جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

بهترین کتاب ها برای آزمون آیلتس

منابع آیلتس : ۱۰ کتاب آیلتس که خواندن آنها الزامیست!

آمادگی آزمون آیلتس یکی از چالش‌های اساسی در مسیر کسب این موفقیت است که البته چالشی غیر قابل حل نیست. اولین ابزار لازم برای کسب این در کنار استفاده از کتب و منابع آیلتس، موفقیت صبر و پشتکار است.در این مطلب تصمیم داریم تا شما را از طریق معرفی برخی از کتاب آیلتس برخی منابع معتبر و کاربردی برای تقویت مهارت‌های آیلتس در این مسیر همراهی کنیم و همچنین به سوال چه کتاب‌هایی برای آیلتس بخوانیم؟ خرید کتاب انگلیسی چه اطلاعاتی میخواهد؟ پاسخ می‌دهیم.

کتاب آیلتس IELTS به شما کمک می‌کنند که درک بهتری از آنچه در آزمون با آن روبرو خواهید شد داشته باشید و همینطور اینکه چطور نمره مورد نظر خود را به دست بیاورید.ما تصمیم نداریم تا شما را با معرفی عناوین متعددی که در بازار کتاب‌های آموزشی موجود است گمراه کنیم برای همین تصمیم گرفتیم تا با معرفی ۱۰ عنوان کتاب آیلتس راهنمایی مناسب برای شما باشیم. لیستی که هم اکنون شما با آن روبرو هستید بر اساس بهترین یا بدترین طبقه‌بندی نشده است و این معرفی صرفا براساس مفیدترین کتاب آیلتس آکادمیک موجود در بازار کشور صورت گرفته است.

معرفی بهترین منابع آزمون آیلتس خودخوان مناسب تست

کتاب آیلتس Barron’s IELTS Superpack

این مجموعه تمام کتاب‌های مربوط به آیلتس را که کتاب‌های کوچک خودخوان هستند در یک مجموعه جمع کرده است، این مجموعه تمام کتاب‌های مختلف بارون و یک سی‌دی mp3 را در خود جای داده است، همینطور چند آزمون آزمایشی که دارای دو سی‌دی صوتی جدا هستند را شامل می‌شود.همچنین این مجموعه شامل استراتژی‌ها و راهنمایی‌های لازم برای آزمون آیلتس را دارا است که به صورت یک سی‌دی صوتی در اختیار شما قرار گرفته است. با این مجموعه نه تنها مهارت‌های ریدینگ و رایتینگ خود را تقویت می‌کنید بلکه همزمان با لهجه‌ی آمریکایی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند که مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ خود را بهبود ببخشید.

کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS

برخلاف اکثر کتاب‌های مربوط به منابع آزمون آیلتس، این کتاب برای هر دو ماژول آیلتس جنرال و آکادمیک ساخته شده است این کتاب پیشنهادات و راهنمایی‌های بر اساس تجربیات آزمون‌دهندگان قبلی به شما ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید از توضیحات مفید در مورد اینکه چطور نمره بالاتری در امتحان آیلتس بگیرید بهره ببرید. شما با استفاده از کتاب کمبریج گاید می‌توانید از هشت آزمون آزمایشی آیلتس رسمی برای تمرین استفاده کنید و به صورت قدم به قدم همراه با راهنمایی کتاب هر بخش از آزمون را کامل کنید، در نهایت شما فایل‌های صوتی و تصویری برای بخش لیسنینگ را هم دریافت خواهید کرد.

منابع خودخوان آیلتس : Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers

این کتاب آیلتس خودخوان به شما آزمون‌های کاملاً واقعی از بخش دپارتمان آزمون زبان انگلیسی کمبریج ارائه می‌دهد. شاید بپرسید که فایده این کار چیست! این‌ها در حقیقت آزمون‌های واقعی هستند،آزمون‌هایی که در طول سال‌ها در سطح جهان برگزار شده‌اند و شما با استفاده از این آزمون‌ها می‌توانید تجربه‌ای باارزش کسب کنید.

این کتاب کتاب تست ایلتس شامل ۴ تست کامل ماژول آکادمیک برای کاندیداهای آزمون است به علاوه یک معرفی به تمام ماژول‌ها و سیستم کلی نمره‌دهی و همچنین ۴ بخش پاسخ‌های کامل با توضیحات کامل. این کتاب هم مانند اکثر کتاب‌هایی که در حال حاضر در بازار کتب آزمون آیلتس موجود است که همراه با سی‌دی فایل‌های صوتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و بدون استاد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

Official IELTS Practice Materials

نوشته شده توسط همکاران آزمون آیلتس!

این کتاب آیلتس به شما نشان می‌دهد که هر بخش از آزمون چطور ارزیابی می‌شود و همینطور همزمان به شما راهنمایی‌های بسیار ارزشمندی درباره شرکت در آزمون آیلتس می‌کند. در این کتاب زبان‌آموزان می‌توانند به صورت خودآموز تست‌های آموزشی مربوط به هر دو ماژول آکادمیک و جنرال، پاسخنامه، متن لیسنینگ‌ها، نظرات آزمون‌گیرندگان و غیره را در اختیار داشته باشند. این کتاب نه تنها برای زبان‌آموزان بلکه برای معلمانی که در حال آماده کردن زبان‌آموزان برای آزمون آیلتس هستند نیز مفید است. یکی از مهمترین عوامل در موفقیت شرکت‌کنندگان آزمون آیلتس داشتن تجربه کافی برای شرکت در این آزمون است که این تجربه در این کتاب به خوبی به مخاطبین منتقل شده می‌شود.

کتاب آیلتس آکادمیک Target Band 7: IELTS Academic

کتاب فوق توسط یکی از ممتحین سابق آیلتس تالیف شده. کتاب به زبان ساده و قابل فهم نوشته شده تا به عنوان یک کتابچه راهنما خودآموز برای داوطلبانی که به دنبال کسب حداکثر نمره هستند، مورد استفاده قرار گیرد.کتاب حاوی راهکارهایی برای رایج‌ترین مشکلاتی که امتحان‌دهندگان با آنها مواجه می‌شوند است.کتاب تارگت بند مملو از راهنمایی‌ها و تکنیک‌های مفید است که حاصل تجربیات و تحلیل‌های نویسنده است. خوانندگان این کتاب اغلب در آزمون موفق بوده و موفقیت خود را حاصل استفاده از آن می‌دانند و از مناسب‌ترین منابع آزمون آیلتس بدون استاد بشمار می‌رود.

منابع آیلتس جنرال : Ace the IELTS: IELTS General

یکی دیگر از نمونه‌های کتاب آیلتس، کتاب Ace the IELTS است که شامل دیدگاهی کلی از آزمون آیلتس جنرال و انواع سوالات متداول این آزمون است.کتاب به بررسی جنبه‌های کلی آزمون می‌پردازد و از این رو، برای زبان آموزانی که به دنبال موفقیت در امتحان آیلتس هستند، بسیار مفید است. کتاب توصیه‌های عملی برای پیشرفت در آزمون ارائه می‌دهد تا در زمان موجود، زبان آموز موفق به گرفتن بهترین نتیجه گردد.

منابع Reading آیلتس: Collins Reading for IELTS

 کتاب آیلتس کالینز از بهترین کتاب‌ها برای آمادگی آزمون آیلتس هستند. کتاب‌های این مجموعه برای افرادی سودمند است که نمره آنها در حد ۵ الی ۵٫۵ است و به دنبال منابع آیلتس بهتری برای کسب نمره‌ بالاتر هستند. کتاب در ۱۱ درس به بررسی موضوعات رایج آزمون IELTS می‌پردازد. هر درس به آموزش و تحلیل یکی از انواع سوال آزمون نظیر سوالات چهار گزینه‌ای، سوالات تکمیل جمله و غیره می‌پردازد.

در کنار این نکات، کتاب استراتژی‌های مناسبی جهت موفقیت در بخش‌های مختلف آزمون reading در اختیار خواننده قرار می‌دهد. هر کدام از دروس کتاب به یکی از موضوعات آزمون می‌پردازد و در بخش اول هر درس لغات کاربردی و مفید معرفی می‌شوند. در بخش دوم هر درس به سوالات و استراتژی‌های آزمون می‌پردازد.در بخش پایانی هر درس یک آزمون آزمایشی متناسب با موضوعات تدریس شده ارائه می‌شود.

    همچنین فراموش نکنید که داشتن یک معلم برای مهارت‌های گفتاری و نوشتاری قسمت آزمون آیلتس بسیار ضروری است.

منابع Listening آیلتس: Collins Listening for IELTS

یکی دیگر از منابع مناسب، کتاب listening آیلتس کالینز شامل لغات مفید آزمون آیلتس طبقه‌بندی شده براساس موضوع؛ انواع سوالات آزمون در این بخش شامل تکمیل فرم، تکمیل نقشه، سوالات جواب کوتاه و غیره و همچنین روش‌های پاسخگویی به آنهاست؛ استراتژی‌های درک listening،در بخش کتاب لیسنینگ آیلتس کالینز نت‌برداری و جواب‌دهی سوالات است.همچنین کتاب و CD همراه آن سرشار از نمونه سوال برای آزمون آیلتس است.

منابع writing آیلتس: Collins Writing for IELTS

کتاب writing مجموعه‌ی ایلتس کالینز، مجموعه‌ای کامل جهت آمادگی آزمون نگارش آیلتس است. کتاب در هر درس، ابتدا به بررسی لغات کلیدی آزمون و سپس به استراتژی‌های تولید یک انشاء موفق می‌پردازد. به عنوان مثال موضوعاتی نظیر نگارش مقدمه، چیدمان متن، نگارش پاراگراف‌ها و ارتباط میان پاراگراف ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کتاب همچنین به بررسی انواع سوالات و موضوعات writing آزمون می‌پردازد و برای تمام این سوالات متن های نمونه ارائه می‌دهد.

منابع Speaking آیلتس: Collins Speaking for IELTS

کتاب اسپیکینگ آیلتس (کتاب speaking ielts) کالینز بر روی سه موضوع تاکید دارد.

اول، معرفی ساختار سوالات آزمون آیلتس و انتظارات از آزمون‌دهنده جهت کسب نمره‌ی متناسب.

دوم، موضوعات موردعلاقه و رایج آزمون speaking و معرفی لغات و اصطلاحات مفید و کلیدی هر موضوع. سوم، استراتژی های بهبود کیفیت speaking نظیر چیدمان جواب، طول مناسب برای جواب و چگونه جواب خود را در حین مصاحبه اصلاح کنیم.

این منابع آیلتس یک CD صوتی مکمل دارد که در آن نمونه مصاحبه، هم با جواب جهت مرور و هم بدون جواب جهت تمرین.

جمع‌بندی

زمانی که می‌خواهید کتاب آیلتس مناسب خود را انتخاب کنید این مهم است که دقت کنید چیزی از آن کتاب را نیاز دارید در حالی که بعضی از کتاب‌ها برای ماژول جنرال نوشته شده‌اند و بعضی دیگر برای ماژول آکادمیک، کتاب‌های آمادگی آزمون آیلتس آکادمیک اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به کتاب‌های مربوط به ماژول جنرال دارند.توجه کنید که اگر متریال قسمت خواندن را خودتان انتخاب کنید احتمالاً مجبور نخواهید بود که مطالب و کتاب‌های خسته‌کننده را بخوانید.

روراست باشیم، بعضی از کتاب‌های آیلتس به طور کلی آن قدری جذاب نیستند. انتخاب کردن چیزی که به آن علاقه دارید وقتی به شما کمک خواهد کرد که در زمان مطالعه به خواب فرو نروید، همچنین به شما کمک کند که انگیزه خود را برای آمادگی آزمون در طول زمان درس خواندن حفظ کنید. همچنین فراموش نکنید که داشتن یک معلم برای مهارت‌های گفتاری و نوشتاری قسمت آزمون آیلتس بسیار ضروری است. چرا که یک استاد با تجربه می‌تواند به شما بازخورد دهد در حالی که کتاب‌ها این توانایی را ندارند.در کنار این منابع آیلتس، آزمون‌های آنلاین آزمایشی را به شدت به شما توصیه می‌کنیم، چرا که به شما این احساس را می‌دهند که با چه چیزی قرار است در امتحان مواجه شوید.و در آخر تمرین بیشتر مساوی است با موفقیت.

دکمه بازگشت به بالا