جامعه و خانواده

مهار کرونا در گروِ شکستن زنجیره‌های انتقال

ماریا ون کارخوف ، مدیر فنی سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، ادامه روند رو به رشد بیماران مبتلا به کرونا در سرتاسر جهان ، به مردم هشدار داد که اقدامات کنترل شده می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

به گزارش سی وی نت ، آمارهای دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که طی حدود پنج ماه ، کورو ویروس بیش از چهار میلیون نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده و بیش از 276000 نفر را کشته است.

اگرچه کشورهای قرنطینه شده در کنترل تاج موفق شده اند ، این به توانایی کنترل شیوع بیماری ، شکستن زنجیره انتقال بستگی دارد بله

ماریا ون کارخوف ، سرپرست فنی Cowide-19 ، دیروز (جمعه) در کنفرانس اعلام کرد: این اولین بیماری در تاریخ است که ما با انجام این کارها می توانیم مدیریت کنیم: “یافتن ، قرنطینه ، آزمایش ، درمان”.

پیشگیری از “ردیابی تماس” جدید بسیار گسترده است و مقامات را ملزم به شناسایی موارد قرنطینه می کنند و کسانی را که با آنها و افراد در معرض خطر تماس می گیرند قرنطینه می کنند.

به گفته دکتر مایک رایان ، مدیر اجرایی برنامه مدیریت اضطراری سازمان جهانی بهداشت ، این پروژه زمان بر و پر کار است و اجرای آن برای همه کشورها به ویژه کشورهایی که میزان بالایی از بیماری دارند ، به معضلی تبدیل شده است. .

کارخوف گفت که اگرچه طرح پیگیری تماس آسان نیست ، اما می تواند به یک فرد آلوده کمک کند تا شیوع و تعداد بیماران تازه آلوده را کاهش دهد.

وی تأکید کرد: در واقع با خرابی زنجیره انتقال ، ویروس دیگر برطرف نخواهد شد. Coronavirus نیاز دارد که فرد دیگری میزبان را به شخص دیگری منتقل کند ، بنابراین ویروس با خرابی زنجیره انتقال از بین می رود.

کره جنوبی پس از گسترش تاج ویروس در خارج از چین ، به دومین کشور آسیب دیده تبدیل شده است. پس از آن کشور به الگویی برای اجرای طرح پیگیری تماس تبدیل شد. کره جنوبی پس از آزمایش های گسترده در داخل کشور و شناسایی موارد احتمالی ، تعداد نسبتاً کمی را ثبت کرد ، تنها بیش از 10،000 پرونده.

سنگاپور که زمانی نمونه ای درخشان از شیوع این بیماری در نظر گرفته می شد ، اکنون موجی از عود موارد کروناویروس را تجربه می کند. به گفته کارخوف ، این کشور را می توان نمونه ای از آنچه ممکن است در آینده نزدیک اتفاق بیفتد در نظر گرفت. براساس این گزارش ، تعداد کارگران مهاجر در خوابگاه ها از روز سه شنبه افزایش یافته است که 88 درصد از کل پرونده ها را تشکیل می دهد.

ماریا ون کارخوف خاطرنشان کرد: سنگاپور شیوع این بیماری را کنترل می کند تا زمانی که بتواند مکانهایی را که افراد در تماس نزدیک با یکدیگر زندگی می کنند کنترل کند. چنین وضعیتی می تواند در هر کشور دیگری به اشکال مختلف در مراکز مراقبت طولانی مدت ، زندان ها و نهادهای دیگر ایجاد شود.

در ایالات متحده ، که در آن بیش از 1.3 میلیون نفر برای آزمایش کرونا مثبت آزمایش کردند ، پیش از ایجاد ردیابی تماسی قابل توجهی ، تکثیر تاج رد شد. اکنون که ایالات متحده می خواهد مجدداً بازگشایی شود ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) بر لزوم تقویت قابل توجهی در توانایی ایالات متحده در پیگیری تماسها تأکید کرد. وی گفت که نیازهای هر ایالت متفاوت خواهد بود ، اما مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده آمادگی دارد تا نیروی کار خود را به 50 هزار نفر افزایش دهد.

به گزارش نیوزویک ، دکتر مایک رایان ، مدیر اجرایی برنامه بهداشت اضطراری سازمان جهانی بهداشت ، مشکل ردیابی تماسها را خصوصاً برای کشورهایی که در پشت موج کرونا قرار دارند اذعان کرد ، اما گفت که این امکان وجود دارد. وی تصریح کرد: اگر موج بیماریها همچنان بر سر کشورها غلبه نکند ، احتمالاً باز خواهد گشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا