فرهنگ و هنر

شیراز نیازمند تالارهای متعدد برای برنامه‌های متنوع است

سی وی نت/فارس متولی فرهنگ استان فارس اعتقاد دارد که شهر شیراز به دلیل جایگاه فرهنگی و هنری که دارد، باید بیش از این ها شاهد برگزاری رویدادهایی مانند جشنواره موسیقی باشد.

حمیدرضا قانعی شامگاه چهارشنبه سوم اسفندماه و در آخرین روز هفدهمین دوره جشنواره موسیقی فجر شیراز، در گفت و گو با سی وی نت ضمن ابراز خوشنودی از برگزاری مطلوب این جشنواره، گفت: خوشحالم که توانستیم در روزهای آغازینِ آخرین ماه سال که ما را به سوی عید نوروز سوق می دهد، شاهد برگزاری جشنواره ای باشیم که حال و هوای دیگری به شهر شیراز و تالار بزرگ حافظ داد.

وی گفت: شب های خوبی را در کنار همشهریان و مردم عزیز تجربه کردیم و در کنار یکدیگر، اجراهای زیبایی از موسیقی های نواحی، سنتی و پاپ را شنیدیم. ما در راستای جشن های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب، سعی کردیم در قالب جشنواره موسیقی فجر، با دعوت از گروه های مختلف از ژانرهای مختلف موسیقی، فضای خوبی را برای حضور مردم فراهم کنیم.

شیراز نیازمند تالارهای متعدد برای برنامه‌های متنوع است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: بنظر می رسد شهری مثل شیراز که در بستر فرهنگ و هنر واقع شده، بیش از این ها به این قسم برنامه های فرهنگی و هنری نیاز دارد. ما باید تالارهای بیشتری برای اجرای چنین برنامه هایی داشته باشیم. شیراز شهر بزرگیست و همه مردم نمی توانند به راحتی به تالار حافظ دسترسی داشته باشند. این نیاز وجود دارد که در شهر شیراز تالارهای کوچک و بزرگ متعددی ساخته شود تا هم مردم از صرف کالای فرهنگی به دلیل بُعد مسافت صرف نظر نکنند، و هم هنرمندان شهر و دیارمان مجبور نباشند برای یک اجرا در تالار حافظ، مدت ها منتظر بماند.

قانعی ضمن بیان این نکته که در شهر شیراز ظرفیتی جدی و گسترده در حوزه موسیقی وجود دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این فضا را ایجاد کنیم که هنرمندان تراز اول کشور و استان، با حضور در مجامع فرهنگی و هنری، لحظات خوبی را برای مردم فراهم کنند. هرآنچه نشاط و امید در جامعه بیشتر باشد، ما در عرصه های سیاسی،اقتصادی و اجتماعی نیز موفق تر خواهیم بود.

وی درباره این که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای بازسازی و بهسازی تالار حافظ چه برنامه هایی دارد، گفت: قطعا تالار حافظ به بهسازی نیاز دارد. البته ما در بحث تجهیزات توانستیم موفق عمل کنیم و امسال در بحث امکانات نمایشی و صوتی، تغییرات مثبتی ایجاد کردیم که شاهد آن بودید. اما یک سری بهسازی های زیرساختی نیز مورد نیاز است و رایزنی های متعددی هم با وزارت خانه و سازمان های مربوطه استانی انجام داده ایم و امیدواریم به زودی بودجه لازم برای این امر به دست ما برسد و بتوانیم پس از ۱۸ سال، در این تالار بزرگ، مرمتی جدی انجام دهیم.

حمیدرضا قانعی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه مردم از جشنواره موسیقی شیراز لذت کافی را برده باشند، افزود: علاقمندان به موسیقی منتظر باشند که به زودی کنسرت های خوبی را در تالار حافظ برای آنها فراهم کنیم.

انتهای پیام

تحریریه سی وی نت

خبرنگار اجتماعی با تمرکز بر مسائل توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست.
دکمه بازگشت به بالا