فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن

آیا برای پذیرایی و اتاق نشیمن خودتان به دنبال بهترین مدل طراحی هستید؟

پس جای درستی آمده‌اید. در این مقاله قصد داریم بهترین مدل طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن را برای شما معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

در طراحی داخلی خانه قسمتی که مربوط به پذیرایی و اتاق نشیمن خانه است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع چیدمان و دکوراسیون این بخش از خانه در مقایسه با سایر بخش‌ها اهمیت چند برابر دارد؛ زیرا بیشتر گفتگو‌ها و دورهمی‌ها و حتی بسیاری از مهمانی‌ها در این قسمت خانه برگزار می‌شود.  با توجه به اینکه بسیاری از وسایل گرمایشی و سرمایشی نیز در این قسمت از خانه قرار گرفته‌اند بیشترین وقت افراد خانواده در قسمت پذیرایی و اتاق نشیمن می‌گذرد؛ به همین دلیل این موضوع اهمیت طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن را نمایش می‌دهد.

با توجه به سلیقه و شخصیت خودتان می‌توانید سبک طراحی داخلی را انتخاب کنید. اگر دوست دارید سبک مدرن را برای اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشید توصیه می‌کنیم که از مبل‌های راحتی استفاده کنید؛ زیرا در این صورت یک محیط خیلی مناسب برای استراحت و دوری از تنش‌های روزمره ایجاد کرده اید. اگر به دنبال سبک کلاسیک هستید خانه شما باید به سبک کلاسیک یا باستان طراحی شود و شما بتوانید مهمانی‌های خودتان را هرچه باشکوهتر در این فضا برگزار کنید.

برای پذیرایی و اتاق نشیمن چه سبکی انتخاب کنیم؟

 این که برای قسمت پذیرایی و نشیمن خانه خودتان سبک مناسبی را انتخاب کنید وابسته به سلیقه و شخصیت شما است. برخی از افراد راحت هستند که با مبل‌های راحتی سبک مدرنی را برای پذیرایی و اتاق نشیمن خودشان ایجاد کنند. همچنین در این قسمت قرار گرفتن کتابخانه و قفسه‌هایی که بتواند اوقات فراغت شما را پر کند اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید با مبل مشکی و چرم زیبایی اتاق پذیرایی خودتان را تکمیل کنید.

گل و گیاه را به خانه خود وارد کنید.

سبک دیگری که برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی می‌توانید استفاده کنید بهره گرفتن از گل و گیاهان مختلف است. شادابی و طراوت طبیعت بر روی روحیه شما تاثیر مستقیم دارد و اگر وقت نگهداری گل و گیاه ندارید می‌توانید با خرید تراریوم براحتی فضای شیک و زیبایی در خانه خودتان ایجاد کنید. هر سبکی را که برای خانه خودتان انتخاب می‌کنید متناسب با سلیقه شما باید باشد و حس آرامش و نشاط را منتقل کند.

 مهمترین نکته در اتاق نشیمن و پذیرایی توجه به نور کافی و مناسب است. شما باید چیدمان مبل‌های خودتان را به گونه‌ای قرار دهید که نه فاصله زیادی از یکدیگر داشته باشد و نه خیلی به یکدیگر نزدیک باشند. نزدیک بودن مبلمان به یکدیگر باعث می‌شود که فضای شلوغ و به هم ریخته ایجاد شود.

به محل قرارگیری مبل‌ها در طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن توجه کنید

یکی از مهمترین نکاتی که در دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن باید مورد توجه قرار بگیرد چگونگی قرار گرفتن مبل‌ها است. همچنین استفاده از رنگ‌ها در اتاق نشیمن اهمیت بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید با توجه به مبل‌های خودتان فرش‌ها و پرده‌ها را نیز خریداری کرده و‌ هارمونی رنگی بسیار زیبایی ایجاد کنید.

 یکی از عناصر بسیار مهم در اتاق نشیمن و پذیرایی توجه به وسیله‌ها و تزئینی‌ها میباشد. وسایل تزیینی باید به درستی استفاده شود تا زیبایی اتاق پذیرایی شما چند برابر شود. شما می‌توانید در این قسمت از خانه خودتان از تراریوم یا دیوارهای خزه‎ای بسیار زیبایی استفاده کنید و اگر نواقصی وجود داشت آنها را با دیوار خزه‌ای بپوشانید.

امروز انواع و اقسام مبل‌ها در سبک‌های مختلف طراحی شده و رنگ‌های متفاوتی دارند و همین موضوع نشان‌دهنده تمایل افراد به سبک‌های مختلف است. شما می‌توانید رنگ‌ها و ابعاد مختلف مبلمان را خریداری کرده و متناسب با سلیقه خودتان بچینید.

 در برخی از مواقع خرید مبل با توجه به سبکی که مورد استفاده قرار می‌گیرد ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی برای شما داشته باشد. بهترین چیدمان که برای مبل‌ها می‌توانید انجام دهید این است که مبل‌ها در مرکزیت محیط قرار دهید و دور هم جمع شوند توصیه می‌کنیم که مبل‌ها را به صورت قطاری کنار دیوار نپینید و فضای خانه خود را همچون سینما یا ایستگاه قطار تنظیم ننمایید. در این صورت روبروی شما فضای دلنشینی وجود نخواهد داشت؛ اما فضای گرد که با محوریت مبل‌ها صورت بگیرد می‌تواند فضای گرم و صمیمی با اعضای خانواده ایجاد کند.

به نورپردازی پذیرایی و اتاق نشیمن خودتان توجه داشته باشید

برای اینکه خانه شما طراحی خاص و منحصر به فردی داشته باشد باید به خرید وسایل مناسب توجه داشته باشید از سوی دیگر پذیرایی و اتاق نشیمن محلی است که بیشترین بخش وقت ما در آنجا می‌گذرد؛ به همین دلیل باید نور مناسب داشته باشد و نورپردازی آن با اصول نورپردازی همگام باشد. باید به گونه‌ای نورپردازی انجام شود که شما بتوانید پنجره‌هایی در اندازه‌های مختلف داشته باشید یا حتی می‌توانید برای تامین نور فضا از سقف استفاده کنید.

در طراحی دکوراسیون خانه و پذیرایی خودتان می‌توانید وسایل مورد نیاز با توجه به ابعاد و فضایی که دارید خریداری کنید. همچنین توجه به فرش‌ها، پرده‌ها و تابلو‌ها باعث می‌شود که زیبایی پذیرایی و اتاق نشیمن شما چند برابر شود.

توجه به پرده در اتاق پذیرایی و نشیمن

شاید این موضوع ذهن شما را به خود مشغول کرده است که بهترین نوع پرده برای پذیرایی کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در انتخاب پرده پذیرایی باید به زیبایی پرده و کیفیت آن توجه داشته باشید. همچنین هدف و جنس پارچه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. پرده‌ها قسمت قابل توجهی از طول دیوار را به خودشان اختصاص می‌دهند؛ اگر اتاق شما به گونه‌ای است که نور کمی دارد می‌توانید از پرده‌های حریر یا توری استفاده کنید. همچنین اگر پذیرایی شما آفتابگیر است می‌توانید با انتخاب پرده مناسب میزان نور را کنترل کنید.

طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن در خانه اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا بسیاری از وقت خودمان را در این محیط می‌گذرانیم و معمولاً هدف ما گردهمایی و مهمانی‌هایی است که بتواند شور و نشاط و آرامش را به اعضای خانواده منتقل کند. به دکوراسیون این بخش از خانه توجه ویژه‌ای داشته باشید و آن را با اصول مدرن طراحی پیش ببرید.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا