جامعه و خانواده

نقش مؤثر دیده‌بانان پیشگیری در مقابله با تخلفات زیست‌محیطی

سی وی نت/قم معاون دادگستری استان قم بر ضرورت افزایش فعالیت دیده‌بانان پیشگیری استان م در حوزه محیط زیست تأکید و تصریح کرد: گزارش‌های مردمی در این سامانه کاملا محرمانه بوده و مردم می‌توانند حضوری مؤثر برای کاهش تخلفات و جرائم زیست محیطی داشته باشند.

سعید کاویانی در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم طی سخنانی گفت: طرح «دیده‌بان پیشگیری» در راستای استفاده از ظرفیت عظیم مردم در امر پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی شده و قطعا می‌تواند در حوزه محیط زیست بسیار اثرگذار و کارآمد باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم بر ضرورت افزایش فعالیت دیده‌بانان پیشگیری استان قم در حوزه محیط زیست تأکید و اظهار کرد: در جهت پیشگیری و مقابله با تخلفات زیست محیطی در استان، راهکارها و آموزش‌های لازم قضایی و زیست محیطی در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

به گزارش سی وی نت و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، وی با اشاره به فعالیت سامانه جامع ارتباط مردمی به آدرس http://sajam.eadl.irتصریح کرد: گزارش‌های مردمی در این سامانه کاملا محرمانه بوده و مردم می‌توانند حضوری مؤثر برای کاهش تخلفات و جرائم زیست محیطی داشته باشند.

همچنین محمدحسین بازگیر -مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم- نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در قانون و شرع مقدس اسلام، از کم‌توجهی برخی مسئولان به این حوزه خطیر و حساس انتقاد و خاطرنشان کرد: وظایف و تکالیف مردم، مسئولان و واحدهای صنعتی در رابطه با محیط زیست کاملا روشن و مشخص است و همه باید نسبت به آن تعهد و دغدغه داشته باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا