سلامت و تندرستیکسب و کار ایرانی

آيا خود ارضايي باعث لاغري ميشود؟

پاسخ یک سکسولوژیست

در هر قدمی که برمی داریم کالری سوزانده می شود. حتی نفس کشیدن هم کالری می سوزاند. این بدان معناست که خودارضایی اجازه می‌دهد کالری بسوزاند، اما باعث کاهش وزن نمی‌شود. در واقع، هیچ یک از اعضای بدن یا اندام تناسلی را از نظر فیزیکی تحت تاثیر قرار نمی دهد. بنابراین، تاثیرات خودارضایی چیست؟ آیا خودارضایی باعث کاهش وزن می شود؟ خیر.

در حالی که خودارضایی قطعا قلب شما را به تپش و پمپاژ می رساند، اما به این معنی نیست که به کاهش وزن شما کمک می کند. شما نمی توانید ورزش را نادیده بگیرید و فقط با خودارضایی انتظار کاهش وزن داشته باشید (با عرض پوزش اگر به دنبال این پاسخ بودید شما را ناامید می کنم). برای سوزاندن کالری در مقادیر قابل توجهی، فرد باید به انجام تمرینات کاردیو یا پیاده روی منظم ادامه دهد. اگر حتی بدون انجام کاری احساس می کنید وزن کم می کنید، به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دلیل دیگری داشته باشد.

خودارضایی همچنین باعث ترشح اکسی توسین یا هورمون عشق در بدن شما می شود. طبق تحقیقات، زمانی که سطوح بالای اکسی توسین در بدن وجود دارد، میل به غذاهای ناسالم کاهش می یابد. همچنین شیوه های پرخوری را کاهش می دهد. این منجر به کاهش مصرف کلی کالری می شود.

آیا خودارضایی برای سلامتی خوب است یا مضر؟

خودارضایی قطعا عادت بدی نیست. برعکس، برای سلامتی شما مفید است. به کاهش استرس و تنش جنسی کمک می کند. علاوه بر این، ذهن را آرام می کند که کیفیت خواب را بهبود می بخشد. خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی (بیماری های مقاربتی) وجود ندارد و خودارضایی را به یک عمل جنسی ایمن تبدیل می کند. علاوه بر این، اعتماد به نفس و تصویر بدن را افزایش می دهد. خودارضایی باعث ترشح اندورفین می شود. اندورفین ها انتقال دهنده های عصبی شبه افیونی هستند که توسط مغز آزاد می شوند و به عنوان هورمون های شادی نیز شناخته می شوند. احساس رضایت روحی و جسمی ایجاد می کنند.

تأثیرات خودارضایی بر حافظه و مغز

مهمترین چیزهایی که باید بدانید

گاهی اوقات، افراد حدس می زنند که خودارضایی باعث خشم یا اضطراب می شود. این گفته یکی دیگر از افسانه های قدیمی است و طبق مطالعات انجام شده دور از واقعیت است. مردم همچنین معتقدند که خودارضایی باعث ناباروری، نابینایی و کاهش عملکرد جنسی می شود. این باورها کاملاً نادرست است. آنها در نتیجه احساس خجالت افراد از خودارضایی شکل می گیرند.

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.

یکی از سوالات رایجی که برای بسیاری از کاربران مطرح می‌باشد، این است که آیا خودارضایی موجب لاغری افراد می‌شود یا خیر؟ در مقالات قبلی سایت به این موضوع اشاره کردیم که در هنگام خودارضایی مقدار چشمگیری از مواد مغذی و معدنی از بدن فرد به واسطه تولید اسپرم خارج می‌شود. با خروج این مواد معدنی از بدن افراد علاوه بر لاغر شدن، مشکلات جسمانی دیگری نیز در کمین افراد خواهند بود. ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ داده و رابطه بین لاغری و خودارضایی را به شما عزیزان توضیح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

لاغری و خودارضایی

عمل خودارضایی یکی از کارهایی است که روند عضله سازی را در افراد کاهش داده و روی قدرت و حجم عضلات فرد تاثیر منفی می‌گذارد. البته نمی‌توان به صورت قاطع و صد در صدی گفت هرکس که خودارضایی می‌کند در نهایت لاغر و بد اندام می‌شود؛ اما چیزی که براساس تحقیقات و مشاهدات به دست آمده، به ما می‌گوید که اثر خودارضایی در لاغری افراد، مثبت است. این یعنی اگر خودارضایی را کنار گذاشته و به زندگی عادی خود بازگردید، به مرور شاهد بهبود وضعیت جسمانی خود خواهید بود. از آنجایی که خودارضایی سطح زیادی از انرژی فرد را از بین می‌برد، طبیعتاً وقتی این کار را انجام ندهید انرژی بیشتری ذخیره کرده و می‌توانید با انگیزه بهتری فعالیت‌های ورزشی‌تان را انجام دهید.

رابطه بین نیروی جسمی و جنسی

خیلی از افراد معتقدند که رابطه‌ای بین نیروی جسمی و جنسی وجود ندارد. این موضوع کاملاً اشتباه است و کسانی که این مورد را مطرح و تایید می‌کنند، مبنای علمی را برای حرف‌شان قرار نداده‌اند. در واقع هنگامی که فردی خودارضایی می‌کند، از بهترین و عالی‌ترین بخش خون او برای ساخت اسپرم استفاده می‌شود. به همین دلیل اگر به شکل بی وقفه و پشت سر هم خودارضایی کنید، نه تنها مقدار زیادی از خون باکیفیت خود را از دست خواهید داد، بلکه با این اتفاق از رشد عضلات و بهبود بافت‌های بدن‌تان نیز جلوگیری کرده‌اید.

خودارضایی چگونه موجب لاغری افراد می‌شود؟

براساس نظر دانشمندان، تولید اسپرم در بدن یک پروسه کاملاً طبیعی را طی می‌کند و اگر فردی خودارضایی نکند، این اسپرم به شکل‌های مختلف از بدن خارج می‌شود. به همین خاطر افرادی که خودارضایی نمی‌کنند، به صورت طبیعی اسپرم تولید کرده و هیچ‌گونه کمبود مواد غذایی یا انرژی را در بدن‌شان حس نمی‌کنند. این موضوع که هر چه اسپرم بیشتری تولید شود، مواد مغذی و انرژی بیشتری از بدن شما دفع خواهد شد، موضوع کاملاً درستی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به همین دلیل هر چه اسپرم بیشتری را به علت انجام عمل خودارضایی از دست دهید، مواد غذایی بیشتری برای تولید اسپرم‌های جایگزین مصرف خواهید کرد و این موضوع در طولانی مدت به کمبود همیشگی مواد غذایی در بدن و لاغری فرد منجر می‌شود.

نگاهی بر آسیب‌های خودارضایی در بدن

علاوه بر لاغری و کاهش قدرت عضلانی افراد، مشکل دیگری که خودارضایی برای فرد ایجاد می‌کند در آسیب‌هایی است که به دستگاه تناسلی آن‌ها می‌زند. طبیعتاً هر چه تعداد دفعات خودارضایی بیشتر باشد، دستگاه تناسلی نیز عملکرد ضعیف‌تری از خود نشان خواهد داد. ضعف بینایی و جسمانی، کوفتگی و خستگی عضلات، رنگ پریدگی و کبودی اطراف چشم، بی حالی مفرط و خواب آلودگی، لرزش بیش از اندازه اعضای بدن، ریزش شدید مو، ضعف حافظه، اضطراب و استرس شدید، عصبانیت و تندخویی و همچنین اختلالات عاطفی را به موارد گفته شده اضافه نمایید تا متوجه مضرات شدید خودارضایی شوید.

رابطه خودارضایی با چاقی و لاغری

ما در این مقاله گفتیم که خودارضایی موجب لاغری افراد می‌شود، اما نباید این نکته را نادیده بگیرید که خودارضایی عامل قطعی برای لاغری افراد نیست. بلکه خودارضایی وقتی که در کنار موارد دیگری مثل سبک زندگی اشتباه قرار می‌گیرد، منجر به لاغری فرد می‌شود. افرادی که خودارضایی می‌کنند اگر بتوانند با تغذیه مناسب، مواد معدنی و مغذی خارج شده از بدن‌شان را جبران نمایند، می‌توانند در مقابله با لاغری ناشی از خودارضایی به خوبی عمل کنند. با این وجود برای خیلی‌ها این سوال مطرح است که اگر با انجام عمل خودارضایی بدن لاغر می‌شود، آیا با ترک آن می‌توان چاق شد و وزن اضافه کرد؟ در جواب این سوال می‌توان گفت که لاغر بودن یا چاق بودن افراد بیشتر از آن که به عواملی مثل خودارضایی ارتباط داشته باشد، به سبک زندگی و ژنتیک افراد بستگی دارد. این یعنی خودارضایی به تنهایی نه باعث چاقی می‌شود، و نه لاغری. آناتومی بدن یک فرد سالم به دو عامل ژنتیک و سبک زندگی بستگی دارد.

عامل ژنتیک، مهم‌ترین عامل در تعیین اندام فرد است و اگر کسی ژنتیک چاق داشته باشد، با خودارضایی لاغر نخواهد شد و همچنین اگر کسی ژنتیک لاغری داشته باشد، با ترک خودارضایی به وزن ایده‌آل خود نخواهد رسید. تغذیه مناسب و استفاده از یک رژیم غذایی خوب که با مشورت پزشک تهیه شده، در کنار ورزش می‌تواند اندام ایده‌آل شما را به وجود آورد. بنابراین هرگز به خودارضایی به چشم یک عامل اساسی و تعیین کننده در وزن و اندام خود نگاه نکنید.

اگر می‌خواهید بدانید که یا اینکه اگر شما هم این سوال را دارید که پیشنهاد می‌کنیم حتما این دو مقاله‌ای که در سایت ترک سریع نوشته‌ایم را مطالعه کنید.

جمع بندی نهایی

ارتباط بین لاغری و خودارضایی، ارتباطی خاص است که هم مستقیم و هم غیر مستقیم می‌باشد. رابطه مستقیم تناسب اندام و خودارضایی به این شکل است که وقتی فرد عمل خودارضایی را انجام می‌دهد، به دلیل خروج بخش قابل توجهی از مواد مغذی و مواد معدنی از بدن وی، وزن و تناسب اندام او کم کم کاهش پیدا کرده و رو به لاغری می‌رود. تاثیر غیر مستقیم خودارضایی بر لاغری نیز به این شکل است که وقتی شخصی خودارضایی می‌کند، عملاً دیگر انرژی و توان قبل را نداشته و نمی‌تواند با انجام ورزش و تغذیه مناسب اندام خود را روی فرم نگه دارد. همچنین تاثیرات روحی و فکری خودارضایی نیز تاثیر غیرمستقیم در سبک زندگی فرد گذاشته و او را از تناسب اندام دورتر می‌کند. امیدواریم مطالب گفته شده در این بخش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

اگر به دنبال بهترین روش هستید حتما صفحه اصلی سایت ترک سریع را مشاهده کنید. از گذشته تاکنون همیشه در مورد استمناء باورهای غلطی وجود داشته و یکی از آن ها این است که خودارضایی شما را ضعیف و باعث کاهش وزن در دختران و پسران می شود. در واقع این دسته از افراد که چنین موضوعی را بیان می کنند, از رابطه خودارضایی با لاغر شدن یا چاق شدن انسان بی خبر بوده و سعی می کنند افراد را از انجام آن دچار احساس گناه کنند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما عزیزان بگوئیم که آیا خودارضایی باعث لاغری می شود یا خیر؟

منبع:

tarksari

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا