فرهنگ و هنر

عزاداری بیش از ۸۵۰ هیئت مذهبی در جوار بقاع متبرکه

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بیش از ۸۵۰ هیئت مذهبی در آستان مقدس امامزادگان استقرار یافته اند و از این ظرفیت استفاده می‌کنند.

به گزارش سی وی نت، حجت الاسلام محمد نوروزپور -مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه- با اعلام این خبر اظهار کرد: تقریبا چند سال است که این ظرفیت را در بقاع متبرکه ایجاد کرده‌ایم تا هیئت‌ها بتوانند از آستان مقدس امامزادگان برای انجام برنامه‌های مذهبی بهره‌برداری کنند. مخصوصا در ایام کرونا صحن امامزاده‌ها و شبستان‌ها در اختیار هیئت‌های شاخص قرار گرفت و هم اکنون بیش از ۸۵۰ هیئت مذهبی در جوار بقاع متبرکه مستقر هستند و در مناسبت‌های دینی و مذهبی به اجرای برنامه می پردازند.

وی ابراز کرد: خوشبختانه این اقدام مورد استقبال مردم قرار گرفته است، مخصوصا در ایام محرم و صفر حضور هیئت‌های شاخص در بقاع متبرکه باعث جذب خانواده‌ها به امامزاده‌ها شده و برخی بقاع شاهد جمعیت چند ده هزار نفری بودند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی هم اکنون به مناسبت دهه پایانی صفر در حال اجرای برنامه‌های ویژه‌ای هستند که تا پایان صفر ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا