کسب و کار ایرانی

ارور خالی بودن کارتریج

با پیشرفت تکنولوژی، ابزار و تجهیزات زیادی نیز به چرخه زندگی افراد اضافه شد که می‌توان از طریق آن‌ها فعالیت‌های روزمره را با سرعت بالاتری انجام داد. اگر سری به ادارات و سازمان‌ها بزنیم با پروسه انجام پروژه‌ها از طریق انواع کاغذ مواجه می‌شویم. پرینترها ابزاری هستند که از طریق آن می‌توان محتوای داخل سیستم را روی کاغذ پرینت و از آن استفاده کرد.

این دستگاه (پرینتر) دارای قسمت‌های مختلفی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، کارتریج است. کارتریج در فاصله‌های زمانی مختلف باید شارژ شود تا پرینتر بتواند به درستی کاغذها را پرینت کند. اما گاهی که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مشکلات رایج پس از شارژ کارتریج پرینتر

ممکن است پس از در پرینتر خود با مشکلات مختلفی روبرو شوید که در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کرده و نمی‌توان به درستی از آن استفاده نمود. در این مواقع بهتر است مشکل هرچه سریع‌تر تشخیص داده شده و توسط افراد متخصص در این زمینه تعمیر شود.

عدم شناسایی کارتریج

در برخی از موارد پس از شارژ کارتریج، پرینتر آن را شناسایی نمی‌کند و امکان استفاده را به شما نخواهد داد. آن می‌تواند باعث این مشکل شود که باید بررسی شود. همچنین اگر حافظه پرینتر شما پر باشد نیز امکان روبرو شدن با این مشکل وجود دارد.

پرینت کمرنگ دستگاه

کارتریج منبع تامین رنگ در پرینتر است و اگر پس از شارژ شدن، .

کاهش کیفیت چاپ

از دیگر مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر، افت کیفیت آن است که شاید به دلیل عدم استفاده از کارتریج اصل باشد. در بازار، کارتریج به صورت اصلی و طرح به فروش می‌رسد که البته احتمال افت کیفیت چاپ پس از خرید کاتریج hp طرح آن وجود دارد.

ارور خالی بودن کارتریج

اگر پس از و نصب آن روی دستگاه، با ارور خالی بودن کارتریج مواجه شدید، بهتر است قطعه چیپست را بررسی کنید. این قطعه وظیفه ارتباط بین کارتریج و پرینتر را بر عهده دارد و اگر دچار مشکل شود، باعث ارور خالی بودن کارتریج خواهد شد.

پیام Used black cartridge in use

از مشکلات رایج پس از شارژ کارتریج مواجه شدن با پیام است که می‌تواند نشان از عدم نصب درست کارتریج یا عدم شناسایی آن باشد و باید برطرف شود.

آیا پودر ریزی کارتریج نیز می ‌تواند به دلیل عدم شارژ درست کارتریج باشد؟

یکی دیگر از مشکلات رایجی که پس از شارژ به وجود خواهد آمد پودر ریزی آن است. در ساختار کارتریج از دو مخزن مجزا استفاده شده است، که مخزن اصلی جهت نگهداری تونر و مخزن دیگر برای نگهداری مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر مخزن اصلی قطعه خالی شود باعث پر شدن مخزن مایع از تونر خواهد شد که تکرار این فرایند، باعث می‌شود.

باید گفت اگر در انجام شارژ کارتریج خود از قطعات با کیفیت استفاده نکرده یا از افراد متخصص در این زمینه کمک نگیرید امکان به وجود آمدن این مشکل برای شما وجود خواهد داشت.

دلیل وجود لکه در چاپ پس از شارژ کارتریج چیست؟

این امکان وجود دارد که پس از شارژ کارتریج دستگاه، با مشکل به وجود آمدن لکه در چاپ نیز مواجه شوید که دلیل آن می‌تواند خرابی درام یا مگنت آن باشد. البته لازم نیست پس از هر بار شارژ کارتریج این قطعات نیز تعویض شوند اما به وجود آمدن مشکلاتی همچون تیره بودن یا کم‌رنگ بودن چاپ یا خط‌وط نازک هم‌اندازه روی کاغذ می‌تواند از دلایل خرابی این قطعات باشد که باید تعویض شوند.

روش تشخیص به وجود آمدن مشکل در قطعات درونی کارتریج چیست؟

همانطور که به آن اشاره کردیم کارتریج به دو صورت اصلی و طرح، در بازار به فروش می‌رسد که بهتر است این قطعه به صورت اصلی خریداری شود تا طول عمر بالاتری داشته و به راحتی با مشکل مواجه نشود.

احتمال اینکه پس از شارژ کارتریج طرح، با مشکل در قطعات درونی آن مواجه شوید زیاد است. از روش‌های تشخیص این مشکل، ایجاد خط‌های عمودی یا افقی روی برگه‌های آن است که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر شود و گرنه باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگ‌تر خواهد شد.

معرفی بهترین پرینترها جهت مصارف خانگی

شاید سوال برای شما هم پیش آید که امروزه در منازل نیز استفاده از پرینتر رواج زیادی دارد که البته مدل‌های زیادی جهت مصارف خانگی طراحی شده است که می‌توان برای خرید کاتریج  اقدام نمود.

به صورت کلی فاکتورهای زیادی در خرید پرینتر وجود دارد که می‌توانند در کیفیت آن تاثیرگذار بوده و حتی طول عمر دستگاه را مشخص کنند. اما طبق نظرسنجی‌های انجام شده و با توجه به آماری که از خریداران گرفته شده است باید گفت بهترین پرینترها جهت مصارف خانگی شامل:

و … می‌شود که بهتر است قبل از خرید کارتریج کانن از جنبه‌های مختلف بررسی شده تا بهترین انتخاب برای شما محسوب شود. البته در انتخاب پرینتر خانگی باید به نوع و میزان مصرفی که در طول روز از آن خواهید داشت نیز توجه داشته باشید؛ زیرا به هر میزان که این استفاده بیشتر باشد پرینتر باید از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و ویژگی‌های مخصوصی داشته باشد.

سخن آخر

پرینتر یکی از ابزارهای مهم در دنیای امروز است که می‌تواند به روند فعالیت‌های روزمره سرعت زیادی ببخشد. به همین جهت کیفیت چاپ در آن نیز دارای اهمیت است و باید فاکتورهای مهم برای بالا بردن این کیفیت بررسی شود. از تاثیرگذارترین فاکتورها در کیفیت چاپ، کارتریج است که می‌توان آن را شارژ کرده و استفاده مجدد داشت.

اما خیلی از موارد پس از شارژ کارتریج با مشکلاتی نیز مواجه می‌شویم که در این مقاله این مشکلات را بررسی کرده و برای آن‌ها راه‌حل‌هایی نیز ارائه کردیم. بهتر است شارژ این قطعه را توسط افراد با تجربه در این زمینه انجام دهید تا از مشکلاتی احتمالی جلوگیری کرده و کیفیت چاپ خود را بالا ببرید. در صورتی که شما هم تاکنون این مشکلات را داشته‌اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

وبمستر حرفه ای ، علاقه مند به سئو و نویسندگی ، عاشق قهوه و موسس سایت هوم کافیادداشت ویراستار: این مطلب در مرداد 1400 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

کارتریج، یکی از اصلی‌ترین عناصر دستگاه چاپگر است و کوچکترین مشکل در آن، موجب از کار افتادن دستگاه می‌شود. ولی با رعایت چند نکته ساده می‌توانید به راحتی مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر را حل کنید و دیگر نیازی به پیدا نمی‌کنید. در نتیجه تصمیم گرفتیم در مقاله‌ای این نکات را به زبان ساده به شما آموزش دهیم.

چرا کارتریج لیزری hp شناخته نمی‌شود؟

شناخته نشدن کارتریج hp یکی از متداول‌ترین مشکلات، میان کاربران در سراسر جهان است. در شناسایی نشدن کارتریج پرینتر بسیاری از کاربران تصور می‌کنند باید به فکر یا کارتریج جدید باشند. اما این تصور نادرست است زیرا این مشکل، اغلب زمانی رخ می‌دهد که کارتریج دوباره پر (refilled) یا بازسازی (remanufactured) شده‌ است.

ولی مشکل شناسایی نشدن کارتریج hp ممکن است بعد از خرید کارتریج کانن جدید نیز مشاهده شود. در این صورت خطاهای زیر روی دستگاه نشان داده می‌شود:

چرا کارتریج جوهر شناسایی نمی‌شوند؟

علاوه بر کارتریج‌های لیزری ممکن است کارتریج‌ جوهری شناسایی نشود. در اینصورت علت آن می‌تواند یکی از دلایل زیر باشد:

ارور خالی بودن کارتریج

نکته مهم در زمان مواجهه با ارور خالی بودن کارتریج، این است که عملکرد پرینتر را زیر نظر بگیرید. اگر چاپگر با وجود این خطا، فایل‌ها را به خوبی چاپ می‌کند، می‌توانید این ارور را نادیده بگیرید. بنابراین کافیست دکمه OK یا Continue روی چاپگر را بزنید و به پرینت کردن ادامه دهید. ولی در صورتی که چاپگر پس از نمایش خطا، متوقف می‌شود و دیگر چاپ نمی‌کند، به روش زیر می‌توانید مشکل را برطرف کنید:

پس از این فرآیند، چاپگر شما عملیات چاپ را ادامه می‌دهد. اما اگر هنوز مشکل برطرف نشده باشد، می‌توانید درایور چاپگر را دوباره نصب کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

اگر ارور خالی بودن کارتریج مانع فرآیند چاپ نمی‌شود، آن را نادیده بگیرید!

چرا پرینتر کارتریج بعد از شارژ شناسایی نمی‌کند؟

اگر چاپگر شما پس از شارژ کارتریج‌های خالی، فایل‌ها را به درستی چاپ نمی‌کند یا به کلی متوقف می‌شود، یعنی کارتریج را بعد از شارژ شناسایی نکرده است. برای حل این مشکل، اقدامات زیر موثر خواهند بود:

اگر ارور خالی بودن کارتریج مانع فرآیند چاپ نمی‌شود، آن را نادیده بگیرید!

آشنایی با ارورهای کارتریج hp

اگر از کاربران پرینتر اچ پی هستید ممکن است با ارورهای کارتریج hp روبه‌رو شده باشید. این ارورها اغلب به صورت ناگهانی روی دستگاه نمایش داده می‌شوند و باعث از کار افتادن دستگاه می‌شوند:

هر یک ازاین پیام‌ها براساس مدل چاپگر و سیستم عامل کامپیوتر شما، با دیگری متفاوت خواهند بود. یکی از مطمئن‌ترین راه‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که سراغ دفترچه راهنمای پرینتر رفته و از این راهنمایی‌ها استفاده کنید. در غیر اینصورت پیشنهاد می‌کنیم از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.

رفع ارور کارتریج hp جوهر افشان

اگر پرینتر جوهر افشان شما خطاهای مربوط کارتریج را نمایش می‌دهد یا چراغ کارتریج آن چشمک می‌زند، یعنی کارتریج جوهری شما به درستی عمل نمی‌کند. برای رفع مشکل کارتریج‌های جوهر افشان hp راه حل‌های مختلفی وجود دارد که در اغلب آنها می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

بهترین راه برای جلوگیری از بروز خطای کارتریج جوهر افشان، استفاده از کارتریج اصل است.

چگونه ارور کارتریج سامسونگ را رفع کنم؟

ارور کارتریج سامسونگ اغلب با عبارت‌هایی مثل Toner Empty ، Toner Exhausted یا Replace Toner نمایش داده می‌شوند. برای برطرف کردن این ارورها می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

چرا کارتریج اپسون شناسایی نمی‌شود؟

اگر به تازگی برای چاپگر خود یک کارتریج اپسون خریداری کرده‌اید، اما پرینتر کارتریج اپسون را شناسایی نمی‌کند، می‌توانید با روش‌های زیر، مشکل را برطرف کنید:

برای حل مشکل نشناختن کارتریج اپسون ابتدا دستگاه را خاموش کرده و چند دقیقه بعد، مجدد روشن کنید.

روشن ماندن چراغ تونر بعد از شارژ کارتریج

گاهی ممکن است با صحنه روشن ماندن چراغ تونر بعد از شارژ کارتریج مواجه باشید. در این صورت بعد از شارژ، تونر به اندازه کافی به پرینتر نمی‎‌رسد و چراغ روشن می‌ماند. برای از بین بردن این خطا می‌توانید دستگاه را چند بار خاموش و روشن کنید و اجازه دهید با گذشت زمان تونر به واحد توسعه دهنده پرینتر اضافه شود.

علت روشن شدن چراغ تونر پرینتر برادر چیست؟

اگر از کاربران پرینتر‌های Brother هستید. ممکن است با چشمک زدن یا روشن شدن چراغ تونر پرینتر برادر روبه‌رو شده باشید. ولی علت روشن شدن این چراغ چیست؟

در پرینترهای برادر این چراغ نشان دهنده کم بودن تونر کارتریج است. هر زمان با این ارور مواجه شدید متوجه می‌شوید کارتریج تونر روبه اتمام است و باید برای خرید یا شارژ کارتریج اقدام کنید.

فروش انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

پرینترها یکی از دستگاه های جانبی کامپیوتر هستند که امروزه کاربرد بسیاری در انجام کارهای روزمره دارند. هریک از مردم استفاده های خاصی از پرینترها دارند، با انتخابی هوشمندانه می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، پس همین حالا شروع کنید:

چگونه ارور used black cartridge in use را برطرف کنیم؟

یکی از دلایل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر ظاهر شدن ارور used black cartridge in use است. برای برطرف کردن این خطا می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

در این مقاله سعی کردیم شما را با دلایل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر آشنا کنیم. در صورتی که در هر مرحله نیاز به مشاوره دارید یا امکان را ندارید. می‌توانید با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران پرینتر فالنیک شما را راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

محتویات این مقاله از سی وی نت پنهان کن
دکمه بازگشت به بالا