حوادثکسب و کار ایرانی

فرهنگ‌سازی در استفاده از لباس مخصوص موتور سواری در کشور

راهنمای خرید لباس موتور سواری

در ویدیو بالا بصورت مفصل درباره نکات خرید لباس موتور سواری توضیح داده شده است، مشاهده این ویدیو برای شما بسیار عالی خواهد بود.

لباس موتور تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت سواری شما مخصوصاً در مدت‌های طولانی دارد، پس مهم‌ترین نکته این است شما باید احساس راحتی هنگام پوشیدن هر یک از پوشاک بکنید. برای مثال ممکن است شولدر یا پروتکشنی بپوشید که جنس محافظ آن بسیار سفت باشد و باعث شود عملکرد بدن شما خشک یا به اصطلاح رباتی شود. پوشیدن این نوع لباس نتنها ایمنی شما را بالا نمی‌برد بلکه خطرناک نیز است.

همچنین برای بالا رفتن ایمنی سعی کنید لباسی را تهیه کنید که رنگ روشن دارد یا اگر تیره است دارای خط‌های شبرنگی باشد تا در تاریکی نیز توجه سایر رانندگان را جلب کند.

مزایا استفاده از لباس موتور سواری

کاملاً بدیهی است که شما با پوشیدن این نوع لباس‌ها ایمنی خود را بسیار بالا می‌برید و در صورت تصادفات احتمالی ایمنی بیشتری دارید و آسیب کمتری می‌بینید. علاوه بر ایمنی شما به عنوان یک موتور سوار حرفه‌ای با استفاده از این نوع پوشش‌ها استایل بسیار بهتر و زیباتری خواهید داشت.

بیشتر راکبان تنها در فصول سرد سال اقدام به پوشش البسه موتورسواری می‌کنند اما باید توجه کنید همواره یک موتور سوار در معرض خطر تصادف است پس بهتر است شما پوشش‌های زانوبند، بازوبند، نخاع بند را حتی در تابستان نیز استفاده کنید.

انواع لباس موتورسواری

بطور کلی این نوع پوشاک برای چند کاربرد طراحی شده‌اند که به شرح زیر است:

  • مسابقه‌های ریسینگ موتور
  • مسابقات ورزشی کراس
  • مسافرت با موتور
  • امور شهری و سبک

برای مثال استفاده از بادگیر برای امور ریس مناسب نیست، از طرفی شما با پوشش‌های سنگین ریسینگ نمی‌توانید ساعات طولانی رانندگی کنید. لباس موتورسواری حرفه‌ای فقط به نوع مسابقه‌ای گفته نمی‌شود بلکه لباسی حرفه‌ای است که با توجه به سبک موتور سواری شما ساخته شده باشد.

فروشنده لباس موتورسوار

استار سیکلت یکی از محدود فروشندگان لباس مخصوص موتور سواری است و با فروش طیف وسیعی از این نوع لباس‌ها بصورت کامل نیاز هر راکبی را پوشش می‌دهد. در استار سیکلت از لباس گرم موتور سواری تا حرفه‌ای تا لباس ریس و چهار فصل با بهترین قیمت قابل خریداری می‌باشد.

یادتان نرود!

باید توجه کنید مهم‌ترین از تجهیزات موتور سواری 100% است پس قبل از خرید هر نوع لباس، اقدام به خرید یک کلاه استاندارد و مناسب فعالیت خود بکنید تا از جان خود محافظت کنید.

زانوبند و آرنج بند موتورسوار برای رانندگی با موتور اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین بستن آرنج بند نیز باعث آسیب کمتر در تصادف می‌شود

سوالات متداول

  • اولویت خرید پوشاک موتور سواری با چیست؟ توصیه ما این است با توجه به آسیب‌پذیری اعضا بدن در تصادف، ابتدا دستکش موتورسواری تهیه کنید سپس زانو و آرنج‌بند و بعد پروتکشن و در آخر نخاع بند
  • لباس موتور سواری با لباس‌های دیگر چه تفاوتی دارد؟ لباس مخصوص موتور اولا طوری طراحی شده است که عملکرد بدن شما محدود نشود، دوما در آن پروتکشن‌هایی برای محافظت از بدن و مفاصل قرار دارد.
  • چگونه سایز خودم را اندازه بگیرم؟ معمولا تجهیزات پوشیدنی موتورسواری فری سایز هستند ولی برای تعیین سایز براحتی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا سایز دور کمر و شانه خود را بگویید تا سایز دقیق را به شما اعلام کنند.

پس از تعیین این ویژگی ها در شولدر موتورسواری مورد نظر میتوان بر مناسب یا نامناسب بودن قیمت آن نظر داد و یا حدود قیمت آن را مشخص کرد.

دکمه بازگشت به بالا