سلامت و تندرستی

عینکی برای ناشنوایان ! – سی وی نت

قبلاً آینه‌ای را دیده‌ایم که دوربین آن به نابینایان می‌گوید به دنبال چه چیزی بگردند. عینک جدید به نام “صدا” کمی با آینه های قدیمی متفاوت است زیرا دارای میکروفونی است که متن صحبت های دیگران را نشان می دهد.

در حال حاضر عینک های آفتابی ساخت اسلوونی به عنوان نمونه ارائه می شوند. این عینک که دارای میکروفون جلویی است دارای صفحه نمایش آینه مانند گوگل، ریزپردازنده مبتنی بر اندروید، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری لیتیوم پلیمری است. آنها به طور پیش فرض با یک پیش فرض بصری واضح ارائه می شوند.

به گفته سازندگان، فناوری Voicee می تواند هم به صورت متنی و هم متنی با کاربر ارتباط برقرار کند.

این ماشین‌ها بدون هیچ وسیله پشتیبانی دیگری کار می‌کنند، می‌توانند با یکی از پنج زبان مورد بحث در حال حاضر سازگار شوند و گفته می‌شود وزن آنها کمتر از 100 گرم است.

Voicee اولین شرکتی نیست که این نوع محصول را ارائه می دهد. نمونه های دیگر شامل صفحه نمایش واقعیت برای LTCCS است که اهداف مالی آن را برآورده نمی کند. مثال دیگر TranscribeGlass است که اکنون باز است. مثال سوم اپلیکیشن گوگل گلس است. به هر حال اسپیکر باید به گوشی اندروید بگوید.

آینه های صوتی را می توان با حدود 540 دلار خریداری کرد، با این فرض که هنوز یک محصول تجاری کامل نیست. در صورت رسیدن این شیشه ها به سطح تولید، با قیمت 675 دلار عرضه می شود.

دکمه بازگشت به بالا