فرهنگ و هنر

پذیرش توبه بندگان با اشتیاق به سمت معبود

توبه بندگان را بپذیرید که با غیرت خدایان را می پرستند

سی وی نت / قم این مدرس سمینار گفت: خداوند به داود پیامبر (ع) گفت كه اگر بنده من بداند كه چه مدت منتظر او هستم ، از حسادت می میرد و به او می گوید اگر تو در شب قدر ، توبه نداری ، آن روز Arafa روز پذیرش توبه است. ما در این روز خداوند را به اقتدار امام (ع) فرا می خوانیم تا توبه ما پذیرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مmمنی در سخنرانی پیش از نماز عرفه در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به چهار نکته مهم نماز روز عرفه اشاره کرد: اولین نکته مهم در مورد نماز این است که یکی باید در دعا ، گریه و دعا کار کند که خداوند از او مراقبت کند.
وی با بیان اینکه دعاهای مختلفی از امام (ع) برای روز عرفه در تفسیر وجود دارد ، گفت: وجود این دعا نشان دهنده اهمیت نماز خواندن در این روز است زیرا این زمان هایی است که خداوند بندگان خود را دوست دارد.
این استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه مرد باید در نماز اصول را رعایت کند ، گفت: “نیکو بودن در نماز به معنای دانستن شرایط ماست و دانستن اینکه با چه کسی صحبت می کنیم ، زیرا ما از سر تا پا فقیر و نیازمند هستیم ، که خداوند غنی و بی معنی است ، که باید نیاز خود را به خدا ابراز کنیم و دستان خود را به سمت خدا خالی کنیم.
وی افزود: “ما در مصیبت ایمان و اعتماد خود را به خدا افزایش می دهیم و به حدی می رسیم كه همه چیز را از قدرت خدا می دانیم و می دانیم كه برای هر چیزی كه امام آموخت باید به خدا توجه داشته باشیم. ما حتی از خدا می خواهیم كه آن را بدهد. برای غذای خود نمک بگذاریم و فقر خود را فقط به خدا اعتراف کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین یک مومن توبه و بازگشت به خدا را دومین کلمه مهم در روز عرفه دانست و افزود: خداوند به پیامبر داوود (ع) گفت اگر بنده من زمان را می دانم که فکر می کنم ، از غیرت می میرد و به او می گویی که اگر شب توبه نکردی. در روز عرفه ، توبه روزی است که توبه پذیرفته می شود ، در این روز ما خدا را در دست راست ائمه (علیهم السلام) فرا می خوانیم تا توبه ما پذیرفته شود.
وی با بیان اینکه سومین کلمه مهم در روز عرفه استغفار از خداوند است ، گفت: امروز باید گناهانی را که در ذهن خود مرتکب شده ایم در نظر بگیریم و لطف خدا را به یاد داشته باشیم که از خدا خواسته ایم. ما را ببخش و استغفار کن و ایمان واقعی به خدا داشته باش.
مدرس سمینار ادامه می دهد: چهارمین مبحث مهم در روز عرفه ، تمرکز و دعا برای امام زمان (عج) است زیرا ما برای آمرزش گناهان و پذیرش توبه به امضای امام زمان (عج) نیاز داریم ، ما امام زمان (عج) را نیز به یاد خواهیم آورد ) بگذارید برای آنها دعا کنیم و آنچه را که مورد رضایت آنها است انجام دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا