جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

تحصیل در بهترین مدارس شبانه‌روزی انگلیس 

انگلیس طیف گسترده‌ای از انواع مدارس شبانه‌روزی معتبر را داراست که به دلیل برتری علمی در سراسر جهان شناخته هستند. دانش‌آموزان بین المللی با تحصیل در بهترین مدارس انگلستان کاملا تجربیات خاصی را پشت سر می‌گذارند. با سایر دانشجویان بین المللی معاشرت می‌کنند که باعث غنی شدن تجربه آنها می‌شود.

مدارس شبانه‌روزی علاوه بر ارائه آموزش با کیفیت بالا، امکانات شگفت انگیزی از جمله، مراکز ورزشی، تئاتر، استودیوهای هنری، مراکز موسیقی، استودیوهای ضبط، اتاق‌های پادکست، زمین‌های گلف، مراکز سوارکاری، آشپزخانه‌ها، بخش‌های علوم، طراحی فناوری و «مراکز کسب و کار» را دارا هستند.  این امکانات به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌ها و استعدادهای خود را توسعه دهند.

ویژگی برجسته این مدارس تحقیقات در مورد دانش‌آموز است تا بتوانند استعدادها، ویژگی‌ها و علایق آنها و همچنین الویت‌های والدین را شناسایی کنند. با بیش از 600 مدرسه شبانه‌روزی در بریتانیا، و هر کدام از نظر امکانات تحصیلی، تنوع رشته‌های ورزش و امکانات مختلف، بسیار متفاوت هستند که تصمیم گیری را دشوار می‌کند.  شما همچنین باید تمامی مدارس شبانه‌روزی انگلیس که کم هم نیستند را بشناسید و بهترین را برای فرزند خود انتخاب کنید چون واقعیت این است که  در کشور انگلیس برای هر کودک یک مدرسه شبانه‌روزی وجود دارد.

در این مقاله، بهترین مدارس شبانه‌روزی در انگلیس را لیست و آنها را براساس سطح علمی، ورزش، موسیقی و هنر طبقه بندی کرده‌ایم. معیارهای انتخاب بهترین مدارس انگلیس و از میان آنها مدارش شبانه روزی انگلیس بسیار زیاد است و باید جستجوی جامعی انجام دهید چراکه هر دانش‌آموز ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. در این مطلب به معرفی بهترین مدارس شبانه روزی انگلیس از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم تا هر معیاری که برای انتخاب مدرسه فرزند خود دارید، انتخاب برای شما راحت باشد.

 بهترین مدارس شبانه‌روزی از نظر تعداد پذیرفته شدگان در دانشگاه‌های برتر  :

1-   ابی ویکومب (Wycombe Abbey)

Wycombe Abbey یکی از مدارس شبانه‌روزی است که همیشه در صدر لیست «بهترین مدارس شبانه‌روزی در بریتانیا» قرار دارد. این مدرسه که فقط یک ساعت با لندن فاصله دارد، در وسعت 167 هکتار ساخته شده است و دانش‌آموزان را برای آینده‌ای درخشان آماده می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند فعالیت‌هایی مانند مکانیکی ماشین‌آلات، مدیریت شرکت‌های ماک، و سازماندهی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و بسیاری دیگر را انتخاب کنند.

در سال 2019، 80 درصد دانش آموزان این مدرسه  نتایج آزمون‌هایشان  سطح A A* و A بود. اکثر دانش آموزان بعد از پایان دوره مدرسه به دانشگاه‌های آکسبریج، گروه راسل و ایالات متحده رفتند. تقاضا برای این مدرسه به گونه‌ای است که باید  3 یا 4 سال قبل برای ثبت نام در این مدرسه اقدام کنید.

2- وست مینستر (Westminster)

وست مینستر که در مرکز لندن و در نزدیکی بیگ بن واقع شده که یکی از مدارس کلاسیک بریتانیایی با تاریخی غنی است. در میان فارغ التحصیلان این مدرسه، بازیگر معروف هلنا بونهام کارتر و آهنگساز اندرو لوید وبر هستند. Westminster منحصراً برای پسران تا GCSES دوره دارد و دختران را تا مقطع ششم می‌پذیرد.

موسیقی بخش بزرگی از زندگی در این مدرسه است که با دسترسی داشتن به کلیسای نمادین وستمینستر که در آن کنسرت‌های زیادی و مراسم سرود کریسمس برگزار می‌شود، دانش‌آموز، سبک زندگی جدیدی را تجربه خواهد کرد.

تقریباً 42 درصد از دانشجویان از آکسبریج پیشنهاد دریافت می‌کنند و 5 درصد به بهترین دانشگاه‌های آمریکا  می‌روند.

3-  کالج ایتون (Eton College)

کالج ایتون بدون شک معروف ترین مدارس شبانه‌روزی انگلیس در جهان است که به یونیفرم‌های دنباله دار خود معروف است. ایتون به لطف برتری پذیرش دانشگاهی و همچنین فارغ التحصیلان گذشته اش مانند شاهزاده ویلیام، جورج اورول، دیوید کامرون و بوریس جانسون، شهرت چشمگیری دارد. 19 نفر از 54 نخست وزیر انگلیس در این مدرسه درس خوانده‌اند.

پذیرفته‎شدگان دانشگاه، تنها ویژگی برجسته اتون نیست؛ بلکه این کالج در زمینه ورزشی نیز بسیار موفق بوده است. این مدرسه شبانه‌روزی حدود 40 زمین راگبی و فوتبال و 50 زمین تنیس دارد. دانش‌آموزان می‌توانند در Eton Dorney، دریاچه‌ای که در بازی‌های المپیک 2012 لندن استفاده می‌شد، پارو بزنند. اگرچه مدرسه‌ای سنتی با تاریخ غنی است، اما در طول 600 سال خود، ایتون مدرن‌تر شده است و همچنان با زمان در حال تغییر سازگار است.

در سال 2021، 69 دانش‌آموز پیشنهادات آکسبریج را دریافت کردند و 18 دانش‌آموز به دانشگاه در ایالات متحده، از جمله هاروارد، ییل، پرینستون و کلمبیا رفتند.

بهترین مدارس شبانه‌روزی  انگلیس از نظر موفقیت‌های ورزشی

1-  سدبرگ (Sedbergh)

دانش‌آموزان دبستان و دبیرستان سدبرگ می‌توانند از فضای فوق العاده‌ای که بین Yorkshire Dales و پارک ملی Lake District است برای تمام فعالیت‌های ورزشی خود استفاده کنند.

سدبرگ در رشته راگبی بسیار شهرت دارد و مسابقاتی که در رقابت با مدارس بسیار بزرگتری مانند میلفیلد و ولینگتون برگزار کرده که نتیجه آن بازی بسیاری از دانش‌آموزان در تیم‌های بین المللی است. «کراس کانتری» یکی دیگر از رشته‌های ورزشی مهم در سدبرگ است. دانش‌آموزان می‌توانند در تپه‌های زیبای اطراف این مدرسه تمرین کنند و خود را برای مسابقه دو معروف 10 مایلی، «ویلسون ران» آماده کنند. این مدرسه برای دانش‌آموزانی که عاشق فضای باز هستند و تجربه طیف وسیعی از فعالیت‌های جدید هستند می‌تواند گزینه عالی باشد.

2-   میلفیلد (Millfield)

میلفیلد امکانات ورزشی فوق العاده‌ای همچون استخر 50 متری، اسب‌سواری، زمین چوگان، زمین گلف 9 سوراخه، زمین‌های تنیس و بسیاری دیگر دارد. اصلاً جای تعجب نیست که بسیاری از دانش‌آموزان این مدرسه در سال 1956 در المپیک شرکت کرده باشند و 4 مدال توسط فارغ التحصیلان در بازی‌های 2016 ریو به دست آورده باشند.

اگرچه میلفیلد، مدرسه‌ای با تمرکز بر ورزش است، اما استراتژی آموزشی نوآورانه‌ای دارد که دائماً در حال توسعه آن است، که با نام «برنامه درسی برلیانس» برای سال نهم تعریف شده و هدف آن ایجاد همپوشانی بین موضوعات درسی است. به عنوان مثال دانش‌آموزان تا زمانی که ظرفیت گرمایی در فیزیک را مطالعه نکنند، در مورد گرمایش جهانی در جغرافیا چیزی به آنها آموزش داده نخواهد شد. این روش تدریس به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهتر بفهمند که چگونه همه موضوعات به هم مرتبط هستند و به روشی پویاتر یاد بگیرند.

بهترین مدارس شبانه‌روزی انگلیس از نظر موفقیت در موسیقی

1-   بیدلز (Bedales)

Bedales یک مدرسه شبانه‌روزی است که به پیشرفت تحصیلی، شهرت موسیقی و نوآوری بسیار مشهور است.

این مدرسه در سال 1893 به عنوان جایگزینی برای مدارس مستقل تک جنسیتی مستبد آن زمان با هدف ایجاد آموزش مشترک با رویکرد «سر، دست، قلب» تأسیس شد.

ساختمان‌های باشکوه مدرسه به الهام بخشیدن و افزایش خلاقیت در بین دانش‌آموزان کمک می‌کند، به‌ویژه وقتی صحبت از هنر، طراحی و موسیقی شود چون  ساختمان‌های آن برنده جوایز طراحی بسیاری شده‌اند. دانش‌آموزان تشویق می‌شوند تا کنجکاوی کرده و سوالات زیادی بپرسند. این رویکرد به آنها اجازه می‌دهد تا ذهنشان باز شده و آنها را تحریک می‌کند تا خلاقانه و «خارج از چهارچوب جعبه» فکر کنند.

2-   پیلگریم (Pilgrims)

Pilgrims مدرسه آمادگی پسرانه بسیار معروفی است که در نزدیکی کلیسای جامع معروف وینچستر قرار دارد. پسران بعد از اتمام دوره تحصیل خود در این مدرسه به مدارس شبانه‌روزی برتر کشور از جمله کالج وینچستر، ایتون، رادلی و مارلبرو می‌روند و بسیاری از آنها بورسیه‌های ورزشی، موسیقی و تحصیلی دریافت می‌کنند!

موسیقی در Pilgrim’s با 2 گروه کر حرفه‌ای و 4 گروه کر مدرسه در رتبه دوم قرار دارد. با 28 معلم موسیقی متخصص، دانش‌آموزان می‌توانند طیف وسیعی از سازها را از جمله پیانو، ارگ، گیتار، عود و آواز یاد بگیرند. تعداد درس‌های موسیقی در طول هفته بیشتر از تعداد دانش‌آموزان است.

همه پسران تشویق می‌شوند موسیقی را به بخشی از زندگی روزمره خود اضافه کنند که این کار از طریق درس موسیقی هفتگی، ایجاد گروه‌ها و گروه‌های موسیقی جدید یا شرکت در کنسرت‌های متعددی که در طول سال برگزار می‌شود، اتفاق می‌افتد. این مدرسه خلاقیت و نوآوری را پرورش می‌دهد و  مناسب برای نوازندگان است.

بهترین مدارس شبانه‌روزی انگلیس  از نظر موفقیت در هنر

1-  کالج دولویچ (Dulwich College)

دبستان و دبیرستان دولویچ در لندن واقع شده و  به دلیل خلاقیت و نوآوری خود در برنامه درسی دانشگاهی شناخته شده است. هدف این کالج پرورش دانش‌آموزانی است که می‌توانند آزادانه و پرشور یاد بگیرند. بخش هنر آن یک تیم عالی از معلمانی همچون مجسمه سازان، نقاشان، طراحان گرافیک و غیره دارد. برنامه درسی کالج هنر دالویچ سنت با ترکیب شدن با نوآوری باعث ایجاد خلاقیت‌ها در دانش‌آموز می‌شود.

این مدرسه یک گزینه فوق العاده برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند هنر را به روشی متفاوت کشف کنند، چراکه تیم متنوعی از متخصصان که هر کدام دانش خاص خود را در اختیار دارند. شکی نیست که بسیاری از دانش‌آموزان به هنرمندانی بی نظیر در آینده تبدیل شوند.

2-  دبیرستان سنت ماری کالن      St Mary’s Calne

این دبیرستان دخترانه به دلیل موفقیت‌های تحصیلی، شهرت بسیار خوبی دارد اما بخش هنری آن از شهرت بیشتری برخوردار است. مدرسه هنر امکانات تخصصی برای نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی، سرامیک، پارچه، عکاسی دیجیتال و عکاسی تاریکخانه دارد. این مدرسه هنر در بعد از ظهر و آخر هفته باز است و می‌توان به طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در آن دسترسی داشت. دختران مرتباً مجموعه‌های تولیدات مدرسه را طراحی و خلق می‌کنند و در مسابقات هنری بزرگ، از جمله گالری ساعتچی، آکادمی سلطنتی، اسپوک، هنرهای جوان و جایزه هنری ساندی تلگراف برای مدارس با میزان موفقیت بالا شرکت می‌کنند.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا