جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

راهنمای خرید گل آپارتمانی ارزان

همه ما در قبال چیزی که می خریم مسئولیم، مخصوصا اگر زنده باشد، بسیاری از مردم عاشق گیاهان هستند و دوست دارند تعدادی گیاه را در خانه خود نگه دارند یا ممکن است با دیدن گیاهان خاصی عاشق گیاه شده باشند اما توجه داشته باشید که فقط دوست داشتن یک گیاه کافی نیست بلکه باید  با نحوه نگهداری از آن نیز آشنا باشید. بسته به نوع گیاهی که می خرید شرایط نگهداری متفاوت است. در بعضی از خانه ها، بسته به شرایط محیطی، نگهداری درست از گیاهان ممکن سخت باشد. به همین دلیل قبل از خرید گل آپارتمانی ارزان باید به نکات خاصی توجه کنید تا بتوانید گیاه مناسب را انتخاب کرده تا بتوانید از آن مراقبت کنید.

مهمترین نکات برای خرید آپارتمانی

اولین چیزی که ممکن است به خود گیاه مربوط نباشد، بودجه شماست. قبل از خرید، بودجه را تخمین بزنید، سپس سطح مهارت خود را در پرورش گیاهان مختلف ارزیابی کنید . شرایط نور، دما و رطوبت محل زندگی خود را به خاطر بسپارید ، فضای آپارتمان خود را در نظر داشته باشید و با مطالعه مطالب زیر و خرید گلدان مناسب، زیبایی آن زینت بخشیدن به محیط زندگی شما خواهد بود .

گرفتن اطلاعات از فروشنده

در مورد کل محیط اعم از نور و گرما و رطوبت خانه و محیط کار خود به فروشنده بگویید سپس نام گیاه و نام علمی آن را حتما از آنها بپرسید. در هر صورت به گفته های فروشنده قانع نباشید و حتماً در اینترنت در مورد گیاه تحقیق کنید.

نکات مهم برای مبتدیان

مشاوره خرید گیاهان آپارتمانی در اولین تجربه خرید شما مهم است، افرادی که به تازگی به گیاهان علاقه مند شده اند و  و دوست دارند برای اولین بار در خانه از گیاه مراقبت کنم ، بهتر است قبل از خرید کمی تحقیق کنید تا گیاهی را انتخاب کنید که نگهداری از آن برایشان سخت نباشد. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و شرایط نوری مناسبی ندارید خرید آگلونما به شما پیشنهاد می شود زیرا این گیاه، یکی از گیاهان مقاوم به کم نوری است.

شرایط نوری خانه چه تاثیری در انتخاب گیاهان آپارتمانی دارد؟

بیشترین نیاز گیاهان نور است. گیاه برای فتوسنتز و تنفس سلولی به نور نیاز دارد، البته شرایط نوری هر گیاه به همین دلیل با یکدیگر متفاوت است. هنگام خرید گیاهان آپارتمانی باید سطح نور خانه خود را بررسی کنید و با توجه به نور خانه گیاهان را انتخاب کنید. گیاهانی داریم که آفتاب دوست هستند و در خانه هایی که آفتاب گیر هستند مناسب‌اند گیاهانی مانند کاکتوس ها ،گل ناز یخی و …. و یا گیاهانی که دوستدار سایه هستند و در سایه خوب رشد میکنند و برای خانه هایی که در طول روز آفتابی ندارد خوب هست بنابراین در هنگام خرید کردن گیاه برای خانه، حتما در اولین قدم میزان نور داخلی خانه‌تان را بررسی کنید تا در صورت خرید گیاه به علت عدم وجود نور دچار مشکلی نشوید.

داشتن یا نداشتن فضای کافی در انتخاب گیاه موثر است؟

داشتن فضا در انتخاب و خرید گیاهان بسیار موثر است زیرا بسیاری از گیاهان بزرگ هستند و برای پرکردن بخشی از خانه با حفظ دکوراسیون داخلی مناسب هستند. گیاهانی مانند گیاه برگ انجیری، فیکوس لیراتا، کاج مطبق و …. گیاهان آپارتمانی بزرگ نه تنها فضایی از خانه را پر میکنند بلکه در دکوراسیون خانه نیز مهم و کاربردی هستند.در صورت نداشتن فضای کافی نیازی به نگرانی نیست چرا که گیاهان آپارتمانی بسیار زیاد و زیبای دیگری نیز وجود دارد که میتوانید از آنها نگهداری کنید این گیاهان نه تنها جای کمتری میگیرند بلکه انرژی و زیبایی خاصی به خانه های شما میدهد گیاهان آپارتمانی تنوع بسیار بالایی دارند.

آیا آب و هوای منطقه می تواند بر نوع گیاهان آپارتمان ما تأثیر بگذارد؟

آب و هوای منطقه بر نوع گیاهانی که در خانه خود نگهداری می کنید تأثیر می گذارد؟ بله. یکی دیگر از نکات خرید گیاهان آپارتمانی توجه به شرایط آب و هوایی است، گیاهان می توانند با توجه به شرایطی که در خانه برایشان فراهم می کنید زندگی کنند. مثلاً گیاهانی هستند که علاوه بر زیبایی ممکن است به گرما و سرما حساس باشند و یا نیاز به رطوبت زیاد داشته باشند و در مناطق خشک دوام نیاورند.

از سلامت آخرین گیاه اطمینان حاصل کنید

سلامت گیاه در هنگام خرید مشاوره برای گیاهان آپارتمانی از اهمیت بالایی برخوردار است . هنگام خرید گیاهان آپارتمانی، گیاه را به دقت بررسی کنید زیرا اگر آنها به بیماری یا آفات آلوده باشند، می توانند خطرناک باشند، زیرا گیاه آلوده علاوه بر این که خود گیاه می تواند از بین برود این  احتمال وجود دارد که گیاهان سالم نیز منتقل شوند و تمام گیاهان گلخانه آلوده شود. هنگام خرید برگ ها و خاک گلدان را بررسی کنید تا حشرات کامل، تخم حشرات یا فضولات حشرات وجود نداشته باشد و حتماً علائم بیماری را بررسی کنید.

اهمیت نوع خاک در انتخاب گیاهان آپارتمانی

در خرید گیاهانی که در باغچه کاشته می شوند، نوع خاک اهمیت بیشتری دارد. برای انتخاب گیاه مناسب نوع خاک باغچه خود را بدانید . اما اگر خاک باغچه شما مناسب نیست می توانید از گیاهان در گلدان های بزرگ هم نگهداری کنید. خرید یوکا می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری در باغچه باشد، زیرا این گیاه جز گیاهان مناسب فضای باز است.

ناگهانی خرید نکنید

بسیاری از افرادی که گیاهان را در گلخانه ها یا گل فروشی ها می بینند به آنها علاقه مند شده و دوست دارند که آن را خریداری کنند. درست است که  زیبا بودن گیاهان وسوسه انگیر است اما در هر صورت بدون مطالعه درباره نحوه نگهداری از آنها خریداری نکنید چرا که ممکن است شرایط نگهداری از آن و یا حتی زمان کافی برای رسیدگی به آن را نداشته باشید.

لوازم نگهداری گیاه را خریداری کنید

همیشه توجه داشته باشید که گیاهان آپارتمانی بدون مواد مغذی رشد خوبی نخواهند داشت، بنابراین می توانید مواد مغذی مورد نیاز گیاه را تامین کنید.  بهتر است مواد مغذی لازم برای گیاه خود را از فروشنده بخرید یا در اینترنت جستجو کنید تا شاهد رشد فوق العاده آن باشید.

این مقاله سعی کردم تمام نکات مهم درباره خرید گل آپارتمان ارزان را با شما در میان بگذارم. قبل از خرید به مهارت خود، روشنایی خانه یا محل کارتان، دما و رطوبت هوا توجه کنید. خرید خود را با رعایت شرایط محیطی انجام دهید تا برای نگهداری از گیاه دچار مشکل نشوید.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا