اقتصادیکسب و کار ایرانی

ساخت جکوزی (صفر تا صد ارزان + فیلم)

ساخت جکوزی در باغ و  خانه

ساخت جکوزی و اجرای این سازه لوکس در آپارتمان‌ها، خانه باغ‌ها، برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی بسیاری از علاقه مندان به آن را برای ساخت متوجه خود می‌کند. جکوزی معمولا برای مصارفی مانند آب‌درمانی، فیزیوتراپی و رفع خستگی استفاده می‌شود. اگر شما هم خواستار مزایای و لوله کشی جکوزی خانگی این سازه لوکس هستید و وب سایت‌های مختلف را برای پی بردن به روش ساخت و هزینه آن جستجو کرده‌اید، توصیه می‌کنم در ممارت  همراه باشید.

مراحل ساخت جکوزی

با توجه به مزایای فراوان استفاده از جکوزی، بسیاری از افراد به دنبال ساخت جکوزی خانگی ارزان هستند. برای افرادی که به تازگی قصد اضافه کردن جکوزی به محیط استخر خود را دارند، پیشنهاد می‌شود با مراحل ساخت جکوزی آشنا شوند. مراحل ساخت جکوزی در حالت کلی شامل موارد زیر می‌شود:

گام اول، باید از یک تیم متخصص بخواهید که با توجه به فضای موجود، نقشه‌ای را برای شما طراحی کنند. در نقشه مورد نظر، طرح، ابعاد و محل جانمایی جکوزی مشخص خواهد شد.

در مرحله دوم، کار گودبرداری شروع می‌شود. در این مرحله، پیمانکاران با توجه به عمق جکوزی، زمین مورد نظر را گودبرداری خواهند کرد.

در مرحله بعد، اجرای تاسیسات استخر صورت می‌گیرد. در این مرحله که توسط کارشناسان انجام می‌شود، لوله‌هایی که برای ورود و خروج آب به داخل جکوزی نیاز است، نصب خواهد شد.

مرحله بعدی، نصب رینگ‌های جکوزی است که در بالا و پایین جکوزی قرار می‌گیرند و در زیبایی ظاهری جکوزی نقش مهمی دارند.

در مرحله آجر چینی، باید به ساخت سکو دقت کنید. طراحی سکو باید به گونه‌ای باشد که فرد بتواند بر روی آن نشسته و لذت بردن از جکوزی را تجربه کند.

آخرین مرحله، نازک کاری است که شامل سیمان کاری، آب‌بندی و نصب سرامیک‌هاست. انجام درست این مرحله، به افزایش طول عمر جکوزی شما کمک خواهد کرد.

انواع جکوزی

جکوزی یکی از وسایل رفاهی پرطرفدار در منازل و مراکز تفریحی است و در بازار انواع مختلفی از جکوزی‌ها وجود دارد. یک نوع از جکوزی، جکوزی گرد است که برای فضاهای کوچک مناسبه و به عنوان یک وسیله‌ی آرامش بسیار مفید است. برای ساخت جکوزی گرد، نیاز به پمپ و فیلتر آب مناسب است تا آب درون جکوزی به خوبی تمیز شود و درجه حرارت مناسبی حفظ شود.

علاوه بر جکوزی گرد، نوع‌های دیگری از جکوزی نیز وجود دارند که شامل جکوزی تک‌نفره، جکوزی دو نفره، جکوزی روی زمین و جکوزی پنلی می‌شوند. هر نوع جکوزی دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود است که باید در انتخاب آن‌ها مد نظر قرار گیرد. نگهداری جکوزی نیز بسیار مهم می باشد و باید در مورد آن اطلاعات لازم را بدانید.

هزینه ساخت جکوزی چقدر است؟

هزینه ساخت جکوزی با توجه به نوع قطعات و تجهیزات استفاده شده مورد محاسبه قرار می گیرد. از عواملی که در هزینه ساخت جکوزی دخیل هستند می توان نوع پیش ساخته یا بتنی آن را نام برد که البته بیشترین هزینه ساخت جکوزی، مربوط به حوضچه آن می شود. البته استفاده از برندهای مختلف برای تجهیزات جکوزی نیز قیمت ساخت جکوزی را بالا می برد.

یکی دیگر از مواردی که در هزینه ساخت جکوزی تاثیر گذار است، استفاده از نازل های جکوزی با تعداد کم یا زیاد می باشد. نکته مهم دیگر اینکه هزینه ساخت جکوزی خانگی به نسبت هزینه ساخت جکوزی عمومی بیشتر است.یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار نحوه اجرای لوله کشی و روش ساخت جکوزی خانگی است و مهم ترین دلیل آن هم استفاده از بهترین محصولات و شیک ترین نازل ها و … می باشد.

احداث جکوزی خانگی

احداث جکوزی خانگی همچون ساخت استخر خانگی مزایای بسیاری برای افراد دارد که از مهم ترین مزایای ساخت جکوزی خانگی می توان به آرامش و تسکین دهندگی عضلات اشاره کرد. همچنین جکوزی خانگی سلامتی شما را حفط می کند زیرا فقط تعداد محدودی از افراد خانواده می توانند از آن استفاده نمایند. علاوه بر این موارد ایجاد یک فضای لاکچری در منزل از دیگر مزایای ساخت جکوزی خانگی استپیشنهاد مجموعه ما اجرای جکوزی پشت بام جکوزی در حیاط یا استخر جکوزی میباشد .

جکوزی بزرگ بهتر است یا کوچک؟

ظرفیت جکوزی بسته به سلیقه کارفرما متغیر است که از جکوزی 4 نفره تا جکوزی 10 نفره را می توان ساخت. هرچند وان جکوزی در بیشتر حمام خانه های مدرن یا محل کار دیده می شود که فقط برای 1 نفر مناسب می باشد. همچنین تعداد نازل های جکوزی بسته به ظرفیت جکوزی تغییر می کند.شما میتوانید جکوزی خود را بصورت جکوزی گرد و یا مستطیل در نظر بگیرید .

جکوزی پیش ساخته

از انواع جکوزی، می توان جکوزی پیش ساخته و جکوزی استخری را نام برد. این نوع جکوزی به صورت کامل و یکپارچه در کارخانه قالبگیری می شود. طراحی و تولید استخر و جکوزی پیش ساخته فایبرگلاس، برای اولین بار در ایران توسط گروه مهندسین مدرن استخر، انجام شده است. در واقع این نوع جکوزی را یک استخر جکوزی، می توان نامید و از ویژگی های این جکوزی ها می توان قابل حمل بودن، مقاوم بودن، نصب در مدت زمان 7 روز و.. را نام برد.

جکوزی استخر

نوع دیگر جکوزی ها که به جکوزی استخر، معروف هستند برای ساخت نیاز به مدت زمان بیشتری دارند و همچنین غیر قابل حمل می باشند. و در حین درست کردن استخر، جکوزی استخر نیز ساخته می شود. به طور کلی از نظر هزینه هر دو جکوزی در یک رنج قیمت قرار دارند. تنها تفاوت آن‌ها، مراحل اجرا و نصب آن‌ها است که یکی زمان بر و دیگری احتیاج به زمان کمی دارد.

ظرفیت جکوزی

ظرفیت جکوزی، متفاوت است و بر اساس سفارش کاربر ساخته می شود. جکوزی بر اساس تعداد نفراتی که از آن استفاده می کنند به دو دسته تقسیم می شود. یکی از این دسته ها جکوزی های تک نفره است که بیشتر در حمام و اتاق کار گذاشته می شود و دسته دیگر 2 یا چند نفره است. در جکوزی ها تعداد و مکان قرار گیری نازل هایی که به کار رفته است سلیقه ای می باشد و بنا به درخواست کاربر تعدادشان متغیر و محل قرار گیریشان انتخابی می باشد.

ابعاد جکوزی استخری

ابعاد جکوزی استخری، بر اساس عوامل مختلفی دسته بندی می شوند که از این عوامل می توان وسعت فضایی که جکوزی در آن احداث می شود، مدل و طرح جکوزی که توسط کاربر انتخاب شده است، تعداد نفرات و ظرفیت جکوزی را نام برد. یکی از تفاوت های جکوزی استخر با جکوزی پیش ساخته و وان جکوزی ها در این است که در ساخت این نوع جکوزی ها ابعاد بنا به سلیقه کاربر و فضایی که جکوزی در آن احداث می شود بستگی دارد اما جکوزی پیش ساخته و وان جکوزی ها ابعادشان بر اساس ابعاد استاندارد جکوزی و اصولی که برایشان تعریف شده است، می باشد.

تجهیزات جکوزی

تجهیزات ساخت جکوزی در حیاط، بسیار متنوع می باشند و از جمله ملزوماتی هستند که کاربران در زمان احداث جکوزی باید تهیه کنند. از این تجهیزات می توان پمپ جکوزی، فیلتر تصفیه جکوزی، جت جکوزی، هیتر جکوزی، اسکیمر و تجهیزات روشنایی و… را نام برد که در ادامه به توضیح بیشتر این موارد می پردازیم.

·         پمپ جکوزی

پمپ جکوزی، از تجهیزات مهم در جکوزی می باشد. از این پمپ برای اینکه آب جریان داشته باشد استفاده می شود. پمپ جکوزی، قدرت بسیار زیادی دارد و می‌ تواند آب را به سرعت خارج و وارد کند و به طور همزمان اجزای دیگر را نیز به کار وادار کند تا همه چیز در حالت استاندارد قرار گیرد.

·         فیلتر تصفیه جکوزی

فیلتر تصفیه جکوزی، یکی از تجهیزات جکوزی است که برای تمیز کردن مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه گرفتن آشغال و کثیفی ‌های آب و در نتیجه شفاف سازی را بر عهده دارد. این فیلترها در سه نوع فیلتر دیاتومه، فیلتر کارتریج، فیلتر شنی، در بازار موجود هستند و از جمله برند های معروف فیلتر تصفیه جکوزی، می توان هایوارد و ایمکس را نام برد.

·         جت جکوزی

جت جکوزی، یکی از تجهیزات جکوزی می باشد که وظیفه بیرون راندن مخلوطی از هوا و آب را با فشار بسیار زیاد بر عهده دارد. جت جکوزی، شامل قسمت های مختلفی است و از دو قطعه اصلی تشکیل می شود. پایه جت و سرجت دو قطعه اصلی جت هستند.

پایه جت، بخشی است که در قسمت پشت دیواره جکوزی نصب شده و در بر گیرنده دیفیوزر، اتصالات هوا و آب، قاب و چشمی نازل می باشد. سرجت جکوزی، یا گل جت، برای اتصال به پایه جت ها به کار می رود و در مدل های مختلف با سایز بندی گوناگون در بازار موجود می باشد.

·         هیتر جکوزی

هیتر جکوزی، از اصلی ‌ترین تجهیزات جکوزی است که وظیفه گرم کردن آب درون جکوزی را بر عهده دارد. هیتر جکوزی دارای انواع مختلفی است که نوع برقی آن به دلیل کم حجم بودن و همچنین کاربری ساده‌ ای که دارد بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در هنگام تهیه هیتر باید به این موضوع توجه کرد که ابعاد جکوزی به چه اندازه می باشد و بعد بر اساس ابعاد جکوزی هیتر خریداری شود.

·         اسکیمر جکوزی

اسکیمر جکوزی، یکی از تجهیزات جکوزی است که بسیار با اهمیت می باشد و وظیفه آن جمع آوری ذرات روی سطح آب و انتقال آب روی سطح به بخش تصفیه است. وجود یک اسکیمر، در جکوزی های عمومی بسیار الزامی است چرا که افراد مختلف از آن استفاده می کنند.

·         تجهیزات روشنایی

تجهیزات روشنایی، لامپ‌های روشنایی از تجهیزات جکوزی هستند که در زمان احداث مورد استفاده قرار می گیرند و برای زیباتر شدن محیط و ایجاد یک نورپردازی چشم نواز در جکوزی به کار می روند. البته استفاده از تجهیزات نورپردازی در جکوزی‌ های عمومی کمتر به کار می‌ رود و بیشتر در واحدهای خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکاتی که در انتخاب تجهیزات جکوزی باید در نظر گرفت عبارت اند از:

     نوع جکوزی و ابعاد آن. مدل جکوزی تک نفره و خصوصی با مدل چند نفره متفاوت است پس نوع تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرد هم باید متفاوت باشد. برای مثال هیتر جکوزی مدل چند نفره نسبت به هیتر مدل یک نفره متفاوت است و قدرت بیشتری دارد.

    خرید تجهیزات با گارانتی. در فروشگاه هایی که گارانتی به مشتری داده می شود اجناس با کیفیتی موجود است پس بهتر از فروشگاه هایی خرید کنید که اجناس، گارانتی دارند.

نکته: شما با انتخاب یک پیمانکار خوب به رعایت هیچ کدام از نکات بالا احتیاجی ندارید چرا که این پیمانکار با کمک گروه مهندسین خود تمام لوازم و تجهیزات را مهیا کرده و دیگر نیازی نیست شما نگران هیچ موردی باشید.

·         وان جکوزی

اگر در منزل، ویلا و مکانی که می خواهید در آن جکوزی داشته باشید. جای کافی برای اینکار ندارید یا هزینه های ساخت جکوزی از بودجه شما بالاتر است، می توانید از وان جکوزی استفاده کنید. مدرن استخر در جدیدترین تولیدات خود پس از استخر فایبرگلاس، فیلتر های تصفیه استخر و جکوزی پیش ساخته، اقدام به تولید وان جکوزی کرده که می توانید با کلیک روی لینک بالا آنهارا ببینید و انتخاب کنید.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا