سلامت و تندرستی

کرونا چه بلایی بر سر ریه‌ها می‌آورد؟

طبق اطلاعات سی وی نتCoronaviruses سلولهای زنده ای را که آنها می دانند برای تولید مثل آلوده می کنند. یک ماده ژنتیکی در داخل ویروس وجود دارد که با اطلاعات موجود در ویروس تکثیر می شود.

در خارج ترین لایه ویروس شاخه های پروتئینی وجود دارد که به اتصال ویروس به سلول های سالم کمک می کنند. هنگامی که ویروس وارد بدن یک شخص می شود ، شاخه های روی سطح ویروس به مولکول های گیرنده روی سطح غشای سلول سالم متصل می شوند و ویروس وارد سلول های بدن ما می شود.

با این حال ، سلول ها نیازی به ورود به هسته سلول ها ندارند و می توانند مستقیماً بخشی از سلول را وارد کنند ، از این طریق پروتئین های لازم برای ویروس را تکثیر می کنند و در نهایت ویروس جدید شروع به گسترش در بافت های بدن می کند.

نحوه بروز علائم عفونت ریه

هر ریه از چندین بخش تشکیل شده است. وقتی ما به طور عادی نفس می کشیم ، هوا آزادانه از طریق نای و مجاری هوایی حرکت می کند و سپس وارد کیسه های هوا می شود. این کیسه های هوا الاستیک هستند و هر کدام ساختاری شبیه به یک بادکنک کوچک دارند که برای تبادل اکسیژن تازه و دی اکسید کربن در اینجا بین شریان ها و کیسه های هوا کار می کند. لایه موجود در مجاری هوایی بیشتر میکروب ها را جذب می کند.

در بدن یک فرد سالم ، شلاق در مجاری هوایی وجود دارد که به طور مداوم میکروب ها را در دستگاه تنفسی هدایت می کند و در نتیجه فرد با سرفه آنها را بیرون می زند. از طرف دیگر سلول های سیستم ایمنی بدن میکروب ها و ویروس هایی را که به کیسه های هوا می رسد از بین می برد ، اما هنگامی که ایمنی بدن ضعیف است مانند ویروس ها ، ویروس ها می توانند به سیستم ایمنی بدن حمله کرده و بر آن تأثیر بگذارند. در این شرایط کیسه های هوا ملتهب می شوند و سیستم ایمنی بدن شروع به حمله به ویروس های ضرب شده می کند و در نتیجه کیسه های هوا با مایعات پر می شوند و تبادل اکسیژن را دشوار می کنند.

براساس آژانس خبری سامانه پزشکی ، یک عفونت ویروسی می تواند هر دو ریه یک فرد آلوده را آلوده کند ، تنفس فرد را دشوار کرده و باعث درد قفسه سینه می شود.

سرفه ، لرز ، لرز ، سردرد ، درد و درد و خستگی برخی از علائم عفونت ریه است ، اما عوارض جانبی بعضی اوقات می تواند جدی تر باشد. نارسایی تنفسی در شرایطی اتفاق می افتد که فرد دچار تنفس شود و در این شرایط فرد برای تنفس نیاز به دستگاه تنفس یا تهویه کننده دارد. البته شدت علائم در هر فرد به عوامل مختلفی از جمله سن ، وضعیت ایمنی و … بستگی دارد.

دکمه بازگشت به بالا