جامعه و خانواده

۶۰ درصد جامعه هدف بنیاد شهید “زنان” هستند

معاون رئیس جمهور و مدیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اکثریت افراد تحت پوشش ما را زنان تشکیل می دهند، گفت: 60 درصد هدف ما زنان است.

به گزارش سی وی نت، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دویست و یکمین جلسه شورای مشاوران وزیران در امور ایثارگری که با موضوع ایثارگری زنان برگزار شد، گفت: از بین سه و نیم نفری که شهید تحت پوشش قرار داده اند، اظهار کرد: در حال حاضر 200 هزار نفر در این جلسه حضور دارند. بنیاد، یک میلیون و 900 نفر زن و بقیه مرد هستند. در واقع تقریباً 60 درصد از جمعیت هدف ما را زنان و احتمالاً کمتر از 40 درصد را مردان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: زن، همسر و مادر نقش محوری و ویژه ای دارند و این نقش محوری قابل کتمان نیست. من در حال مطالعه آمار خانواده های تک والدی در کشورهای اروپایی بوده ام، جایی که سنتی ترین کشورها تقریبا 20 درصد خانواده های تک والدی دارند و برخی کشورها 60 درصد در کشوری با 80 درصد خانواده های تک والدی دارند. این نشان می دهد که مشکل خانوادگی از بین رفته است.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اهمیت توجه به زن و خانواده تصریح کرد: شاید وظیفه ویژه انقلاب اسلامی ما مسئله خانواده باشد. تشکیل خانواده، استوار ساختن خانواده، حفظ خانواده و ارتقای آن برای تربیت نسلی سالم از نظر جسمی و روحی مهم است و این چیزی است که ما را از بقیه دنیا متمایز می کند. مفهوم خانواده منحصر به مفهوم اسلامی است زیرا ارزش ها، وظایف و قوانین درون خانواده را متمایز و مشخص می کند.

وی با بیان اینکه در این 40 سال در بحث و فرهنگ سازی در رابطه با زنان و خانواده کار چندانی انجام نداده ایم، افزود: در تمام دستگاه های کشور شبکه مشاوران داریم و مشاوره های مردمی برای بانوان وجود دارد. و ایثارگران و کلیه سازمان های اداری

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به مشاوران ایثارگران خیلی کار گفته ایم. علاوه بر توافق ما با معاونت امور زنان، مشاوران امور زنان و شورای امور زنان نیز باید در کنار ما باشند و از ما حمایت کنند. اگر این اتصال بر روی دستگاه نصب شده باشد، عملیات ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا