فرهنگ و هنر

گله از پروازها و وضعیت اعزام زائران اربعین

رئیس حج و سفر با اشاره به مشکلات ناشی از پروازهای اربعین و قیمت آن ، گفت: محدودیت شرایط سفر اربعین باعث رضایت بسیاری از زائران کربلا شده است.

به گزارش سی وی نت ، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت ، علیرضا رشیدیان در سفر به عراق و دیدار با نماینده کل جمهوری اسلامی ایران در نجف ، گفت: تعیین شرایطی مانند واکسیناسیون دو نفر و اعزام حجاج تنها از طریق هوایی ، موجب نارضایتی افرادی شده است که دیدند اباعبدالله (ع) سفر اربعین را فرصتی برای سفر با هم می داند. زمین و عتبات.

وی افزود: “اگرچه ما سعی کرده ایم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم تا در حین ثبت نام و روند اخذ گذرنامه تا زمان صدور ویزا از سلامت افراد محافظت کنیم و از حضور افراد در خون مردم جلوگیری کنیم. در این مورد ، ما موفق شده ایم. خوب ، اما در مرحله بعد ، او از حج و زیارت محروم شد. به دلیل ضعف پیشخوان بلیط و شرایط قیمت در مسیر پرواز ، ما جلسه ای را با جمعیت دیدیم.

رئیس حج و سفر همچنین گفت: بسیاری از مشکلات این زائران در فرودگاه و افزایش قیمت بلیط هواپیما با وجود حمایت از قیمت پیشنهادی برای بلیط های مسافرتی ، تاخیر در فرودگاه و برخی کلمات دیگر. ، این نگرانی ها و نگرانی ها را دو چندان کرد.

وی افزود: “طی چند روز گذشته ، ما از رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواسته ایم تا مشکل زائران را حل کند تا تعداد کامل پروازها و قیمت بلیط توصیه شده برای آن ها فراهم شود.”

رشیدیان با بیان اینکه دولت بر مقامات نظارت می کند ، از جمله جلسات تحقیقاتی برای مقابله با مجرمان و همچنین وزارت راه و شهرسازی و … گفت: برخی مسائل در فرودگاه نجف در حال حل شدن است.

رئیس انجمن حج و زائران گفت: این شرایط ناشی از احترام زائران ما نیست ، بنابراین تلاش می شود تا زائران ما در این روند قانونی و همچنین حفظ حرمت حجاج اعزام شوند. سلامتی انسان. و دستورالعمل های پزشکی “

وی ادامه داد: به گفته مسئولان ، 6 هزار اتوبوس برای بازگشت برخی زائران از مرز در نظر گرفته می شود اما تمرکز بر بازگشت زائران از طریق هوا است که نیاز به حفظ سلامتی و عزت است.

رئیس کمیته اعزام زائران به ستاد اربعین افزود: در حال حاضر ستاد حج و اداره سفر در جهت راهنمایی ، راهنمایی و ارائه کارهای کربلا ، نجف ، اشرف و کاظمین به زائران تلاش می کنند.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در نجف در این نشست افزود: امسال فرصتی طلایی برای سازمان حج و زیارت است که حداکثر تا چهل سفر به صورت رایگان آموزش داده و آزمایش شود.

حجت الاسلام سید رضی الدین کاظمی مازندرانی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت در مدیریت کامل سفرهای عمره و تمتع دارای تجربه بسیار مفیدی است ، گفت: مقالاتی اعم از غذا ، دسترسی به محل اقامت و نوع اقامت تحرک و ادغام آن با ثبت نام ، پیوند و ارسال می تواند یک تجربه و فرآیند جدیدی برای مدیریت مسافران اربعین در عمل باشد. حجاج و مسافران نیز می توانند ویزای زیارت را مدیریت کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا