فرهنگ و هنر

شب قدر چه بخوانیم؟ – سی وی نت

شاید نگرانی اصلی ما این باشد که چگونه شب باشکوه یک سالگرد را جشن بگیریم. به خصوص از آنجا که احیا و زنده ماندن در این شب های توصیه شده. می خواهید چه کار کنید و تا صبح چه خواهید گفت؟ بزرگان ما چه می کردند؟ واکنش متکلمین این روزها چگونه بود؟ آیا باید نماز بخوانیم و نماز بخوانیم؟ آیا کار دیگری می توانید انجام دهید؟

به گزارش سی وی نت ، روزنامه “رسالت” به نوشتن ادامه می دهد: “جالب است بدانید که بحث و بررسی علمی قوانین و علوم اسلام و خواندن ادبیات علمی و دینی یکی از بهترین فضیلت های شب قدر است ، که در زندگی بسیاری از متکلمان و حقوقدانان شیعه یافت شده است. “بنابراین ، برای گذراندن شبهای زیادی در قدر ، سعی کنید این سه برنامه آموزشی را بخوانید.

1. 1. کتاب مقدس

قرآن كتاب زنده است. این کتابی است از طرف خدا برای تحول انسان و اینکه چگونه یک شخص باید زندگی خود را در امور دنیایی اصلاح کند و بالا ببرد و در عین حال روند زندگی خود را کنترل کند ، چگونه زندگی خود را به عنوان خدا و جهان را مطابق ذات خود ترسیم کند و خواست و جان پروردگار عالم را گرفت تا زندگی آینده اش را بسازد. با مراقبه در شب قدر ، بیایید قرآن را به عنوان راهی برای بهبود خود و رفاه خود ، خانواده و مردم و استفاده از راهنمایی های آن برای زندگی بهتر و شادتر در این دنیا بخوانیم.

۲. نهج‌البلاغه

رابطه نهج البلاغه با قرآن رابطه بسیار نزدیک است ، بنابراین برادر نهج البلاغه را “اخ القرآن” می نامند. نهج البلاغه سخنرانی طولانی امیرالمومنین علی (ع) با سه کلمه اصلی است:

1- اعتقاد علی (ع) در درک و رشد و عمق معنوی تجلی می یابد.

2- مسائل اجتماعی و سیاسی مربوط به زمان ، جامعه و کل تاریخ آنها.

3- اخلاقیات ، زندگی و خودآموزی و تنبیه نفس.

این کتاب حاوی مطالب مفید و اطلاعات عالی برای هر نوع سلیقه ، یادگیری و خلق و خوی است. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب مفید ، کلمات اختصاری کوتاه ، فصیح ، سرگرم کننده و زندگی آور را در شب قدر بخوانید.

3. دروغ گفته اید

این کتاب عالی دومین کتابی است که در آغاز اسلام جمع آوری شده است اما مهم است که پس از قرآن کریم و نهج البلاغه “اخ القرآن” ، “زبورهای محمد” و “انجیل اهل بیت” خوانده شود. ”با هدف نماز ، تعالیم اسلامی ، رفتار تأمل برانگیز و زندگی. صحیفه سجادیه یک مربی و فیلسوف ، یک مربی و راهنمای یک زندگی شاد است ، او “مردی است که این کار را” در جامعه انجام می دهد “از طریق عشق. اگر وقت ندارید همه دعاها را تکرار کنید ، سعی کنید دعاها را بخوانید اول ، هفتم ، دوازدهم و بیستم در صحیفه سجادیه در این شب ها.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا