جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

مزایای لاتاری چیست؟

آیا می دانید لاتاری گرین کارت آمریکا چیست و مزایای دریافت آن چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی سوالات شما را پاسخ دهیم. مزایای دریافت لاتاری گرین کارت آمریکا عبارتند از:

۱. اگر فرد خوش شانسی باشید، ثبت نام لاتاری بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. این روش، زمان بسیار کمی را به خود اختصاص می دهد. از زمانی که ثبت نام می کنید و تا زمانی که در این قرعه کشی برنده می شوید و می توانید برای مهاجرت آماده شوید، تنها ۲ سال زمان صرف می شود. در صورتی که دیگر روش های مهاجرت و اخذ گرین کارت ممکن است سال های زیادی طول بکشد.

۲. مهاجرت از طریق روش هایی غیر از لاتاری شرایط مخصوصی دارد. به عنوان مثال باید یک ویژگی خاص مانند برجستگی علمی، ورزشی و … داشته باشید و یا عضو نزدیکی از خانواده شما تابعیت آمریکا داشته باشد. همچنین با سرمایه گذاری های کلان و یا سابقه های کاری با سطح بسیار بالا نیز می توانید اقامت کسب کنید. اما لاتاری برای همه افراد مناسب است و نیازمند ویژگی خاص و منحصر به فردی نیست. فرد متقاضی تنها باید مدرک دیپلم و یا دو سال سابقه کار در سال های اخیر را داشته باشد.

۳. شرکت در این قرعه کشی محدودیت سنی، مذهبی، فرهنگی، اقتصادی و … ندارد. به همین دلیل تمامی افراد می توانند به راحتی در این قرعه کشی ثبت نام کنند.

۴. شرکت در لاتاری آمریکا، هزینه های اداری و … ندارد. در واقع برای ثبت نام در آن هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید. تنها از طریق اینترنت می بایست مدارک خود را در سایت اصلی بارگذاری کنید. جمع آوری این مدارک نیز سخت و هزینه بر نیست. به عنوان مثال نیاز به ترجمه مدارک ندارید. تنها عکس مخصوص لاتاری ممکن است برای شما هزینه کمی داشته باشد که البته خودتان نیز می توانید بدون هیچ هزینه ای آن عکس را تهیه کنید.

۵. برای مهاجرت به روش های غیر از لاتاری می بایست مدارک و اسناد بسیار زیادی جمع آوری کنید. پروسه اداری و تحویل مدارک کار بسیار دشواری است در صورتی که ثبت نام در این قرعه کشی راحت است و مدارک زیادی نیاز ندارد.

۶. فردی که برنده لاتاری می شود می تواند در هر ایالتی که مایل بود زندگی کند، خانه بخرد، تحصیل کند و یا به کار مورد نظر خود مشغول شود.

۷. برنده لاتاری برای ورود به کشور آمریکا نیازی نیست مدرک زبان خاصی داشته باشد. حتی در سفارت نیز می تواند به زبان فارسی صحبت کند و نیازی به مترجم نخواهد داشت.

۸. برندگان لاتاری می توانند هم چون شهروندان آمریکایی از کمک های دولتی هم چون بیمه، کمک هزینه غذا، مسکن و … استفاده کنند.

استفاده از قرعه کشی گرین کارت آمریکا مزایای بسیار زیادی دارد اما لازم به ذکر است که این قرعه کشی، روش قطعی و ۱۰۰ درصدی برای مهاجرت به حساب نمی آید زیرا در نهایت مهاجران بر اساس یک قرعه کشی انتخاب می شوند و از این طریق، در ایران تنها 3 هزار نفر موفق به دریافت گرین کارت می شوند.

ثبت نام در لاتاری

برای ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت آمریکا کافی است کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید و به سایت اصلی لاتاری (www.dvlottery.state.gov) مراجعه کنید . اطلاعات خود را در فرم های مربوطه جای گذاری کنید. ثبت نام لاتاری کار دشواری نیست اما توجه کنید که تمامی اطلاعات را به درستی وارد کنید تا در آینده و پس از برنده شدن با مشکل مواجه نشوید. زمان اعلام برنده ها نیز از طریق همین سایت اعلام می شود. معمولاً بین ۶ الی ۱۲ ماه پس از ثبت نام نتایج اعلام می شوند.

از شرایط ثبت نام لاتاری می توان به این مورد اشاره کرد که باید متولد یکی از کشورهای مجاز ثبت نام باشید. برخی از کشورها مانند بریتانیا و چین بیشترین تعداد مهاجران به آمریکا را دارند به همین دلیل در لاتاری هیچ سهمی از ویزا به این کشورها تعلق نمی گیرد. اما استثنایی نیز وجود دارد که اگر شما متولد کشور غیر مجاز باشید و یکی از والدین شما متولد کشورهای مجاز باشد می توانید در این قرعه کشی ثبت نام کنید. حتی در صورتی که همسر شما هم متولد یکی از کشورهای مجاز باشد، امکان ثبت نام برای شما وجود دارد. ایران یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا است.

برای ثبت نام در این قرعه کشی، هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید. برخی از دفاتر و اداره های مهاجرتی، ثبت نام شما را انجام می دهند. هزینه ثبت نام لاتاری در این دفاتر معمولاً متفاوت است و به سن متقاضی نیز بستگی دارد. این هزینه صرف حق الزحمه دفتر و موسسه مربوطه می شود و پولی به آمریکا واریز نمی شود.

صفحه تایید، شماره و کد تایید (conformation number) را باید تا پایان قرعه کشی نزد خود نگه دارید تا بتوانید اطلاعات خود را با آن تطبیق دهید. پس از برنده شدن باید برای دریافت ویزا، مصاحبه و وقت سفارت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری

برای شرکت در لاتاری آمریکا نیاز به مدارک و اسناد خاصی نیست. در ادامه به اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام در قرعه کشی کارت سبز آمریکا اشاره خواهیم کرد.

۱. در سال های گذشته به پاسپورت نیاز نبود اما از لاتاری سال پیش، متقاضی می بایست پاسپورت به روز و معتبر داشته باشد.

۲. اطلاعات شناسنامه متقاضی و تمام افرادی که زیر مجموعه آن قرار می گیرند.

۳. آدرس محل سکونت فرد شرکت کننده

۴. میزان دقیق مدرک تحصیلی

۵. اطلاعات وضعیت تاهل و تعداد فرزند و مشخصات آن ها

۶. ایمیل معتبر و شماره تماس

۷. عکس مطابق با استانداردهای لاتاری

تمامی اطلاعات می بایست به زبان انگلیسی در سایت لاتاری وارد شود.

شرایط عکس لاتاری

۱. عکس باید دارای زاویه مستقیم (تمام رخ) باشد.

۲. عکس می بایست ابعادی معادل ۶۰۰*۱٬۲۰۰ پیکسل داشته باشد.

۳. زمینه و پشت فرد باید سفید رنگ و ساده باشد.

۴. عکس سیاه سفید و افکت دار مورد قبول نیست. عکس باید رنگی و واضح باشد.

۵. در عکس قرعه کشی گرین کارت نباید عینک و سمعک داشته باشید.

۶. هیچ مویی نباید صورت شما را پوشانده باشد.

۷. عکس با حجاب موردی ندارد.

۸. عکس را باید به صورت فایل دیجیتال استفاده کنید.

۹. عکس باید جدید و مربوط به حداکثر ۶ ماه گذشته باشد. از عکس سال گذشته نباید استفاده کرد.

در مورد لاتاری گرین کارت آمریکا بیشتر بدانید

لاتاری گرین کارت آمریکا یا برنامه ویزای مهاجرتی برنامه‌ای است که هرساله توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار شده و طبق این برنامه افراد مختلف از سراسر دنیا موفق به اخذ گرین کارت آمریکا می‌شوند. لاتاری آمریکا در لغت به معنای قرعه کشی است و لاتاری گرین کارت آمریکا یا green card lottery در واقع قرعه کشی است که افراد برنده یا انتخاب شده در این قرعه کشی می‌توانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند. لاتاری گرین کارت آمریکا در واقع نام اصلی لاتاری آمریکا، ویزای مهاجرت گوناگونی است.

دلیل اینکه نام آن را لاتاری آمریکا گذاشتند این است که برای انتخاب افراد قرعه کشی می‌شود. ویزای لاتاری آمریکا یکی از انواع ویزاهای آمریکا است. این برنامه مهاجرتی قبل از سال 2000 میلادی تأسیس شده که مجری آن وزارت امور خارجه آمریکا است. طی این قرعه کشی افرادی که جزء برندگان لاتاری هستند می‌توانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. شما با دریافت گرین کارت آمریکا می‌توانید به صورت دائمی در خاک آمریکا زندگی، کار و تحصیل کنید. گرین کارت به معنی کارت سبز است و دلیل این اسم گذاری به خاطر سبز بودن این کارت است؛ البته الان رنگ این کارت عوض شده اما هنوز به گرین کارت معروف است. افرادی که متأهل هستند می‌توانید خانواده خود را به عنوان زیر مجموعه با خود همراه کنند. خانواده و زیر مجموعه شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال است.

راجع به گرین کارت بیشتر توضیح بدید?

گرین کارت آمریکا که به کارت سبز نیز شناخته می‌شود کارتی است که به شما مجوز اقامت دائم، کار، تحصیل و زندگی و مسافرت در آمریکا را می‌دهد. برای ورود به خاک آمریکا شما نیازمند داشتن ویزا یا گرین کارت آمریکا هستید تفاوت بین ویزا و گرین کارت این است که شما با داشتن گرین کارت آمریکا قادر خواهید بود در این کشور اقامت دائم داشته باشید و به کار یا زندگی در این کشور بپردازید اما با داشتن ویزا بسته به نوع ویزا محدودیت‌هایی وجود دارد. با داشتن گرین کارت آمریکا در صورتی که 5 سال به طور مستمر در آمریکا زندگی کنید به شهروند آمریکایی تبدیل می‌شوید و citizenship یا حق شهروندی خواهید داشت. در حالی که با داشتن ویزا شما نمی‌توانید سیتیزن شیپ دریافت کنید.

شرایط شرکت در لاتاری آمریکا

برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا نیازی نیست شما مهارت خاصی داشته باشید اما این برنامه ویزای مهاجرتی مانند بسیاری از راه‌های مهاجرت قوانین و شرایط خاص خود را دارد به طور کلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا تا سال‌های گذشته هیچ محدودیت خاصی وجود نداشت اما در حال حاضر داشتن پاسپورت برای متقاضی اصلی ضروری است. البته با توجه به اینکه در وب سایت ایرانیان لاتاری شما پیش ثبت نام انجام می‌دهید نیازی به داشتن پاسپورت در هنگام ثبت نام نیست اما به منظور تکمیل ثبت نام شما موظف هستید اطلاعات پاسپورت خود را تا تاریخ 10 مهر در پروفایل کاربری خود وارد کنید.

در صورت وارد نکردن ثبت نام شما به سال بعد موکول می‌گردد. البته چند وقتی هست که خبر اجباری نبودن پاسپورت از سمت منابع موثق آمده اما این موضوع قطعی نیست؛ به هر حال در زمان ثبت نام لاتاری آمریکا قطعا سایت برترمهاجر خبر اجباری بودن یا نبودن پاسپورت را به اطلاع شما عزیزان خواهد رساند. شرایط شرکت در لاتاری دو شرط کلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا وجود دارد که شامل:

 • شرایط سنی شرکت در لاتاری
 • شرایط مدرک تحصیلی

شرایط سنی شرکت در لاتاری آمریکا

تمام افراد با هر سنی می‌توانند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند فقط برای ثبت نام به عنوان متقاضی اصلی شما باید بیش از 18 سال سن داشته باشید و اگر کمتر از 18 سال سن دارید می‌توانید به عنوان زیر مجموعه پدر یا مادر ثبت نام خود را انجام دهید. به این صورت که پدر یا مادر شما ثبت نام کرده و شما را به عنوان فرزند خود ثبت نام می‌کند در این حالت با برنده شدن پدر یا مادر شما هم می‌توانید همراه با ایشان گرین کارت آمریکا دریافت کنید.

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

در هنگام ثبت نام لاتاری آمریکا بالا بودن مدرک تحصیلی هیچ تأثیری در روند قرعه کشی نداشته و باعث بالا رفتن شانس شما برای پذیرفته شدن در لاتاری آمریکا نمی‌شود. اما داشتن مدرک تحصیلی بالا در مراحل بعدی همچون دریافت ویزا و مصاحبه لاتاری کمک بزرگی به شما می‌کند. حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا دیپلم معادل 12 سال سابقه تحصیل است. با این حال نگران نباشید خوشبختانه در صورت نداشتن دیپلم با داشتن 2 سال سابقه کار تخصصی طی 5 سال اخیر می‌توانید در لاتاری آمریکا شرکت کنید. علاوه بر این کسانی که دیپلم نداشته یا سابقه کار ندارند می‌توانند به عنوان زیر مجموعه ثبت نام نمایند.

چطور میتونم در لاتاری شرکت کنم؟

برای شرکت در لاتاری آمریکا کافی است از طریق صفحه ثبت نام لاتاری ایرانیان لاتاری اطلاعات خود را در فرم ثبت نام وارد نمایید بعد از وارد کردن اطلاعات در فرم ثبت نام به مرحله بعد یعنی پرداخت مبلغ ثبت نام هدایت می‌شوید. بعد از پرداخت هزینه ثبت نام در سایت ایرانیان لاتاری انجام شده و کارشناسان مهاجرتی پرونده شما رو به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند و چنانچه مشکلی در فایل ثبت نامی شما نباشد ثبت نام شما تکمیل می‌گردد و فایل ثبت نام برای شما ارسال می‌گردد.

مراحل شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا

برای شرکت در لاتاری آمریکا ابتدا باید مطابق آموزش ثبت نام لاتاری فرم ثبت نام را پر کرده و فایل ثبت نام را نزد خود نگه دارید، بین 6 تا 12 ماه بعد از ثبت نام نتایج لاتاری اعلام می‌شود و شما با داشتن اطلاعات فایل ثبت نام می‌توانید با وارد کردن کد conformation number و سایر اطلاعات ثبت نامی در صفحه نتایج لاتاری از برنده شدن خود مطلع شوید. برندگان لاتاری آمریکا بعد از اطمینان از برنده شدن برای دریافت ویزا و مصاحبه و گرفتن وقت برای سفارت به صفحه راهنمای برندگان لاتاری مراجعه نمایند.

هزینه ثبت نام لاتاری آمریکا

همان طور که میدانید ثبت نام لاتاری آمریکا توسط اداره مهاجرت به صورت رایگان انجام می‌پذیرد اما از آنجایی که کلیه امور ثبت نام شما توسط ایرانیان لاتاری و زیر نظر کارشناسان مهاجرتی انجام می‌شود لذا ثبت نام شما همراه با پرداخت هزینه است هزینه ثبت نام برای هر فرد بالای 18 سال 80 هزار تومان و برای هر فرد زیر 18 سال 40 هزار تومان می‌باشد.

مزیت های ثبت نام لاتاری توسط ایرانیان لاتاری

 • افزایش شانس برنده شدن سالانه حدود 20 میلیون نفر در لاتاری آمریکا شرکت می‌کنند و از این تعداد چیزی حدود 55,000 نفر برنده گرین کارت آمریکا می‌شوند بسیاری از افراد به دلیل اشتباه و خطا در ثبت نام یا عدم ارسال عکسم خصوص لاتاری در مرحله ثبت نام حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نمی‌شوند به همین خاطر انجام فرایند ثبت نام به صورت تخصصی و زیر نظر کارشناس‌های مهاجرتی شانس شما را برای شرکت داده شدن و برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا بالا می‌برد
 • کارگزاری رایگان پس از ثبت نام لاتاری آمریکا فایل ثبت نام شما برای شما ارسال شده نتایج لاتاری حداقل 6 ماه پس از ثبت نام برای شما ارسال می‌گردد در صورتی که جزو برندگان خوش شانس لاتاری آمریکا باشید کلیه امور ضروری پس از برنده شدن همچون پر کردن فرم ds-260 توسط ایرانیان لاتاری به صورت رایگان انجام می‌گیرد.
 • اطلاع رسانی به موقع برای دریافت ویزا یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد ثبت نام کننده در لاتاری آمریکا با آن مواجه می‌شوند فراموش کردن زمان پیگیری نتایج و اخذ ویزاست خوشبختانه مجموعه ما با پیگیری و اطلاع رسانی به موقع مانع از بروز چنین مشکلاتی می‌گردد.
 • راهنمایی و مشاوره افرادی که امور مربوط به ثبت نام لاتاری آمریکا و انجام آن را به مجموعه ایرانیان لاتاری می‌سپارند نه تنها ثبت نام آنها اصولی و درست انجام می‌گیرد بلکه یک مشاور و راهنمای متخصص همواره برای انجام کارهای مهاجرتی همراه آنهاست … و می‌توانند در صورت داشتن هرگونه سؤال با مجموعه ایرانیان لاتاری تماس حاصل نمایند

مقایسه گرین کارت و ویزا و شهروندی آمریکا

#          حق مسافرت در آمریکا        محدودیت زمانی    بیمه درمان رایگان (Medicare)        امکان شهروند شدن             حق رای اجازه ی کار و تحصیل   امکان کار در دولت و رئیس جمهور شدن

دارنده ویزای غیر مهاجرتی   دارد       دارد       ندارد      ندارد      ندارد      دارد       ندارد

دارنده گرین کارت دارد       ندارد      دارد       دارد       ندارد      دارد       ندارد

دارنده شهروندی    دارد       ندارد      دارد       –           دارد       دارد       ندارد

متولد آمریکا         دارد       ندارد      دارد       دارد       –           دارد       دارد

هدف برگزاری برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

هدف برگزاری لاتاری آمریکا تنوع نژادی در آمریکا است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که این قرعه کشی ویزای مهاجرتی گوناگونی نام گذاری شده، حفظ تنوع نژادی در آمریکا است. طبق این سیاست یک سری از کشورها برای ثبت نام لاتاری آمریکا مجاز و یک سری غیر مجاز هستند. هر ساله در سامانه ویزا بولتن که در سایت وزارت امور خارجه آمریکا هست، کشورهایی که می‌توانند در آن سال ثبت نام لاتاری آمریکا انجام دهند منتشر می‌شود. قاعده این انتخاب به این صورت است که کشورهایی که در 5 سال گذاشته کمتر از 50 هزار نفر به آمریکا مهاجر داشتن می‌توانند در این قرعه کشی شرکت کنند.

کشورهای دیگر که توانستند از طریق ویزاهای مختلف مثل ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و… بیش از 50 هزار شهروندان خود را به خاک آمریکا بفرستند، در لیست کشورهای غیر مجاز قرار می‌گیرند. یک سری از کشورها که در اکثر سال‌ها در لیست غیر مجاز ثبت نام لاتاری بودند که شامل کشورهای روسیه، چین، هند، انگلستان و… است. البته روسیه چند سالی هست که در لیست مجاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا قرار گرفته.

چه کشورهایی مجاز برای ثبت نام لاتاری 2024 نیستند؟

هنوز کشورهای غیر مجاز برای ثبت نام لاتاری 2024 اعلام نشده. در این بخش لیستی از 19 کشوری که برای لاتاری 2023 مجاز برای ثبت نام نبودند را آوردیم. پیش بینی می‌شود که این کشورها همچنان برای لاتاری 2024 هم غیر مجاز باشند.

 • بنگلادش
 • برزیل
 • کانادا
 • چین
 • کلمبیا
 • جمهوری دومینیکن
 • هائیتی
 • هندوراس
 • هندوستان
 • جامائیکا
 • مکزیک
 • نیجریه
 • پاکستان
 • فیلیپین
 • کره جنوبی
 • انگلستان
 • ونزوئلا
 • ویتنام

به‌غیر از کشورهایی که در بالا مشاهده کردید بقیه کشورها برای ثبت نام لاتاری آمریکا مجاز هستند.

احتمال برنده شدن و گرفتن ویزا در قاره‌های مختلف چقدر است؟

احتمال برنده شدن در لاتاری آمریکا به طور میانگین سال‌های گذشته از بین هر 1000 نفر به شرح زیر است:

 • آسیا: 7 نفر
 • آفریقا: 20 نفر
 • اروپا: 17 نفر
 • آمریکای شمالی: 5 نفر
 • آمریکای جنوبی: 9 نفر
 • اقیانوسیه: 50 نفر

از آنجایی که تمامی برندگان لاتاری موفق به دریافت ویزای لاتاری آمریکا نمی‌شوند در این بخش می‌خواهیم بگوییم که از بین هر 100 نفر حدوداً چه تعداد می‌توانند ویزا دریافت کنند.

 • آسیا: 57 نفر
 • آفریقا: 44 نفر
 • اروپا: 54 نفر
 • آمریکا شمالی: 30 نفر
 • آمریکای جنوبی: 47 نفر
 • اقیانوسیه: 37 نفر

برای ثبت نام لاتاری چه شرایطی باید داشته باشیم؟

برای ثبت نام لاتاری آمریکا یک سری شرایط وجود دارد که اولین و مهم‌ترین آن شهروند کشورهای مجاز باشید. خوشبختانه شهروندان ایرانی در تمامی دوره‌های لاتاری آمریکا مجاز به ثبت نام بودند؛ در چند سال گذشته شده شایعه شده بودن که ایرانیان برای لاتاری گرین کارت آمریکا نمی‌توانند ثبت نام کنند. همین شایعه باعث شد افرادی که در آن سال ثبت نام کردند شانس برنده شدنشان چندین برابر افزایش پیدا کند. از دیگر شرایط داشتن دیپلم ۱۲ساله دبیرستان است. افرادی که دارای دیپلم ۱۱ساله هستند نمی‌توانند ثبت نام کنند. عزیزانی که دیپلم فنی و حرفه‌ای ۱۱ساله دارند می‌توانند از طریق آموزش و پرورش منطقه خود می‌توانند دیپلم خود را به ۱۲ساله تبدیل کنید.

البته راه کار دیگر برای افرادی که دیپلم 11 دارند هست؛ این عزیزان می‌توانند از طریق سابقه کاری خود اقدام کنند. سابقه کاری به این صورت است که در ۵ساله گذشته باید حداقل 2 سابقه کار کردن در آن شغل را داشته باشند. البته آن سابقه شغلی که دارید باید مورد تأیید سفارت آمریکا باشد. سفارت آمریکا تنها مشاغلی را تأیید می‌کند که امتیاز آن‌ها حداقل 7 باشد. برای پیدا کردن امتیاز شغل خود می‌توانید به سایت onetOnline مراجعه کنند و عنوان شغلی خود را در این سایت سرچ کنند. داشتن پاسپورت یکی دیگر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا بود که برای ثبت نام لاتاری 2024 به احتمال زیاد حذف شود. یعنی دیگر نیازی به دریافت پاسپورت ندارید و بدون اطلاعات پاسپورت می‌توانید ثبت نام خود را نهایی کنند.

چطور ثبت نام لاتاری آمریکا خود را انجام دهیم؟

زمان ثبت نام لاتاری در اواسط مهر هر سال است. برای انجام ثبت نام لاتاری آمریکا می‌توانید اطلاعات فردی و خانواده خود را به همراه عکس مخصوص لاتاری ثبت کنید تا فرایند ثبت نام شما نهایتاً در چند روز کاری انجام شود. یکی از ویژگی سامانه ثبت نام لاتاری ایرانیان لاتاری این است که می‌توانید پیش ثبت نام لاتاری انجام دهید؛ با این کار دیگر دغدغه فراموشی ثبت نام لاتاری آمریکا در زمان اصلی را نخواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم همین الان ثبت نام خود را در این سامانه نهایی کنید.

فرایند قرعه‌کشی ویزای مهاجرتی گوناگونی به چه صورت است؟

فرایند انتخاب افراد در لاتاری آمریکا کاملاً به صورت سیستمی است. از بین فرم‌هایی که به درستی تکمیل شده باشد به طور کاملاً تصادفی یک سری از آن‌ها انتخاب شده و برای آن‌ها کیس نامبر صادر می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که شما را از دوره لاتاری حذف می‌کند، انجام ثبت نام چندین باره است.

شرایط عکس لاتاری آمریکا چیست؟

یکی از مواردی که در ثبت نام لاتاری از حساسیت بالایی برخوردار است عکس مخصوص لاتاری آمریکا هست. اگر شرایط عکس مخصوص لاتاری را رعایت نکنید ممکن است در سفارت پرونده شما را رد کنند. برای رسیدن به سفارت آمریکا باید هزینه‌های زیادی پرداخت کنید، اگر در سفارت رد شوید هزینه‌های انجام شده سوخت می‌شود. به طور کلی تمامی افرادی که قصد ثبت نام دارند باید عکس مخصوص لاتاری داشته باشند. عکسی که ارسال می‌کنید باید دارای شرایط زیر باشد: شرایط عکس لاتاری

 • پس زمینه عکس سفید باشد.
 • نداشتن حالت خنده، اخم، گریه و … در صورت
 • نداشتن حالت خنده، اخم، گریه و … در صورت
 • نداشتن زاویه در صورت؛ سعی کنید مستقیم داخل لنز دوربین نگاه کنید.
 • داشتن فضای کافی دور سر سوژه و مشخص بودن سرشانه‌های
 • نداشتن لباس فرم سازمان خاصی
 • نداشتن عینک و لنزهای فانتزی
 • نداشتن کلاه و سربند
 • نداشتن هدفون یا هندزفری
 • داشتن سمعک مشکلی ندارد
 • داشتن حجاب برای بانوان ایرادی ندارد؛ حجاب شما باید طوری باشد که قرص کامل صورت شما پیدا باشد.
 • نداشتن هرگونه اکسسوری صورت و گردن
 • هم رنگ نبودن لباس با پس زمینه
 • نداشتن ریش و سبیل زیاد و سنگین
 • نداشتن آرایش سنگین (ترجیحاً بدون آرایش)
 • سلفی نبودن عکس

حالا علاوه بر اینکه تمامی این شرایط را کاملاً باید رعایت کنید یک سری مشخصات فنی است که این موارد را نیز باید رعایت کنید. البته اگر ثبت نام خود در سامانه ثبت نام لاتاری ایرانیان لاتاری انجام دهید، کارشناسان ثبت نام عکس شما را به لحاظ فنی درست خواهند کرد.

محتویات این مقاله از سی وی نت پنهان کن

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا