآوری قرار می گیرد،ولی عمده تولید آن پلاک با عرض 40 سانتی متر است.

در ادامه علاوه بر معرفی جزئیات نام های تجاری این مرمریت،به ارائه تصویر از نمونه کار اجرایی می پردازیم.شما می توانید جهت اطلاع از چگونگی فروش مرمریت آباده با کارشناسان ما در تماس باشید.

کاربرد مرمریت آباده در ساختمان

با توجه به سوالات پر تکراری که از طرف کاربران برای ما در رابطه با کاربری مرمریت آباده ارسال گردیده،در این بخش به بررسی جزئی تر آن خواهیم پرداخت. از استفاده این مرمریت در بخش هایی که در معرض مستقیم آب و رطوبت است جدا خودداری کنید و همچنین با توجه به درصد مقاومت کمتر آن در مقابل سایش،بهتر است از به کارگیری آن به عنوان پله نیز تا حد امکان خودداری کنید.

خرید و فروش انواع سنگ آباده در اصفهان

همانطور که در پاراگراف های ابتدایی اشاره کردیم معادن این مرمریت در آباه شیراز قرار دارد اما عمده تولید و فرآوری در استان اصفهان صورت می گیرد. اکنون سوال اینجاست که از کجا بخریم؟ اگر قصد خرید مستقیم این برند مرمریت از کارخانه های سنگبری را دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا به شهرک صنعتی رضوانشهر و محمودآباد مراجعه کنید. البته در این بین می توان به مناطق صنعتی پلیس راه نچف آباد و دولت آباد نیز اشاره کرد.

آنالیز سنگ آباده شیراز

مشخصات آنالیز سنگ معادن این منطقه به شرح زیر است:

 • میزان جذب آب: 1.22
 • میزان وزن مخصوص: 2.66
 • میزان تخلخل: 1.12
 • میزان مقاومت فشاری: 1050
 • میزان مقاومت سایشی: 2.8

سوالات پرتکرار:

 • بنده قصد دارم برای ساختمان خود از سنگ آباده استفاده کنم اما متاسفانه هیچ اطلاعی از نوع کاربری آن ندارم. لطفادر این مورد بنده را راهنمایی کنید؟  باید به این نکته اشاره کرد که آباده جز آن قبیل از سنگ های ساختمانی به شمار می آید که تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را داشته و به شما توصیه می کنیم تا از این سنگ بیشتر در بنده ساختمان استفاده کنید و در صورت نیاز می توانید در کف و راه پله نیز استفاده کنید. اصولا در بخش هایی از ساختمان که از کمترین رطوبت و جذب آب برخودار است به استفاده از این سنگ پرداخته شود.
 • آیا از مرمریت آباده می توان در نمای بیرون ساختمان استفاده کرد؟ عامل انگیزشی که موجب شده اکثریت خریداران قصد استفاده از این مرمریت در نمای بیرون ساختمان داشته باشند مرتبط به قیمت مناسب آن نسبت به سنگ های تراورتن هم رنگ است و پیشنهاد ما به شما عدم استفاده این سنگ در نمای بیرون ساختمان است زیرا پس از مدتی کیفیت خود را از دست می دهد.
 • تنوع رنگ قهوه ای و تیره نیز برای آن موجود است؟ متاسفانه رنگ قهوه ای برای آن وجود ندارد اما رنگ های مایل به مشکی وجود دارد که در بخش بالا تصاویری از آن را برای شما قرار داده ایم.
 • برای تمیز کردن سنگ آباده در دیوار پارکینگ و راه پله شما چه روشی را پیشنهاد می کنید؟ با توجه به این که سنگ های مرمریت درصدی جذب آب دارند و به مرور کیفیت خود را از دست می دهند، به شما پیشنهاد می کنم تا حد امکان از شستن آن با آب خودداری کنید و بهتر است با استفاده از یک دستمال نم دار اقدام به تمیز کردن آن نمائید.
 • چرخه تولید و فرآوری سنگ آباده به چه صورت است؟ در چرخه فرآوری این مرمریت باید از اپوکسی و رزین استفاده شود و در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که حفره ها و خطوط موجود بر روی سطح آن کاملا پر شده باشد.
 • نظر شما در رابطه با استفاده این مرمریت در کف پارکینگ چیست؟ ابتدا به شما پیشنهاد می کنم تا از مطلب ما در مورد انتخاب سنگ کف پارکینگ دیدن نمائید و اگر قصد دارید از آباده برای کفپوش پارکینگ استفاده کنید،ما به شما این مورد را پیشنهاد نمی کنیم.
 • تنوع رنگ این سنگ چگونه است؟ همانطور که در بخش های ابتدایی نیز اشاره کردیم از نظر بازه رنگ دارای زمینه رنگ های کرم،کرم روشن و زیتونی است.

خرید ارزان سنگ مرمریت کرم آباده از معدود فرصتهای خوبی است که ما می توانیم برای شما ایجاد کنیم. اولویت اصلی بازرگانی سنگ شگفت انگیز ارائه سنگ مرمریت آباده با کیفیت بالا و ارزان برای مشتریان گرامی است. هدف اصلی تیم بازرگانی ستگ شگفت انگیز ایجاد یک تجربه خرید شیرین، ارزان و سریع برای شما است.
خرید ارزان سنگ مرمریت کرم آباده فرصتی برای یک تجربه شیرین خرید برای شما است. همچنین، خرید ارزان سنگ مرمریت کرم آباده از خدمات بی نظیر ما در این خرید استفاده کنید.

چرا سنگ مرمریت اباده در ساختمان سازی استفاده می شود؟

سنگ کرم مرمریت آباده، از جمله سنگ­های مرمریت با رنگ روشن در طبیعت می­باشد. مرمیت کرم آباده، سنگ آهکی شکل گرفته از سنگهای رسوبی دریاهای گرم در ترکیب با گرانیت از میلیون‌ها سال قبل است. این سنگ دارای رگه‌ها و فسیل‌هایی است که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر آن می­شود. همچنین مرمریت آباده با زمینه رنگ کرم، کرم صورتی و سفید از معادن آن استخراج می­گردد.

سنگ آباده اغلب به صورت طولی و تایل فرآوری می­گردد. این سنگ به دلیل رنگ روشن و طرح­های زیبا و قیمت مناسب مورد توجه سازندگان قرار گرفته است. در فرآیند تولید مرمریت آباده برای افزایش استحکام و براق شدن سنگ از رزین و اپوکسی استفاده می­شود. این سنگ از قیمت ارزانی برخوردار است و مشتریان به همین دلیل خواهان خرید آن هستند. ابعاد موجود این سنگ در بازار به صورت اسلب، تایل و کوپ می­باشد.

ویژگی های سنگ مرمریت آباده

ماهیت سنگ مرمریت کرم آباده آهکی است. به دلیل تخلخل پایین از وزن سبک­تر و مقاومت بیشتری برخوردار است. زیبایی در طرح و رنگ سنگ‌ مرمریت آباده باعث فروش بالای آن در بازار شده است. بر روی سطح سنگ آباده رگه‌های ریزی وجود دارد که این رگه‌ها بخشی از خود سنگ بوده و قابل لمس نیستند.
سطح براق و درخشان مرمریت آباده باعث روشن‌تر شدن فضای ساختمان می‌شود. این سنگ با داشتن این ویژگی­ها دارای قیمت مناسبی می­باشد. ویژگی­های قابل توجه این سنگ عبارتند از:

 • مرمریت کرم آباده به دلیل داشتن رگه­ های متنوع در طرح‌های بسیار زیبایی قابل برش است و ابزار خوری خوبی دارد.
 • داشتن سطح صاف و یکدست
 • قدرت جذب آب پایین
 • استحکام بالای این سنگ و به دنبال آن طولانی بودن عمر این محصول
 • سنگ ضدخراش بودن
 • ضد حرارت بودن

مقاومت این سنگ در برابر عوامل فرسایشی و آب و هوای مختلف زیاد است.

معدن سنگ مرمریت آباده

معدن سنگ مرمریت کرم آباده در معادن شهر آباده در استان فارس واقع شده است. سنگ­های معادن آباده دارای تنوع بسیار زیادی در نقش، طرح و رنگ می­باشند. سنگ­های این معدن به رنگ کرم می­باشد. مشخصه این سنگ و معدن آن هاله­ های سطوح آن است که به شکل موج نقش بسته و زیبایی خاصی به آن داده است. در مرمریت کرم آباده، این امواج به صورت ترکیب رنگ­های کرم، قهوه ­ای و خاکستری دیده می­شود و زیبایی آن را دو چندان می­کند. این محصول پس از اجرا، با به هم پیوستن امواج و نقش­ها به یکدیگر، دارای جذابیت خاصی در محیط می­گردد.

کاربردهای سنگ مرمریت آباده

این سنگ برای استفاده در اماکن مورد نظر خود دارای رنگی روشن و با جلوه مناسبی است. از مهمترین کاربردهای آن سنگ نمای داخلی و قاب آسانسور می­باشد. سنگ مرمریت آباده به دلیل رنگ، انعکاس نور و قیمت مناسب در قسمت­های داخلی ساختمان کاربرد دارد.

سایر کاربردهای آن عبارتند از سنگ کف واحدهای مسکونی، سنگ کف واحدهای تجاری، نمای داخلی دیوارهای ساختمان، سنگ کف پله و کف پارکینگ. خرید ارزان سنگ مرمریت کرم آباده بهترین زمان برای خرید با سود برای شما است. این فرصت طلایی را از دست ندهید و تا پیش از اتمام موجودی انبارهای ما با ما تماس بگیرید.

قیمت سنگ مرمریت کرم آباده

سنگ کرم مرمریت آباده جزو سنگ­های ارزان قیمت در بازارهای سنگ ایران است. ابعاد این سنگ در بازار با اندازه­ های اسلب یا تایل موجود است و هر چقدر اندازه­ های آن کوچکتر باشد ارزانتر است. عوامل اثرگذار بر قیمت سنگ مرمریت آباده شامل موارد ذیل می­باشد:

 • ضخامت سنگ آباده تأثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد.
 • هر چقدر رنگ سنگ یکدست­تر باشد قیمت آن بالاتر است.
 • ابعاد بزرگتر سنگ و برش­های دقیق­تر آن باعث افزایش قیمت سنگ می­شود.
 • کیفیت فرآوری سنگ آباده از نظر ساب، برش، رزین تأثیر زیادی بر روی قیمت خواهد داشت.

بهترین گزینه برای خرید این سنگ اسلب­های تهیه شده آن است. همچنین زیبایی و ترکیب مناسب امواج در اسلب­ ها خیره کننده است. قیمت سنگ مرمریت کرم آباده نیز مانند سایر سنگ­ها تابع جریانات نوسان ارزی و تحریم­ها است.
لذا برای اطلاع از قیمت این سنگ باید به صورت روزانه استعلام آن گرفته شود. شما می­توانید برای استعلام آخرین قیمت سنگ مرمریت کرم آباده با دپارتمان فروش در بازرگانی سنگ شگفت ­انگیز تماس بگیرید.

فروش ویژه سنگ مرمریت کرم آباده با تخفیف فوق العاده

بازرگانی سنگ شگفت انگیز در تلاش است تا پروسه خرید مرمریت آباده را تبدیل به یک تجربه شیرین برای شما کند. تمام هدف ما از بین بردن نگرانی های شما و ایجاد یک خرید آسان و سریع برای شما است. در این راه تمام همکاران ما در بازرگانی سنگ شگفت انگیز در حال تلاش و فعالیت هستند.

نکته مهم این است که ما کیفیت سنگهای خود را برای مشتریان گرامی گارانتی می کنیم. یکی دیگر از خدمات آسانتر کردن خرید و صرفه جویی در زمان شما است. مشتریان گرامی به راحتی می توانند از طریق تماس ویدئویی سفارش دهند و خرید کنند. با وجود چنین شرایط خوبی، تردید نکنید و به سرعت با ما تماس بگیرید. خرید ارزان سنگ مرمریت کرم آباده فرصتی است که تنها می توانید در بازرگانی سنگ شگفت انگیز پیدا کنید.

خرید ارزان مرمریت آباده

تصور کنید از مرمریت آباده به عنوان سنگ پله ها و یا کفپوش سالنها استفاده کرده اید. ما به شما و سلیقه عالی شما تبریک می گوییم. زیرا شما با این انتخاب فوق العاده زیبایی و آرامش را به خانه خود برده اید. بعلاوه، شما سنگ مورد نیازتان را به قیمت کارخانه خریداری کردید و از این بابت نیز سود کردید. ما در طی چند سال اخیر سعی کردیم در بازرگانی سنگ شگفت انگیز خدمات بی نظیری را ایجاد کنیم.

در نتیجه به کارگیری این خدمات عالی ما توانستیم برای مشتریان گرامی خود آسودگی، سرعت و لذت را به ارمغان آوریم. خرید مرمریت آباده با قیمت کارخانه یک سرمایه گذاری برای آینده شما است. متاسفانه ما در انبارهای بازرگانی سنگ شگفت انگیز از مرمریت کرم آباده متراژ محدودی داریم. لطفا برای استفاده از این شرایط ایده آل هر چه زودتر با ما تماس بگیرید.

فروش فوق العاده مرمریت کرم آباده زیر قیمت بازار

بازرگانی سنگ شگفت انگیز در حمایت از مشتریان در مقاطعی از سال انواع فروشهای ویژه را برگزار می کند. در واقع در این فروشها ما فروش انواع مرمریت را با حداقل سود برای خودمان برگزار می کنیم. این فروشها در راستای رسالت ما در موضوع مشتری مداری است.

تمام تلاش تیم بازرگانی سنگ شگفت انگیز ایجاد آرامش و صرفه جویی در زمان و هزینه های شما است. بعلاوه، یکی از خدمات ما معرفی سرویسهای حمل و نقل ارزان به مشتریان گرامی است. از این طریق باز هم هزینه های شما کاهش می یابد و ما خدمت بیشتری به شما ارائه می دهیم. حتما سعی کنید در این جشنواره ها ما را همراهی کنید. خرید ارزان سنگ مرمریت کرم آباده یک فرصت کم نظیر است که همیشه وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا