جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

چگونه ماشین اسباب بازی را پنوماتیک کنیم؟

ماشین اسباب بازی پنوماتیک، خرید جذاب ترین اسباب بازی ماشین کنترلی

اکثر پسربچه ها ، بعضا دختربچه ها و حتی آقایون بزرگسال اکثر دوست دارند و با ماشین کنترلی بزرگ یا ماشین اسباب بازی پنوماتیک این وسیله بازی خاطره ها دارند.در این پست جدیدترین و باحال ترین مدل های ماشین شارژی، ماشین کنترلی، ماشین قدرتی و عقب کش، ماشین پایی و پدالی، مجموعه ماشینهای پارگینگ و ریسینگ یا مسابقه ای و همچنین ماشین های بازی مشاغل، کامیون اسباب بازی در ابعاد و اندازه های مختلف معرفی شده اند.برای اطلاع از قیمت و خرید انواع اسباب بازی ماشین ، ماشین کنترلی ، ماشین شارژی این پست را بخوانید.قبل از معرفی ابتدا نکاتی در خصوص اسباب بازی به صورت عموم و مخصوصا ماشین اسباب بازی ارائه می شود.

اشاره به تاریخچه اسباب بازی و ماشین اسباب بازی پنوماتیک در ایران

حدود سه هزار سال پیش در ایران مجسمه‌هایی از جنس سفال و فلز وجود داشت که چرخ داشتند و کودکان تحرک و فعالیت بیشتری را با حرکت دادن آنها تجربه می‌کردند. با وجود این قدمت می‌توان به این نتیجه رسید که مجسمه چرخ‌دار یا به مضمون امروزی ماشین اسباب بازی مورد توجه همیشگی افراد بوده است. در اینجا این سوال پیش می‌آید که کدام ویژگی‌های ماشین‌ اسباب بازی باعث شده هم‌چنان طرفدار داشته باشد و همیشه در صدر پرفروش‌ترین اسباب بازی‌ها باشد. انتظار می رود ماشین اسباب بازی با توجه به تنوع بالا، تقاضای خوبی را داشته باشد.

برای خرید ماشین کنترلی پیشرفته کلیک کنید.

انواع ماشین اسباب بازی از لحاظ شکل ظاهری

کامیون اسباب بازی

کامیون اسباب بازی یکی از جذاب‌ترین اسباب‌ بازی‌‌ها است. چراکه آن‌ها می‌توانند دیگر وسایل بازی خود را در آن‌ها بار کنند و همراه خود به این‌طرف و آن‌طرف ببرند. به‌علاوه با داشتن این کامیون‌ها می‌توانند نقش یک راننده کامیون واقعی را بازی کرده و به همراه دوستان خود به سفرهای خیالی بروند.

تراکتور اسباب بازی

برای بچه‌هایی که به گل و گیاه و کشاورزی علاقه دارند، تراکتور اسباب بازی یکی از جذاب‌ترین انواع ماشین اسباب بازی است. با تراکتور می‌توان یک بازی مزرعه‌داری و کشاورزی جذاب را راه انداخت و به بچه‌ها روش‌های درست آبیاری گیاهان و رفتار درست با آن‌ها را آموزش داد.

لودر اسباب بازی

لودر اسباب بازی می‌تواند یکی از مکمل‌های کامیون اسباب بازی باشد. درست مثل چیزی که در دنیای واقعی انفاق می‌افتد. تجربه برداشتن اشیا از روی زمین با چنگک لودر یک تجربه جالب برای کودکان خواهد بود. به‌خصوص اگر لودرهای اسباب‌بازی کنترلی یا شارژی را برای آن‌ها خریداری کنید.

جرثقیل اسباب بازی

در دنیای واقعی جرثقیل‌های بزرگ و مرتفع همیشه برای بچه‌ها جذاب هستند. پس حتما خوشحال خواهند شد اگر یک جرثقیل اسباب بازی جذاب هدیه بگیرند. جرثقیل اسباب بازی در انواع مختلفی وجود دارد. انواع کنترلی و شارژی آن که قابلیت حرکت دارند و درست مثل جرثقیل‌های واقعی هستند، بسیار جذاب‌ترند.

ماشین اسباب بازی پلیس

پسربچه‌ها عاشق بازی‌های دزد و پلیس هستند. حال اگر بتوانند با یک ماشین پلیس اسباب بازی در نقش یک پلیس واقعی دزدها را دنبال کنند، بازی جذاب‌تر هم می‌شود. خرید ماشین پلیس اسباب بازی برای بچه‌ها می‌تواند به یادگیری قوانین و مقررات و شیوه رفتار با پلیس نیز کمک زیادی بکند.

موتور اسباب بازی

موتورسواری یکی دیگر از سرگرمی‌های جذاب برای بچه‌ها است. به همین دلیل هم هست که یک موتور اسباب بازی می‌تواند آن‌ها را بسیار خوشحال کند. توجه کنید که نیاز نیست که این موتور حتما بزرگ، شارژی یا کنترلی باشد. بچه‌ها موتورهای کوچک پلاستیکی با رنگ‌های جذاب را هم بسیار دوست دارند.

تریلی اسباب بازی

مثل کامیون اسباب بازی، تریلی اسباب بازی نیز می‌تواند یک انتخاب جذاب برای بچه‌ها باشد. به‌خصوص بچه‌هایی که به کارهای ساختمانی و عمرانی علاقه نشان می‌دهند. مجموعه‌ای از ماشین اسباب بازی ساختمانی ازجمله تریلی اسباب بازی هدیه‌ای جذاب برای این بچه‌ها خواهد بود.

آمبولانس اسباب بازی

اگر فرزند شما به دکتر بازی علاقه نشان می‌دهد و دوست دارد در آینده یک پزشک یا پرستار حاذق شود، می‌توانید یک آمبولانس اسباب بازی را برای او بخرید. این آمبولانس می‌تواند وسیله‌ای برای حمل بیماران تخیلی کودک بوده و البته یک گزینه مناسب برای یاددادن نحوه برخورد با بیماران در شرایط حاد، تماس با اورژانس و دیگر موارد مشابه باشد.

اتوبوس اسباب بازی

سفری خیالی با عروسک‌ها و همبازی‌ها درحالی‌که فرزند شما راننده اتوبوس اسباب بازی است، یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز است. اساسا کودکان اسباب‌بازی ماشین‌های خیلی بزرگ را دوست دارند و خرید این ماشین‌ها برای آن‌ها هدیه‌ای جذاب و دوست‌داشتنی است.

ماشین‌های کنترلی

بازی با ماشین کنترلی مانند lightning mcqueen باعث افزایش تمرکز کودک می‌شود؛ چرا که کودک باید با استفاده از چند دکمه مسیر حرکت ماشین را بدون آسیب زدن به آن انتخاب کند. کودکان معمولا بازی با این ماشین‌ها را دوست دارند و علاقه زیادی به خرید آن‌ها خواهند داشت.

ماشین‌های شارژی

از آنجایی که در این ماشین‌ها کودک نقش راننده را دارد، بهتر است آن را برای کودکان بزرگ‌تر از سه سال تهیه کنید. البته توجه کنید که قیمت این ماشین‌ها معمولا بالا است اما هدیه خوبی برای کودک شما خواهند بود.

ماشین پلاستیکی

ماشین پلاستیکی، ارزان‌ترین و ساده‌ترین نوع اسباب بازی ماشین است. این ماشین‌ها در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی ساخته می‌شوند و می‌توانند انتخاب خوبی برای کودکانی باشند که مدام در حال خراب کردن اسباب بازی‌های خود هستند.

ماشین اسباب بازی با اجزای جداشونده

ساختار این ماشین‌ها به این صورت است که کودک شما می‌تواند اجزای آن‌ها را جدا کرده و با سر هم کردن آن‌ها دوباره ماشین را بسازد. این ماشین‌ها علاوه بر ایجاد هیجان، هوش و استعداد کودکتان را نیز پرورش می‌دهند.

انواع ماشین های اسباب بازی از لحاظ حرکت

دستی

ماشین اسباب بازی دستی ماشینی است که توسط شخصی که با آن بازی می کند نیرو می گیرد. آنها هیچ نوع موتور، باتری یا قابلیت باد کردن برای حرکت دادن آنها ندارند. شما به سادگی از قدرت دست یا نیروی دیگری استفاده می کنید تا آنها را به راحتی روی هر سطح صافی بچرخانید.

موتوری

این نوع ماشین‌های اسباب‌بازی با باتری، کنترل از راه دور، اجزای عقب‌کشی یا با پیچیدن آنها تغذیه می‌شوند. پس از روشن شدن، آنها خود به خود حرکت می کنند تا زمانی که انرژی آنها تمام شود. آنها معمولاً گران‌تر و شاید بزرگ‌تر هستند تا فضایی برای اجزای اضافی داشته باشند.

نکات مهم در خرید ماشین اسباب بازی

  • اولین و مهم‌ترین نکته این است که آیا کودک شما علاقه‌ای به بازی با ماشین‌ها دارد؟ صرف اینکه کودک شما پسر یا دختر است، نمی‌توانید در این مورد برای او تصمیم بگیرید. بنابراین حتما نظر کودک خود را در خصوص نوع ماشین خریداری شده بپرسید.
  • نکته دیگر اینکه باید سن کودک خود را در نظر بگیرید. سن کودک در تعیین نوع ماشین خریداری شده، جنس آن و قابلیت‌های اسباب بازی بسیار موثر است.
  • مراقب قطعات کوچکی که ممکن است روی خودروها شل شوند باشید.با گذشت زمان بسیاری از قطعات ممکن است شل شده و بیفتند، که می تواند خطر خفگی برای کودکان کوچک باشد.

مزایای ماشین های اسباب بازی پنوماتیک

  • سرگرمی.  ماشین اسباب بازی راهی عالی برای سرگرمی کودکان است و می تواند تخیل آنها را در زمان بازی گسترش دهد. آنها حتی می توانند برای یک کلکسیونر یا علاقه مند به ماشین که ممکن است بخواهد آنها را در خانه نصب کند یا آنها را با دیگران مبادله کند سرگرم کننده باشد.
  • تسکین استرس. داشتن یک اسباب بازی می تواند راه خوبی برای کاهش استرس یا آرام کردن کودک باشد. آن‌ها متحرک هستند و می‌توان آن‌ها را به هرجایی برد، به‌علاوه بسیاری از آن‌ها شامل صداها یا صداهایی برای لذت بیشتر هستند.
  • همراهی.  ماشین‌های اسباب‌بازی می‌توانند به گرد هم آوردن افرادی که از وسایل نقلیه لذت می‌برند کمک کند. علاقه‌مندان برای ساختن مجموعه‌شان آن‌ها را می‌خرند و معامله می‌کنند، در حالی که بچه‌ها می‌توانند آن‌ها را با دوستانشان معامله کنند یا با آن‌ها رقابت کنند. همچنین می توان از آنها برای آموزش و توسعه مهارت های حرکتی، هماهنگی دست و چشم یا مهارت های حل مسئله به کودک استفاده کرد.

ویژگی های کلیدی ماشین اسباب بازی

تحرک

یکی از مهم ترین عواملی که باید در هنگام خرید یک ماشین اسباب بازی در نظر بگیرید، نحوه حرکت آن است. وسایل نقلیه اسباب‌بازی که با دست کار می‌کنند ممکن است ارزان‌تر باشند، اما فقط با نیروی مچ دست شما می‌توانند مسافت زیادی را طی کنند. اگر می خواهید خودروهایی را طی کنند که بدون صرف انرژی زیاد حرکت کنند، باید یک ماشین اسباب بازی با موتور در نظر بگیرید.

مواد

برای کودکان، داشتن یک ماشین اسباب بازی که به راحتی شکسته یا از هم جدا نشود بسیار مهم است. بهتر است یک اسباب بازی برای آنها تهیه کنید که قطعات آن از هم جئا نشوند تا کودک تکه های کوچک را قورت ندهد.

اجزای اضافی

 اجزای اضافی وجود دارد که می توانید برای ماشین های اسباب بازی بخرید تا به حرکت آنها کمک کند. مسیرهای آماده با پل ها و سایر امکانات جاده ای به شما این امکان را می دهد که ماشین را روی آن قرار دهید، سپس بدون ترس یا نگرانی از برخورد آن با چیزی ارزشمند، آن را رها کنید. به علاوه، تماشای مسابقه آنها سرگرم کننده است.

سبک

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد ماشین های اسباب بازی وجود دارد این است که تنوع زیادی دارند. شما مجبور نیستید برای همیشه یک مدل یا سبک را انتخاب کنید.اگر می‌خواهید می توانید ماشین مسابقه ای ، اسپرت ، کامیون و … را انتخاب کنید.

تاثیر بازی‌ ماشین در مهارت حرکتی کودکان چگونه است؟

ابزارهای هوشمند مورد علاقه‌ی کودکان هستند اما ممکن است ضررهایی مثل ضعیف شدن چشم یا ابتلا به چاقی را برای آنها به دنبال داشته باشند. بر اساس آمار‌های سازمان بهداشت آمریکا بیش از بیست درصد از کودکان به خاطر سبک غلط زندگی در معرض چاقی هستند. این عادات باید از طرق مختلف اصلاح شوند که یکی از روش‌ها، بازی‌های حرکتی است مثل ماشین بازی.

 در این بازی کودک برای حرکت دادن ماشین از دست‌ها و عضلات و ماهیچه‌های خود استفاده می‌کند که به مرور زمان باعث قوی‌تر شدن و سلامت جسم او می‌شود. این بازی نیز موجب تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف و درشت، هماهنگی بین چشم و دست کودکان می‌شود. زمانی که کودک با ماشین بازی می‌کند از دستان خود استفاده می‌کند، روی زانو خود خم می‌شود و ماشین را هل می‌دهد.

گاهی هم ماشین‌های بزرگتر را با بند دنبال خود می‌کشد. همان طور که گفتیم تمامی این فعالیت‌ها به تقویت عضلات و ماهیچه‌‎های ظریف کودکان کمک کرده و باعث چابکی آنها می‌شوند. مهارت‌های حرکتی ظریف کودکان از آنجا مهم است که در توانایی قاشق و چنگال دست گرفتن هنگام خوردن غذا، استفاده از قیچی، بستن بند کفش و انجام کارهای ظریف مانند بستن دکمه نقش دارند.

یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند برای پدر و مادرهایی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند چالش بر‌انگیز باشد این است که فرزندشان بتواند در زمان مناسب مهارت‌های حرکتی پیدا کند. بازی با هر نوع ماشین اسباب بازی در روند ایجاد و افزایش مهارت حرکتی تاثیر بسزایی دارد. به طوری که کودک کاملا یاد می‌گیرد از دستان خود به بهترین شکل استفاده کند.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا