اقتصادیکسب و کار ایرانی

چرا گوشی سامسونگ روشن نمی‌شود؟

علت های روشن نشدن موبایل و راهکار آن

به نقل از flipkart.com پیوستگی زیاد ما با موبایل های هوشمند از یک سو و هزینه های زیاد موبایل ها از طرف دیگر سبب می گردد تا بیشتر برای مراقبت از موبایل های خود تلاش کنیم و با مدارای بیشتری با آنها کار کنیم. ولی با همه این محافظت ها چون موبایل ما یک ابزار الکترونیکی می باشد حتما اتفاق می افتد برخی اوقات بدون علت اشکالاتی پیدا کند و موبایل دیگر روشن نشود. موبایل ها به علت های مختلفی امکان دارد روشن نشوند. از این رو در این مقاله به علت های روشن نشدن موبایل و شیوه های بر طرف کردن این مشکل می پردازیم تا در صورت بروز اشکال در قدم نخست بدون احتیاج به تعمیرکار گوشی بتوان اشکال موبایل خود را برطرف کنید. به این ترتیب در ادامه این مبحث پرکاربرد، برطرف کردن مساله روشن نشدن موبایل سامسونگ و … با ما باشید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید

بررسی صدمه های فیزیکی احتمالی

قیمت گوشی سامسونگ: بعضی وقت ها صدمه های وارده بر موبایل می تواند سبب آسیب های اساسی شود و به این علت نخست اندکی مرور کنید که آیا اخیرا موبایل به زمین برخورد داشته یا جسمی به آن خورده یا نه؟ دوم اینکه در پی رد ضربه خوردگی در موبایل باشید. برای این کار گوشه های جانبی و قاب جلو را چک کنید و محل ضربه های احتمالی را جستجو کنید. در صورتی که بخشی را پیدا کردید که شکسته است یا رد ضربه دارد و همچنین موبایل دیگر روشن نمی شود بایستی از یک تعمیرکار تخصصی کمک بگیرید؛ چون به احتمال زیاد بخشی صدمه اساسی دیده است.

علت دیگر صدمه فیزیکی می تواند به علت وارد شدن آب به درون موبایل باشد. با وجود اینکه برخی از موبایل های هوشمند تضمین پایداری در مقابل نفوذ آب را دارند ولی با گذشت زمان این خصوصیت کم رنگ می شود و پایداری موبایل در مقابل مایع ها کاهش پیدا می کند. دقت کنید حتی برخی اوقات یک قطره آب نیز می تواند با وارد شدن مستقیم به درون موبایل مشکلات زیادی ایجاد کند.

در صورتی که روی صفحه نمایش شکستی دیده شد امکان دارد که نمایشگر صدمه دیده باشد و به این علت موبایل شما روشن نشود. در این حالت با زدن دکمه پاور موبایل را خاموش کنید و بعد از روشن شدن در انتظار ویبره اول کار باشید. در صورتی که واکنشی مشاهده نکردید احتمال دارد به جز صفحه نمایش بقیه قسمت ها هم در زمان ضربه صدمه دیده باشند. به جز این اگر احساس می کنید صفحه نمایش روشن می باشد اما به علت صدمه محتوا را نشان نمی دهد در این حالت با روشن بودن دستیارهای صوتی می توانید سیری و یا گوگل اسیستنت را بیاورید و  ‘’Hey Siri’’ و ‘’Hey Google’’را ادا کنید و در انتظار جواب آنها باشید.

بررسی عملکرد شارژ شدن

احتمال دارد این مطلب اندکی عجیب باشد، اما امکان دارد باتری موبایل شما به هر علتی در یک آن بدون شارژ شده باشد و حال موبایل شما به علت نداشتن شارژ خاموش شود. موبایل را به شارژر وصل کنید و 20 تا 30 دقیقه صبر کنید و مجدد تست کنید.

در صورتی که پس از این زمان باز هم موبایل روشن نشد بایستی آن را به یک آداپتور و سیم متفاوت وصل کنید چون امکان دارد آداپتور و سیم رابط مشکل پیدا کرده باشد و نتواند عمل شارژ را صحیح صورت دهد.

برای مطمئن شدن از نحوه صحیح شارژ درون پورت شارژ موبایل خود را نیز چک کنید تا با جسم بیرونی بسته نشده باشد. در صورتی که همه این مرحله ها را بررسی کردید و باز هم موبایل شما روشن نمی شود به احتمال زیاد اشکال در ارتباط با قسمت باتری نیست و بایستی راه حل های ادامه مقاله را بررسی کنید (امکان دارد پورت شارژ آسیب دیده باشد که در این مورد نیز بایستی از تعمیرکار کمک بگیرید).

عمل هارت ریست را انجام دهید

اگر نگهداشتن دکمه پاور موبایل شما را خاموش و روشن نمی کند پس بایستی به سراغ هارد ریسیت بروید. در موبایل های آیفون و اندرویدی این کار  مرحله های گوناگونی انجام می شود که در قسمت بعد هر دو شیوه را توضیح می دهیم.

  • در صورتی که موبایل شما آیفون 8 یا به روز تر است، اول دکمه زیاد شدن صدا را نگهدارید و بعد همین کار را با دکمه کم کردن صدا انجام دهید و در پایان دکمه پاور را بزنید و چند ثانیه نگهدارید تا صفحه نمایش روشن گردد.
  • در موبایل آیفون سون دکمه پاور و کاهش صدا را فشار دهید و برای مدت زمانی نگه دارید تا صفحه نمایش روشن شود.
  • در موبایل های آیفون یا آیپد قدیمی تر که دکمه Home دارند، این دکمه و پاور را در یک زمان فشار داده و اندکی نگهدارید تا صفحه نمایش روشن گردد.

موبایل های اندرویدی تا حدودی به هم شبیه هستند و برای هارد ریسیت آنها بایستی دکمه صدای زیاد و کم و پاور را در یک زمان همزمان نگهدارید تا صفحه نمایش روشن گردد. در صورتی که موبایل شما نسبت به این عمل عکس العملی نشان نداد بایستی هارد ریسیت این مدل را در گوگل جستجو کرده و بر اساس آن آموزش مخصوص پیش بروید. در پایان در صورتی که باتری موبایل شما قابلیت جداشدن دارد به عنوان یک راهکار می توانید آن را از موبایل جدا کرده و پس از چند ثانیه دوباره در محل خود قرار دهید( لازم به ذکر است که امروزه بیشتر موبایل ها قابلیت جداشدن باتری ندارند).

مساله روشن نشدن موبایل سامسونگ

در صورتی که موبایل شما از برند سامسونگ است و همین اشکال برای شما پیش آمده است بر اساس آموزش ذکر شده پیش بروید در این قسمت چند نکته مخصوص این برند برای برطرف شدن مشکل روشن نشدن موبایل گلکسی را ذکر می کنیم.

  • بعضی وقت ها ورژن اندروید روی موبایل سامسونگ شما با ورژن به خصوصی از یک نرم افزار سازگاری ندارد و این مساله می تواند سبب مشکلات نرم افزاری خیلی اساسی و خاموشی موبایل شما گردد. بهترین راهکار این مساله ریبوت کردن موبایل در حالت Safe Mode می باشد. برای این کار طبق آموزش عمل کنید. دکمه پاور موبایل خود را نگهدارید تا علامت گلکسی نشان داده شود. بلافاصله پس از آن دکمه پاور را رها کنید دکمه های صدای کم و زیاد را نگهدارید تا موبایل در حالت Safe Mode روشن گردد.
  • بعضی وقت ها موبایل سامسونگ شما روشن است ولی مثلا لمس صفحه نمایش عمل نمی کند و فقط می توانید با دکمه ها فعالیتی داشته باشید. برای این کار در موبایل گلکسی A71‌ بایستی دکمه های پاور و صدای کم را نگهدارید. وقتی صفحه نمایش اندکی تاریک شد دکمه های پاور و صدای زیاد را بزنید هر زمان علامت سامسونگ نشان داده شد تمامی دکمه ها را رها کنید. در این منو می توانید موبایل خود را خاموش روشن کنید و یا آن را به تنظیمات کارخانه برسانید و یا آپدیت اپلیکیشنی را روی موبایل انجام دهید.

ریسیت فکتوری

در صورتی که همه مرحله های قبل را انجام دادید ولی باز هم موبایل روشن نمی شود بایستی به سراغ بازگشت آن به تنظیمات کارخانه بروید. در موبایل های آیفون را بایستی با رابط موبایل به سیستم وصل کنید تا iTunes موبایل را بشناسد و آن را در بالا طرف چپ نشان دهد.

وقتی که آیکون موبایل نشان داده شد روی آن کلیک نموده و بعد Restore iPhone To Wipe it Clean را برگزینید به این ترتیب می توانید آیفون را به تنظیمات کارخانه برگردانید (با این رویه تمامی داده های شما از بین می روند).

برای ریسیت فکتوری نمودن موبایل اندرویدی بایستی به منو بازیابی آنها بروید. برای ورود به این قسمت هر موبایل تنظیمات به خصوص خود را دارد و نمی توان فرمولی را ذکر کرد. از راه گوگل نام موبایل خود با عبارت  Recovery Mode را جستجو نموده و در پی تنظیمات موبایل خود باشید.

مثلا برای ورود به منوی بازیابی در موبایل گلکسی A51بایستی اول دکمه صدای کم و پاور را بزنید تا موبایل خاموش شود. بعد دکمه های صدای زیاد و پاور را بزنید تا نشان سامسونگ نشان داده شود. اکنون به آسانی به منوی بازیابی می روید (در منوی بازیابی صفحه نمایش به حالت لمسی کار نمی کند برای جابه جایی مابین منو بایستی از کلیدهای صدا و برای برگزیدن گزینه بایستی کلید پاور را بزنید). حال در این منو Wipe Data/Factory reset را بزنید تا موبایل به تنظیمات کارخانه بازگردد.

به دنبال تعمیر یا خرید موبایل نو باشید

در صورتی که همه کارهای ذکر شده را انجام دادید و باز هم موبایل عکس العملی نداشت بایستی به فکر کمک گرفتن از یک تعمیرکار یا خریدن موبایل جدید باشید. در صورتی که صدمه وارد شده به موبایل اساسی باشد هزینه زیادی باید پرداخت کنید و احتمالا خریدن موبایل صرفه بیشتری داشته باشد. همچنین امکان دارد این مشکل در ارتباط با بخشی ساده مثل درگاه شارژ یا قطعی یک اتصال ساده باشد که در این حالت تعمیر کردن موبایل صرفه بیشتری دارد

منبع : androidpolice.com

دکمه بازگشت به بالا