جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی

مسائل سیاسی روز ۱۴۰۲ برای مصاحبه و گزینش

دانلود سوالات گزينش عقيدتی سياسی pdf سال 1402

در این مقاله، دانلود سوالات گزینش عقیدتی سیاسی pdf را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. این مجموعه کاملترین سوالات گزينش عقيدتی سياسی در اینترنت می باشد. سوالات گزینش عقیدتی سیاسی سوالاتی هستند که برای ارزیابی میزان پایبندی داوطلب به نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شوند. این سوالات می‌توانند در مورد موضوعات مختلف عقیدتی و سیاسی باشند و هدف از آنها، شناسایی داوطلبانی است که با اهداف و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران همسو هستند.

سوالات گزینش عقیدتی سیاسی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

    سوالات اعتقادی: این سوالات به منظور سنجش میزان اعتقادات دینی و سیاسی داوطلب پرسیده می‌شوند. برخی از نمونه سوالات اعتقادی عبارتند از:

        اصول دین را نام ببرید.

        فروع دین را نام ببرید.

        چهارده معصوم را نام ببرید.

        مبدا تاریخ هجری چگونه است؟

        فرق مرجع تقلید با ولی فقیه چیست؟

        نظر شما در مورد ولایت فقیه چیست؟

        نظر شما در مورد نظام جمهوری اسلامی چیست؟

        نظر شما در مورد احکام اسلامی چیست؟

    سوالات سیاسی: این سوالات به منظور سنجش میزان آشنایی داوطلب با مسائل سیاسی ایران و جهان پرسیده می‌شوند. برخی از نمونه سوالات سیاسی عبارتند از:

        قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را تعریف کنید.

        اهداف انقلاب اسلامی ایران را نام ببرید.

        مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را نام ببرید.

        نظر شما در مورد مسائل سیاسی روز ایران چیست؟

        نظر شما در مورد مسائل سیاسی روز جهان چیست؟

        نظر شما در مورد احزاب و گروه‌های سیاسی ایران چیست؟

در مصاحبه گزینش عقیدتی سیاسی، علاوه بر سوالات مطرح شده، ممکن است سوالات دیگری نیز پرسیده شود که هدف از آنها سنجش میزان صداقت، تعهد و پایبندی داوطلب به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

در پاسخ به سوالات گزینش عقیدتی سیاسی، باید با دقت و صراحت سخن گفت و از دادن پاسخ‌های دوپهلو یا مبهم خودداری کرد. همچنین، باید به یاد داشت که مصاحبه‌کننده به دنبال داوطلبی است که دارای اعتقادات دینی و سیاسی محکم و پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

سوالات گزینش عقیدتی سیاسی به طور کلی دارای ویژگی‌های زیر هستند:

    مرتبط با نظام جمهوری اسلامی ایران: این سوالات به منظور سنجش میزان اعتقادات دینی و سیاسی داوطلب و همچنین میزان آشنایی او با مسائل سیاسی ایران و جهان طراحی می‌شوند.

    باز: این سوالات معمولاً به صورت باز پرسیده می‌شوند تا داوطلب بتواند نظرات و دیدگاه‌های خود را به طور کامل بیان کند.

    مشخص: این سوالات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که پاسخ مشخصی داشته باشند و داوطلب نتواند از پاسخ‌های دوپهلو یا مبهم استفاده کند.

    هدفمند: این سوالات به منظور سنجش میزان صداقت، تعهد و پایبندی داوطلب به نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی می‌شوند.

برخی از ویژگی‌های خاص سوالات گزینش عقیدتی سیاسی عبارتند از:

    سوالات اعتقادی: این سوالات به منظور سنجش میزان آشنایی داوطلب با اصول و فروع دین، ائمه اطهار، احکام اسلامی و مسائل سیاسی مرتبط با دین طراحی می‌شوند.

    سوالات سیاسی: این سوالات به منظور سنجش میزان آشنایی داوطلب با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اهداف انقلاب اسلامی ایران، دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، مسائل سیاسی روز ایران و جهان و احزاب و گروه‌های سیاسی ایران طراحی می‌شوند.

    سوالات رفتاری: این سوالات به منظور سنجش میزان صداقت، تعهد و پایبندی داوطلب به نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی می‌شوند.

برای پاسخگویی به سوالات گزینش عقیدتی سیاسی، داوطلب باید به موارد زیر توجه کند:

    آشنایی با اصول و فروع دین، ائمه اطهار، احکام اسلامی و مسائل سیاسی مرتبط با دین.

    آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اهداف انقلاب اسلامی ایران، دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، مسائل سیاسی روز ایران و جهان و احزاب و گروه‌های سیاسی ایران.

    صداقت و تعهد در پاسخگویی به سوالات.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که مصاحبه‌کننده گزینش عقیدتی سیاسی به دنبال داوطلبی است که دارای اعتقادات دینی و سیاسی محکم و پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران باشد. بنابراین، پاسخگویی صادقانه و قاطعانه به سوالات مصاحبه می‌تواند شانس قبولی داوطلب را افزایش دهد.

فايل مصاحبه عقيدتی سياسی می تواند به شما در مصاحبات عقیدتی سیاسی کمک کند.

برای پاسخگویی به سوالات گزینش عقیدتی سیاسی، باید به موارد زیر توجه کنید:

    آشنایی با اصول و فروع دین، ائمه اطهار، احکام اسلامی و مسائل سیاسی مرتبط با دین.

برای آشنایی با این موارد، می‌توانید از منابع زیر استفاده کنید:

* کتاب‌های دینی و سیاسی

* سایت‌های مذهبی و سیاسی

* کلاس‌های آموزشی

    آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اهداف انقلاب اسلامی ایران، دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، مسائل سیاسی روز ایران و جهان و احزاب و گروه‌های سیاسی ایران.

برای آشنایی با این موارد، می‌توانید از منابع زیر استفاده کنید:

* قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

* کتاب‌های سیاسی

* سایت‌های خبری و سیاسی

* شبکه‌های اجتماعی

نمونه سوالات مصاحبه عقيدتی می تواند به شما در آماده شدن برای مصاحبه های شغلی کمک کند.

معرفی اجمالی سوالات مصاحبه های استخدامی

سوالات مصاحبه استخدامی از آن دست منابعی است که می توان گفت بدون آن نمی توان به هدف نهایی در آزمون های استخدامی که همان قبولی و پذیرش و در نهایت جذب شدن  است رسید.همه می دانیم که موفقیت در یک آزمون استخدامی دولتی و یا غیر دولتی دو مرحله دارد.

بدون شک تمامی داوطلبان آزمون های استخدامی در همان مرحله اول یعنی آزمون کتبی نگران شرکت در آزمون مصاحبه هستند و می دانند که این بخش از مراحل استخدام تا چه اندازه دشوار و حساس است.اما جدا چطور می توان این سختی و دشواری را کاهش و آزمون مصاحبه استخدامی را تا حد ممکن قابل پیش بینی و قبولی در آن را ممکن نمود ؟

پاسخ این پرسش مطالعه منابعی است که به شما مراحل یک مصاحبه استخدامی را نشان می دهد، به شما می گوید که چه رفتارهایی می تواند موفقیت را از شما گرفته و چه مسائلی می تواند شما را فردی قابل اتکاء و مطمئن در نظر مصاحبه گر معرفی کند. در ادامه با ما باشید تا مجموعه سوالات مصاحبه های استخدامی که در واقع کامل ترین پکیج در کشور برای آمادگی داوطلبان آزمون های استخدامی است را معرفی کنیم.

۱ – شرکت در آزمون کتبی و رقابت با دیگر داوطلبان که در دو بخش تخصصی و عمومی انجام خواهد شد و قانون ۶۰ درصد عمومی تا رسیدن به سنجش بخش تخصصی در آن وجود دارد

۲- شرکت در آزمون مصاحبه حضوری و مکالمه با مصاحبه گر و پاسخ به پرسش های او که عمدتا سوالات عقیدتی،روانشناسی و اعتقادی در آزمون های دولتی و سوالات فنی،تخصصی و روانشناسی در آزمون های غیردولتی را شامل می شود.

مصاحبه استخدامی خان آخر در رقابت آزمون های استخدامی

به جرات می توان گفت آزمون استخدامی مصاحبه سخت تر ،دلهره آور تر و کنار آمدن با آن به مراتب دشوار تر از آزمون های علمی و کتبی است چرا که آزمون های گزینش استخدامی ناشناخته،غیر قابل پیش بینی و رو در رو با فردی است که احتمالا می خواهد مو را از ماست بکشد.اینجاست که ارزش آشنایی از قبل با زوایایی پیدا و پنهان آزمون های مصاحبه خود را نشان می دهد.پیشنهاد ما مطالعه کامل ترین و در عین حال دقیق ترین منابع و سوالات استخدامی مصاحبه است.

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا