اقتصادیکسب و کار ایرانی

ویژگی های بهترین شرکت خدمات حسابداری

ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب در مولفه‌های بسیاری مشخص می‌شود. در این علم از اساسی‌ترین اصول، انجام درست امور خدمات حسابداری و حسابرسی با حداقل اشتباه ‌می باشد. در گذشته کار حسابداری را بصورت فردی انجام ‌می دادند. حتی مواردی بوده که یک حسابدار چندین پروژه کاری را به خاطر تجربه بالا به صورت همزمان انجام ‌می داد. امروزه بخاطر افزایش تقاضا برای کارهای حسابداری و وجود شرکت‌های گوناگون امور حسابداری نیز توسعه یافته و شرکت‌هایی مستقل کار حسابداری را انجام ‌می دهند‌.

حتی این امر از ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب محسوب می شود. این شرکت‌ها برای این که جایگاه خوبی داشته باشند بایستی ویژگی خاص خود را داشته باشند. در مقاله پیش رو از وب سایت شرکت رایان محاسبان در مورد ویژگی‌های یک شرکت حسابداری خوب توضیحاتی خواهیم داد.

بهترین شرکت حسابداری چه ویژگی هایی دارد؟

این مسئله شامل مدیریت مالی مجموعه نیز خواهد شد، صاحبان شرکت های جدید و نوپا دراکثر مواقع مرتکب این اشتباه می شوند که چون فعالیتشان کوچک است میتوانند به راحتی و یا حداقل برای مدتی مدیریت مالی کسب کارخود را برعهده داشته باشند اما یک طرز تفکر برتر و اثبات شده بیان می دارد حتی وقتی شرکتتان کوچک است از تمامی کمک هایی که در جهت پیشبرد اهداف و چشم انداز ها و در نهایت موفقیتتان نیاز است از جمله حسابداران و مدیران مالی خبره دریغ نکنید.

حمایت و پشتیبانی یک شرکت حسابداری جهت مدیریت در امور مالی شاید درنگاه اول برای شما هزینه ای اضافی باشد اما با کمی بررسی و تعمق متوجه خواهید شد نه تنها این امر از نظر مالی به صلاح شرکت ها می باشد بلکه به دلایل زیر موجب تضمین موفقیت و کوتاه نمودن راه آن نیز خواهد شد و صرف نظر از جنبه های مالی می تواند مزایای دیگری نیز به ارمغان آورد.

۱. کاهش خطای انسانی

با توجه به اینکه همواره هدف از فعالیت تجاری کسب سود و بدست آوردن منابع می باشد وجود یک اشتباه در مدیریت مالی شرکت که بخشی ضروری برای شماست می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست مالی باشد.

۲. آسودگی خاطر در قبال اشتباهات

تا مادامی که افراد حقیقی مسئولیت اجرای عملیات مالی شرکت را دارند در صورت بروز اشتباهات جبران ناپذیر ضرر و زیان به جامانده تنها متحمل شرکت می¬شود اما اگر یک شرکت حسابداری زمام امور را دردست گیرد طبق تبصره ۱ ماده ۱۶ قانون حقوق مصرف کننده شخصیت حقوقی ارائه کننده خدمات ( شرکت حسابداری ) در صورت بروز اشتباه و خطای انسانی مسئول تمامی جرایم و عواقب ناشی از عدم انجام تعهدات مورد توافق می باشد.

۳. اطمینان خاطر

اطمینان خاطر از محاسبه دقیق حق بیمه و مالیات های مستقیم و غیر مستقیم طبق قانون و مقررات حاکم بر جامعه و پرداخت به موقع آن که نه تنها از عواقب و جرایم احتمالی آن جلوگیری می نماید بلکه با حداقل نمودن قانونی این هزینه موجب سود آوری بیشتر و صرفه جویی در زمان خواهد شد. برون سپاری اینگونه خدمات مالی بهترین روش جهت صرفه جویی در وقت و هزینه کارفرما در طولانی مدت می باشد. همزمان با این که مبالغ بیمه و مالیات شما با خیال آسوده همراه با تجربه کافی، دانش و مهارت لازم محاسبه و پرداخت می شود شما می توانید روی ایجاد مشاغل جدید تمرکز کنید و آسوده خاطر باشید که از امور اقتصادی خود به خوبی مراقبت می کنید.

۴. جلوگیری از هزینه های اضافی جهت خرید نرم افزار

یک شرکت حسابداری با توجه به فعالیت در انواع گوناگون کسب و کارها، تجربه لازم برای کار با نرم افزار های حسابداری مختلف را دارد و این تجربه می تواند شما را در خریداری یک نرم افزار کارا که بیشترین سازگاری با فعالیت شما را دارد راهنمایی نماید و با جلوگیری از انجام هزینه های اضافی در جهت خرید نرم افزار موجب حفظ سرمایه کارفرما شود.

۵. تهیه گزارشات مدیریتی و تفسیر آن  ها در کمترین زمان

یک شرکت حسابداری با توجه به دانش و مهارت لازم و تجربه کسب شده در انواع کسب کارها تبحر خاصی در ارائه گزارشات مدیریتی مانند صورت های مالی درکمترین زمان ممکن را دارد همچنین اگر کارفرما قصد تامین مالی از طریق وام بانکی جهت انجام پروژه های جدید را داشته باشد تهیه گزارشات توجیهی لازم و ملزوم این امر می باشد.

۶. مشاوره مالی، مالیاتی و بیمه ای همزمان

گاهی اوقات حتی با وجود یک تیم حسابداری مجرب نیاز به وجود مشاوران بیمه ای و مالیاتی در شرکت احساس می شود این امر حساس و قابل تامل با ورود شرکت های حسابداری به داخل مجموعه بر طرف خواهد شد.

۷. مشاوره در مورد ساختار حقوقی و نوع شخصیت شرکت

هنگام راه اندازی مشاغل، باید توجه داشت چه شخصیت، نوع و ساختاری متناسب با کسب و کار و نیازهای شما است. چه شما به عنوان یک شرکت محدود، سهامی، تضامنی، معامله گر انفرادی یا هر یک از گزینه های دیگر انتخاب کنید که فعالیت کنی، یک شرکت حسابداری می تواند به شما کمک کند تا یک تصمیم درست را اتخاذ کنید همچنین بسیاری از ساختارهای مختلف وجود دارند که می توانند در بهره گیری بهینه از نیروی انسانی به شما یاری رسانند از جمله ساختار های خطی، وظیفه ای، بخشی و …

۸. کاهش نگرانی و مسیئولیت ها در قبال نیروی انسانی حسابدار

با سپردن امور مالی به شرکت های حسابداری دیگر دغدغه ای ازبابت استخدام افراد مجرب و با دانش در این حوزه نخواهید داشت همچنین مسئولیت هایی از قبیل حقوق ، بیمه ، مالیات ، سنوات و مرخصی ها از شما برداشته می شود. مدیریت مالی مسئولیت بزرگی است بدون داشتن تجربه دانش و مهارت صرف نظر از موفقیت و یا شکست زمان را از دست خواهید داد.

اگر می خواهید از تمام جهات مختلف کنترل ،مشاوره و یاری شوید، از مصرف شدن سرمایه خود بیشترین بازده را دریافت کنید یا بهترین ساختار را برای شرکت خود تعریف کنید و علاوه بر افزایش در سودآوری از طریق کاهش قانونی هزینه های مختلف نیز حفظ سرمایه کنید کار را به کاردان بسپارید وقتی یک شرکت حسابداری برای اداره امورمالی خود داشته باشید از تصمیمات صحیح روزمره از حقوق مالیات تا مزایای کارمندان و …. در جهت موفقیت روزافزون اسوده خاطر هستید.

ما شرکت حسابداری تراز پردازش سپهر با نام تجاری مالی کده هستیم که با تکیه بر دانش فنی و تجربه و سالها فعالیت درامورمالی در کشورعزیزمان ایران به پشتوانه اعضا خبره، متعد و مسئولیت پذیر آماده ایم تا خدماتی همچون حسابداری، حسابرسی و مالیاتی به دو صورت دور کاری و اعزام حسابدار و همچنین خدمات مشاوره مالی و مالیاتی را ارائه نمائیم.

می توانید با دریافت مشاوره مالی و مالیاتی گامی محکم در جهت نیل به اهداف بزرگ مجموعه خود بردارید. خدمات دیگری که مالی کده ارائه میدهد شامل تنظیم اظهارنامه، گزارشات فصلی، لیست بیمه و مالیات حقوق ماهیانه، تهیه و تنظیم گزارشات مدیریتی، تحریر و پلمپ دفاتر قانونی و کلیه مواردی که شما در مجموعه خود بدان نیاز دارید.

حسابداری (امور مالی) و حسابرسی بخش جدا نشدنی و حیاتی هر مجموعه ی دولتی و خصوصی میباشد و در تصمیم گیری های کلان و خرد هر سازمانی موثر میباشد که تاثیر مهمی بر تصمیم های مدیریتی دارد.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا