حوادثکسب و کار ایرانی

ضرورت استفاده از قفل کاپوت ضد سرقت اتومبیل در شرایط کنونی

این روزها احتمالاً اغلب عبارت «حفاظت قفل کاپوت خودرو» را می شنوید. اسم این قطعه یا هر قطعه ایمنی و ضد سرقت دیگر را در زمانی که شرایط اقتصادی رو به وخامت می رود و امکان سرقت هر چیزی بیشتر می شود بیشتر می شنویم. با پیشرفت صنعت خودروسازی، به طور دقیق تر، ظهور خودروهای جدید و حتی عرضه خودروهای جدید داخلی، سارقان دیگر سعی نمی کنند کل خودروی شما را بدزدند، بلکه فقط به سراغ قسمت موتور خودروی شما می روند زیرا فروش قطعات داخلی اتومبیل بسیار راحت تر از فروش یک خودروی کامل است. بهتر است که شما برای پیشگیری از آن اقدام کنید. باید کاپوت ماشینتان را ببندید تا باتری، سیم های برق یا حتی کامپیوترتان را ندزدند!

قفل کاپوت یک وسیله ایمنی قدرتمند برای اتصال مطمئن کاپوت به جلوی شیشه خودرو می باشد، این قفل از ورود افراد و سارقان به زیر کاپوت خودرو جلوگیری می کند. در نتیجه باتری، کامپیوتر و کابل های مختلف موتور خودرو از سرقت و خسارت محافظت می شود. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از علاقه مندان به خودرو یا کسانی که با خودروی خود کار می کنند، می دانند که بدون آن، با انواع قفل های فرمان و پدال های کاپوت خودرو، درآمدشان بسیار سخت خواهد بود.

لزوم نصب قفل امنیتی برای کاپوت خودرو

کاپوت هر خودرو با اهرم و قفل کاپوت اصلی روی خودرو باز و بسته می شود. اهرم خلاص کاپوت با کابل به قفل کاپوت متصل می شود.

 در مرحله اول باید اهرم را بکشید تا کابل آزاد کننده کاپوت جلو بیاید و در مرحله بعد سوئیچ دیگری بین کاپوت و شیشه جلو را باز کنید.

برخی از سارقان با استفاده از پیچ گوشتی کاپوت خودروی شما را بدون کشیدن اهرم باز می کنند، کاپوت را بلند می کنند و باتری ماشین، ECU و سایر قطعات داخلی و مهم و قیمتی ماشین شما را می دزدند.

قفل ضد سرقت روی کاپوت خودرو

قفل ضد سرقت کاپوت خودرو برای جلوگیری از سرقت لوازم جانبی خودرو مانند باتری یا کامپیوتر خودرو استفاده می شود که این روزها بسیار رایج شده است. این قفل های ضد سرقت در بازار ایران برای جلوگیری از چنین حوادثی تولید می شوند.

به گونه ای عمل می کند که قفل جلوی شیشه ماشین به سمت بالا و کاپوت ماشین با کلید به سمت بیرون قرار می گیرد. هر زمان که صاحب خودرو قصد بازکردن درب کاپوت را دارد، ابتدا باید با کلید این قفل درب آن را باز کند و سپس از داخل خودرو با ریموت کنترل آن را باز کند.

آموزش اتصال قفل به کاپوت 206

یکی از نگرانی های امنیتی خودروی 206 این است که سارقان به راحتی کاپوت 206 را باز می کنند و کامپیوتر و باتری 206 را می دزدند. اما این هم راه چاره دارد و آن این است که محافظت در برابر سرقت با قفل کاپوت 206 و کابل کاپوت انجام میگیرد.

در این آموزش نصب قفل کاپوت 206 یا به عبارتی نحوه نصب قفل کاپوت ضد سرقت و هر چیزی که باید از ابتدا تا انتها بسته شود را ذکر میکنیم و امیدوارم برای همه واضح و قابل درک باشد :

نحوه نصب قفل ضد سرقت روی کاپوت خودرو

برای نصب قفل ضد سرقت روی کاپوت خودرو مراحل ساده ای وجود دارد که باید به ترتیب زیر انجام شود:

  1. ابتدا شیشه جلوی خودرو را باز کنید.
  2. دو پیچ بست پارچه ای را باز کنید، سپس پوشش محافظ را روی قفل قرار دهید و دوباره پیچ ها را ببندید.
  3. شیشه جلوی خودرو را مجدد نصب کنید.
  4. محل فیوز کاپوت را روی لوگوی جلو پنجره علامت بزنید و با یک جسم داغ محل عبور فیوز را بردارید.
  5. شیشه جلو را ببندید و کاپوت خودرو را ببندید.

نکات مهم هنگام خرید قفل کاپوت خودرو

نکاتی که در انتخاب و خرید قفل کاپوت باید در نظر گرفت:

  • مناسب برای مدل ماشین

اولین قدم در فرآیند خرید قفل کاپوت این است که به سازگاری آن با مدل خودروی خود توجه کنید. ضمناً این کار چندان سخت و دشوار نیست، کافی است مدل خودروی خود را به کارشناس مربوطه برای خرید قفل ضد سرقت کاپوت اطلاع دهید

فرقی نمی کند خرید به صورت حضوری از فروشگاه های سطح شهر انجام شده باشد یا به صورت غیرحضوری و آنلاین در مراکز خرید اینترنتی معتبر. معمولا روی جعبه و در قسمت مشخصات کالا نوشته می شود که مثلا کدام قفل برای استفاده روی کاپوت ماشین مناسب است.

  • جنس بدنه محصول

از مواد بدنه قفل کاپوت خودرو غافل نشوید!

نکته دیگر در انتخاب قفل کاپوت خودرو، توجه به جنس بدنه این محصول برای اطمینان از ایمنی و حفاظت است. این قفل می تواند از مواد مختلفی ساخته شود، اما بهترین آن قفل استیل یا فولادی است.

قفل های فولادی در برابر فشار و ضربه ناگهانی دزدی که می خواهد کاپوت ماشین شما را بشکند و همچنین در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است. یعنی گرما و سرمای هوا بسیار ایده آل است.

  • نوع و تعداد کلید قفل یدکی

نوع و تعداد کلیدهای قفل را پیگیری کنید!

اگر فکر می کنید که دزد نمی تواند کاپوت ماشین شما را باز کند، سخت در اشتباهید! امکان باز کردن قفل کاپوت نیز وجود دارد، اما زمان بیشتری طول می کشد تا دزد فرآیند قفل را باز کند.

به همین دلیل باید در تهیه قفل کاپوت خودرو به نوع کلید دقت کنید. کلید قفل باید طوری طراحی شده باشد که باز کردن آن سخت باشد برای این کار پیشنهاد می کنیم تا حد امکان از خرید قفل با کلیدهای ساده خودداری کنید و سعی کنید مدل هایی با کلید چهار طرفه خریداری کنید.

علاوه بر مبحث بالا به تعداد کلید یدکی نیز توجه کنید. زیرا کلید اکثر قفل های کاپوت، طوری طراحی شده که قابل کپی کردن نیست. و اگر کلید شما گم شود، عملا قفل بدون استفاده می شود و خود شما نیز قادر به بازکردن آن نخواهید بود.

حتما کلیدهای یدکی را در مکانی امن نگهداری کنید.

قیمت کاپوت قفل ماشین

با عوامل موثر بر قیمت قفل کاپوت آشنا شوید!

قیمت این قفل که ایمنی کاپوت خودرو و محتویات آن را تضمین می کند بر اساس مدل خودرو، جنس بدنه و مهمتر از همه نوع قفل و کلید مناسب تعیین می شود.

با این حال باید از قیمت قفل رضایت کامل داشته باشید زیرا بازه های قیمتی متفاوتی برای این نوع کالا در بازار یافت می شود. توصیه می کنیم برای خرید قفل کاپوت اصل به فروشگاه های معتبر آنلاین یا لوازم یدکی های دارای مجوز در سراسر کشور مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا