سلامت و تندرستیکسب و کار ایرانی

هیتر تابشی جدیدترین سیستم گرمایش فضای باز

گرمایش تابشی روشی است که از قوانین گرمایش تابشی برای انتقال انرژی تابشی از منبع گرما به جسم مورد نظر استفاده می کند. سیستم گرمایش تابشی جایگزینی برای تولید گرمایش به صورت مرسوم و فعلی و روشی محدود و کنترل شده برای تامین گرمایش فضاهای بیرونی است.

عملکرد هیتر تابشی

در سیستم گرمایش تابشی رایج که معمولاً گرما توسط منبع گرمایش در کف تولید می شود، با انتقال حرارت، این انرژی تولید شده به سمت بالا منتقل می شود و در صورت عایق نبودن سقف، مقدار زیادی انرژی حرارتی از بین می رود.

از طرفی در سیستم گرمایش از کف و با جابجایی، گرما به مناطقی که به این انرژی نیاز ندارند منتقل می شود و باعث اتلاف انرژی هر چه بیشتر می شود. اما در سیستم گرمایش تابشی از سقف، گرمایش تابشی فضای محدودی را گرم می کند و به طور قابل توجهی از اتلاف انرژی به خصوص در فضاهای باز، سالن ها، کارگاه ها و … که در قسمت متمرکزی از فضا یا سالن به گرما نیاز داریم جلوگیری می کند.

تامین گرمایش در فضای باز در بسیاری از مکان ها از جمله رستوران ها، تراس ها، آلاچیق ها، روف گاردن ها، پیاده روها و فضاهای باز و … اهمیت بیشتری دارد. تامین گرمایش در فضای باز بوسیله دستگاه گرمایش تابشی که به آن هیتر تابشی  یا گرماتاب نیز گفته می شود، در ارتفاع کمتری نسبت به فضاهای بسته نصب می شود که می تواند گرمایش سطح را به شرایط دمایی مناسب نزدیک کند.

دستگاه گرمایش تابشی در فضای باز پس از مدت کوتاهی چتر حرارتی مورد نظر را بر روی سطح بدن افراد و محیط برقرار می کند تا افراد شرایط دمایی راحتی را احساس کنند. یکی از مزایای هیترهای تابشی سرامیکی این است که فضای فیزیکی را اشغال نمی کنند و در ارتفاع نصب می شوند.

هیترهای تابشی مهرتاب

سیستم های گرمایش تابشی سرامیکی مهرتاب از یک مشعل مخصوص، سرامیک مخصوص با ضریب تابش بالا تشکیل شده است. کارایی سیستم های گرمایش تابشی سرامیکی به این صورت است که در اثر احتراق گاز روی سطح سرامیک شعله ای پرحرارت ایجاد می شود و باعث گداختن آن و در نتیجه تابش گرما می شود.

گرمای ایجاد شده بر روی سطح سرامیک به نقاط مورد نظر تابش می شود و امواج حرارتی پس از برخورد با اجسام انرژی گرمایی خود را آزاد می کنند در نتیجه این سیستم برای انتقال دما نیازی به هوا ندارد که این امر نمایانگر کارایی سیستم گرمایش تابشی حتی در گرمایش فضای باز می‌باشد.

سیستم گرمایش تابشی مهرتاب در دو سری دکوراتیو و صنعتی تولید می شود، مدل های سری دکوراتیو برای فضاهای باز و نیمه باز هستند که به سیستم گرمایشی کوچک و زیبا با قدرت گرمایشی بالا نیاز دارند. سری صنعتی برای مصارفی مانند خشک‌کن‌، کوره رنگ و پخت استفاده می‌شوند.

مزایای هیتر تابشی مهرتاب

بکارگیری سرامیک‌های کانادایی با ضریب تابش و گداخت بالا و مقاوم در برابر شوک حرارتی

بدنه مقاوم در برابر خوردگی حتی در سخت‌ترین شرایط محیطی

استفاده از بهترین قطعات اصلی ژاپنی و ایتالیایی در مشعل

شعله مقاوم در برابر باد تا سرعت ۱۴ کیلومتر بر ساعت

سنسور کنترل الکترونیکی یونیزاسیون شعله جهت تشخیص پایداری شعله

ساختار بدنه قابل اتکا جهت توزیع یکنواخت گرما حتی در شدیدترین باد‌ها

محافظ و سپر حرارتی بازتابنده جهت افزایش راندمان حرارتی و ایمنی

کارکرد بی صدا و بدون آلودگی صوتی

طراحی و ساخت مهندسی و دقیق در راستای دستیابی به بالاترین راندمان احتراق و حرارتی

نصب آسان با قابلیت نصب بر روی دیوار و آویز از سقف

برای خرید هیتر تابشی چگونه اقدام کنم ؟

جهت خرید هیتر تابشی و یا استعلام قیمت گرماتاب تابشی با کارشناسان فروش مهرتاب تماس حاصل نمایید تا پس از دریافت اطلاعات لازم شما را در انتخاب مدل و تعداد هیتر تابشی مورد نیاز، نقشه چیدمان و … راهنمایی نمایند.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا