جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

مهمترین عوامل فریز اشتراک IPTV

علل احتمالی بافر و نکاتی که قبل از خرید IPTV باید در نظر بگیرید

اگرچه بافر به معنای معانی مختلفی در انواع مختلف فناوری است، در اینجا ما آن را از نظر اشتراک IPTV توضیح می دهیم. به طور کلی این به این معنی است که در هنگام تماشای زنده، گاهی اوقات تصویر متوقف می شود و به روز می شود. این به عنوان یک بافر نامیده می شود. بافر باعث افزایش سرعت کارهای مختلف در رایانه شما می شود.

بریده شدن می‌تواند تأخیر را در حین پخش ویدیو متوقف کند یا هنگام اجرای یک بازی ویدیویی با یک برنامه فشرده در رایانه رومیزی، عملکرد را کاهش دهد. بافر شامل بارگذاری داده‌ها در یک ناحیه خاص از حافظه است که به عنوان “بافر” شناخته می‌شود تا امکان دسترسی سریع‌تر به داده‌ها در یک GPU یا CPU را فراهم کند. اگرچه تعیین ریشه بافر دشوار است، اما علل احتمالی بافر در این مقاله توضیح داده شده است. حتما قبل از خرید IPTV این نکات را در نظر بگیرید.

سرعت اینترنت

بسته به کیفیت پخش، حداقل نیاز پهنای باندی وجود دارد که اتصال اینترنت شما باید برآورده شود. در غیر این صورت، احتمالاً با کیفیت پایین و تاخیرهای مکرر مواجه خواهید شد.

شبکه خانگی

روترهای بی سیم معمولاً هنگامی که چندین دستگاه به طور همزمان به آنها متصل هستند، به سرعت بارگذاری می شوند. این باعث کاهش پهنای باند مورد نیاز برای پخش و خاتمه می شود. در این مورد، به روتری نیاز دارید که بتواند ترافیک سنگین را مدیریت کند.

نرخ استفاده از CPU

یکی از جنبه هایی که اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد، فعالیتی است که در دستگاه متصل به اینترنت شما انجام می شود. تماشای ویدیوها در اینترنت از منابع محاسباتی استفاده می کند. بنابراین، اگر برنامه‌های زیادی در پس‌زمینه سیستم شما اجرا می‌شوند، ممکن است در پخش صحیح ویدیوی شما مشکل ایجاد کند. اگر در پخش ویدیو مشکل دارید، راه خوب دیگر بستن صفحات وب و برنامه هایی است که استفاده نمی کنید.

ارائه دهنده جریان IPTV خود را مجددا راه اندازی کنید

اگر الزامات پخش در سرورهای ارائه دهندگان بسیار زیاد باشد، این امر باعث تاخیر در ارسال ویدیو به دستگاه شما می شود و در نهایت باعث توقف یا بافر جریان می شود. در این حالت، کاربران نمی توانند کاری انجام دهند جز اینکه منتظر بمانند تا درخواست های ارائه دهندگان محتوا کاهش یابد.

چگونه از بافر اجتناب کنیم؟

دلایل اصلی بافر را می توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد: سرعت اینترنت، پردازنده سخت افزاری و سروری که IPTV روی آن پخش می شود. تغییر در سرعت دانلود در اینترنت باعث ایجاد بافر می شود. همچنین اگر تلویزیون یا جعبه رسانه شما نتواند جریان‌های ورودی با کیفیت بالا (مانند کانال‌های HD) را مدیریت کند، ممکن است باعث بافر شود.

در نهایت، زمانی که سرورهای ارائه دهنده IPTV مانند sibiptv به دلیل انرژی بیش از حد توسط کاربران بارگذاری می شوند، باعث ایجاد بافر نیز می شود. علاوه بر این، اگر از VLC، KODI Media Player یا برنامه تلویزیون هوشمند استفاده می کنید، ممکن است به دنبال راه هایی برای تغییر اتصال خود برای کاهش بافر باشید.

اگر هنوز در تماشای فیلم مشکل دارید، چند کار وجود دارد که می توانید برای کاهش اثرات کثیفی انجام دهید.

با برخی از ارائه دهندگان ویدیو، می توانید یک ویدیو را شروع کنید، آن را مکث کنید و منتظر بمانید.

این اجازه می دهد تا ویدیو کمی زودتر بارگذاری شود تا بتوانید مدت بیشتری آن را تماشا کنید. غیرفعال کردن IGMP Snooping گاهی اوقات می تواند به کاهش بافر کمک کند.

لطفا توجه داشته باشید که 99٪ از تمام مشکلات بافر مربوط به سرعت اینترنت و از دست دادن بسته است که ما نمی توانیم به جز تغییر ISP انجام دهیم.

همچنین می توانید کیفیت فیلم را کاهش دهید. این امر نیاز به پهنای باند را کاهش می دهد و احتمال مسدود نشدن ویدیو در حین پخش را افزایش می دهد.

گزینه دیگر دانلود کامل ویدیو قبل از پخش است. این ممکن است بیشتر طول بکشد، اما احتمالاً تضمین می‌کند که می‌توانید فوراً کل ویدیو را تماشا کنید.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا