حوادث

هشدار زرد هواشناسی برای ۱۰ استان کشور

رسالت:

سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر کرده است: از اواخر فردا (16 نوامبر) تا اواخر سه شنبه (17 نوامبر) ، صحبت از رعد و برق ، رعد و برق و وزش باد شدید است ، و شیوع این شرایط جوی فردا (25 آبان) در جنوب خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد در بوشهر ، دوشنبه (26 نوامبر) در جنوب غربی آذربایجان ، شرق آذربایجان شرقی ، اردبیل ، غرب فارس ، انتظار می رود روز سه شنبه (26 آبان) کهگیلویه و بویراحمد در شمال شرق خوزستان در گیلان ، مازندران غربی ، اردبیل و آذربایجان شرقی وجود داشته باشد.

به دنبال این شرایط آب و هوایی ، در جاده مزاحمت ایجاد شده است ، می توان به آب دسترسی پیدا کرد و احتمال آتش سوزی وجود دارد ، به عنوان مثال برای جلوگیری از سفرهای غیر ضروری ، پاکسازی جاده ها و کانال ها و مراقبت از صعود.

سرویس هواشناسی هشدار زرد دیگری را نیز صادر کرده است: از امروز بعدازظهر (15 نوامبر) تا یکشنبه بعدازظهر (16 نوامبر) ، وزش باد از ارتفاعات در آسمان می وزد. بین 1.5 و 2 متر در تنگه هرمز ، منطقه شرقی خلیج فارس و قسمت غربی رودخانه عمان محسوب می شود.

با توجه به شرایط جوی غالب ، تلاطم سیستم دریایی ، ناپدید شدن تورهای ماهیگیری ، غرق شدن قایق های کوچک و کشتی ها با انتظارات مطابقت ندارد ، بنابراین سازمان هواشناسی باید مراقب مسافرت و آتش سوزی ، نیمه سنگین و قایق های تفریحی و فعالیت های ماهیگیری. توصیه کنید که همه فعالان صنعت حمل و نقل ، به ویژه در دریا ، اقدامات لازم را انجام دهند.

وقتی سرویس ملی هواشناسی پرچم زرد صادر می کند ، به این معنی است که هوا سفر و فعالیت های روزمره را مختل می کند. این هشدار برای عموم صادر می شود تا آنها بتوانند خود را برای یک بحران آب و هوایی آماده کنند که از همیشه بدتر است. از طرف دیگر مسئولان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم بتوانند اقدامی انجام دهند.

دکمه بازگشت به بالا