اقتصادی

«معنویت»رمز پیروزی انقلاب اسلامی/ سلطه به گورستان سلطنت سپرده شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین- گروه استان‌ها: انقلاب اسلامی، تجلی شکوهمند حماسه‌ای است که در روزگار قحطی انسانیت، صفحه‌ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و صلای خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین انداز کرد.

انقلاب اسلامی ایران، نه تنها سرنوشت کشور را تغییر داد و اسلام را به حکومت نشاند، بلکه بر کشورهای منطقه و قواعد بین المللی و جهانی نیز تأثیر گذاشت و عرف نظام بین المللی را بر هم زد و سلطه را به گورستان سلطنت سپرد و کنگره‌های کاخ ستم را فروریخت.

امام خمینی (ره) با نهضت انقلاب اسلامی یک حرکت استثنایی و تاریخ‌ساز در عصر سلطه قدرت‌های استکباری و استعماری رقم زد و ایرانی که توسط بیگانگان غارت شده بود را از چنگال غارتگران خارج کرد.

امام خمینی (ره) با تکیه بر قدرت خداوند و پشتوانه عظیم بسیج مردمی انقلاب اسلامی را تشکیل داد و باید رمز پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی را معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) و مردم عنوان کرد.

توکل بر خدا، اعتماد به مردم و جوانان و پشت کردن به قدرت‌های استکباری و استعماری موجب شد انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن تشکیل شود، پرچمی که حضرت امام (ره) در دنیا برافراشته کرد، پرچم استقلال و سربلندی است.

دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف برجسته است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: پس از گذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی را به دست آوردیم که نخستین دستاورد انقلاب، استقلال و عدم وابستگی ایران به قدرت‌های خارجی و بیگانه و کنار زدن هر تعهدی در قالب نظام بین المللی استکباری است که استکبار برای دنیا تحت عنوان بلوک شرق و بلوک غرب رقم زده بود اما ملت بزرگ ایران، سرنوشت خود را در دست گرفت و آزادانه برای خود تصمیم گرفت.

وی مردم سالاری دینی را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: در ۴۵ ساله انقلاب بارها امتحان شد که مردم برای انتخاب رهبر، رئیس جمهور، نماینده مجلس، شهردار حق انتخاب و اختیار دارند که این اوج استقلال مردم است و به آسانی می‌توانند برای خود تصمیم بگیرند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عنوان کرد: سومین دستاورد انقلاب، آزادی از قید و بندهای امپراطوری‌ها، شاهنشاهی‌ها و استکباری بود که در همه شئونات مردم دخالت می‌کردند و با روی کار آوردن مهره‌های خود، آزادی‌های مشروط را از مردم گرفته بودند.

سردار کریمی افزود: پیش از پیروزی انقلاب بیش از ۱۰ هزار نفری افرادی که می‌دانستند کشور چه وضعیتی دارد به بند کشیده شده بودند، رژیم سفاک شاهنشاهی با ساواکی که تحت آموزش و سازماندهی آمریکا، اسرائیل، انگلیس و فرانسه تقویت شده بودند؛ آزاد شدند البته شاید جریان‌هایی بگویند آزادی نیست و برخی از موضوعات را به مردم نشان دهند و نام آن را عدم آزادی بگذارند در حالی که در ناامنی‌هایی که با تحریک خارجی‌ها بر آن دامن زده شد و برخوردی با مردم صورت گرفت به منظور سلب آزادی نبوده بلکه به دنبال تأمین آزادی و دفاع از آزادی و برخورد با عوامل ناامنی بوده است.

کریمی بیان کرد: مردم ما امروزه در تفکرات و گرایش‌های سیاسی و مکتب‌های خود کاملاً مستقل هستند، امروزه در کشور ما رنگین کمانی از اقوام و ادیان در کنار هم زندگی می‌کنند و شعار اساسی حکومت اسلامی و مقام معظم رهبری وحدت، یکپارچگی و برخورداری از حقوق یکپارچه بوده است.

وی گفت: برخی از مباحث مشترک بین اقوام مانند حجاب وجود دارد که در تاریخ ایران حتی قبل از اسلام حجاب به عنوان فرهنگی دیرینه بوده و بر این مسئله حساسیت داشتند.

وی ادامه داد: پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف از دیگر دستاوردهای انقلاب است، کشور در حوزه پزشکی پیشرفت‌های شگرفی داشته و رتبه‌های خوبی کسب شده است، در پزشکی به خودکفایی رسیدیم و عمل‌های پیچیده که هیچ گاه در کشور انجام نمی‌شد هم اکنون با موفقیت انجام می‌شود، در بحث سلول‌های بنیادی حرف اول را می‌زنیم در بحث کبد، قلب، چشم پزشکی پیشرفت‌های شگرفی وجود داشته و افتخارات بسیاری کسب شده است، در تولیدات دارویی، بومی کردن تجهیزات پزشکی و تولید واکسن کرونا اقدامات خوبی انجام شد و ایران اسلامی علی رغم تحریم‌ها توانست ملت خود را از این خطر عبور دهد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تصریح کرد: کشور در حوزه‌های مختلف از جمله نانو و فضایی دستاوردهای خوبی داشته ایم به طوری که سفینه به فضا می‌فرستیم، امروز به برکت انقلاب اسلامی آسمان در اختیار ایران اسلامی است، در بحث دفاعی افتخار تولید داریم و دست برتر در منطقه برای ایران است، در جهان در برخی از موارد مانند موشک جزو ششمین قدرت جهانی هستیم، در برخی از موضوعات مانند نقطه زنی و سرعت حتی از ابر قدرت‌ها پیشی گرفته‌ایم.

قدرت پهپادی ایران در منطقه برتر است

کریمی افزود: در بخش جاده، اسکله، فرودگاه و ساخت هواپیماهای جنگی و بالگرد، زیردریایی، کشتی، ناوچه، راهداری و بومی سازی محصولات توانستیم پیشرفت‌های شگرفی به دست آوریم و باید بیان کرد که امروزه قدرت پهپادی ایران یکی از قدرت‌های برتر منطقه است. همچنین روابط سیاسی کشور گسترش یافته و با بسیاری از کشورها روابط تجاری برقرار است و علی رغم همه شیطنت‌های استکبار، پیشرفت‌های خوبی داشتیم، در تولید ثروت موفق بودیم هرچند در جاهایی مشکلاتی وجود داشته است.

وی یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی را عدالت عنوان کرد و گفت: در واقع شعار انقلاب اسلامی، عدالت است و در موضوعات مختلف می‌توان دید که اصل انقلاب و مسئولان دلسوز نظام به دنبال تحقق عدالت در جامعه هستند و توسعه را همراه با عدالت قبول دارند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: در اوایل انقلاب، ۶۷ درصد مردم در روستاها زندگی می‌کردند و کمترین امکانات را در اختیار داشتند اما امروزه مردم از نعمت آب برق، جاده، آسفالت، مدرسه و دانشگاه برخوردار هستند.

هویت بخشی انقلاب به بانوان

وی ادامه داد: ابتدای انقلاب ۸۵ درصد جمعیت بانوان روستایی بی سواد بودند همچنین در صد کمی از زنان در جامعه به ویژه مراکز دانشگاهی فعالیت اجتماعی داشتند که اکنون بیش از ۶۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند و از این حیث از مردان پیشی گرفتند و در فعالیت‌های اجتماعی بانوان، حضور پررنگی دارند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: در قبل و ابتدای انقلاب بسیاری از خانواده‌ها به صورت دسته جمعی زندگی می‌کردند اما اکنون بسیاری افراد مستقل هستند و علی رغم مشکلات به امکانات رفاهی دسترسی پیدا کرده اند.

تبیین دستاوردهای انقلاب به نسل جوان جامعه

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی هزاران دستاورد داشته است، گفت: دشمن در جنگ شناختی می‌خواهد به نسل جوان این باور اشتباه را القا کند که انقلاب دستاوردی نداشته که نیاز است این مهم برای نسل جوان جامعه تبیین شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: امروزه توقع داریم دانشگاه‌ها، مدارس، هیأت امنای مساجد و هیأت‌های مذهبی و تمام تشکل‌ها و سمن‌های مردم نهاد، نخست منصفانه قضاوت کنند و با برگزاری
اردوهای پیشرفت، دستاوردهای انقلاب را از نزدیک به نسل جوان به منصه ظهور بگذارند که این مهم می‌تواند بهترین شکل انتقال دستاوردها باشد.

سردار کریمی گفت: در مورد پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب باید مدارس و دانشگاه‌ها دروسی در این راستا تدریس و این دستاوردها را به شکل مدون برای نسل جوان تبیین کنند.

مانور ۲۲ بهمن همه پرسی عمومی

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مانور ۲۲ بهمن، خود یک همه پرسی عمومی است و مردمی که به خیابان می آیند و پرچم به دست می‌گیرند و با سر دادن شعارهای انقلابی، عظمت انقلاب را به رخ دشمن می کشند در واقع می‌توان یک همه پرسی عمومی قلمداد کرد و اهمیت آن کمتر از انتخابات نیست.

سردار کریمی گفت: هر ساله شاهدیم در ۲۲ بهمن میلیون‌ها نفر با حضور در راهپیمایی پیام خود را به جهان مخابره می‌کنند که امید است هم استانی‌ها با همه توان، پرشورتر از گذشته امسال نیز این صحنه را به تصویر بکشند چرا که این مانور بزرگ، خطرات را از جامعه دور می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا