جامعه و خانواده

22-57 درصد افزایش بازنشستگی / بیمه اضافی سرانه

مدیر اجرایی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به افزایش مبلغ بیمه سلامت اضافی برای سرانه از 60 هزار به 140 هزار تومان ، گفت: در خردادماه برنامه جدید بیمه اضافی برای بیمه بازنشستگان معرفی شد.

به گزارش سی وی نتاکبر افتخاری خاطرنشان کرد: ساده ترین راه ایجاد درک و فرصت های مختلف برای نیازهای مختلف بازنشستگان است: “با وجود مشکلات مربوط به دوره تمدید بیمه ، پایان اوت مرداد در مقایسه با سالهای گذشته بود. ما سعی می کنیم در اولین فرصت خدمات اضافی بیمه پزشکی ارائه دهیم.” نیازهای شما به بازنشستگان را برآورده کنید و در این حالت برنامه صندوق بازنشستگی کشوری ارائه این خدمات از خردادماه به بازنشستگان است.

وی در جریان بحث در مورد حقوق و دستمزد ، بیمه درمانی اضافی و برخی از تأسیسات تأمین اجتماعی ، خاطرنشان کرد: طرح کمک در مناطق مختلف اعلام و تدوین شده است و اقدامات خوبی صورت گرفته و تصمیمات خوبی گرفته شده است تا هرچه سریعتر عملی شود. وی گفت: ما در تلاش هستیم با استفاده از توسعه این پروژه ها و استفاده از توان صندوق و شعب آن و فرصت های موجود در کشور ، سبد زندگی بازنشستگان را 30-40 درصد از حقوق و دستمزد آنها افزایش دهیم.

وی فعالیت های صندوق بازنشستگی در توسعه قدرت خرید بازنشستگی را به دو دسته تقسیم کرد: اقداماتی که به طور مستقیم بر زندگی بازنشستگان تأثیر می گذارد و اقداماتی که به طور غیرمستقیم بر قدرت خرید بازنشستگان تأثیر می گذارد.

افتخاری با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با بانک صادرات و فروشگاه راحتی ، گفت: سه برابر یک میلیون و 200 هزار تومان و در مجموع سه میلیون و 600 هزار تومان در کیف پول بازنشستگان از طریق بانک صادرات برای خرید در فروشگاه ها قرار می گیرد. . علاوه بر سیروس افق ، توافق شد که علاوه بر تخفیف های موجود در این فروشگاه ، 3.5٪ تخفیف ویژه بازنشستگان نیز داشته باشد و محصولات پگاه با تخفیف 21.5٪ به بازنشستگان ارائه می شود.

وی افزود: همه اینها فرصت ایجاد شده و قطعاً با استفاده از موارد موجود در کشور برای افزایش ظرفیت شرکتهای تابعه و قدرت خرید بازنشستگان ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده درباره خرید انواع بیمه ، گفت: “با بیمه ملت به عنوان یكی از شركتهای این صندوق توافق شد كه بازنشستگان برای خرید انواع بیمه نامه تخفیف دریافت كنند.” آنها ویژه خریداری می کنند و قادر به خرید بیمه نامه در بخش هایی هستند که در آینده نزدیک اعلام می شود.

افتخاری خاطرنشان کرد: پس از رایزنی ها مبلغ در نظر گرفته شده برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان از 3.5 میلیارد به 6 میلیارد 500 هزار تومان افزایش می یابد و گفت: در سال جاری ، تساوی حقوق برای 90 درصد مستمری بگیران صندوق اجرایی ملی آنها را از این مزیت محروم می کند. ما سعی می کنیم از طریق مشاوره ، آن را برای یک گروه بسیار کوچک در این زمینه مناسب سازیم.

وی با بیان اینکه افزایش اولیه حقوق بازنشستگی 15 درصد است ، افزود: پس از اعمال افزایش برای همه ، تعدیل طبق قانون انجام شد که بقیه را شامل می شود به جز حدود 140 هزار نفر (جز 10 درصد از کل بازنشستگان). اقتباس شده است این میزان در سال گذشته حدود 82 درصد بود.

وی افزود: با این حال ، در حین مکاتبات و رایزنی ها و با قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه ، سعی داریم مجوز اعمال بر این اساس را در مورد برخی بازنشستگان که در حدود 10 درصد برتر هستند ، بگیریم.

مدیر اجرایی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه سال گذشته متوسط ​​حقوق بازنشستگان 2.8 میلیون تومان بود ، ادامه داد: “امسال به لطف تلاش و حمایت ویژه و توجه دولت ، این رقم به 3.7 میلیون تومان رسید که بر این اساس متوسط ​​حقوق بازنشستگی وزن حدود 800 هزار تن افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: ایده افزایش حقوق افرادی است که حداقل دستمزد صندوق را دریافت می کنند در اجرای اقتباس توجه به کاهش فاصله مستمری بگیران همان گروه مورد توجه قرار گرفت.

وی همچنین به افزایش 22 تا 57 درصدی حقوق بازنشستگی اشاره کرد و گفت: از نظر تساوی حقوق بازنشستگی ، این صندوق میانگین افزایش حقوق بازنشستگی را از 22 درصد به 57 درصد در سال جاری افزایش داده است که 15 درصد است. این آشکار است

افتخاری تأکید کرد: “موضوع سازگاری برای بازنشستگان و کارمندان یک مسئله جداگانه است. بیش از شش تا هفت برابر اعتبار موجود نیاز دارد ، اما تلاشهایی در کارگروه تشکیل شده توسط سازمان برنامه و بودجه و وعده های انجام شده صورت خواهد گرفت.” در بودجه 1400 ، این موضوع با وام های خاص خود مشاهده می شود.

در مورد بیمه درمانی اضافی ، افتخاری با اشاره به افزایش 60 هزار تومانی سرانه در هر ماه خاطرنشان کرد: “امسال با کمک سازمان برنامه و بودجه ، این رقم به 140 هزار تومان افزایش یافته است و سهم بازنشستگان تغییر نکرده است.”

وی افزود: ما در حال آماده سازی برای افزایش سقف سقف فعلی هستیم. علاوه بر این ، ما یک بیمه نامه جدید اضافه خواهیم کرد تا بازنشستگان بتوانند از پوشش بیمه بیشتری برخوردار شوند و امیدواریم این برنامه از خردادماه اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری ، استفاده از امکانات تأمین اجتماعی و خدمات اجرایی توسط بازنشستگان موضوع دیگری بود که مدیرکل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به آن گفت: آنها می توانند از خدمات موسسات غیرنقدی استفاده کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا