جامعه و خانواده

پرونده ترک‌فعل احیای خلیج گرگان روی میز دادستانی/”زیارت” قربانی نادیده‌انگاری ظرفیت‌ گردشگری

سی وی نت/ گلستان قاضی گلستان گفت: یکی از پرونده های رد رسیدگی اداری توسط دادسرای مرکز گلستان مربوط به پرونده احیای خلیج گرگان و مشکلات مربوط به جزیره آشوراده است.

حیدر آسیابی عصر امروز پنجشنبه 2 تیرماه در گفت و گو با خبرنگاران گلستان در خصوص پیگیری های مهاجرتی غیرقانونی گرگان اظهار داشت: در مورد زمین از ابتدای تیرماه سال گذشته تا 30 خردادماه سال جاری 10 قانون حمایت از اراضی زراعی و باغی، 298 مورد قلع و قمع معادل 16 هکتار برای اجرا در گلستان و 68 مورد از آخرین احکام معادل حداقل یک و نیم هکتار کشته شدند.

وی با بیان اینکه آنچه را که در جمع آوری و مدیریت اراضی شهرستان زیارت گفته ایم انجام داده ایم، گفت: با اقدامات انجام شده و ایجاد ایست بازرسی و بازکردن دروازه های شهر زیارت، قانون غیرقانونی در این شهرستان به صفر رسیده است. مدیریت. این کار 20 سال بعد و بر اساس سفر موفقیت آمیز پس از ایجاد ایست بازرسی و جلوگیری از قاچاق انجام شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان هدف از اجرای این برنامه را مبارزه با جرائم ارضی و جرم و جنایت، رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضائیه عنوان کرد.

آسیابی که مدعی داشتن وکیل مرکز گلستان و کارمند اداره زمین است، به منطقه سفر 6 ساعته سفر کرده است، تاکید می کند: یکی از دلایل این سفر غیرقانونی و بی توجهی مسئولان بوده است. به خصوص وقتی صحبت از گردشگری می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون دو جلسه رفع موانع گردشگری شهرستان زیارت در موسسه حقوقی گلستان به منظور ارتقای اعتبارات گردشگری برگزار شده است، یادآور شد: در جایی که گردشگری پتانسیل بالایی دارد و سفر اما در حوزه صنایع دستی، مسکن و … کارها کم است

قاضی استان گلستان به آخرین پروژه خلیج گرگان اشاره کرد و گفت: قبل از سفر رئیس جمهور از طرح احیای خلیج گرگان در میان محدودیت های سفر هیچ تقدیری نشده بود و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 تومان دارد. همه بعداً با تأیید اینکه رئیس جمهور دستور داده است تا کار احیای خلیج گرگان در اسرع وقت آغاز شود، اضافه شد.

آسیابی گفت: تحول خلیج گرگان کار ساده ای نیست و نیازمند تخلیه و افتتاح کانال است. به سمت خلیج گرگان جلو آمد.

وی با تاکید بر اینکه دولت متعهد به احیای خلیج گرگان بوده و ما به عنوان قاضی برای بازگرداندن آن به خلیج تلاش خواهیم کرد، تاکید کرد: یکی از پرونده هایی که در حال سقوط است، دادسرای مرکز گلستان مربوط به کلمه احیا است. خلیج گرگان و مشکلات مربوط به جزیره آشوراده.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا