اقتصادی

بهترین مدل های شلوار یوگا 2021

راهنمای خرید شلوار یوگا (لگ ورزشی)

خرید شلوار یوگا انتخاب خوبی برای فعالیت های ورزشی مانند یوگا، پیلاتس و… می باشد. شما می توانید انواع مختلف این شلوارها مانند مدل ها، رنگ ها و مدل های مختلف را بر اساس مکانی که می خواهید بپوشید یا سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. اگر با شلوار یوگا آشنایی ندارید، این مقاله به شما کمک می کند تا با این شلوارها آشنا شوید.

بهتر است قبل از انتخاب شلوار یوگا هدف خود را از خرید آن مشخص کنید. مثلا اگر می خواهید آنرا با لباس دخترانه استقلال ست کنید، باید به طرح و رنگ آن موقع خرید دقت کنید. پس از تعیین هدف خود می توانید با آگاهی کامل نسبت به خرید این شلوار کاربردی اقدام نمایید.

1.      یک سبک را انتخاب کنید

به طور کلی انواع مختلفی از شلوارهای یوگا در فروشگاه ها وجود دارد. شما می توانید با توجه به هدف و سلیقه خود انتخاب مناسبی داشته باشید. به عنوان مثال، شلوارهای نیم ساق یا کاپریس، ساق کوتاه تری نسبت به سایر شلوارها دارند. در قسمت کمر این شلوار از کش های محکمی استفاده شده است تا کاملا محکم شوند. برای انتخاب شلوار یوگا بهتر است ببینید کدام یک از شلوارها را بیشتر دوست دارید. برای خرید شلوار یوگا بهتر است به کارایی و راحتی آن توجه کنید.

2.      خرید شلوار یوگا و انتخاب مدل

به طور کلی شلوار یوگا در دو نوع اصلی موجود است. این دو نوع شامل شلوار های نیم ساق یا کاپریس و شلوار های تمام ساق می شود. شلوار کاپریس و نیم ساق روی عضله بالای ساق پا قرار دارد، اما شلوار تمام ساق کاملاً روی ساق پا است. شلوارهای تمام ساق ممکن است کمی در قسمت پا تنگ باشند، اما شلوارهای کاپریس  معمولا خیلی تنگ نیستند. در انتخاب هر کدام از این شلوارها به کشسانی بودن پارچه و سایز آن توجه کنید.

اگر شلوار یوگا شما کشش مناسبی نداشته باشد، ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. اساساً شلوارهای یوگا به این دلیل انتخاب می شوند که برای فعالیت های ورزشی راحت هستند. این راحتی زمانی ایجاد می شود که پارچه به کار رفته در این شلوار مانند لباس دربی استقلال، ترکیبی از نخ و کش باشد.

3.      انتخاب کمر شلوار یوگا

می توانید انواع مختلف کمر را در شلوار یوگا انتخاب کنید. برخی از شلوارهای یوگا در قسمت بالای کمر و برخی از آنها در قسمت پایین قرار دارند. هنگام خرید شلوار یوگا سعی کنید آن را بپوشید و در صورت امکان ورزش کنید. روی زمین بنشینید و به جلو خم شوید تا مطمئن شوید که شلوار راحت، کشیده و تا کمر بلند است.

 برخی از شلوارها در حین ورزش به سمت پایین حرکت می کنند و کششان گشاد و نامناسب است و یا برخی از آنها آنقدر تنگ هستند که باعث درد و آزار شما می شوند. به طور کلی بند های خیلی تنگ برای شلوارهای یوگا چندان مناسب نیستند و بیشتر افراد شلوارهایی با بند قابل تنظیم یا شلوارهایی با بند متوسط ​​انتخاب می کنند.

4.      خرید شلوار یوگا و انتخاب پارچه

سبک ورزش به شما در انتخاب شلوار یوگا کمک می کند. پارچه های مصنوعی مانند پلی استر نسبت به پارچه های نخی خاصیت ارتجاعی بیشتری دارند، اما ممکن است باعث تعریق و بوهای بیشتری شوند. پارچه های پنبه ای رطوبت را جذب می کنند، اما به گرم نگه داشتن بدن در حین ورزش کمک می کنند. در استفاده طولانی مدت، هر یک از پارچه های ذکر شده ممکن است کهنه یا آسیب ببیند.

برآمدگی پارچه، گشاد شدن بند و اگر مدت طولانی از این شلوار استفاده کنید امری طبیعی است. اما الیاف مصنوعی مانند پلی استر و طول نسبت به الیاف طبیعی دوام کمتری دارند و پارچه هایی مانند نخ و پنبه می توانند کیفیت بالاتری را در دراز مدت برای شما به ارمغان بیاورند. بسیاری از شلوارهای یوگا دارای تکه‌هایی از پارچه‌های قابل تنفس هستند که به هوا اجازه گردش می‌دهد و از تعریق بیش از حد و بو جلوگیری می‌کند.

5.      رنگ مناسب را انتخاب کنید

می توانید رنگ های مختلفی را برای شلوار یوگا خود انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ شلوار به نوع فعالیت و میزان تعریق توجه کنید. لباس های نخی و رنگ های روشن لکه های عرق را بیشتر نشان می دهند، پس بهتر است شلوار نخی را با رنگ تیره انتخاب کنید تا در صورت تعریق زیاد احساس ناراحتی نکنید.

6.      خرید شلوار یوگا و نوع فعالیت

برای خرید شلوار یوگا مناسب ابتدا نوع فعالیت خود را مشخص کنید. به طور کلی می توانید برای هر فعالیت ورزشی از وزنه برداری تا دویدن از شلوار یوگا استفاده کنید، اما ماهیت و نوع فعالیت شما فشارهای متفاوتی به شلوار شما وارد می کند. پس بهتر است نوع فعالیت خود را مشخص کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

7.      انتخاب جنس و نوع مناسب

مواد مصنوعی برای فعالیت هایی با تعریق زیاد بهترین کارایی را دارند. پارچه هایی از جنس پنبه شما را در سرما گرم می کنند. بهتر است هنگام دویدن از شلوارهای تنگ مانند لگ استفاده کنید. شلوارهای نخی و گشاد هنگام انجام تمریناتی مانند وزنه برداری بهتر عمل می کنند.

به طور کلی اگر حرکات ورزشی شما مربوط به بالاتنه است، بهتر است از شلوار گشاد و اگر مربوط به پایین تنه است، بهتر است از شلوارهای تنگ و کشدار استفاده کنید. برخی از شلوارهای یوگا کشی هستند، اما برای دویدن طراحی نشده اند و برای این فعالیت توصیه نمی شوند. برخی از شلوارهای یوگا که برای دویدن طراحی شده اند کشش کمتر و پارچه ضخیم تری دارند و برای دویدن مناسب هستند.

اگر شما یک دونده یا دوچرخه سوار هستید، ممکن است شلوار یوگای کششی را بیشتر از فردی که پیاده روی می کند ترجیح دهید. مطمئن شوید که شلوار یوگا شما خیلی تنگ نباشد. شلوارهای خیلی تنگ یوگا شما را از انجام برخی ورزش ها باز می دارد و شما را آزار می دهد.

8.      استفاده غیر ورزشی از شلوار یوگا

با توجه به جنس، نوع و رنگ شلوار یوگا خود می توانید از آن در جاهای دیگری غیر از فعالیت های ورزشی استفاده کنید. برای مثال می توانید از این شلوار در محل کار استفاده کنید. اگر شلوار شما خیلی تنگ، نازک یا توری نیست می توانید به راحتی از آن در مکان های غیر ورزشی استفاده کنید. به طور کلی بهتر است در مکان های رسمی از شلوار یوگا استفاده نکنید. اگر می خواهید از شلوار یوگای خود برای روزمره استفاده کنید، می توانید با لباس تیم ملی ایران و یا با تاپ یا تی شرت های مختلف با رنگ های جذاب استایلی زیبا بسازید.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا