جامعه و خانواده

۳ منبع؛ بیشترین عامل آلودگی هوای کلانشهرها / لزوم اجرای قانون هوای پاک بدون هیچ ملاحظه

رئیس اداره بهداشت هوا و تغییرات آب و هوایی وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، 20 درصد سرطان ریه ناشی از آلودگی هوا است ، گفت: آلودگی هوا وجود ندارد.

در مصاحبه سی وی نت ، دکتر عباس شاهسونی وی با اشاره به سرطان زایی کمتر از 2.5 میکرون گفت: “از سال 2016 ، کمتر از دو میکرون به عنوان آلاینده های سرطان زا شناسایی شده است ، در یک زمان شرکت تحت نظارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که آلودگی هوا به طور کلی سرطان زاست در همان زمان ، سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که 20٪ از سرطان ریه ناشی از آلودگی هوا است.

شاهسونی افزود: بزرگترین مشکل ما در آلودگی هوا کمتر از 2.5 میکرون در تهران و شهرستانها است.

وی درباره اصول اساسی در زمینه کاهش آلودگی هوا توضیح داد: مهمترین کاری که باید بکنیم این است که قوانین هوای پاک را بدون هیچ گونه تردیدی به کار ببریم. از آنجا که منابع آلودگی هوا فقط یک بعدی و ثابت نیستند ، منابع متحرک ، سوخت دیزل ، موتور سیکلت و اتومبیل های قدیمی از منابع آلودگی هوا در تهران و کشورهای پیشرفته هستند. البته بیشترین میزان آلودگی مربوط به اتومبیل های قدیمی ، موتور سیکلت و گازوئیل است.

وی تأکید کرد: متأسفانه در زمینه کاهش آلودگی هوا کار کمی انجام شده است. طبق مطالعه ما ، جایی که تصویب و اعلامیه اجرای قانون هوای پاک از سال 2017 تا پایان سال 1399 ، میزان آلودگی هوا کاهش یا یکنواخت نیست. تاکنون این سیاست هیچ تاثیری در کاهش آلودگی هوا نداشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا