اقتصادی

لزوم گسترش بیمه کشاورزی در میان کشاورزان زنجانی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر زنجان به لزوم گسترش بیمه کشاورزی در میان کشاورزان و بهره برداران برای کاهش خسارات حوادث غیر مترقبه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای زنجان؛ حجت الاسلام و المسلمین علی خاتمی در دیدار با قائم مقام صندوق کشاورزی گفت:موضوع اطلاع رسانی مزایای بیمه کشاورزی باید در دستور کار باشد، چون برخی از روستائیان از مزایای بیمه کشاورزی اطلاع ندارند. لزوم گسترش بیمه کشاورزی در میان کشاورزان زنجانی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر زنجان گفت: افزایش بعد تبلیغی بیمه کشاورزی، تاثیر بسزایی در گسترش آن دارد و ذهنیت و تصور مردم را نسبت به بیمه کشاورزی تغییر می‌دهد.

وی با تاکید بر آموزش جامعه هدف بیمه کشاورزی، افزود: با توجه به اینکه اغلب کشاورزان میانسال هستند باید به زبان این افراد، بیمه را برای آن‌ها توضیح داد تا شاهد ترغیب آن‌ها به سمت بیمه باشیم.

قائم مقام صندوق کشاورزی نیز در این دیدار با اشاره به برخی از تمهیدات صندوق در حمایت از کشاورزان گفت: برنامه‌های تشویقی برای بیمه کشاورزان در نظر گرفته شده است و به افرادی که زکات بپردازند در حوزه بیمه ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف داده می‌شود.

علیرضا آل امین از آمادگی صندوق بیمه کشاورزی برای حمایت از اجرای الگوی کشت محصولات باغی خبر داد و گفت: الگوی کشت یک سیاست راهبردی است و می‌تواند در حوزه کشاورزی مؤثر باشد.

وی افزود: ما باید کاری کنیم که کشاورز خسارت کمتری متحمل شود که در تمام دنیا هم این موضوع وجود دارد وقتی کشاورز خسارت کمتری ببینید قاعدتاً بیمه کشاورزی هم که متعلق به دولت است هزینه کمتری را پرداخت می‌کند.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا